PDA

Zobacz pełną wersję : PROGRAMY DO PROJEKTOWANIA DOMU, wizualizacje bryły i wnętrz domu



dociak
12-11-2002, 13:02
Kochani, czy ktoś z Was korzystał z tego programu firmy Intersoft???
Jesteśmy na etapie wyboru projektu. Mamy już pewne typy i wymyśliłam sobie, że dobrze byłoby, chociaż "z grubsza" zobaczyć jak będzie wyglądać po pobudowaniu. Czy program ten pozwoli na coś takiego? Od czego zacząć projektowanie (właściwie chodzi mi o "przerysowanie" rzutów i obejrzenie w 3D)? Czy praca z programem może sprawiać jakieś trudności?

dociak
18-11-2002, 08:51
A wydawało mi się, ze czytałam kiedyś an forum czyjeś zmagania z programem :sad: Niestety nie mogłam tego znależć (a może tylko mi się wydawało). Czy naprawdę nikt nie może mi pomóc?

Luśka
18-11-2002, 20:29
Mam ten program i trochę się nim bawiliśmy. Nie wiem, jak wiele macie czasu na takie zabawy, ale trzeba najpierw posiedzieć i powprowadzać wszystkie wymiary. Potem dopiero jest frajda.

dociak
19-11-2002, 09:35
mówisz o wymiarach domu czy jego elementów, np. scian?
A jak to jest z wstawianiem okien, drzwi itp.? My narazie dobraliśmy się do drzwi pojedynczych a nie możemy znaleźć drzwi podwójnych. Masz może jakąś papierową insrukcję do tego programu?

Luśka
19-11-2002, 18:52
Papierowej nie mam - była tylko płytka. Wprowadzaniem wymiarów zajął się mój syn, ale było to pracochłonne zajęcie. Pewno dlatego, że nasz dom jest dość pokręcony. A teraz projekt wnętrz zrobił projektant i jakoś nam już zapału do samodzielnej twórczości na komputerze zabrakło. Zresztą dom zaczyna powoli już "wyglądać" na żywo.

Maco
19-11-2002, 19:08
Ja uzywam. Jestem na etapie projektowania.
Na początku też miałem trudności ale po czasie "nauczyłem" się programu i teraz wszelkie zmiany idą mi bardzo szybko.

W sumie oceniam go całkiem nieźle.

Instrukcja użytkowania jest dostępna w Menu Pomoc, Treść.

Powodzenia.

Okna i drzwi wstawia się bardzo łątwo (klikasz na okno a potem na miejsce w ścianie gdzie ma być. Po wpisaniu podwójne kliknięcie na oknie pozwala zminić kolor, wymiary, wysokosść parapetu i inne takie).

pik33
22-11-2002, 16:05
Skąd wziąć ten program?

Luśka
22-11-2002, 20:06
Podaję namiar na firmę wydającą: http://www.intersoft.pl/

Sebas W
05-05-2003, 07:59
nie znacie moze programu do robienia projektow oraz modelowania przestrzennego, kiedys byl taki o nazwie VISIO.
od razu moze znacie linka, gdzie mozna taki program zassac.

z gory dzieki!

DarekRz
05-05-2003, 10:03
Nadal jest Visio produkcji Microsoftu. Niestety jest to program komercyjny, więc nie będzie Ci go łatwo ściągnąć za friko. Spróbuj na http://www.tucows.com
DarekRz

Karolek
08-05-2003, 12:25
Może skorzysasz z ArCon-a to program komercyjny ale kiedyś była 30 dniowa pełna wersja dołączona do CD w PC Word komp.

Emil
03-09-2003, 14:12
Zamierzam zakupic w internecie 3dHome Design Complete
firmy Punch software.
Czy ktos moze uzywal i moze polecic (lub nie)?
czy ktos bylby rowniez kupnem zainteresowany
Emil

Amidala
03-09-2003, 15:35
Podeślij może jakiś link gdzie w i-necie można poczytać o tym programiku. Chyba czuję, ze to zainteresowałoby mnie. Pozdr.

