PDA

Zobacz pełną wersję : strop wylewany



Marios
30-06-2005, 18:12
Witam,

mam w projekcie strop fert-40, zamieniam go na wylewany, potrzebuję kilka szczegółów na ten temat:

1. jaki beton, B20 czy może mocniejszy?
2. co ile centymetrów układać pręty, żeby było najbezpieczniej?
3. czy potrzebny jest wieniec (budowane jest z porothermu 30)?

z góry dziękuje

proxy
30-06-2005, 18:37
żeby było najbezpieczniej?
to wydaj te kilka złotych, i niech konstruktor Ci to obliczy.

happyluke
30-06-2005, 18:43
Witam,

mam w projekcie strop fert-40, zamieniam go na wylewany, potrzebuję kilka szczegółów na ten temat:

1. jaki beton, B20 czy może mocniejszy?
2. co ile centymetrów układać pręty, żeby było najbezpieczniej?
3. czy potrzebny jest wieniec (budowane jest z porothermu 30)?

z góry dziękuje
Takie podejście do budowania mi się podoba. :D
Ja wiem, że na budownictwie to się każdy zna, ale na litość boską, nie odbierajcie nam pracy...
Takie sprawy to nie tak na chura, zmieniam strop i dam sobie kilka prętów w tę i kilka w tę. A może jak dam jemu, temu stropu grubość z 0,5m to i bez prętów wytrzyma. Od tak, to sobie można kolorek ścian zmienić i płytki w łazience ale do spraw konstrukcyjnych to zgłoś się do jakiegoś projektanta.

proxy
30-06-2005, 18:51
A może jak dam jemu, temu stropu grubość z 0,5m to i bez prętów wytrzyma
eee... przy tej grubość (= ciężarze) powinien sie ładnie sciąć strop w najwiekszym pokoju.
bez zbrojenia ani rusz :D ale predzej scianki z porotheru zamienią sie w miał ceglany :D:D:D:D:D
w sam raz, ktoś tam sie interesował kortami ceglanymi :wink:

Geno
30-06-2005, 19:34
W żadnym razie nie rób tego sam bez konsultacji z kimś kto projektuje ( i ma uprawnienia) - może się to skończyć tragicznie w najgorszym wypadku a w najlepszym to będziesz posiadaczem parabolicznego sufitu i podłogi. To nie jest wielkanocna babka,żeby Ci podać gotowy przepis.

happyluke
30-06-2005, 19:40
No Marios, to już wiesz co robić. :D I nie próbuj nic na własną rękę kombinować. No no. Żeby mi tu nie było.... samowoli budowlanej.
A tak poważnie, to lepiej na takich sprawach nie oszczędzać, tu chodzi o bezpieczeństwo Twoje i Twojej rodzinki. No chyba, że budujesz dla teściowej :lol:

toomas
30-06-2005, 20:10
Ja po konsultacji z konstruktrem zmieniłem strop z wylewanego na gęstożebrowy. Dlatego radzę Ci jednak konsultację z konstruktorem.

U mnie zadecydował duży pokój (28 m2). Ponoć przy taim wymiarze pokoju strop wylewany będzie pracował (ugnie się w środku) i spowoduje to że w rogu może się podnieść i spowoduje to pęknięcie

Każdy przypadek jest inny i wymaga spojrzenia fachowym okiem.