PDA

Zobacz pełną wersję : TEKA - Wątek zbiorczy o sprzęcie. Opinie, modele, zdjęcia



Strony : [1] 2

bimp
15-10-2003, 07:57
Witam,
jestem na etapie wyboru urządzeń AGD do kuchni. W natłoku ofert różnych firm zwróciłem uwagę na sprzęt firmy Teka. Obejrzałem sobie sprzęt w jednym ze sklepów w Katowicach, wygląda nieźle. Były to kuchnia do zabudowy (piekarnik + płyta gazowa na ceramice, okap, zlewozmywak, bateria). Jeżeli ktoś ma sprzęt tej firmy prosiłbym o uwagi, zarówno co do jakości sprzętu i dostępności serwisu.

Pozdrawiam
bimp

swbeata
02-02-2005, 11:08
Może ktoś ma okap kominowy TEKA NC90 lub inny okap tej firmy-proszę o opinie.
http://ewabymail.pl/images/NC90.jpg

Berenika
02-02-2005, 11:27
Ooo, jaki fajny. Szukam czegoś w tym stylu. Czy ten model jest wyspowy?

Ktoś ma w ogóle wyciąg tej firmy?

swbeata
02-02-2005, 11:31
Nie jest to okap kominowy i w dobrej cenie 1200 zł, tylko nie wiem jak z jakością.

alison
02-02-2005, 12:13
Nie wiem czy dobrze kojarzę, ale TEKA to chyba niemiecka firma, produkująca różne wyposażenie kuchenne np. zlewozmywaki z rozdrabniaczem na odpady. Jeżeli o tej samej firmie piszemy to "wysoka półka, więc za taką cenę wzięłabym na 100% !
Za mojego FABERA (szerokość 60 cm) płaciłam 1.800 pln, więc szerokość 90 z szybką za 1.200 pln wygląda
naprawdę zachęcająco. Mam zatem pytanie w jakim to sklepie ? czy może z Allegro ? Pozdrawiam!



Nie jest to okap kominowy i w dobrej cenie 1200 zł, tylko nie wiem jak z jakością.

02-02-2005, 12:36
Moi rodzice od dwoch lat maja okap firmy TEKA i sa bardzo zadowoleni. Ma trzy predkosci wyciagu, bardzo fajne oswietlenie i prezentuje sie super.

swbeata
02-02-2005, 12:54
Nie wiem czy dobrze kojarzę, ale TEKA to chyba niemiecka firma, produkująca różne wyposażenie kuchenne np. zlewozmywaki z rozdrabniaczem na odpady. Jeżeli o tej samej firmie piszemy to "wysoka półka, więc za taką cenę wzięłabym na 100% !
Za mojego FABERA (szerokość 60 cm) płaciłam 1.800 pln, więc szerokość 90 z szybką za 1.200 pln wygląda
naprawdę zachęcająco. Mam zatem pytanie w jakim to sklepie ? czy może z Allegro ? Pozdrawiam!



Nie jest to okap kominowy i w dobrej cenie 1200 zł, tylko nie wiem jak z jakością.
http://ewabymail.pl/product_info.php?products_id=7018&WebShopID=1b5c1846d86a4d40043a4dc75b7c36df
http://www.tekapoland.com/02/12/index.html

02-02-2005, 14:36
Ja mam okap firmy Teka- tyle, że wpuszczany w szfkę za cene z promocji ok.300-400zł.- nie pamiętam dokładnie. Jest super przede wszystkim dlatego, że go wcale nie widać i nie muszę go coróż polerować ściereczką, żeby się lśnił.

mdzalewscy
27-02-2005, 12:35
zamówiłem go na wystawkę naprawdę fajny okapik, jak ktoś będzie potrzebował do zapodam fotki w realu.

swbeata
01-03-2005, 15:00
zamówiłem go na wystawkę naprawdę fajny okapik, jak ktoś będzie potrzebował do zapodam fotki w realu.
Ja bardzo proszę. I proszę o jakieś dodatkowe informacje dot. tego okapu. POZDROWIENIA

xavi
02-03-2005, 06:14
Też poleciałem na firmę z wyższej półki i się strasznie przejechałem.
Kupiłem przez net okap Teka DB 90.

Już przy montażu były problemy, bo obudowa zupełnie niesztywna, wszystko pływa na boki, a komin jedynie stoi na okapie zamiast być przykręcony do ściany.
Pierwsze uruchomienie i straszny ryk silnika.
Po 2 godzinach udało mi sięto ustrojstwo naprawić. Okazało się że spadła sprężyna dociskowa osłony łożyska ślizgowego na wale wirnika w silniku.

Teraz jest już ok, ale ogólne zdanie o firmie strasznie nadszarpnięte. :x

magdak
14-03-2005, 08:18
Wygrzebałam gdzieś ten stary wątek i z przyjemnością go odświeżę - bo sama teraz szukam agd - wg. opinii gościa ze studia kuchennego Teka jest całkiem niezła, a i ceny do przyjęcia - czy ktoś ma doświadcznenia z tym sprzętem (nie tylko zlewozmywaki i okapy ale i piekarniki, płyty ceramiczne itp...)

mdzalewscy
14-03-2005, 09:18
mieliśmy niewielką sprzedaż Teki, to co się sprzedało działa bez zarzutu, a nawet klienci chwalą, jednak przy paru sztukach trudno coś obiektywnie powiedzieć, obecnie mamy tylko okap 90cm i jest bardzo ładny (choć to kwestia gustu)

Kiaran
14-03-2005, 12:53
Witam

Ja mam TEKI: zmywarkę, zlewozmywak (piaskowy taki niby kamienny), baterię pod kolor zlewu z wylewką. Od 5 lat dzialają i nic się nie dzieje. Mogę z czystym sumieniem polecić.
Zwłaszcza zlew który mimo szorowania nie traci faktury ani koloru, a widziałem takie rzeczy, że zlew z konglomeratu w miarę użytkowania traci kolor i fakturę.

magdak
14-03-2005, 13:16
witamy Kiaran na forum :) :) :)
Miło mi bardzo że Twój pierwszy post dotyczy mojego wątku ... - chyba się zdecyduję TEKĘ...

magdak
15-03-2005, 07:18
może jeszcze ktoś ma doświadczenia z Teką???

kasiapro1
17-03-2005, 20:33
mam zlew i baterie,na razie nie zamontowane ale wygladaja bosko

Slk
12-06-2005, 16:22
Witam,
wpadł mi w rękę folder "oferta promocyjna" z następującym sprzętem:
- piekarniki HI659, HI657
- płyty ceramiczne TR620 i TT620
- okapy NC90, DG90 i in.

Czy ktoś posiada w/w lub inny sprzęt tej firmy i mógłby podzielić się wrażeniami? Obecnie mam agd Boscha, a od jednego sprzedawcy słyszałem że TEKA to podobny poziom. Czy faktycznie?

pozdr.
Sławek

magdak
13-06-2005, 10:38
ja mam okap z Teki, ale zamontowany króciutko, więc narazie nie mogę się wypowiedzieć bardziej szczegółowo o jego walorach - też słyszałam pozytywne opinie od sprzedawców, dlatego zdecydowałam się na zakup - choć jak raz zadzwoniłam na infolinię Teki żeby dowiedzieć się o jakiś szczegół to poraziła mnie niekompetencja kobitki która odebrała...

piastrans
13-06-2005, 20:45
witam
ja tez bede miała coś z Teki- okap i zlewozmywak (oferta promocyjna ) ale piekarnik, zmywarke i płyte Ariston .(to dopiero może być porażka !!!!!!!!!)
jeszcze nie mam zamontowanych mebli kuchennych .
Wydaje mi sie , że sprzet tej firmy od dawna należy do czołówki AGD, co prawda ja chciałam mieć Boscha lub Siemensa , ale ceny porażajace wiec wybrałam coś z niższej półki .
Wszystkie te firmy sa niemieckie(oczywiście oprócz Aristona) , wiec powinno być ok .
pozdrawiam

mdzalewscy
13-06-2005, 21:54
zmywarke i płyte Ariston .(to dopiero może być porażka !!!!!!!!!)
nie koniecznie, znam osoby posiadające i bardzo zachwalające

Teka to dobra firma i ceny przystępne

adass
13-06-2005, 22:49
w studiach kuchennych i sklepach AGD jest teraz masa promocji
z ciekawszych to:
- chlodziarka lub zmywarka za 50% ceny-Zanussi,Electrolux,AEG
-chlodziarka z upustem- Whirlpool

pozdro

MałaR.
14-06-2005, 23:09
Adass, a czy np zmywarki za 50% ceny to okreslone modele (jakie)?
Gdzie doklednie mozna znalezc info nt tej promocji?
W moim miescie nikt nic nie wie, a jak mam sie wybrac do Bydgoszczy na rekonensans to musze wiedziec o co konkretnie pytac :)

mdzalewscy
14-06-2005, 23:35
tyle lat już pracuje w tym handlu, ale realnej promocji 50% na AGD to jeszcze nie było. Można coś wydziwiać, podnosić cenę, korzystać z promocji producenta, sprzedawać "starsze modele", oszukać i podnieść odpowiednio cenę mebli i zrobić promocję na AGD poniżej kosztów zakupu.........., ale "uczciwie" to się nie da zrobić "sale 50%", bo nikt nie będzie dokładał do tego.

MałaR.
14-06-2005, 23:50
mdzalewscy, ale pomarzyc troszke to chyba mozna? :wink:
Jak juz sie spotykamy w tym watku, a wiem ze jestes guru w sprawie sprzetu agd, to czy moge cie prosic o polecienie zmywarki 45cm Siemens, Bosch, Electrolux, AEG- do 2,5 tys zl?

adass
15-06-2005, 00:23
Adass, a czy np zmywarki za 50% ceny to okreslone modele (jakie)?
Gdzie doklednie mozna znalezc info nt tej promocji?
W moim miescie nikt nic nie wie, a jak mam sie wybrac do Bydgoszczy na rekonensans to musze wiedziec o co konkretnie pytac :)


http://www.whirlpool.com.pl/?nodeid=110
tu masz warunki whirlpoola....bardzo podobna promocja jest na zmywarki-na stronie jest akurat chlodziarka ale generalnie wybierasz sobie co chcesz z normalnego cennika-nie promo- i tyle

niestety na stronie electroluxa nie ma zadnego info ale zasady sa podobne jak wyzej tylko nie upust cenowy a 50% znizki od ceny detalicznej wybranej zmywarki lub chodziarko-zamrazarki i troche nizsze progi kwotowe

i nie ma jak niektorzy sugeruja zadnej sciemy....sama wybierasz sprzet z aktualnej oferty-zadnego czyszczenia magazynu-i sama wybiersz sobie sprzet ktory chcesz za 50%.....jedynym haczykiem jest prog kwotowy tego zakupu ale przy kupnie typu-piekarnik+plyta+okap spokojnie lapiesz sie na to promo

jezeli szukasz samej zmywarki to np:
http://www.electrolux.com.pl/node111.asp?ProdID=24634
mase sklepow ma ja teraz w promocji w okolicach 2000zl-2100zl

sorry ze pisze bez interpunkcji

lw73
20-06-2005, 16:07
Witam
Z firmy Teka mogę z pełną odpowiedzialnością polecić zlewozmywaki jako że handluję nimi i wiem że są to dobre wyroby.
Co do całej reszty to niebardzo jestem kompetentny by się wypowiadać.
Pozdrawiam
Marek

dana15
20-06-2005, 22:06
Właśnie zakupiłam okap DS90 (prezentuje się ślicznie) i zlewozmywak z baterią. Nic jeszcze nie powiem o używaniu, bo jeszcze nie używam :)

lw73
21-06-2005, 08:55
Myslę że będziesz zadowolony ze swego zakupu
Pozdrawiam
Marek

Slk
21-06-2005, 17:59
dziś dowiedziałem się, że oferta promocyjna o której wspominałem wyżej będzie przedłużona do września
S

Ivavi
27-06-2005, 12:34
czy mozecie podac adres ich strony ??

Ivavi
29-06-2005, 09:40
czy warto kupic kuchnie tej firmy???
Wyglada ładnie i cena przystępna....

Zuzanna 2005
29-06-2005, 11:30
chyba musisz dac namiar internetowy na firmę bo cos mi sie wydaje ze super znana to moze nie być :(

29-06-2005, 15:48
Witajcie,
właśnie wybieram AGD do domku i szukam płyty gazowej na szkle, która nie ma ramy - polecono mi w studiu kuchennym Tekę (płytę i okap). Nic nie wiem na temat tej firmy, czy warto się tym interesować? Nigdzie też jej nie znalazłam do obejrzenia. Może wiecie, gdzie jest wystawiony ich sprzęt?
Pozdrawiam
To już końcówka, ufff!!!