Bartt
03-09-2003, 16:50
Nabyłem ostatnio 3D home delux - nie wim więc, czy to to samo. Generalnie bardzo się zawiodłem.

Wcześniej używałem Arcona 5+, niezły do wizualizacji samych wnętrz, ale przestał mi wystarczać przy zapełnianiu wnętrz bebelkami i kolorami.

Niektóre pracownie okraszają projekty wizualizacjami robionymi w 3D Studio (podobno stara nazwa to 3D max). Po prostu odjazd :):):)
Jeśli ktoś to znajdzie na giełdzie dajcie znać (oryginał ok. 5kzł :evil:)

Emil
04-09-2003, 09:46
Podaje link
http://www.punchsoftware.com/products.htm

Jest duzo produktow, ktore maja dokladane kolejne podprogramy.
Ja wybralem 3d home design complete

Ma smieszna rzecz - Real Model - po wprowadzeniu projektu wypluwa kompletna siatke do wydruku i zrobienia wlasnego malego modelu domu do postawienia na telewizorze. :)

P.S. Juz to kupilem.
Jak ktos jest zainteresowany to na Priva
Emil

zbyszekP
05-09-2003, 20:43
Ja mam Profesional Home Design Suite.
W sumie ciekawa i pożyteczna zabawka. Nie należy jednak od niego zbyt wiele oczekiwać. Np. poważnym problemem jest brak możliwości odtworzenia rzeczywistego kształtu działki, gdy nie jest płaska. To znaczy można to zrobić, ale trzeba się dobrze napracować. Są rownież problemy np. z wprowadzeniem okna połaciowego na dachu. Większosć mebelków jest projektowana na amerykański rynek. Itd, ... Dla pełnej wizualizacji w wersji 3D potrzeba również dosyć silnego komputera.

MacFF
17-08-2004, 11:39
Witam,
znalazlem taki programik do projektowania lazienki, na stronie domowej producenta armatury lazienkowej KOŁO:

http://www.kolo.com.pl/
http://www.kolo.com.pl/galeria/projekt/

szukam programu (freeware) do projektowania kuchni, jak widzieliscie cos takiego bede wdzieczny za info

pzdrawiam

xmarcinx
17-08-2004, 12:39
Na www.ikea.pl w dolnym prawym rogu masz program do projektowania ale z wykorzystaniem ikeowskich mebli kuchennych.

pzdr

magi
17-08-2004, 21:07
Kitchen Draw z http://www.3f.com.pl

kroyena
18-08-2004, 12:27
Dołaczyli płytkę z futryny.pl do Moje mieszkanie.

MacFF
18-08-2004, 23:16
Wielkie dzieki za pomoc! pzdrawiam!

yacekiewicz
14-09-2004, 17:16
Emil, Zbyszek: Jak oceniacie to software (ergonomia, grafika, czego brakuje, co pozyteczne a co denerwuje)? Macie porownanie z innymi produktami?

Projektantowi nalezy zaprojektowac projekt projektu. Sometimes.

robert skitek
14-09-2004, 20:08
jesli chodzi o 3DS MAX (aktualna nazwa) to cena tego kombajna to ponad 11000, tak wiec nie jest to program dla hobbystow, nieco tansze programy do wizualizacji to Cinema 4d czy Accurender (tez ponad 5000)- ale to tez profesjonalne narzedzia. Generalnie brak jest tanich i latwych w obsludze programow do takich zabaw - najczesciej chyba wykorzystywany jest wlasnie Arcon

qstemp
14-09-2004, 20:17
Zdecydowanie najlepszy arcon (lub domowa wersja na bazie arcona "Wymarzony dom" ok. 150zl w empiku lub www.intersoft.pl ). Punch.. i 3d home to programy dużo gorsze.

yacekiewicz
15-09-2004, 17:09
OK, programy profesjonalne nie wchodza w gre, chocby ze wzgledu na cene :( . Nie jestem architektem i nie potrzebuje bajerow zawodowych takich jak obliczenia konstrukcji, w koncu i tak za projekt kiedys zaplace... Chce kupic narzedzie ktorym mozna sie troche pobawic i jako wynik tej zabawy otrzymac przyzwoita grafike nie denerwujac sie po drodze, ze narzedzie robi to co ono chce a nie to co ja chce, czy tez sie zawiesza (uklony dla Microsoft).

