PDA

Zobacz pełną wersję : Kanały wentylacyjne a komin



12-11-2002, 12:04
Mam może głupie pytanie, ale potrzebuję odpowiedzi. W moim projekcie architekt zrobił kanały wentylacyjne + pion kanalizacyjny niezakończone kominem. Po prostu są pokazane 3 kanały wentylacyjne + rura kanalizacyjna. Czy można tak? Czy jest to wtedy zakańczane dachówką wentylacyjną?

franekF
12-11-2002, 14:00
W moim projekcie również tylko część kanałów wentylacyjnych idzie kominem. Dla trzech (2 łazienki i pion kanalizacyjny) nie było podłączenia pod komin. Założyłem kominki wentylacyjne na dachu.

franekF
12-11-2002, 14:02
Jeszcze jedno, nie jest to dachówka wentylacyjna, bo ta służy do wentylacji dachu, lecz dachówka z kominkiem wentylacyjnym.

edgar
19-11-2002, 15:20
U mnie w projekcie kanały wentylacyjne są zakończone kominem, wykonawca doradza mi zastąpienie tego komina kominkami wentylacyjnymi. Stąd pytanie: Czy zrezygnowac z komina na rzecz kominków???

Rafalp
19-11-2002, 18:19
Zależy ile masz tych kanałów. Jeśli będą to cztery kanały, to cztery dachówki z komikiem obok siebie będą głupio wyglądały. Niewątpliwie łatwiej (i taniej) jest założyć taką dachówkę, niż budować komin, chociaż do tanich one nie należą.
Poza tym komin nie zaczyna się na dachu, lecz już na stropie :smile:Ile to cegłówek, prawda?

edgar
19-11-2002, 21:37
Dzięki za odpowiedź.
Kanały są dwa więc nie będzie aż tak paskudnie. Komin oczywiście będzie ale tylko odrobinę ponad strop poddasza, reszta to rury. Już prawie się zdecydowałem (odpadną mi obróbki blacharskie i problemy z tym związane.
pozdrawiam