Kris_1999
29-06-2005, 17:46
Witam, zamierzam tez wybrac blat Teki, ten w ksztalcie "nerki", mam na jego punkcie fiola. Poorientowalem sie po ludziach i rzeczywiscie to rzadka marka, ale opinie sa w porzadku.

Slk
29-06-2005, 20:22
a może wystarczy pogooglować lub po prostu wpisać http://www.teka.com.pl ???
S

Ivavi
29-06-2005, 21:41
troche tego jest tutaj http://www.tres.net.pl/index.php?navi=p&prod=52

agnieszka czaczkowska
01-07-2005, 07:35
czy możecie doradzić jakąś firmę , szukam zlewozmywaka 1 i 1/2 komory w kolorze czarnym lub ciemny popiel, do tego bateria . Pierwotnie chciałam z wylewką, ale w salonie kuchennym polecali jakąś składaną przyokienną, (jak chcesz umyć okna, a bateria ci przyszkadza to można ponoć ją złożyć?)! U mnie zlew będzie przy oknie.
W salonie mają tylko FRANKE i to po kosmicznych cenach, tą samą (proponowaną znalazłam na necie o 1 tys. zł mniej.

Ivavi
02-07-2005, 15:49
czy możecie doradzić jakąś firmę , szukam zlewozmywaka 1 i 1/2 komory w kolorze czarnym lub ciemny popiel, do tego bateria . Pierwotnie chciałam z wylewką, ale w salonie kuchennym polecali jakąś składaną przyokienną, (jak chcesz umyć okna, a bateria ci przyszkadza to można ponoć ją złożyć?)! U mnie zlew będzie przy oknie.
W salonie mają tylko FRANKE i to po kosmicznych cenach, tą samą (proponowaną znalazłam na necie o 1 tys. zł mniej.

ja jestem na etapie kupowania sprzetu do kuchni. Ze 2 tygodnie zastanawiałam sie nad zlewozmywakiem i po przeczytaniu wielu, bardzo wielu opini zdecydowałam sie na Franke. Kupie w necie bo najtaniej:)

dociak
08-09-2005, 13:03
może ktoś jeszcze coś ma do dodania :)

Ivavi
10-09-2005, 08:39
mam okap.... porażka - strasznie warczy :evil:

Sp5es
10-09-2005, 12:06
Teka zapewne nie produkuje tychgrzeczy. Kupuje u innych, nawala narzut i .. sprzedaje. Nie wykluczone, że to ta sama Amica lub podobnie.
Tak jest napewno z Boschem i Siemensem - tya sama linia produkcyjna (zmywarki), identyczny wygląd, dwie rózne ceny.

W tym rozumieniu Teka to nie producent lecz handlarz. Nie oznacza w żadnym przypadku,że to złe produkty.

Take it easy.

Cpt_Q
12-10-2005, 13:55
Mały mętlik w głowie, niby już sobie wybrałem sprzęt (płyta gazowa Siemens i piekarnik Amica), a tu mi Pan ze studia kuchennego proponuje Tekę własnie.
Piekarnik:
http://www.megamedia.pl/agd-do-zabudowy-piekarniki/teka-hi-659.php

Płyta gazowa:
http://www.agdrtv.com.pl/plyty_gazowe/TEKA_EX_70_5_GAIAL_TR.php

No i co? :roll:

Czy ktoś ma coś do powiedzenia w temacie?
Pozdrawiam.

Nikka
28-11-2005, 15:35
Planuję zakup płyty i piekarnika firmy Teka.
Czy myślicie, że to dobry wybór ?

piecia30
11-11-2006, 13:56
witam grono....

poszukuje kogokolwiek kto ma doswiadczenie / ewentualnie moglby cokolwiek rzec na temat sprzetu AGD niemieckiego producenta TEKA

planuje zakup piekarnik do zabudowy + plyta z wlasnym sterowaniem , zmywarka , okap przyscienny kominkowy i lodowka ( zabudowa badz wolnostojaca.... - kwestia przyszlej decyzji )

jesli chodzi o lodowke i zmywarke sa rowniez inne opcje :)

chodzi przede wszystkim o twalosc i ceny napraw ewentualnych / dostepnosc serwisu - design juz sprawdzilem - sie podoba ! ;)

pozdrawiam

piecia30
12-11-2006, 18:45
nikt nie jest w stanie mi pomoc?

Cpt_Q
12-11-2006, 19:20
Mam:
- zlewozmywak 1.5 komorowy TEKA - nierdzewka, len - jest bardzo OK.
- płyta gazowa 70-ka 5-ciopalnikowa - też w porządku
- piekarnik do zabudowy, niestety model niezbyt wypasiony, bez prowadnic teleskopowych i rożna. Jemu zarzucałem dość głośną pracę wentylatora chłodzącego obudowę. Po wyjęciu i dokręceniu wszystkich śrubek z tyłu jest cichutko. Sprawuje się też dobrze.
Sprzęt mamy dopiero od kilku miesięcy, więc jeszcze chyba za wcześnie na ocenę końcową - jak na razie nie narzekamy. :D

mynia_pynia
12-11-2006, 20:59
mamy.
Okap i kuchenkę elektryczną (z piekarnikiem)- jest super.
Mi się nie podoba zabudowany sprzęt, lubię mieć w jednym kolorze i widoczne, jakoś tak przestrzeni nie jest wtedy monotonna i nikt nie otwiera mi lodówki myśląc że jest tam kosz na śmieci, albo zmywarki myśląc że to lodówka ;).

niko6
12-11-2006, 21:10
Witajcie! Dom moj sie dopiero buduje ale mysle już o sprzecie i własnie o Teka. Klientka proponuje mi ta firme, twierdzi ze jest solidną firma . Mysle ze jak bede już kuchnie robiła to raczej zdecyduje sie na teka.

Kanton
12-11-2006, 22:15
kolega ma cala kuchnie w teka, od 5 lat, czesto u niego spożywam, sprzęt bez zastrzeżen, sie nie psuje

piecia30
13-11-2006, 07:09
dzieki za 'male poruszenie' :)

jak ewentualnie sie ma sprzet TEKA vs Siemens-Bosch / Electrolux -AEG w sprawach awaryjnosci / bezawaryjnosci ? ceny ewentualnych napraw ? z racji faktu , ze jest mniej popularny czy dostep do serwisu bardziej ograniczony i czesci zamienne drozsze?

bo cenowo jest podobnie ( biorac pod uwage 'srednio wypasione modele' )..

z gory dzieki za jakokolwiek pomoc... :)

motyczka
13-11-2006, 07:30
jestem również szczęsliwą posiadaczką sprzętu, w całej kuchni, firmy TEKA...płyta gazowa, piekarnik, zlewozmywak, okap i lodówka...

użytkujemy od miesiąca nie mam na ten moment zadnych zastrzezen, w rodzinie uzytkowany od paru lat tez same pozytywne opinie.....mnie przekonała do firmy TEKA jakos za dobrą-rozsądną cene :D i model RETRO piekarnika wraz z płytą...urzekły mnie najbardziej :)

diablica102
03-12-2006, 06:52
Czy ktoś z Was może użytkuję sprzęt AGD firmy Teka,
bardzo proszę o opinie bo noszę się z zamiarem kupna

Cpt_Q
03-12-2006, 09:26
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=85675
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=1041489

projekt2050
03-12-2006, 13:40
TEKA jest po prostu OK.
Skąd o tym wiem ?
Na pewno nie jestem pracownikiem TEKI.
Od blisko 10 lat zajmuję się profesjonalnie projektowaniem i produkcją mebli na zamówienie, przez ten czas wielokrotnie miałem do czynienia z różnym sprzętem AGD w tym także ze sprzętem TEKA.
Po tylu latach doświadczenia ze sprzętem różnych firm powiem tylko tyle:

Do sprzętu TEKA nia mam żadnych zastrzeżeń, i uważam go za godny polecenia i użytkowania.

pozdrawiam wszystkich forumowiczów

motyczka
04-12-2006, 08:03
Wysłany: Pon, 13 Listopad 2006 08:30 Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

jestem również szczęsliwą posiadaczką sprzętu, w całej kuchni, firmy TEKA...płyta gazowa, piekarnik, zlewozmywak, okap i lodówka...

użytkujemy od 2 miesięcy, nie mam na ten moment zadnych zastrzezen, w rodzinie uzytkowany od paru lat tez same pozytywne opinie.....mnie przekonała do firmy TEKA jakos za dobrą-rozsądną cene i model RETRO piekarnika wraz z płytą................urzekły mnie najbardziej :D

Laskar
04-12-2006, 08:34
ja sie przymierzam do okapu TEKA DH1 http://www.megamedia.pl/okap-kominowy-teka-dh1-60.php?off=9 ale na innym forum ktoś mi napisal że ma też TEKA okap i się strasznie rysuje przy myciu i jestem lekko skołowany ... - a czegoś innego w tym kształcie i w tej cenie nie widze ...

...

aneta123
04-12-2006, 15:24
Laskar, wszystko zależy od użytkownika.
Przy właściwym czyszczeniu na pewno by się nie porysował. Niestety ludzie mają przeróżne pomysły........ a potem kłopoty.

diablica102
04-12-2006, 20:24
dzieki za rady
szczerze mówiąc nie spotkałam się wcześniej z tą firmą ale w sklepach polecają a wiadomo jak to w sklepach mają cos sprzedać to wmówią, że cos jest super

jeszcze raz dzieki :D :D :D

Ptysia
04-12-2006, 21:27
moja mama ma okap i zmywarke Teki i od 6 lat nic sie nie dzieje :) wszystko dziala super

05-12-2006, 09:20
Mam zlewozmywak z tej firmy - bardzo w porządku

diablica102
12-12-2006, 20:42
dzięki wszystkich za rady
od wczoraj jestem szczęsliwa posiadaczką piekarnika Teki i choć zanim go będe użytkowac minie 3 miesiące ale juz się ciesze na samą myśl
:D :D :D

Watton
25-12-2006, 22:32
Hej Witam :D
Chce kupic plyte indukcyjna, mozliwie tania.
Jedna z najtanszych to wlasnie firmy TEKA model GKST 60.4 I
Kosztuje 2150-2200 zl.
Na tle plyt innych marek, po 3-4 tys, cena tej TEki bardzo odbiega.
Czy ktos cos slyszal o tym modelu TEKI? Czy one sie psuja?
I jak to jest z relacja ceny do jakosci tego modelu?
W ogole moze macie jakies spostrzezenia co do tej plyty ind. lub innej w przyblizonej cenie?
Aha i w 1 sklepie sprzedawca polecal mi z kategorii niedrogich Mastercook'a za 2200 zl. I teraz to juz nie wiem na ktora sie zdecydowac :(
Jak sie ma TEKA do MASTERCOOKAa ? A moze innej firmy -niedroga???
Dzieki za wszelkie sugestie

Watton
29-12-2006, 20:27
moze jednak ktos cos slyszal na temat plyt indukcyjnych firmy TEKA lub innych niedrogich?
pozdrawiam :)

Korha
01-01-2007, 11:55
moze jednak ktos cos slyszal na temat plyt indukcyjnych firmy TEKA lub innych niedrogich?
pozdrawiam :)

Jeśli dobrze się orientuje to nie jest typowa płyta indukcyjna ale witro.
Dlatego tańsza. Poza tym nie jestem zwolennikiem mnożenia źródeł pola elektromagnetycznego w domu...Zastanów się czy nie lepiej jednak gazówkę lub ceramikę. może nie tak efektownie ale z pewnością zdrowiej...:)

Watton
05-01-2007, 20:22
A co to znaczy, ze to nie jest typowa plyta indukcyjna tylko "witro"? Bo nie rozumiem......moze ktos bedzie wiedzial

Dru
05-01-2007, 23:37
a ja myślę, że jest to standardowa płyta indukcyjna. Sam zresztą taką kupiłem, ale jeszcze jej nie użytkuję, bo czeka na nowe mieszkanie :)

igor1980
08-01-2007, 16:16
firma mi znana, ale nie widzialem tej plyty, jaki to producent?? schotceran czy eurokera?? bedzi enapisane w gornym lewym rogu. plyta indukcyjna elektroluxa produkowana przez eurokera kosztuje ok 2.5 tys. oszczednosc pradu w indukcji jest oczywista (ok 30% taniej niz ceramiczna), watpie zeby szkodzila, poniewaz ludzkie cialo nie indukuje pradu, latwo stwierdzic ze nie, wlaczyc plyte na max i polozyc reke na polu tej plyty, nic sie nie bedzie dzialo. zwaz jednak ze czeka cie wymiana garnkow. dzialaja tylko takie ktore przyciagaja magnes, poniewaz w plycie ind sam garnek jest grzalka, wiec im grubsze dno w garnku tym dluzej bedzie trzymac cieplo jak ja wylaczysz

beti555
10-04-2007, 15:25
Odświeżam temat...