Czyli polecacie raczej arcon w wersji basic "Wymarzony dom" z www.intersoft.pl ?
Bede wdzieczny za opinie albo inne propozycje.

robert skitek
15-09-2004, 19:20
te programy co podalem to profesjonalne narzedzia wylacznie do wizualizacji - nie liczą konstrukcji :) ale cena faktycznie nie dla hobbystow

arrton
16-09-2004, 12:17
A ja tam używam Arcona (http://www.arcon-software.com/) z powodzeniem, istnieje oczywiście polska wersja. Jest mase opcji i można narysować domek nawet z żywymi postaciami, nagrać film ze spaceru po nim.

tOMEK

ewuś
22-10-2004, 13:53
czy ktoś wie skąd można go ściągnać

mdzalewscy
22-10-2004, 14:01
są 2 metody nabycia full wersji tego programu:

- legalna kupić, kosztuje od 955zł (5+) do 1561zł (6+)
- nielegalna, trzeba ścignąć sobie wersję DEMO ze strony intersoftu chyba, a potem ściągnąć crack'a do tego programu - jest to całkowicie nielegalne i karane i oczywiście odradzam i w ogóle "afee" i Balcerowicz musi odejść

a może ktoś ma link do programu PRO100 (meble, kuchnie), z możliwością drukowania :D , będe wdzięczny

Magda2005
15-10-2005, 19:44
Czy ktoś korzystał przy projektowaniu i urzadzaniu swojego domu z programu komputerowego Wymarzony Dom wersja 3.0? Czy naprawde można za jego pomoca (jak zapewnia producent) zaprojektować i umeblować swoj przyszły dom i jego otoczenie? Bardzo prosze o opinie...

AlMastar
16-10-2005, 20:40
ja się bawiłem sprogram spoko ale wybrałem gotowy projekt i nie mam czasu przenocoś go do wymarzonego domu 9choć może to zrobię ...)

Jajcek
16-10-2005, 21:58
A gdzie mozna taki programik znalezc ???
Czy mozna w tym programiku meblowac domy z gotowych projektow ???

Pozdrawiam

Magda2005
17-10-2005, 09:18
A gdzie mozna taki programik znalezc ???
Czy mozna w tym programiku meblowac domy z gotowych projektow ???

Pozdrawiam

Ja ten program kupilam na allegro ale mozna go kupic takze w sklepach z oprogramowaniem (tylko jest drozszy :) ). Teraz przenosze moj gotowy projekt do tego programu (po prostu kresle go zgodnie z podanymi wymiarami), potem bede wykanczac (glazury, farby, podlogi ,itp.) a potem meblowac (program ma dosc duzy wybor mebli i urzadzen). Mam zamiar rowniez ulokowac go na mojej dzialce (oczywiscie wirtualnie :D ).
Poczatkowo program wydal mi sie dosc trudny w obsludze, ale pozniej jakos poszlo. Ma on wiele mozliwosci i trzeba troche czasu aby je wszyskie dobrze poznac.

