PDA

Zobacz pełną wersję : gipsowanie



mors
30-06-2005, 13:47
Buduję dom i jestem na etapie wykańczania wnętrz. Może ktoś podpowie jakiej taśmy użyć do spoinowania płyt kartonowo - gipsowych. Słyszałam różne zdania na ten temat. Prawdopodobnie najlepsza jest taśma papierowa.

rrmi
01-07-2005, 04:36
dobrze slyszales, nie zostawia sladu , jest prosta w obsludze
zreszta plyta KG to przeciez gips i papier , wiec chyba odpowiedz jest oczywista
powozenia

mors
01-07-2005, 11:19
dobrze slyszales, nie zostawia sladu , jest prosta w obsludze
zreszta plyta KG to przeciez gips i papier , wiec chyba odpowiedz jest oczywista
powozenia


dzięki za informacje

Pozdrawiam

invx
02-07-2005, 18:21
W tym watku masz bardzo wiele o spoinowaniu GK, poczytaj :)

=> http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=47119

P.S.
a jak juz tasmy to najgorsza mozliwosc to papierowa, albo flizowka, albo siatka.

Luc Skywalker
03-07-2005, 03:52
Może ktoś podpowie jakiej taśmy użyć do spoinowania płyt kartonowo - gipsowych. Słyszałam różne zdania na ten temat. Prawdopodobnie najlepsza jest taśma papierowa.

Moim zdaniem najlepsza jest tasma papierowa.
Laczy sie ja bez niespodzianek.Czyli pekniec.
Jezeli przygotowuje gk pod plytki,to stosuje bandaz.
Pod farbe tylko i wylacznie tasma papierowa.

invx
03-07-2005, 19:12
Laczy sie ja bez niespodzianek.Czyli pekniec.


no wlasnie zupelnie odwrotnie, przy papierowej "niespodzianki sie pojawiaja najczesciej"

małyarek
04-07-2005, 12:43
spróbuj z siatką, tylko tak aby nie wystawała ponad powierzchnie płyty. Wklej ją najpierw gipsarem max a następnie wyrównaj uni. Nie było nigdy problemu z takimi połączeniami. Można zrobić to bez kurzu, mianowicie po lekkim przeschnięciu nałożonego gipsu przetrzyj filcówką albo miękką szmatką. Powinno ci się udać a efekty są zadowalające i bez nadmiernego kurzenia.

małyarek
04-07-2005, 12:44
spróbuj z siatką, tylko tak aby nie wystawała ponad powierzchnie płyty. Wklej ją najpierw gipsarem max a następnie wyrównaj uni. Nie było nigdy problemu z takimi połączeniami. Można zrobić to bez kurzu, mianowicie po lekkim przeschnięciu nałożonego gipsu przetrzyj filcówką albo miękką szmatką. Powinno ci się udać a efekty są zadowalające i bez nadmiernego kurzenia.

RICHI
04-07-2005, 14:08
mam takie pytanko,w pomieszczeniu w ktorym chce polozyc gladz gipsowa na sciany otynkowane jest duzo slupow o przekroju kwadratowym i rogi tych slupow sa otynkowane na pol okraglo, i stad moje pytanie czy istnieja jakies profile dla rogow ,ktore by mozna bylo zatopic lub jakos tak zamocowac tym gipsem zeby ta rogi byly pod katem prostym?dzieki za info :)

invx
04-07-2005, 18:11
oczywiscie, aluminiowe listwy perforowane :), przeznaczone wlasie do tego celu. Przycinajac profil, nigdy nie przycianj go na styk do wysokosci slupka/pomieszczenia, daj mu po 2mm luzu z jednej i drugiej, aby mogl swobodnie pracowac, inaczej ryzko, ze wydluzajac sie, moze "wyjsc" z naroza. Kant najpierwsmarujesz gipsem, potem wtapiasz profil, uwazajac, aby jego brzeg nie wyszedl poza lico sciany, i nakladasz klejna warstwe gipsu, sciagasz. W zaleznosci od potrzeb szlifujesz, po wyschnieciu, i nak;adasz kolejna warstwe gladzi :).

małyarek
05-07-2005, 13:48
Odnośnie okrągłych kątów! Ja proponuje tak:
profil przyścienny mocujemy do sufitu w kwadracie jak najbliżej słupa, następnie to samo na podłodze. Potem cztery profile główne montujesz w pionie przykręcając je tzw pchiełkami do poprzednich kwadratów na każdym z czterech rogów i następnie płyta GK 12,5 mm. I masz spokuj z pęknięciami itd. oczywiście jeszcze wyk. rogów

RICHI
05-07-2005, 13:51
dzieki za info o to mi wlasnie chodzilo :lol:

invx
05-07-2005, 19:04
uzupelniajac wypowiedz kolegi @małyarek, profile kture mocujec do podlogi i sufitu to U, a pionowe to C :wink:, a z tymi pchelkami to ostroznie, bo jak przykrecisz pchelka, od zewnatrz, to jej glowka, podejdzie pod plyte i bedzie krzywo ... . Dlatego tez profile C tylko sie wsuwa w C, a przykreca srubami dopiero przez plyte, mocujac je do U. I wkrety do tego, lepiej jak by byly samogwintujace, bo inaczej, szpic moze przebic profil C, moze powstac grad, ktore bedzie odpychal profil C, a pozatym przebicie C, tez moze powodowac jego "uciekanie". A i na narozniki oczywisice tez narozniki perforowane, :)

małyarek
06-07-2005, 12:02
Zgadzam się, ale profile przyścienne chyba zawsze są w kształcie U a główne w C, kupując w sklepie nie ma z tymi oznaczeniami problemu, raczej wiedzą o co chodzi. A co do pchiełek to może masz racje! nei polecam wkrętów z wiertełkiem!!! po dokręceniu łatwo jest je przekręcić i słabo wtedy trzymają. Lepiej kup zwykłe i bit na wiertarke z wolnymi obrotami. Wkręcaj nie dociskając za mocno i biędzie OK. Narożniki na gips szpachlowy i lekko nie wychodząc poza płaszczyzne je tym gipsem wyszpachluj, po wyschnięciu wykończyć gładzią(polecam gipsar UNI)
narka