Zastanawiam się nad kupnem okapu wyspowego TEKA. Czy ktoś ma takowy?

Rezi
10-04-2007, 20:40
Odświeżam temat...

Zastanawiam się nad kupnem okapu wyspowego TEKA. Czy ktoś ma takowy?

ma i spisuje sie świetnie .....okap oczywiście nie właściciel

Rezi
10-04-2007, 20:42
poszło 2 x :D

beti555
11-04-2007, 11:39
Odświeżam temat...

Zastanawiam się nad kupnem okapu wyspowego TEKA. Czy ktoś ma takowy?

ma i spisuje sie świetnie .....okap oczywiście nie właściciel

:lol: :lol: :lol:

lidqa
01-05-2007, 08:54
jestem również szczęsliwą posiadaczką sprzętu, w całej kuchni, firmy TEKA...płyta gazowa, piekarnik, zlewozmywak, okap i lodówka...

użytkujemy od miesiąca nie mam na ten moment zadnych zastrzezen, w rodzinie uzytkowany od paru lat tez same pozytywne opinie.....mnie przekonała do firmy TEKA jakos za dobrą-rozsądną cene :D i model RETRO piekarnika wraz z płytą...urzekły mnie najbardziej :)

Motyczko, super! Tez zastanawiam sie nad modelem retro Teki. A jaki masz typ plyty gazowej? Bo nie wyglada na retro. Ten z tejze wersji ma duzo "zlota" :).

malmuc
01-05-2007, 09:36
Odświeżam temat...

Zastanawiam się nad kupnem okapu wyspowego TEKA. Czy ktoś ma takowy?

ma i spisuje sie świetnie .....okap oczywiście nie właściciel
Witaj Rezi
zdradz prosze, który model pochlaniacza Teka posiadasz?

Rezi
01-05-2007, 20:22
wyspowy Teka DH Isla

malmuc
02-05-2007, 09:30
wyspowy Teka DH Isla
http://www.megamedia.pl/okap-wyspowy-teka-dh-isla.php?off=0
Rezi to chyba ten, ale czy parametry te same?
jakiej mocy powinien byc do kuchni otwartej na salon?
nic nie pisza o halaśliwosci tego okapu, hmmm......
jak oceniasz jego buczenie :lol:

Rezi
03-05-2007, 17:09
wyspowy Teka DH Isla
http://www.megamedia.pl/okap-wyspowy-teka-dh-isla.php?off=0
Rezi to chyba ten, ale czy parametry te same?
jakiej mocy powinien byc do kuchni otwartej na salon?
nic nie pisza o halaśliwosci tego okapu, hmmm......
jak oceniasz jego buczenie :lol:

tak to ten sam
okap mamy opuszczoy maxymalnie nad plyte gazowa - cos ok 88 cm
wydajnośc ok - przy smażeniu cebuli lub innych srmodliwych potraw nic nie czuć ( pracuje wtedy na 3 a więc i nie na maxa )
buczenie troszkę przeszkadza przy 3 i więcej wale da się wytrzymac

co do wydajności - my mamy otwarta kubaturę około 500 m3 i z wyliczeń wstępnych szukaliśmy okapu o mocy min 1200 m3 po pewnych zmianach miejscu dopływu świerzego powietrza wyliczono max na 750 m3 i wyliczenia sprawdzają się w praktyce

Kris_1999
04-05-2007, 10:41
Mam płytę elektrycznę (tę półokrągłą z okładki folderu z czajnikiem Alessiego) piekarnik 850 i okap DX90, wszystko OK. Jesdno tylko zastrzeżenie do płyty: jak gotuje się na palniki najbliżej sterowania sensorowego to guziczki najbliżej (czyli plus i właczenie dodatkowych kręgów) przestają działać, chyba od gorąca. Trochę uciąxliwe ale idzie się przyzwyczaić :)))

pepi
23-05-2007, 21:46
Podpinam sie do tematu, dość dużo słyszałem dobrego o tej firmie od sprzedawców. Ale mało od urzytkowników. Podpowiedzcie nam jakjest z ta firma TEKĄ .
Jestem przed zakupem, do tej pory byłem już zdecydowany na zakup płyty ceramicznej Bocha, ale znajomy namówił mnie na indukcje, oszczędzam prąd i to jest ważne, jak dla mnie.

angi
24-05-2007, 09:35
Ja, też będę kupowała płytę TEKI, ale jeszcze troszeczkę.

malmuc
26-06-2007, 08:44
Pomocy!
Nie moge zdecydowac sie na piecyk :-?
kusi mnie TEKA HK700

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=91302&highlight=szare+okna
między innym dlatego że ma wyskość 45, a nie 59
czy ktoś z Was ma taki piecyk? jak sie z niego korzysta? do tej pory miałam do czynieinia z tradycyjnymi piekarnikami czy uważacie ze ten jest za mały?
http://www.megamedia.pl/_p/26/n/piekarniki-bez-sterowania-do-plyt-teka-hk-700-p26215.jpg
no i w zasadzie to samo pytanie tyczy sie mikrofalówki tego producenta, tez ten sam problem czy nie jest ona gabarytowa za mała?ma 30cm wysokości a nie 40 jak wiekszosc tego sprzetu
http://www.megamedia.pl/kuchenka-mikrofalowa-z-grillem-teka-tmw-20.2-bis.php?off=-1
http://www.megamedia.pl/_p/15/n/kuchenki-mikrofalowe-teka-tmw-20.2-bis-p15107.jpg

Jastkowice
14-07-2007, 12:57
płyta sprawuje sie od stycznia 2007 bardzo dobrze. nie ma żadnych problemów z gotpowaniem i czyszczeniem. Łatwa w obsłudze i dynamiczna w gotowaniu. Polecam!

acca5
15-07-2007, 08:28
A ja kupię płytę TEKI mieszaną ceramiczno-indukcyjną- zawsze mniej garnków będę wymieniać
TEKA IR 622- może ktoś użytkuje taką mieszaną płytę- cena 2198,0[/img]

acca5
15-07-2007, 08:30
Modzalewscy z forum trochę się znają ale ostatnio się nie odzywają. :-? :cry:

Do wyboru też mam MIELE mieszaną KM5730 ale tu cena 4028,0zł :-?

woy
15-07-2007, 14:50
acca5, jesli możesz to prosze daj linka gdzie znajdę więcej nt. płyty mieszanej TEKA

acca5
15-07-2007, 15:01
http://www.agdexpert.pl/plyty-elektryczne-z-wlasnym-sterowaniem/teka-ir-622

acca5
15-07-2007, 15:02
http://www.agdexpert.pl/plyty-elektryczne-z-wlasnym-sterowaniem/miele-km-5730-1

co sadzicie o tych dwóch mieszanych płytach, miele droższe ale parametry prawie takie same?

acca5
15-07-2007, 15:07
http://www.agdexpert.pl/plyty-elektryczne-z-wlasnym-sterowaniem/teka-gkst-60-z-i2

woy
15-07-2007, 15:10
dzięki za linki.
Miele odpada, jak dla mnie. Dyskwalifikuje ramka! To zbiornica brudu. Mało wiem o płytach, ale jedno jeswt pewne: musi być bezramkowa (jak TEKA w linku powyżej) :P

theg
04-02-2008, 08:09
Witam!
Jestem świeżo po instalacji płyty indukcyjnej TEKA i zastanawia mnie jedna rzecz.
Nawet, kiedy się jej nie używa, to płyta generuje z siebie dźwięk przypominający załączanie przekaźnika (takie pykanie) i robi to co kilka sekund!
Jest to dość głośne, kiedy jest cisza w mieszkaniu i w związku z tym przeszkadza.
Nie rozumiem, dlaczego urządzenie nie używane miałoby robić coś takiego?
Czy ktoś się z tym spotkał?
Z góry dzięki za odpowiedzi!
Pozdrawiam
theg

anna-maria3
04-02-2008, 08:13
Użytkuję ten sam model, ale niczego takiego nie zauważyłam.
Plyta owszem, wydaje z siebie dźwiek cichego "buczenia", ale podczas pracy.
Może Wasza jest źle podłączona, albo po prostu ma jakąś wadę...

theg
19-02-2008, 00:22
Rzeczywiście, ma przyjechać serwis, bo prawdopodobnie wada fabryczna...
Pozdrawiam!

asiulka
29-06-2008, 16:07
waham się z wyborem płyty Teki pomiędzy 2 podobnymi, sam producent miesza w opisach,takze ciężko podjąć sensowną decyzję

Jaka jest zasadnicza różnica pomiędzy modelami GKST 60 I4 i GKST 60 I4 B?
Z opsiu na stronie producenta same plusy ma tańsza płyta GKST 60 I4 B.
Model" B" jest o kilka stówek tanszy, wiec za tanszy model dostajemy wedlug strony producenta model oszczedniejszy z 2 dodatowymi funkcjami ktorych nie ma model drozszy ale i bez dwoch innych funkcji ktore ma model drozszy.

Czy ktos moglby wyjaśnić do czego sluza funkcje "Stop&GO" i "Power" ?

asiulka
30-06-2008, 16:40
czyżby na forum nie było użytkowników żadnej z tych płyt?

huragan
01-07-2008, 16:59
My mamy z literką B - trzeba ją podłączyć do siły. Czyli można używać wszystkich pól z największą mocą. Używam tej płyty 2 tygodnie, dopiero się uczę, bo wcześniej miałam gazową, ale jestem zadowolona. Bardzo szybko się na niej gotuje.

askaaa
01-07-2008, 17:23
ja też miałam problem którą mam wybrać. zadzwoniłam tu aby dowiedzieć się coś wiecej http://www.teka.com/html/pl/home.php

wybrałam bez literki B, na razie jest w kartonie to się nie wypowiem

Lookita
12-07-2008, 11:47
ja 2 dni temu odebralem te bez literki B, mam w kartonie,podlaczenie juz niebawem...na razie tyle,miala byc Samsunga ale...nie mieli....

asiulka
12-07-2008, 12:24
mam jeszcze jedno pytanie ,które mnie nurtuje

TEKA GKST 60 I 4 B- ma moc całkowita 7400 W

TEKA GKST 60 I4-Maksymalny pobór mocy 5900 W

wyjaśnijcie mi proszę, na co wskazuje ta wielkość mocy całkowitej? czy im wyzsza tym lepiej?

Miran
13-07-2008, 17:49
Witam
Jeśli można może nie do końca w temacie ale ogólnie też o indukcji.
Ja zastanawiam się nad wyborem pomiędzy Mastercook ID 64ES a Elektrolux EHD 60150P i nurtuje mnie jedna rzecz jak duże znaczenie ma fakt jak największego stopniowania mocy.
Mastercook ma 12 stopni mocy a Elektrolux 9 jakie to ma znaczenie.
Bardzo proszę o opinie użytkowników płyt indukcyjnych.

Pozdrawiam

Adka_
13-07-2008, 18:19
tez sei zastanawiam nad teka, zauwazylam ze oba modele maja rozne srednice pół grzejnych, który jest bardziej praktyczny?

Lookita
13-07-2008, 19:04
mam patelnie z IKEA o sr. 21 cm,nie wiem czy Teka,ta bez B przyjmie ja,drozsza ma 21 cm.....pola grzewcze,nie moge sam podlaczyc tej Teki bo bym sprawdzil dzialanie,jest to wazne bo patelnie duze przydaja sie a one maja min 21 cm,problemem moze byc wtedy to,ze plyta nie przyjmie na polu o sr. 20 cm naczynia o sr. 21 cm,moze tak byc prawda?

huragan
13-07-2008, 19:27
9 stopni ma Teka i to w zupełności wystarcza. Ja kupiłam patelnię indukcyjną w Biedronce za 29 złotych- i działa! Jest co prawda głośniejsza niż inne garnki dobrej firmy, ale mi to nie przeszkadza. A tak wogóle, to coraz bardziej lubię moją płytę, nie chciałabym już wrócić do gazowej. Zrezygnowałam też z czajnika elektrycznego, bo na płycie jest szybciej. No i ta płyta jest o wiele łatwiejsza do utrzymania w czystości. Jak sobie przypomnę czyszczenie "zakamarków" w kuchence gazowej...