Najwazniejsze (wydaje mi sie) to wiernie odtworzyc projekt gotowy w tym programie a potem to juz sama przyjemnosc w urzadzaniu (nic nie szkodzi ze tylko na ekranie komputera :) ). Dodam tylko ze caly efekt sprawdzasz w 3D "spacerujac" po swoim nowym domu!

pozdrawiam,

kika79
30-01-2006, 08:45
Witam,
czy wiecie jakich programów używają biura projektowe do wizualizacji swoich projektów? mam taki prosty programik do rysowania rzutów i przekrojów, ale nie ma funkcjii 3D. Znacie jakies proste programy?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Jerzysio
31-01-2006, 18:31
Arcon 5.0 firmy INTERsoft.
J

..nie mam linku, ale chyba pod:
www.intersoft.pl
powinno być :roll:

woland1980
04-03-2007, 14:36
Cześć,

Mamy dopiero koncepcję domu, ale chcielibyśmy zrobić sobie jej prostą wizualizację 3d,
Czy jest jakiś program w miare prosty nie jak programy CAD, gdzie będziemy mogli taką prosta poglądową wizualizację 3D zrobić?

pozdrawiam i dzieki!

ZakWr
02-05-2007, 14:09
Visio nigdy nie był shreware ani freeware. A od kiedy kupił go Microsoft jest do tego cholernie drogi.

Jak potrzebujesz dobrego narzędzia do rysowania to polecam
www.progesoft.com. To autocad za free. Początkowo jest dość trudny ale po jakimś czasie człowiek się uczy i rysuje się dobrze.

jak potrzebujesz dobrego narzędzia do projektowania to kup cobie za 80plz
archichada w wersji studenckiej. Potrzebujesz ze 3 dni na opanowanie stawiania ścian, na początek to trochę trudne ale w tym programie narysujesz i zamodelujesz wszystko, masz potężne narzędzie i do tego eksport do Archicada
http://www.archicad.com.pl/documents/231.html
A chyba jest też wersja bezpudełkowa za 50plz

Inne narzędzia za 29.90 czy coś koło typy Sam zaprojektuj swój dom, ogród itd, "Home architect" czy inne podobne zabawki to straszne g. niby możesz coś narysować od razu, zobaczyć 3D od razu ale zaraz się okazuje ile te programy mają ograniczeń, małe biblioteki i format którego nie mzoąn w żaden sposób wyeksortować do powaznego programu. Wiem bo używałe obu. Oba mogę odsprzedać na niewielką kasę

ZakWr
02-05-2007, 14:26
http://www.archicad.com.pl/documents/233.html

dodiddone
25-08-2008, 12:01
Gdzie można sciągnąc darmowy program, lub demo programu , w miarę łatwy do obsługi, w którym możnaby zwizualizować bryłę, iść z projektem do architekta

Depi
25-08-2008, 12:33
Google SketchUp. Prosty, całkiem fajny. Bryłę dosłownie można "wyrzeźbić" - są na stronie tutoriale jak to się robi.

Są do tego nawet pluginy do renderingu - znośne dają efekty. Możesz sobie obejrzeć w moim dzienniku.

djwaca
30-08-2008, 13:13
Przyłączam się do pytania ;-) też szukam takiego programu ;-)

Wizjer
30-08-2008, 15:09
Polecam to:
http://merlin.pl/Moj-3D-Dom-Home-Architekt-3D-4-0/browse/product/8,339315.html

djwaca
30-08-2008, 18:29
Możesz wrzucić jakąś wizualizację którą robiłeś(aś) żebym zobaczył jak to wygląda ?

Wizjer
31-08-2008, 15:55
http://adaml.webd.pl/cube/sss.jpg

djwaca
31-08-2008, 19:50
Wow. Robi wrażenie.

Podeślij proszę jeszcze jakieś widoki wnętrza dla pełnego obrazu ;-)

woland1980
01-09-2008, 15:43
o w MORDĘ!

ila66
01-09-2008, 21:03
super , bardzo mi sie podoba

Wizjer
01-09-2008, 21:47
...i wbrew pozorom nie jest trudny w obsłudze - wszystko jest bardzo intuicyjne i proste.

djwaca
02-09-2008, 06:57
Proszę jeszcze raz o wrzucenie wizualizacji jakiegoś wnętrza.

Czy też jest w takiej jakości ?

woland1980
02-09-2008, 12:11
"Program jest tak malutki w polskiej wersji, że nie ma bata aby ten renderek który wkleiłeś był dziełem tegoż:-) szczególnie w rękach laika.
sorry.

