PDA

Zobacz pełną wersję : Czy przy zad. tarasu należy uwzględnić minimalny spadek dachu dla wybranego pokrycia?



mabakay
19-05-2024, 14:34
Cześć,

Pytam, bo mam wątpliwości wizualne. Na domie mam blachodachówkę modułową, gdzie producent podaje minimalny spadek 15 stopni, czyli circa 25cm / metr. Taras ma mieć 7x4m - czyli wychodzi że minimum powinien być 1m różnicy w wysokości między słupami. Od strony niższej założyłem 2,2m więc po stronie ściany wychodzi 3,2m. Wszystkie wymiary od poziomu zero podłogi tarasu.

Okno tarasowe (oścież) kończy mi się na 2,32m więc słup sięga jeszcze 88cm wyżej. Przymierzyłem i mam wątpliwości. Tak musi być czy na takiej powierzchni zadaszenia można dać niżej? Taras od strony zachodniej, gdzie wieje czasami mocno.

Mareks77
19-05-2024, 14:46
Minimalny spadek jest uzależniony od konkretnego rodzaju pokrycia dachowego, Minimalny spadek w tym przypadku zapewnia szczelność pokrycia.
Jeśli taras i jego zadaszenie ma być pokryte blacho dachówką to niestety przy identycznym rodzaju pokrycia spadek i związane z tym wymiary są wiążące.
Zmiana wysokości i spadków wiąże się ze zmianą rodzaju pokrycia.