Anna Broc
14-07-2008, 09:10
Mimo ze studiowałam długo temat kuchenek indukcyjnych przed zakupem to do końca nie wiem, czy wybierając te Teka bez B dobrze zrobiłam bo byc może ta z B jest lepsza, nie wiem. Kupiłam z mniejszym poborem mocy bo wydawało mi się ze nie ma to wpływu na moc grzania a tylko na pobór mocy.
U mnie zainstalował płyte pan który robił wiele innych rzeczy ale zna się na elektryce. Tak się złożyło że rozprowadzał tv po domu elektryk z uprawnieniami, a że był uprzejmy to sam zaproponował i sprawdził zamontowanie kuchenki i podstemplował instalacyjny papier, w razie reklamacji no i dla bezpieczeństwa, że kuchenka nie kopnie.
Co do wielkości garnków i patelni to wg opisu kuchenka ta ma system rozpoznawania wielkości garnka, co ja rozumiem że dostosowuje wielkość pola grzewczego i jeżeli postawię mniejszą patelnię to nie grzeje poza nią, natomiast jeśli garnek jest większy niż oznaczone pole to grzeje w obrębie oznaczonym ale nie poza nim, nie odmawia jednak gotowania w ogóle. Kupiłam patelnie za kilkadziesiąt zł w jakims supermarkecie, sprawdzałam magnesem i przylegał, smaży dobrze.

Lookita
14-07-2008, 09:52
A ja mam obawy,bo mam turystyczna ,przenosna indukcje Zepptera i niestety patelnie o sr. 21 cm nie widzi-wypisuje Error,a plyta ma srednice 20 cm.Wiec tym sie przejalem...ale zobaczymy,mam nadzieje w tym tygodniu.

asiulka
14-07-2008, 10:02
Mimo ze studiowałam długo temat kuchenek indukcyjnych przed zakupem to do końca nie wiem, czy wybierając te Teka bez B dobrze zrobiłam bo byc może ta z B jest lepsza, nie wiem. Kupiłam z mniejszym poborem mocy bo wydawało mi się ze nie ma to wpływu na moc grzania a tylko na pobór mocy.


:-) a ja wciąż nie mogę się zdecydować
czy ktoś może potwierdzić czy te róznice mocy to wielkość poboru mocy, czyli zużycie prądu czy coś innego np. moc z jaką płyta może działać?





Co do wielkości garnków i patelni to wg opisu kuchenka ta ma system rozpoznawania wielkości garnka, co ja rozumiem że dostosowuje wielkość pola grzewczego i jeżeli postawię mniejszą patelnię to nie grzeje poza nią, natomiast jeśli garnek jest większy niż oznaczone pole to grzeje w obrębie oznaczonym ale nie poza nim, nie odmawia jednak gotowania w ogóle. Kupiłam patelnie za kilkadziesiąt zł w jakims supermarkecie, sprawdzałam magnesem i przylegał, smaży dobrze.

mam nadzieję, a chciałbym mieć pewność ,że jest tak jak piszesz, czy inni użytkownicy tych płyt mogą to potwierdzić?

tiga
14-07-2008, 10:42
Zrezygnowałam też z czajnika elektrycznego, bo na płycie jest szybciej.
O dobrze wiedzieć :) A zastanawiałam się gdzie na blacie ustawić czajnik :wink:
To jeszcze jaki czajnik polecacie- bo od kilku lat gotowałam w elektrycznym, więc nie wiem jaki zwykły kupić.(by pasował do indukcji)

Aha- jeśli chodzi o temat głóny :lol: Ja mam płytę z literką B, ale jeszcze w kartonie :wink:

stiff
14-07-2008, 11:34
W tej bez B - czyli mniejszej mocy kuchenka jest podzielona na dwa moduły - prawy i lewy ( po dwa " paleniska").Jeśli w jednym z modułów jakieś palenisko pracuje z dużą mocą to moc innego modułu zostaje zmniejszona.
Ta ze znacznikiem B ma pełną moc na każde palenisko.

W tej bez B timer jest tylko na palenisku z tyłu po prawej stronie.
Ta ze znacznikiem B ma na wszystkie.

Ta bez znacznika B jest droższa ale nie wiem dlaczego.
:lol:

asiulka
14-07-2008, 11:42
W tej bez B - czyli mniejszej mocy kuchenka jest podzielona na dwa moduły - prawy i lewy ( po dwa " paleniska").Jeśli w jednym z modułów jakieś palenisko pracuje z dużą mocą to moc innego modułu zostaje zmniejszona.
Ta ze znacznikiem B ma pełną moc na każde palenisko.

W tej bez B timer jest tylko na palenisku z tyłu po prawej stronie.
Ta ze znacznikiem B ma na wszystkie.

Ta bez znacznika B jest droższa ale nie wiem dlaczego.
:lol:


stiff, dzięki, Twoje uwagi są bardzo cenne i przekonujące do płyty z "B", tylko ja też cholera wciąż dojść nie mogę z jakiego powodu droższa jest ta druga :lol:

Anna Broc
14-07-2008, 13:44
a ja wciąż nie mogę się zdecydować
czy ktoś może potwierdzić czy te róznice mocy to wielkość poboru mocy, czyli zużycie prądu czy coś innego np. moc z jaką płyta może działać?
MOja rada - nie kupuj dopóki nie będziesz miec 100 % pewności co i za ile kupujesz. Ja musiałam decydowac dosć szybko i wiedzę czerpałam tylko z internetu a te wszystkie opisy są schematyczne i niewiele laikowi mówią, o dobra radę trudno. Po przeczytaniu tego wątku zaczynam żałować, że kupiłam droższą skoro tańsza jest lepsza / nie lubię niepotrzebnie przepłacać \.

I tu czekam na mądry wpis kogos kto rozwieje nasze wszystkie wątpliowści. Swoja droga, obecnie jest tak wielka ilo sc sprzetu agd z różnymi funkcjami, parametrami że powinien byc edytowany jakis poradnik dla kupujących tego typu sprzęt, a może jest jakieś takie pismo o którym nie wiemy?
Zeby zwykła gospodyni domowa lub mężczyzna którego zainteresowania są dalekie od sprzyętu kuchennego mogli się w tym połapać i dokonać właściwego zakupu. 8)

TomD
14-07-2008, 15:02
Ja zamówiłem bez literki B.
Dzwoniłem do przedstawicielstwa firmy TEKA w Polsce i miły pan poinformował mnie, że typ bez literki B jest nowocześniejszy, ma większą sprawność i elektronicznie można sterowac wszystkimi polami

Lookita
14-07-2008, 15:45
mnie trudno powiedziec,ale mialem Samsunga kupic,mial ciut wyzsza cene,ale bajerkow wiecej...na razie mam Teke bez B w pudle i nie wiem jak sie sprawuje...czy byl to dobry wybor?okaze sie niebawem

yacol
14-07-2008, 19:24
W tej bez B - czyli mniejszej mocy kuchenka jest podzielona na dwa moduły - prawy i lewy ( po dwa " paleniska").Jeśli w jednym z modułów jakieś palenisko pracuje z dużą mocą to moc innego modułu zostaje zmniejszona.
Ta ze znacznikiem B ma pełną moc na każde palenisko.

W tej bez B timer jest tylko na palenisku z tyłu po prawej stronie.
Ta ze znacznikiem B ma na wszystkie.

Ta bez znacznika B jest droższa ale nie wiem dlaczego.
:lol:

Jestes pewien ?? Bo ja slyszalem ze jak podlaczysz pod sile to to niema znaczenia i ze nie ma problemu z ustawieniem na pelna moc. Ja wzialem ta tansza (jak u wielu jeszcze w kartonie) i ta druga niby ma jakies timery i wiecej bajerow.

stiff
14-07-2008, 21:32
100 % pewności nie ma nigdy.Dane są odczytane z instrukcji obsługi i montażu.
Ta ze znacznikiem B ma 7,4 kW mocy - ta druga 5,9 - coś w tym musi być.

karolinnab
15-07-2008, 19:10
a kupiłam patelnię indukcyjną w Biedronce za 29 złotych- i działa!

to bardzo dobra wiadomosc bo ja tez przezornie zaopatrzylam sie w Biedronce w patelnie, chociaz moja Teka jeszcze w pudle :)

Reszte garnkow chce kupic w Ikei, seria 365 nadaje sie do indukcyjnych?

Anna Broc
15-07-2008, 21:16
Dzwoniłem do przedstawicielstwa firmy TEKA w Polsce i miły pan poinformował mnie, że typ bez literki B jest nowocześniejszy, ma większą sprawność i elektronicznie można sterowac wszystkimi polami

Tak własnie odpowiadają mili panowie i panie, ta informacja nic nie mówi na czym polega nowocześniejszość, czy chodzi tylko o wygląd, na czym polega większa sprawnośc a sterować wszystkimi polami to chyba można w każdej kuchence, nawet elektrycznej starego typu. :wink:

lucasgg
17-07-2008, 08:47
Witam,



Tak własnie odpowiadają mili panowie i panie, ta informacja nic nie mówi na czym polega nowocześniejszość, czy chodzi tylko o wygląd, na czym polega większa sprawnośc a sterować wszystkimi polami to chyba można w każdej kuchence, nawet elektrycznej starego typu. :wink:

Mam od ponad pół roku GKST 60 I4 BASIC (to pewnie jest ta literka B) - nie wiem na czym mogłaby polegać nowocześniejszość i większa sprawność - ale podejrzewam, że jeżeli poprawili sprawność tej płyty to w takim stopniu, że zaoszczędzisz może kilka złotych przez cały okres jej używania :-)
W wersji którą wymieniłem można sterować wszystkimi polami... chyba że chodzi im o to, że można jednocześnie sterować, tj. jednym przyciskiem (jednym naciśnięciem) zmieniasz moc wszystkich aktywnych pól (choć nie wiem czy by mi się przydało).

--
Pozdrawiam,
Łukasz Gryka

Lookita
17-07-2008, 22:09
Odpalona-Teka bez B.
Pierwsze wrazenie-slabo moimi palcami steruje sie,jakies mam gruboskorne opuszki,mojej Zony na pewno takie nie sa,ale tez po 2-3 probie czasem zwieksza sie moc.Troszke mnie to denerwuje.Plyta pracuje cicho,jak cos slychac to spod garnka dzwieki,poziom mocy wystarczajacy,w sumie....grzeje i steruje sie normalnie...poza dotykiem palcow.Zaluje,ze kupiona w IKEA patelnia pod indukcje niestety nie dziala....Zepptery slicznie gotuja i sie prezentuja......

karolinnab
17-07-2008, 22:22
Zaluje,ze kupiona w IKEA patelnia pod indukcje niestety nie dziala....

czy ta patelnia to wok czy cos z serii oznaczonych jako nadajace sie pod indukcie?

Lookita
17-07-2008, 22:25
oczywiscie,myslalem,ze majac 21 cm nie dziala bo byla ustawiona na plyte turystyczna in dukcyjna Zepptera o sr. 20 cm.Niestety na Tece ta sama patelnia nie dziala,cyferka na plycie miga i potem pole najwieksze sie wylacza....patelnia niezbyt droga ale celowo pod indukcje wybieralem....

asiulka
17-07-2008, 22:32
.Zaluje,ze kupiona w IKEA patelnia pod indukcje niestety nie dziala....Zepptery slicznie gotuja i sie prezentuja......

napisz proszę która to dokładnie patelnia

Lookita
17-07-2008, 22:37
nie dzisiaj,oddalem tesciowej...i nie mam jej w domu-patelni takze ;-)

Iwona i Robert
21-07-2008, 21:10
Witam,

płyta z literką B ma większą moc - co chyba jest lepsze ze względu na to, że większa moc pozwala szybciej zagotować
ma też timer dla każdego pola, co w porównaniu do tej bez B - byłoby lepsze

no właśnie dlaczego więc ta z B jest droższa?
wydaje mi się, że odpowiedź tkwi w funkcji Power - każde z pól tej płyty jest oznaczone literką P czyli dla każdego pola działa funkcja Power - umożliwia szybkie zagotowanie dużej ilości płynów
max czas działania tej funkcji wynosi 10 min

a która lepsza? pytanie których z tych funkcji ktoś bardziej potrzebuje...

Iwona

kaśka maciej
21-07-2008, 21:50
Po przeczytaniu całego tego wątku zamówiłam z B :D Bo była tańsza i ma większą moc :D Wsio. Jak się będzie sprawować to wam powiem ale za jakies 2 miechy :roll:

Lookita
21-07-2008, 22:19
to dziwne,z B byla drozsza o jakies 200 pln....
z kolejnych obserwacji-wlaczone 3 palniki na moce od 6 do 8 sa juz obciazeniem dla sieci domowej i chyba ukladu sterujacego plyty,dodam,ze mam plyte podlaczona pod sile,ale jednak buczaly garnki pod 2 polami,jakby ciut slabiej wszystko sie grzalo...moze zludzenie ale cos przydusiila sie....ale poza tym malym extremum to fajna rzecz i piorunem gotuje.....timer ma zdaje sie pod jedno pole,tylko je testowalem...na bank nie ma na wszystkie...ale jedno chyba tylko,w sumie rzadko tego sie uzywa bo szybkosc gotowania nieraz poraza...ale trzeba pogotowac

kaśka maciej
22-07-2008, 13:50
to dziwne,z B byla drozsza o jakies 200 pln....
z kolejnych obserwacji-wlaczone 3 palniki na moce od 6 do 8 sa juz obciazeniem dla sieci domowej i chyba ukladu sterujacego plyty,dodam,ze mam plyte podlaczona pod sile,ale jednak buczaly garnki pod 2 polami,jakby ciut slabiej wszystko sie grzalo...moze zludzenie ale cos przydusiila sie....ale poza tym malym extremum to fajna rzecz i piorunem gotuje.....timer ma zdaje sie pod jedno pole,tylko je testowalem...na bank nie ma na wszystkie...ale jedno chyba tylko,w sumie rzadko tego sie uzywa bo szybkosc gotowania nieraz poraza...ale trzeba pogotowac
Lookita, no tak się jakoś dziwnie trafiło, że na ceneo akurat ta była ździebko tańsza. I tak jakoś postanowiłam, że która będzie tańsza, to tą wezmę. Za całość z przesyłką zapłaciłam 1656zł. Dostałam godzinę temu.