Jest jeszcze wersja oryginalna 3D Home Architekt Design v 8.
I tam jeśli ma się wprawę, zdolnosci i łut szczęścia to może!"

Opinia zaprzyjaźnionego grafika:-)

Jwidze jak ludzie pomyslą, że mogą to zrobić za pomocą programu za 19zł, a potem zwątpia w swoje siły...

Wizjer
02-09-2008, 12:39
Korzystam dokładnie z 3D Home Architect Design Suite 4.0 English z jakimś update'm (automatycznie się zainstalował).

Nie twierdzę też, że jestem całkiem zielona w grafice komputerowej...

djwaca
02-09-2008, 13:00
To w końcu ten wklejony skan można zrobić na tym programie czy nie ?

Wizjer
02-09-2008, 13:02
a fotki wnętrza wrzucę później, bo mam na innym komputerze

djwaca
02-09-2008, 13:23
Program za 19 zeta i taki efekt, też podchodzę do tego sceptycznie ;-) ale czekam na inne skany ;-)

Cpt_Q
05-09-2008, 10:22
a fotki wnętrza wrzucę później, bo mam na innym komputerze

Łee, myślałem, że sobie popatrzę, a tu ni ma ;)
A w ogóle to koleżankę coś wcięło, przedtem w każdym wątku po jednej pasjonującej wypowiedzi, a tu cisza...

djwaca
05-09-2008, 10:37
No, ja też czekam na wnętrza, ale coś ucichło mocno ;-)

woland1980
05-09-2008, 14:45
Ucichło bo to bajer-frajer:-)
Ten program nie da absolutnie takich możliwości jakie prezentuje obrazek:-)

Na stronie producenta, rendery przykładowe jakimi się chwali są o 2 klasy gorsze. kuniec:-(

Cpt_Q
05-09-2008, 15:45
też odniosłem takie wrażenie ;)

djwaca
05-09-2008, 16:38
Też wydaje mi się że to KANAŁ

ila66
07-09-2008, 23:05
ale ściema

phans
17-04-2009, 10:11
Który programów komputerowych dostępnych na rynku (do ok. 200zł) polecacie aby przenieść projekt gotowego domu na komp. i w nim wykonać wizualizację domu i zobaczyć jak wyglądają zmiany, wizualizację wnętrza domu i ew. wizualizację ogrodu.
Program nie powinien mieć dziwnych ograniczeń w projektowaniu.
Interesuje mnie program do celów amatorskich.

Zainteresowałem się produktami:
1. Twoje Studio Projektowe 2 - 160zł
http://studioprojektowe.techland.pl/index.php?id=3
2. Sam zaprojektuj dom wnętrze i ogród 2.0 - 99zł
http://www.avalon.superhost.pl/lka/index.php3?dzial=prod&id=68
3. Google sketchup v6 - darmowy
http://sketchup.google.com/product/gsu.html
4. Sweet Home 3D - darmowy
http://www.sweethome3d.eu/

Interesują mnie doświadczenia w ich użytkowaniu do celów amatorskich - nie boję się programów skomplikowanych ale nie chciałbym na to poświęcić za dużo czasu.

phans
19-04-2009, 00:15
Chyba już sam sobie zweryfikowałem/sprawdziłem. Będzie to pewnie Sweet Home 3D :-) - super program który jest ciągle rozwijany i to jeszcze za free.
http://www.sweethome3d.eu/userGuide.html

agnie-cha
19-04-2009, 08:53
zastanawiam się nad 2 propozycją , nie jest taki drogi i po polsku

michal.bdg
14-12-2009, 11:02
Witam,
Mam pytanie, jaki w miare prosty program graficzny mozna ściągnąć z sieci aby zaprojektować dom (wygląd bryły z zewnątrz, rodzaj dachu, kont nachylenia itp.) Moze robił ktoś symulacje jak miał wygladac Wasz przyszły dom?
-z góry dziekuję za pomoc
Michał

