PDA

Zobacz pełną wersję : Lakiery podłogowe - czy ktoś kalkulował, jaka cena za m2?



tomek_2
30-06-2005, 09:40
Potrzebuje bardzo taką informację, gdyż robię biznesplan podłogi z desek podłogowych (którą trzeba lakierować) oraz z OSB + panel podłogowy (gdzie lakier niepotrzebny ale z kolei dochodzi koszt płyty OSB). Czy mógłby ktoś z was podac przybliżoną cenę kilku różnych lakierów podłogowych (droższych i tańszych) za m2 przy 3-krotnym malowaniu podłogi z desek?

Piotr J.
01-07-2005, 21:04
Lakier Traffic to ten droższy 70 netto za litr
Lakier Spectra tańszy 33 netto za litr

zużycie 8-10 m2/litr jedna warstwa.

Musisz doliczyc jeszcze lakier podkładowy np.:Prime 26 netto za litr.
Szpachle - tu nie wiem jakie jest zuzycie
Klej juz pewnie wiesz w jakiej cenie.

tomek_2
01-07-2005, 21:49
Dzieki za info kolego. W tej drozszej wersji przy moich ok. 60-70 m2 podlogi drewnianej i parkietu to juz sie robi cena, ale z kolei tanszy lakier moze byc mniej wytrzymaly, wiec i tak trzeba zainwestowac w ten lepszy.

Piotr J.
02-07-2005, 18:32
Wszystko zależy jakie drewno , jak bardzo eksploatowana podłoga. Ja mam traffic na parterze na Merbau. Na piętrze będzie Spectra. Są oczywiście jeszcze inne firmy. Ja akurat zdecydowałem sie na te, możesz jeszcze sprawdzic. Merbau wyszedł mi 74 zł za metr brutto. Robocizna +chemia.
Pzdr

GL35
02-07-2005, 19:12
Potrzebuje bardzo taką informację, gdyż robię biznesplan podłogi z desek podłogowych (którą trzeba lakierować) oraz z OSB + panel podłogowy (gdzie lakier niepotrzebny ale z kolei dochodzi koszt płyty OSB). Czy mógłby ktoś z was podac przybliżoną cenę kilku różnych lakierów podłogowych (droższych i tańszych) za m2 przy 3-krotnym malowaniu podłogi z desek?


Tomek, a do tej pory (bez lakieru) jak wygląda twoja karkulacja?
Również zastanawiam się nad podłogą na poddaszu, na stropie żelbetowym.
Pozdr.

tomek_2
03-07-2005, 12:20
Moja karkulacja :) za m2 brutto wyglada tak (bez lakieru):

Deska sosna / swierk: 45-50 zl
Ulozenie legarow i nabicie desek: 15-20 zl
Cyklinowanie: 7-8 zl
Lakierowanie: wykonam samemu

Czyli jak dotad: 70-80 zl / m2

Do tego lakier: podklad + lakier wlasciwy na 3-4 krotne pokrycie. Ciekawe, czy zmieszcze sie w 100 zl?

Inny wariant z OSB + panel (tutaj odpada lakier i cyklinowanie ale dochodzi niemaly wcale koszt OSB):

OSB 22 mm pioro-wpust: 38-40 zl
Ulozenie legarow i nabicie OSB: 10-15 zl
Panel podlogowy np. Classen: 30-50 zl
Pianka pod panel: 3-8 zl
Ulozenie paneli: wykonam samemu

Ostatecznie: 85-115 zl / m2 (zalezy, jaki kupie
panel)

W obydwu wypadkach nie licze kosztow legarow, ktore i tak musialbym polozyc bez wzgledu na pokrycie podlogi.

Piotr J.
03-07-2005, 13:44
Kupiłem w tym roku deskę sosnowa za 31 zł m2 90 cm. Szukałbym taniej niz za 45-50.

margen
05-07-2005, 21:49
właśnie cyklinowałem deske sosnową - stara jeszcze pamięta hitlera,
malowanie powierzchni około 55 m2
capon 5 l - nie pamietam ceny
HerzLack 2x5L po 166 zł (kupiłem 3 ostał mi się jeden- oddam bo kupowałem w castoramie..)
lakierowałem raz podkładem no i 3 razy herzlackiem.
dolicz koszty 1 pędzla no i 3 wałków - ja nie myłem, szkoda prundu ropuszczalnik jest chyba droższy :-?