Adka_
22-07-2008, 13:59
czy ktos moze zrobic fotke plyty z B ? w sklepach sa rozne fotki

kaśka maciej
22-07-2008, 14:03
czy ktos moze zrobic fotke plyty z B ? w sklepach sa rozne fotkiRozpakowałam ją z pudełka, ale nie wyjęłam ze styropianu, jesli takie zdjęcie ci odpowiada, to cyknę :)

Adka_
22-07-2008, 14:16
jasne, chodzi tylko zeby zidentyfikowac, ktora fotka jest wlasciwa :)

kaśka maciej
22-07-2008, 14:18
jasne, chodzi tylko zeby zidentyfikowac, ktora fotka jest wlasciwa :)sprawdział co mam w pudełku i poszukałam na ceneo
http://image.ceneo.pl/data/products/1170088/product.jpg
doszłam do wniosku, że B ma podwójne kółka na polach grzewczych.
W każdym razie moja B tak ma :lol:

kaśka maciej
22-07-2008, 14:20
Aha, i teraz widzę, ze na ceneo jest do kupienia za 1489zł :o :o
Jeszcze w niedzielę jak zamawiałam swoją była 150zł droższa :-?

Adka_
22-07-2008, 14:26
kaśka, to chyba jest zdjecie modelu FB? bo model B jest w cenie od 1622 zł?

kaśka maciej
22-07-2008, 14:30
kaśka, to chyba jest zdjecie modelu FB? bo model B jest w cenie od 1622 zł?noż kurde :roll: już sama nie wiem co mam :roll:

Lookita
22-07-2008, 14:45
Moja plyta tez ma podwojne kola,wewnetrzne przerywane....,natomiast roznica jest panel sterowania,inaczej skupione-rozmieszczone symbole do sterowania sensorami.Timer u mnie tylko 1 pola dotyczy-najwiekszego.

karolinnab
22-07-2008, 14:49
a co jest napisane na pudelku? nie sugeruj sie zdjeciami na ceneo bo one jakos pozamieniane sa

moja teka lezy w garazu, musze tez sprawdzic

kaśka maciej
22-07-2008, 14:49
Moja plyta tez ma podwojne kola,wewnetrzne przerywane....,natomiast roznica jest panel sterowania,inaczej skupione-rozmieszczone symbole do sterowania sensorami.Timer u mnie tylko 1 pola dotyczy-najwiekszego.zrobiłam zdjęcie jednego i drugiego,
http://images34.fotosik.pl/321/026092a91bf1a696.jpg (www.fotosik.pl)
http://images24.fotosik.pl/253/da3c61827151b6df.jpg (www.fotosik.pl)
chyba to jest basic facette :roll:

karolinnab
22-07-2008, 14:56
moja tez jest Basic Facette tzn. dokladnie Teka GKST 60 I4 BASIC FACETTE.
Ale to jest inny (chyba) model niz Teka GKST 60 i4 FB Basic...

Lookita
22-07-2008, 15:00
Moja jest zupelnie inna,dzisiaj testowalem piekarnik-Samsung z roznem obrotowym.Smacznie wyszlo,troszke za krotko pieklem,spalilem lekko tluszcz i mam smrod w chacie...ale wentylacyja dziala,ciagnie,ciagnie smrodek...ale jeszcze czuc....Na razie agd dziala rewelacyjnie....

kaśka maciej
22-07-2008, 15:00
moja tez jest Basic Facette tzn. dokladnie Teka GKST 60 I4 BASIC FACETTE.
Ale to jest inny (chyba) model niz Teka GKST 60 i4 FB Basic...
Na fakturze i pudełku mam napisane wlasnie Teka GKST 60 I4 Basic Facette.
MOżna zwariować :lol:

asiulka
22-07-2008, 15:46
moja tez jest Basic Facette tzn. dokladnie Teka GKST 60 I4 BASIC FACETTE.
Ale to jest inny (chyba) model niz Teka GKST 60 i4 FB Basic...
Na fakturze i pudełku mam napisane wlasnie Teka GKST 60 I4 Basic Facette.
MOżna zwariować :lol:

i teraz pozostaje pytanie czym różni się Teka GKST 60 I4 Basic Facette od Teka GKST 60 I4 B...o losie :roll:

asiulka
22-07-2008, 15:54
Witam,



no właśnie dlaczego więc ta z B jest droższa?
wydaje mi się, że odpowiedź tkwi w funkcji Power - każde z pól tej płyty jest oznaczone literką P czyli dla każdego pola działa funkcja Power - umożliwia szybkie zagotowanie dużej ilości płynów
max czas działania tej funkcji wynosi 10 min



Iwona


ale ta z "B" ma funkcję szybkiego zagotowania to chyba jakaś analogiczna funkcja

Iwona i Robert
22-07-2008, 19:38
to wrzucam definicję :D
Funkcja szybkiego zagotowania umożliwia jak najszybsze doprowadzenie do wrzenia, a następnie kontynuowanie gotowania przy wybranym poziomie mocy. W czasie działania tej funkcji uwalniane jest 100% mocy danego pola grzejnego, aż do momentu doprowadzenia potrawy do wrzenia. Następnie moc pola jest automatycznie redukowana do poziomu uprzednio wybranego.

ta bez B ma f. power, a ta z B f. szybkiego zagotowania - co kto woli

ta z F w nazwie ma f. szybkiego zagotowania, ale wydaje mi sie ze nie ma systemu rozpoznawania naczyń więc faktycznie powinna być tańsza

co do prawidłowych zdjęć: ta bez B ma literę P w środku każdego koła
ta z B na lewo od panelu sterowania powinna mieć znaczek stop i drugi z kłódeczką, a ta z FB nie ma tego - samo sterowanie polami

ola&tomek
03-08-2008, 10:30
Witam;

Zdecydowaliśmy się już prawie na 100%, że płyta indukcyjna, piekarnik i kuchenka mikrofalowa będą z TEKI (piekarnik i kuchenka bardzo ładnie wyglądają razem w zabudowiwe). Widziałam te sprzęty na żywo, poczytałam conieco na temat ich funkcji i jak narazie najbardziej mnie przekonują - zazrówno cenowo jak i wizualnie.
Zastanawiamy się również nad kupnem lodówki z TEKI - MODEL NF1 650 Side-by-side. O ile do pozostałych sprzętów znaleźliśmy opinie użytkowników tak do lodówki narazie żadnych. Może ktoś z Was ją ma? Podpowiedzcie przede wszystkim czy 46 dB to odpowiednia głośność dla lodówki? Prosiliśmy wprawdzie Panią o jej włączenie w sklepie i wydawała się bardzo cicha ale tam chodziło jeszcze akwarium i trudno to było obiektywnie ocenić.
Jedynie zmywarka będzie napewno BOSCH-a bo ma najwięcej pozytywnych opinii a co do modelu to mamy narazie dylemat - nigdy nie mieliśmy zmywarki i nie wiemy jakie funkcje nam się najbardziej przydadzą.
Dziękuję za wszelkie sugestie

kaura
03-08-2008, 10:37
Mamy zmywarke Boscha od ok.10 lat, używana jest co najmniej raz na dobę i działa jak do tej pory bezawaryjnie.
Ma 5 programów a korzystamy z góra -dwóch z opcją mycia połowy wkładu.
Teściowa ma też Boscha, ale 40-stkę, tez jest zadowolona, ale załuje, ze nie wzieła 60tki.
Do nowego domu na pewno kupimy Boscha.
Pozdrawiam

cieszynianka
03-08-2008, 13:20
Co do funkcji, to zależy czego od niej oczekujesz. Ja wybierałam taką, żeby miała regulowaną wysokość górnego kosza (mycie dużych elementów) oraz składane elementy w obu koszach (można wtedy wstawiać naczynia czy słoje w dowolnym układzie i żadne widełki, ani drabinki nie przeszkadzają). Chciałam też mieć program intensywny z wysoką temperaturą do mycia naczyń po pieczeniu mięsa, bo czasem się trochę "przyspawają" do boków jakieś kawałki. Uznałam, że dobrze mieć sygnalizację pracy lub awarii światełkiem na podłodze, bo wybrałam do zabudowy zintegrowaną. Ilu użytkowników, tyle potrzeb. To tak jak z piekarnikiem - jeśli ktoś go dużo używa, to ceni różne jego możliwości. Jeśli tylko od czasu do czasu, to większość funkcji uznaje za niepotrzebne bajery :wink:

Lookita
03-08-2008, 18:19
Poniwaz uzywam Teke bez literki B juz 3 tydzien,pisze kolejne moje obserwacje i wnioski praktyczne.Plyta gotuje jak to indukcyjna plyta,ale:
- slabo reaguja sensory na moje palce -nie jestem drwalem,rowniez czasem mojej Zonie za ktoryms z kolei dotknieciem dopiero sie udaje wlaczyc zadany poziom mocy
-pamietajcie,ze w tej plycie-bez literki B-czyli mniejsza moc- pola grzewcze sa zespolone parami w lini poziomej-2 pola gorne i 2 pola dolne pracuja jakby na jednym obwodzie-czyli zalaczenie pola np. po lewej stronie gornego na 6 skutkuje obnizeniem mocy pola gornego po str. prawej o redukcje o 2 ,podczas jednoczesnego gotowania na 2 ww. polach.Ta sama zasada obowiazuje przy polach dolnej pary
-plyta nie ma funkcji Booster,troszke upierdliwe-trzeba od 0 do 9 paluszkiem trzymac i wlaczac na maxa
-timer-dotyczy tylko najwiekszego pola-jak dla mnie ,bez znaczenia-raz dla zabawy to uzylem,przy gotowaniu na tej plycie-plycie indukcyjnej w ogole-wskazana uwaga bo gotuje sie wszystko bardzo sprawnie
To tyle.....troszke zaluje,bo mialem kupic Samsunga,podobna cena a wiecej funcji,ale zabraklo go w sklepie....

yacol
03-08-2008, 19:34
Lookita a Ty masz tą płyte podłączona pod siłę ?

Lookita
03-08-2008, 19:48
oczywiscie,to wszystko jest oficjalnie opisane w instrukcji obslugi,ja tylko namacalnie to potwierdzilem :-)
napisze wiecej-nie wiem,czemu sluza literki P na srodku kazdego z pol,a funkcji powerboost czy jakos tak,ta plyta nie ma...

wroclawianka
03-08-2008, 21:24
kupiłam mikrofale i piekarnik TEKA nic ci nie poweim , bo na razie nie podłączony ale napewno wygląda super i sam sprzęt jest dobrej klasy ,jeżeli chodzi o lodówkę to najlepsze są Liebhera

Lookita
03-08-2008, 22:13
ja napisalem o Tece plycie indukcyjnej,w watku o niej....

reng
04-08-2008, 05:54
witam, przymierzam się do kupna tej płyty indukcyjnej (z literką B) i mam pytanie. czy płyta grzeje jeśli garnki mają większą średnicę niż największe pole? tzn czy np garnek o średnicy 25cm będzie zagrzany na polu grzejnym 20cm? czy garnki muszą dokładnie pasować do średnicy pól indukcyjnych (lub być mniejsze oczywiście). czy ktoś to już testował?

Renata

stiff
04-08-2008, 06:32
Minimalna średnica garnka dla pola 160 - 90 mm.,dla 200 - 120 mm.

reng
04-08-2008, 07:25
a maksymalna? czy to ma jakieś znaczenie jak garnki będą większe niż pole indukcyjne?

ola&tomek
05-08-2008, 21:38
Dziękuję za odpowiedzi, a lodówki nikt nie ma z Teki???

onna
06-08-2008, 15:19
ja mam okap, ale jeszcze niezamontowany :( i płytę gazową - bardzo fajna i pan ktory montowałl chwialił,że sa dobre

kamionkal
06-08-2008, 23:43
w przypadku zmywarki podobno warto mieć:
-funkcję 3w1 (rozpoznawanie tabletek
-regulację górnego kosza
nie ma co patrzec na liczbę programów, a przy rodziinie z dziećmi też na opcję połowy wkładu.

Piekarnik/płytę/okap tez wezmę z Teki, cieszą się te sprzęty raczej niezłą opinią i dobrą relacją jakośc-cena.

Ale co do lodówki to niesttey nie pomogę, nawet nie wiedziałem, że Teka robi lodówki :)

anna-maria3
07-08-2008, 06:27
Dziękuję za odpowiedzi, a lodówki nikt nie ma z Teki???

My mamy lodówkę TEKA, ale w zabudowie. Podłączona pół roku temu, działa bez zarzutu. Lodówka jak lodówka. Nie ma jakichś super wynalazków, funkcji, jest zwyczajna, bo taką chciałam :) Lodówka na górze, trzy szuflady zamrażarki na dole... Póki co nie narzekam :)

karolinnab
20-08-2008, 09:37
Minimalna średnica garnka dla pola 160 - 90 mm.,dla 200 - 120 mm.

Wczoraj postawilam maly garnek o srednicy dna 9 cm, czyli to minimum, i przy zagotowywaniu na mocy 8 zaczely byc slyszalne dosc glosne dzwieki, o wiele glosniejsze niz zwykle. Nie wiem czy to sama kuchnia czy garnek tak pulsacyjnie glosno buczaly, ale zaniepokolo mnie to i zmienilam garnek na wiekszy.
Czy u was tez tak sie dzieje?

Lookita
20-08-2008, 12:09
wine ponosi metal-producent garnka,nasze IKEOwskie garnki-zmienione dna po kilku myciach w zmywarce,pracuja cicho,ale glosniej nieznacznie od Zeptera,cena i jakosc diametralnie inna,ale...wiecej taniochy nie kupie...

Pola_2
20-08-2008, 14:45
użytkuję tekę z lit B od pół roku, moje spostrzeżenia
- gotuje się na niej bardzo szybko,
- każde pole ma timer, co nie jest bez znaczenia, ja z tej funkcji korzystam zawsze i wreszcie nie rozgotowuję ryżu ani makaronu:-)
- nie obniża się moc żadnego pola jeśli jedno jest na max czyli 9 (bynajmniej ja tego nie zauważyłam)
- ma bardzo dużą tolerancję wielkości garnków, maly garnek stawiam na dużym polu i się gotuje, patelnia o srednicy 28 na najwiekszym też jest ok
- słychachać b.delikatne buczenie, mam garnki firm silit i ikea, te drugie są głośniejsze i bardziej to przypomnina bzyczenie
- każde z pól ma funkcję przyspieszenia gotowania,
co do zużycia energii nie wypowiadam się cały czas jeszcze mamy prąd budowalny i nie analizowaliśmy tak dokładnie rachunków

Ania i Heniu
24-08-2008, 16:30
Czy ktoś z was posiada płytę indukcyjną firmy Teka? Zastanawiam się nad jej zakupem ale kompletnie nie znam firmy. Cena jest przystępna , ale wolałabym poznać najpierw jej wady i zalety ( jeśli posiada)

yacol
24-08-2008, 17:55
Niema tu jakiegos moda ktory by kasowal takie idiotyczne posty ? Kur... ludzie uzyjcie szukajki - jest kilka tematow o plytach teka

stiff
24-08-2008, 22:15
Niema tu jakiegos moda ktory by kasowal takie idiotyczne posty ? Kur... ludzie uzyjcie szukajki - jest kilka tematow o plytach teka


Co Ty chcesz ? - dopiero 1,5 roku na forum.

ola&tomek
29-08-2008, 13:36
halo, jest tu kto?? :D
może znalazł się już jakiś uzytkownik lodówki side-by side TEKA?

Lookita
29-08-2008, 13:45
taaaa,
tu i tam...
po 2 miesiach uzytkowania plyty Teka bez lit. B-szczerze odradzam jej zakup.Warto chyba te z literka B.Moja dostaje zadyszki na 3,a nie mowie juz o 4 palnikach,nie ma timera,co mi nie przeszkadza,ale zaluje,ze ja kupilem,mialem Samsunga kupic,a wcisneli mi Teke.Wlasnie testuje piekarnik Samsunga twin convection-ciasto i rybe pieczemy jednoczesnie ;-).

ola&tomek
29-08-2008, 14:27
dobrze wiedzieć, ja przymierzam się również do kupna płyty TEKA ale nie wiem jeszcze na jaki model się zdecydować, póki co obczytuję forum :D

Lookita
29-08-2008, 14:46
to dobrze...inna ale nie bez B,mocy wiekszej warto....natomiast piekarnik Samsunga twin conv. polecam-swietnie piecze 2 w 1,kuchenka Samsunga mikrof. oki,siemens zmywarka i bosch-super,lodowke kupie ale Liebherra,jak odloze,bedzie drogi ;-)

Henku_wawa
29-08-2008, 16:16
jeżeli chodzi o lodówkę to najlepsze są Liebhera
niestety paluchy widać w przypadku niezabudowanych

ola&tomek
29-08-2008, 16:29
Właśnie na tej z TEKI paluchów nie widać, ma specjalną powłokę - sprawdzałam w sklepie i rzeczywiście jest ok.
Co do płyty to przeczytałam już wszystkie możliwe wątki i dalej mam trudności z podjęciem decyzji :-?

wroclawianka
30-08-2008, 20:47
jeżeli chodzi o lodówkę to najlepsze są Liebhera
niestety paluchy widać w przypadku niezabudowanych


jest zabudowana :lol:

Jrrzy
31-08-2008, 17:14
Mam okap Teka o dużej wydajności i za rosądną cenę.Działa już rok bezproblemowo.

zebra
01-09-2008, 08:09
lookita czy ten cudo piekarnik ma standardowe wymiary? do zabudowy w słupku? czy większy jest?

Ania i Heniu
01-09-2008, 09:58
ola&tomek- czy mogę wiedzieć jaki jest koszt tej lodówki? Też jestem na etapie wyboru sprzętu i zdecydowałam się na płytę indukcjną z Teki a nadal poszukuję lodówki .

ola&tomek
01-09-2008, 11:52
Cena producenta to prawie 7000 zł, w sklapach internetowych około 4600 zł.
Można ją zobaczyć na stronie Teki, tego typu jest tylko jedna.

GGGosik
01-09-2008, 15:07
Ja powiem tak:
mam piekarnik kompaktowy (HK800)
i mikrofalówkę kompaktową (chyba MW32 bit)
firmy TEKA i co mogę powiedzieć... Wyglądają ładnie :)
Mikrofalówka w środku jest olbrzymia :)
(funkcji grill jeszcze nie testowałam).
Za to piekarnik... też na pewno ma super funkcje,
tylko nie wiem, czy to jakaś wada (chyba zadzwonię
do serwisu), czy tak ma być, ale za nic nie potrafię go uruchomić...
Raz się włączy, a raz nie... Poza tym jest ok.... I jedna blaszka na teleskopach :)
Zmywarkę mam Bosch (w starym mieszkanku też był Bosch)
i jestem bardzo z niej zadowolona...
Lodówkę mam side-by-side, ale LG :) Też nie widać paluchów :)

Uprzedzam, że sprzęty użytkuję dopiero 3 tygodnie,
więc ciężko z moje strony o rzetelna ocenę :)

DorciaIQ
17-09-2008, 13:26
- każde pole ma timer, co nie jest bez znaczenia, ja z tej funkcji korzystam zawsze i wreszcie nie rozgotowuję ryżu ani makaronu:-)
No właśnie: nie wiem jak Wy, ale ja nie ufam tym instrukcjom ile minut się ma ryż robić, bo na każdej kuchence to jest inaczej i jak baba od pługa oderwana zawsze wysypuję z tych ultranowoczesnych torebek i tradycyjnie gotuję sprawdzając organoleptycznie :oops:
A skoro na indukcji się wszystko gotuje szybciej, to czy też ryż/makaron się zrobi szybciej niż piszą na opakowaniu i rozgotuje - nie?

ola&tomek
15-10-2008, 18:39
A czy ktoś ma może model GKST 80 i4 Profi? W instrukcji pisze, że ma funkcję POWER ale nie wiadomo czy dla każdego z pól z osobna czy jakoś inaczej?
Wybór płyty jest dla mnie najgorszy z wszystkich AGD :-?

Lookita
15-10-2008, 18:55
Na pewno nie kupuj plyty Teka bez literki B.Odradzam.NIe pasuje nam,ma za mala moc,gotowanie juz na 2 czasem,a na 3 zawsze ja przydusza.Pisalem o tym,ale sie powtorze.Zaluje,ze kupilem te,mialem wybrana inna,mysle,ze kazda bylaby lepsza.Generalnie,najtansze modele sa najskromniejsze i najslabsze...Czy te z lit. B bym kupil?W sklepie zabraklo Samsunga,a musialem kupic pare rzeczy z jednego sklepu...Pierwszy wybor bylby lepszy,anie podsuniety okolicznosciami....Poza tym,indukcja jest fajna ,tania w miare i nie zaluje,ze mam ja :-)

ola&tomek
15-10-2008, 19:02
Dzięki za odpowiedź, a czy istnieją wogóle jakieś indukcje, które nie wydają z siebie żadnych dźwieków, tzn. nie trzeszczą itp??
Aha, z tego co wiem ta z literką B jest już wycofywana i mało gdzie dostepna (mają ją tylko sklepy ze starych zapasów) , poza tym ona była chyba tylko dostępna w szerokości 60 cm

Lookita
15-10-2008, 19:05
Moja jest bardzo cichutka,jesli otworze szuflade,to slychac szum wiatraka,natomiast nie mam zadnych dzwiekow nieprzyjaznych podczas gotowania,mam garnki,od jagorszych z IKEA-chlam totalny,nie zawsze dzialajacy na indukcji pomimo przeznaczenia pod ind, po Duka firemke i Zeptera.Mysle,ze im wiekszy chlam,tym glosniej cos pracuje.Slysze roznice w pracy poszczegolnych garnkow...Cena i jakosc,najczesciej chodza parami....

kor_nick
15-10-2008, 23:03
Aha, z tego co wiem ta z literką B jest już wycofywana i mało gdzie dostepna (mają ją tylko sklepy ze starych zapasów) , poza tym ona była chyba tylko dostępna w szerokości 60 cm

tydzień temu bez problemu kupiłem w torres.pl

DorciaIQ
16-10-2008, 14:03
Moja jest bardzo cichutka,jesli otworze szuflade,to slychac szum wiatraka
To płyta indukcyjna ma jakiś wiatrak??? (tak, tak - blondynka :oops: :wink: )

Lookita
16-10-2008, 14:52
ano ma,jak kazde skomplikowane urzadzenie,zwlaszcza pracujace na elektronice i generujace lub pracujace z duzymi napieciami....wiatraczek chlodzi zasilacz,czy co tam jest w srodku,a nagrzewa sie...

DorciaIQ
16-10-2008, 16:51
Czegóż to się człowiek nie dowie na forum :o To ceramiczne płyty też mają wiatrak? Aż pójdę do mamusi i obaczę :wink:

szarak
25-10-2008, 21:21
Co sądzicie o sprzęcie AGD z firmy Teka?Jakiej to jest produkcji/

Cpt_Q
25-10-2008, 23:25
Co sądzicie o sprzęcie AGD z firmy Teka?J

to:
http://forum.muratordom.pl/prosze-o-opinie-na-temat-sprzetow-teka,t137214.htm

i to:
http://forum.muratordom.pl/teka-plyta-indukcyjna,t134547.htm

i to:
http://forum.muratordom.pl/jaki-sprzet-do-zabudowy-elektrolux-czy-teka-czy-inny,t121305.htm

i to:
http://forum.muratordom.pl/teka-vs-siemens-bosch-opinie,t115213.htm

a także to::
http://forum.muratordom.pl/czy-ktos-posiada-plyte-indukcyjna-teka,t138866.htm

i wiele wiele innych...

szarak
29-10-2008, 08:13
Nikt nie uzytkuje tej marki?Czy to jest sprzęt niemiecki,czeski a moze jakis inny/

dziewiatka
29-10-2008, 09:07
ja miałam młynek do odpadów w zlewie tej firmy. zanim zaczał porządnie działać, dwa razy był u mnie serwis, żeby 'poprawić nieporawny montaż'. jak już wszystko było poprawione, to działał bez zarzutó, ale w nowobudowanym domu będę miała młynek Franke

filon123
30-10-2008, 09:34
[...]
- słychachać b.delikatne buczenie, mam garnki firm silit i ikea, te drugie są głośniejsze i bardziej to przypomnina bzyczenie
[...]

no właśnie, niektóre garnki bardziej bzyczą inne mniej. Mam płytę z B. Zauważyłem, że zwykłe garnki emaliowe są bardzo ciche, stalowe (np Tefal) są dużo głośniejsze.

Czy użytkownicy płyty z B mają w posiadaniu stalowe garnki, które nie bzyczą? Bardzo proszę o konkretne modele (poniżej wyjaśnienie dlaczego pytam tylko użytkowników z B)


Prawdopodobnie płyta bez B jest cichsza na niższych polach (niższe pola mniejszsza moc, wyższe większa.[ brak przełączeń, tzn ‘cykania’ ?]) niż płyta z B (grzanie pełną mocą z przerwami [cykaniem]). Jest prawdopodobnie tak, iż do pewnej mocy w płycie bez B, garnki nie bzyczą, np. do pola 7-8 (zależy od garnka), a na 9 bzyczą zawsze. W płycie z B bzyczenie występuje zawsze, bo tu zawsze grzane jest z pełną mocą.

Czy użytkownicy płyty bez B mogą potwierdzić powyższe? Tzn, że płyta nie cyka i na niższych polach jest ciszej niż na 9’tce.

Użytkowników płyt z B proszę o podanie modeli garnków, które są najcichsze.

reng
31-10-2008, 06:24
mam garnki cosmo z berghoffa. na pełnej mocy bzyczą, na niższych coraz mniej, a na mocy 1-3 jest zupełnie cicho. ja już coraz mniej słyszę to bzyczenie, chyba się do tego przyzwyczaiłam, jak do przejeżdżających co 20 min w nocy niedaleko domu pociągów towarowych :D

filon123
31-10-2008, 08:38
mam garnki cosmo z berghoffa. na pełnej mocy bzyczą, na niższych coraz mniej, a na mocy 1-3 jest zupełnie cicho. ja już coraz mniej słyszę to bzyczenie, chyba się do tego przyzwyczaiłam, jak do przejeżdżających co 20 min w nocy niedaleko domu pociągów towarowych :D

podaj proszę dokładnie model (z B czy bez B). czy na 1 -3 słychać przełączenia czy nie?

szarak
31-10-2008, 12:15
A może jakis inny sprzęt ktoś ma.

Cpt_Q
31-10-2008, 12:19
ma

hela32
31-10-2008, 12:49
Nikt nie uzytkuje tej marki?Czy to jest sprzęt niemiecki,czeski a moze jakis inny/


Ja mam okap, jestem zadowolona, kupilam w sklepie wysyłkowym. Cenowo byl tańszy niż inne markowe o tych samych parametrach.

Prześlij na priv sroj adres to wyślę zdjącie jak się prezentuje.

reng
31-10-2008, 14:57
ja tez mam okap i w zyciu bym juz nie kupiła. nie dośc ze głosny, to jeszcze ba beznajdziejnie rozwiązane oświetlenie. 2 zarówki 40-tki a świeca jak dwie zapałki, bo są schowane do połowy za blachą :/

I.W.
01-11-2008, 19:15
W ogóle jakis bałagan z tymi płytami. Na stronie Teki są GKST 60 i4 o GKST 60 Fi4. GKST Fi4 ma większą moc 7200 W ( i tu też burdel bo w jednej i tej samej instrukcji podaja raz 7200 a za chwilę 7400) co prawdopodobnie oznacza że pola mogą pracowac z większą mocą jednocześnie(ale nie maksymalną która dla każdego pola jest podana jako 2800 W) . Pewnie jest to kwestia mocy modułu/zasilacza itp która na te działające pola musi być podzielona. W sklepach jest co innego niż na ich oficjalnej stronie (np ceramiczno indukcyjna 2+2)
A w ogóle co sądzicie o kuchni ceramiczno-indukcyjnej (2 pola hilight i 2 indukcyjne)?

ola&tomek
01-11-2008, 19:25
Zgadzam się z przedmówczynią, że straszny burdel z tymi płytami TEKI i najgorsze jest to, że nigdzie nie można uzyskać porady od kompetentnej osoby - Pan z pomocy technicznej taki "pomocny", że szkoda gadać :wink:
W końcu zdecydowaliśmy się na tą - GKST 80 i4 Profi ale nadal nie wiem czy to dobry wybór :(

I.W.
01-11-2008, 20:18
Przemówcą :wink:
Szczerze mówiąc w podobnych cenach są Mastercooki i Amice i Jakiś Electrolux nawet a Teka jest dla mnie mało znana i zbyt szybko chyba zmienia asortyment. No chyba że tacy postępowi są- nie wiem.

Tutaj parę komentarzy -jeden mało przychylny choc awarie się zdarzają
http://www.skapiec.pl/site/cat/327/comp/254265_komentarze/

A tak przy okazji piekarnik z rożnem obrotowym to już w ogóle rzadkość znalazłem tylko Amicę

stiff
05-11-2008, 15:12
Nie wiem co jest tego powodem ale podobno te z literą B są masowo wycofywane ze sklepów - czyżby jakiś feler ?

VIP Jacek
05-11-2008, 16:49
szukam jakiś tanich garów w zestawie na indukcję.
Jaką firmę polecacie?
Macie może jakieś linki?

ola&tomek
05-11-2008, 16:53
Nie wiem co jest tego powodem ale podobno te z literą B są masowo wycofywane ze sklepów - czyżby jakiś feler ?

nam mówił sprzedawca, że generalnie wszystkie stare modele wycofują bo chcą je zastąpić nowymi

reng
05-11-2008, 17:22
ja mam model z lit. B

pepi
05-11-2008, 17:53
Kupiłem, użytkuje jest SUPER POLECAM.
Żadnych zastrzeżeń.

maslak
05-11-2008, 19:41
A może ktoś użytkuje Teke GKST 60 Fi4 High
Czy jest sens dopłacać 1kPLN w porównaniu z GKST 60 I 4B lub
GKST 60 I 4 Entry. Szukam płyty z maksymalnie uproszczoną obsługą i ta pierwsza Teka taką mi się wydaje ale może się wypowie ktoś kto ją użytkuje.

stiff
05-11-2008, 19:46
Właśnie się dowiedziałem że gkst 60 i4 Entry zastąpił tą z B.

mc_gregor
05-11-2008, 20:20
Znalezione gdzieś na sieci:

GKST 60 I4 posiada pola o średnicy 160/2x180/210mm pobór mocy 5900W funkcje timer, (programowany czas gotowania dla jednego pola), funkcję Power zwiększą moc pola o 35%. Posiada szkło o fazowanych krawędziach.

GKST 60 I4 B 2x160/2x200mm pobór mocy 7400W (Funkcja stop & go, szybkie zagotowanie, timer, programowany czas gotowania (oddzielnie dla każdego pola)) Posiada szkło o fazowanych krawędziach.

GKST 60 I4 FB 3x160/200mm pobór mocy 6500W (posiada tylko funkcję szybkiego zagotowania) nie posiada szkła z fazowanymi krawędziami

Facette oznacza, że szkło posiada fazowane krawędzie.

kufcio
14-11-2008, 22:13
Witam
przeczytalem Wasze opinie i postanowilem zainwestowac w indukcje TEKA, kupilem ten dzisiejszy model 60i4 ENTRY fazowany.

Poki co podlaczona dla proby w garazu do jednej fazy ale wiecie co? jak tylko dam plusem dla jakiegos pola wlacza sie wentylator..? po zagotowaniu garnka po wylaczeniu kuchni wentylator dalej leci.. Kurcze czy tak ma byc? instrukcja gruba ale tylko 5 stron w PL :)

Mialem na probe w domu uzywana 5 letnia SIEMENSA gotowala tak samo ale zadnych wentylatorow.. dopiero jak porzadnie sie nagrzala....

Troche posmutnialem... powiedzcie ze mozna "podregulowac" ten termostat od wiatraczkow

pozdrawiam

DorciaIQ
16-11-2008, 14:03
Witam
przeczytalem Wasze opinie i postanowilem zainwestowac w indukcje TEKA, kupilem ten dzisiejszy model 60i4 ENTRY fazowany.

Poki co podlaczona dla proby w garazu do jednej fazy ale wiecie co? jak tylko dam plusem dla jakiegos pola wlacza sie wentylator..? po zagotowaniu garnka po wylaczeniu kuchni wentylator dalej leci.. Kurcze czy tak ma byc? instrukcja gruba ale tylko 5 stron w PL :)

Mialem na probe w domu uzywana 5 letnia SIEMENSA gotowala tak samo ale zadnych wentylatorow.. dopiero jak porzadnie sie nagrzala....

Troche posmutnialem... powiedzcie ze mozna "podregulowac" ten termostat od wiatraczkow

pozdrawiam
Jak przeczytałeś to chyba powinieneś wiedzieć że tam jest wentylator?
I że jak ją a. zabudujesz w szafce - bo jak podejrzewam podłączyłeś "gołą płytę" i wentylator masz de facto na wierzchu, b. włączysz okap jak to zwykle się robi podczas gotowania :wink: to zapomnisz o tym wentylatorze, a on przecież musi tam być :)

kufcio
16-11-2008, 15:26
jasne, zabuduje i tak dalej ale dziwi mnie ze wlacza sie zaraz po uruchomieniu.. bez wzgledu czy garnek stoi na polu czy nie, czy ciepla czy goraca..
W 5 letnim SIEMENSie wlaczal sie dopiero gdy pozadnie na 3 polach gotowalem na max ustawieniach i to tez nie ciagle a okresowo.

Jesli tak ma byc to ok.. szkoda ze nie jest to zautomatyzowane.
pozdr

Wosto
16-11-2008, 16:41
Witam
przeczytalem Wasze opinie i postanowilem zainwestowac w indukcje TEKA, kupilem ten dzisiejszy model 60i4 ENTRY fazowany.
1. Czy w tym modelu podgrzewanie odbywa się cyklicznie (włącza się i wyłącza)? Bo w niektórych płytach podobno grzeje mniejszą mocą i wówczas nie słychać przerywanej pracy...
2. Czy każde z pól posiada niezależny timer?
Pozdrawiam.

stiff
16-11-2008, 18:46
Timer - strefa grzejna z tyłu po prawej stronie.

kufcio
16-11-2008, 20:42
Niestety slychjac przerywana prace ponizej chyba 5tego biegu.

To chyba norma w indukcji bo w sklepie nie dla idiotow bawilem sie jakims wysokim modelem Boscha i to samo bylo.

maslak
18-11-2008, 20:34
Podbijam pytanie.
Użytkuje ktoś Teke GKST 60 Fi4 High
Jeśli tak to jaka jest jego opinia o niej.

Julita2
09-12-2008, 12:52
.

mozaika1234
03-01-2009, 17:45
Jak kuchenka dziala na 400V to mozna odpalic wszystkie 4 palniki na raz, przy kuchenkach na 230V to juz zalezy jaka kto ma instalacje na bazie.

Tych z B juz nie ma to juz stare ;) teraz jest HIGH i ENTRY z 60.

ola&tomek
06-01-2009, 11:40
Tych z B juz nie ma to juz stare ;) teraz jest HIGH i ENTRY z 60.[/quote]

te z B mozna jeszcze spotkać w sklepach internetowych - niektórzy mają ze starych zapasów

Wosto
17-01-2009, 20:16
Niestety, Entry ma już mniejszą moc (5,9 kW) i timer na jedno pole - to chyba z oszczędności :evil: .
Czy w takim razie na tych z literką "B" można grzać na max na wszystkich polach (bo domyslam się, że w Entry raczej nie ...)?
Pozdrawiam.

huragan
17-01-2009, 20:26
Tak, na tej z literką B można grzać na maxa na wszystkich polach, timer jest też dla wszystkich pól. Używam tej płyty od 5 miesięcy i jestem super zadowolona.

Wosto
17-01-2009, 21:13
To duży plus...
A jak wygląda z wielkością garnków (min/max). Wg danych z instrukcji Mastercook (ID64S) dopuszcza większą średnicę niż wielkość pola, Amica (PI6508TF) oprócz najmniejszego pola już nie. A jak to wygląda z Teką, bo gdzieś natknąłem się na opinię, że patelni o średnicy 210 mm już nie widzi?
Pozdrawiam.

andy_n
18-01-2009, 21:58
A jak wygląda z wielkością garnków (min/max). Wg danych z instrukcji Mastercook (ID64S) dopuszcza większą średnicę niż wielkość pola, Amica (PI6508TF) oprócz najmniejszego pola już nie.
Ciekawe rzeczy opowiadasz. Nigdy bym nie przypuszczał, że taką ewentualność powinno się sprawdzić.
Czy ten problem w Amice PI6508TF to pewnik?
Bardzo napaliłem się na tą płytę i już byłem zdecydowany na jej zakup, a tu taki kwiatek :evil:

Wosto
19-01-2009, 05:15
Nie mam pojęcia dlatego pytam. Są to dane z instrukcji producenta dostępnych w necie. Nie jest to chyba jednak problem, bo kupując garnki zmierzysz sobie średnicę dna ...
Chyba za bardzo zagłębiam się w ten wybór, gdyż doszedłem nawet do różnic w mocach poszczególnych pól (w porównaniu z Amicą i Mastercookiem, Teka ma dość małe moce, a pewnie wcale to nie utrudnia użytkowania).
Kolejna ciekawostka - cena Amici ostatnio mocno spadła - w necie już od 1469 zł a Mastercook poniżej 1800 zł będzie dostępny dopiero w lutym. Teka z kolei (model "B") jest dostępna tylko z zapasów w nielicznych sklepach w necie od... 1830 zł.
Pozdrawiam.

kamionkal
20-01-2009, 15:41
NieKolejna ciekawostka - cena Amici ostatnio mocno spadła - w necie już od 1469 zł a Mastercook poniżej 1800 zł będzie dostępny dopiero w lutym. Teka z kolei (model "B") jest dostępna tylko z zapasów w nielicznych sklepach w necie od... 1830 zł.
Pozdrawiam.

niby widac taniej, ale rozumiem ze kontaktowales sie z nimi i jest wystawione na stronie a fizycznie nie maja na stanie?
http://www.ceneo.pl/1170088

ja kupowalem ten model w jednym ze sklepow internetowych pol roku temu, dalem 1490zl i generalnie jestem zadowolony.
ktos pytal o garnki do tej plyty - ja mialem ograniczony budzet i kupilem za 200 na allegro zestaw bergnera i jest bardzo ok. troszke bzycza, ale mi nie przeszkadza, a na pewno sa cichsze niz patelnia Ikea365+, któą też mam.

Wosto
20-01-2009, 18:24
Ten link, który "zapodałeś" dotyczy płyty bez timera (końcówka FB). Ja pisałem o GKST 60I4 B, który jest np tutaj
http://www.agdmedia.pl/dzial/agd/kategoria/?id=42&&prod=4496

Podjąłem decyzję - czekam na Mastercooka ID64S.
Pozdrawiam.

andy_n
20-01-2009, 18:52
A czy może podzielić się wrażeniami z użytkowania tej płyty Amica PI 6508 TF?
http://www.ceneo.pl/1923034
http://www.amica.com.pl/pl,produkty,produkty,3,0110-0902-....-1100.html#pro,3145,0110-0902-....-1100
Wg mnie ta płyta ma wszystko czego potrzeba, ale pozostaje jedno "ale" - "Amica".
Wciąż nie mam zbyt dużego zaufania do tej marki.
Może znajdzie się jakiś zwolennik tej polskiej firmy i spróbuje przekonać mnie, że Amica produkuje sprzęty godne zaufania.

ewa197020
08-02-2009, 19:39
Witam! Czy macie lub znacie sprzęt tej firmy? Zastanawiam się nad sprzętem niemieckim do kuchni. Pomożecie mi wybrać? Pozdrawiam! :):):):)

cieszynianka
08-02-2009, 19:56
O tej marce dyskutowano tu:

http://forum.muratordom.pl/teka-plyta-indukcyjna,t134547.htm?highlight=sprzęt%20agd%20t eka

http://forum.muratordom.pl/prosze-o-opinie-na-temat-sprzetow-teka,t137214.htm?highlight=sprzęt%20agd%20teka

http://forum.muratordom.pl/teka-vs-siemens-bosch-opinie,t115213.htm?highlight=sprzęt%20agd%20teka

http://forum.muratordom.pl/wyposazenie-kuchni-w-sprzet-agd-teka-pomoc,t85675.htm?highlight=sprzęt%20agd%20teka

http://forum.muratordom.pl/zabudowa-firmy-teka,t87548.htm?highlight=sprzęt%20agd%20teka

Jest też wiele innych wątków na temat róznych firm produkujących sprzęty AGD, np.:

http://forum.muratordom.pl/kuchnia-elektryczna-ceramiczna-porady,t18546.htm?highlight=sprzęt%20agd%20teka

http://forum.muratordom.pl/marki-najszybciej-psujacych-sie-sprzetow-agd-i-rtv,t136350.htm?highlight=sprzęt%20agd%20teka

http://forum.muratordom.pl/agd-jaka-firma,t132228.htm?highlight=sprzęt%20agd%20teka

http://forum.muratordom.pl/sprzet-agd-jak-wybrac,t111715.htm?highlight=sprzęt%20agd%20teka

http://forum.muratordom.pl/agd-do-kuchni,t130518.htm?highlight=sprzęt%20agd%20teka

http://forum.muratordom.pl/wybralismy-agd,t49887.htm?highlight=sprzęt%20agd%20teka

:wink:

ewa197020
08-02-2009, 21:20
Możecie doradzić mi jakie są dobre modele tej firmy w rozsądnych cenach. Chodzi mi o płytę indukcyjną, zmywarkę, pochłaniacz i piekarnik. I gdzie je można kupić najtaniej???? :):) Pozdrawiam!

cieszynianka
08-02-2009, 21:30
Najtaniej kupisz w sklepach internetowych.

Co do wypowiedzi na temat jakości, to podałam Ci linki, żebyś mogła poczytać opinie użytkowników.

Miłej lektury :wink:

asizo
23-02-2009, 20:27
Jutro muszę podjąć ostateczną decyzję odnośnie wyboru sprzętu AGD do kuchni. Właściwie wątpliwości mam ciągle w kwestii piekarnika. Zastanawiam się nad Teka HA 850, bo ma wiele fajnych funkcji, jak m.in. teleskopowe prowadnice. No i wygląd bardzo mi odpowiada.
Czy ktoś użytkuje ten piekarnik i może powiedzieć, jak sprawdza się w praktyce?
Interesują mnie też zdjęcia (real). GDzieś przeczytałam, ze w rzeczywistości nie wygląda tak dobrze jak na zdjęciach, które można znaleźć w sieci (podobno jakieś tandetne pokrętła?)
Liczę na jakikolwiek odzew :D

Grreeg
23-02-2009, 20:45
Mam podobny dylemat - może ktoś ma piekarnik podwójny:

Samsung BT 62 TD BFST
http://www.123agd.pl/Produkty/Samsung/Piekarnik-BT62TDBFST_2486.html

utek76
23-02-2009, 21:21
witam, ja mam piekarnik Teka HA850- jestem zadowolona, prowadnice teleskopowe- super sprawa, a tandetne pokrętła- nie zauważyłam w nich nic tandetnego, zresztą są chowane do środka, więc jak się komuś nie podobają to można je wcisnąć i już :wink:
tak wygląda mój piekarnik

http://img169.imageshack.us/img169/9717/37397142uy2.jpg

asizo
24-02-2009, 06:16
Utek76, dziękuję :D

ewe
24-02-2009, 09:40
Mnie też gnębiły te pokrętła jak je na żywo zobaczyłam :-? - wybrłaam w koncu H-870 - na razie czeka w kartoniku i pięknie wyglada , mama nadzieje ze bedzie funkcjonalny.

kamionkal
24-02-2009, 09:51
u nas w domu od ok pół roku jest HA-850, w sklepie internetowym kosztowała 1650pln. Małżonka bardzo zadowolona, ja (jako konsument :)) również. Kilka osób które nas odwiedziły i lubią pogotować również wyraziło się pozytywnie.

Moim zdaniem wygląda naprawdę ok i pokrętła są w porządku., nie mam niestety zdjęć, ale czemu nie wybierzesz się do jakiegoś sklepu żeby obejrzeć "na żywo" ten sprzęt?

asizo
24-02-2009, 15:55
Moim zdaniem wygląda naprawdę ok i pokrętła są w porządku., nie mam niestety zdjęć, ale czemu nie wybierzesz się do jakiegoś sklepu żeby obejrzeć "na żywo" ten sprzęt?

U nas w sklepach nigdzie nie widziałam sprzętu Teki.

Szkrab
11-03-2009, 12:37
Witam.
A ja chciałbym dowiedzieć się, jaka jest różnica, w użytkowaniu, podobnych płyt:
-TEKA GKST 60 Fi4 High
-Electrolux EHD68200P
Oba mają pola "bez ograniczeń".

ewaks
16-03-2009, 09:32
Czy ktos ma moze ta płyte? To jakas nowosc, cena jest bardzo zachecajaca, ale czy sie spawdza???
Troche z innej beczki - czy to prawda ze jak sie postawi na indukcji garnek o mniejszej srednicy niz pole, to sie plyta nie właczy? Nie da sie zrobic jajecznicy z 1 jajeczka ;p?

kamionkal
16-03-2009, 10:12
mam inny model Teki, więc o tym konkretnym nic nie powiem, ale ogólnie z płyty, jak i innych sprzętów Teki które mam jestem zadowolony.

Co do pytania o średnice - garnek może być mniejszy od pola ale w rozsądnych granicach. z tego co pamiętam to w instrukcji jest podana średnica danego pola i minimalna średnica garnka jaki może być na nim używany.

Ania i Heniu
16-03-2009, 11:04
Ja posiadam płytę indukcyjną TEKA GKST 60 I4. Jestem bardzo zadowolona a co do wielkości garnków to tak jak napisał mój poprzednik mogą być mniejsze i płyta bez problemu się włączy.

ewaks
16-03-2009, 11:21
dzieki :)
Ania, a masz wersje entry czy basic?

Ania i Heniu
16-03-2009, 12:02
Entry Fac

ewaks
16-03-2009, 13:56
hmmm pogubilam sie w tych plytach... nazwa taka sama, a wygladaja inaczej :roll: czemu?

http://www.central.pl/index.php?option=com_virtuemart&&page=shop.product_details&&flypage=flypage-ask.tpl&&product_id=14163&&Itemid=1&&category_id=77

http://www.maxmania.pl/?zobacz=4379&utm_source=nokaut.pl&utm_medium=cpc&utm_campaign=2009-03&utm_content=4379

Ania i Heniu
16-03-2009, 14:08
Ja posiadam tą pierwszą (gdzie napis TEKA jest na dole w lewym rogu) kiedyś czytałam już na forum o różnicy tych płyt ale niestety nie pamiętam o co chodziło :cry:

ewaks
16-03-2009, 14:24
Dziekuje bardzo Aniu :) Tak przy okazji, powaznie bralismy pod uwage budowe Iskierki, ale ostatecznie za miesiac wprowadzamy sie do ewy (z horyzontu) :P Masz piekny dom!

Ania i Heniu
16-03-2009, 14:48
Dziękuję, no i życzę miłego zamieszkiwania w nowym domku:)))

lancer
10-05-2009, 22:28
powracam do watku, wlasnie planuje zamowic model TEKA IR 641, jesli takową ktos uzytkuje bardzo proszę o wypowiedz jak sie sprawdza

Amor
11-05-2009, 09:48
ja mam kupioną IR641, ale jeszcze leży w pudełku.

lancer
11-05-2009, 15:44
hehe, no szkoda ze w pudełku:), tak czy siak moze juz ktos na niej smazy i gotuje i nam zda relacje:)

jaksie
14-05-2009, 09:50
Ja powiem tak:
mam piekarnik kompaktowy (HK800)
i mikrofalówkę kompaktową (chyba MW32 bit)
firmy TEKA i co mogę powiedzieć... Wyglądają ładnie :)
Mikrofalówka w środku jest olbrzymia :)
(funkcji grill jeszcze nie testowałam).
Za to piekarnik... też na pewno ma super funkcje,
tylko nie wiem, czy to jakaś wada (chyba zadzwonię
do serwisu), czy tak ma być, ale za nic nie potrafię go uruchomić...
Raz się włączy, a raz nie... Poza tym jest ok.... I jedna blaszka na teleskopach :)
Zmywarkę mam Bosch (w starym mieszkanku też był Bosch)
i jestem bardzo z niej zadowolona...
Lodówkę mam side-by-side, ale LG :) Też nie widać paluchów :)

Uprzedzam, że sprzęty użytkuję dopiero 3 tygodnie,
więc ciężko z moje strony o rzetelna ocenę :)


a co powiesz teraz o tym piekarniku i mikrofali z perspektywy dłużeszego użytkowania?

saraha
15-05-2009, 22:27
Dziś w salonie mebli kuchennych, w którym zamawiamy kuchnię polecono nam sprzęt Teka właśnie, szczególnie mikrofalę i piekarnik. Popatrzyłam w sieci, wyglądają faktycznie fajnie, ale czy są dobre?

jaksie
16-05-2009, 07:27
Dziś w salonie mebli kuchennych, w którym zamawiamy kuchnię polecono nam sprzęt Teka właśnie, szczególnie mikrofalę i piekarnik. Popatrzyłam w sieci, wyglądają faktycznie fajnie, ale czy są dobre?

nasz pan z salonu :) tez nam polecił i nas przekonał do nich. U niego w rankingu ceny do jakości jest Simens/Bosh, a potem polecał Tekę właśnie.
Nas zauroczyło to, że piekarnik i mikrofala mają ten sam rozmiar i będą obok siebie w słupku.