Depi
14-12-2009, 15:13
Google SketchUp. Darmowy (w wersji podstawowej) prosty i fajny w uzyciu. Nie jest to oczywiście profesjonalny program, ale chyba nie o taki Tobie chodzi. Efekty możesz zobaczyć w moim dzienniku. Jest nawet plugin renderujacy.

out
14-12-2009, 15:54
Jest nawet plugin renderujacy.

dzięki któremu i google earth jesteśmy w stanie dokładnie określić położenie projektowanego budynku. co pozwala nam na śledzenie cieniowania budynku w każdym dniu roku przez inne budynki lub np drzewa lub możemy określić wielkość zadaszenia okna by latem cieniowało a zimą nie zasłaniało światła. programik naprawdę godny uwagi.

Depi
14-12-2009, 16:04
Nawet nie wiedziałem, że to potrafi :)

out
14-12-2009, 16:20
ustawiasz w google earth lokalizacje a później w SketchUp dajesz narzędzia i google earth -> pobierz bieżący widok i w sketchupie wskakuje ci lokalizacja. następnie już tylko ustawiasz budynek zgodnie ze stronami świata i dajesz ustawienie cieni. I możesz analizować do woli. A jak masz dokładnie budynek rozrysowany w środku to widzisz ile w pomieszczeniu będzie słońca wpadać przez ścianę w poszczególnych godzinach doby/ roku.

suniok
14-12-2009, 16:21
Potwierdzam, zajebisty program!!

Depi
14-12-2009, 16:57
Mnie tylko wkurza, że nie wydają wciąż wersji na Linuxa. No ale dla większości to żadna wada :)

michal.bdg
14-12-2009, 18:34

Jezier
14-12-2009, 18:44
Mnie tylko wkurza, że nie wydają wciąż wersji na Linuxa. No ale dla większości to żadna wada :)
A wersja Unixowa jest więc to ograniczenia Linuksa powodują, że tego i wielu inych programów nigdy na tym systemie nie zobaczymy. :-?

Depi
14-12-2009, 19:09
Mnie tylko wkurza, że nie wydają wciąż wersji na Linuxa. No ale dla większości to żadna wada :)
A wersja Unixowa jest więc to ograniczenia Linuksa powodują, że tego i wielu inych programów nigdy na tym systemie nie zobaczymy. :-?

Je tam - jakie ograniczenia? Jak na Unixie (rozumiem, że o MacOS Ci chodzi) się dało, to na linucha też się da. Po prostu im sie nie chce.

Ograniczenia? Watch this:

http://www.youtube.com/watch?v=ZxfSwzhSn1c&feature=fvst

Możesz zacząć od 1:20 - obraz w real time rzucany na obracającą się kostkę. Zrobione przez pasjonatów w wolnym czasie, dostępne za darmo i to juz półtora roku temu.

Ograniczenia? Po prostu im się nie chce. Zresztą swój własny OS robią na jądrze Linuxa, więc o czym my mówimy?

Jezier
14-12-2009, 19:28
Zupełnie nie chodzi mi o ograniczenia techniczne systemu. Tylko o otwartość oprogramowania czyli open sourse. To jest główna przeszkoda, że wielu programów nie ma na ten system.

Depi
14-12-2009, 19:42
Czy masz na myśli to, że jest w tym za mało $$$ żeby się komuś chciało? No jest to argument, ale przecież nikt nie powiedział, że wszystkie programy na Linuxa mają być OpenSource'owe, GPL czy freeware. Jak najbardziej istnieją komercyjne, płatne programy a nawet całe dystrybucje, za które trzeba zapłacić.

Życie napisało śmieszny komentarz do dyskusji - przed chwilą kochana Winzgroza, na której akurat pracuje postanowiła sie bez ostrzeżenia zresetować. Następnie narzędzie diagnostyczne wesoło stwierdziło, że:

"Blue screen error caused by a device or driver

You received this message because a hardware device, its driver, or related software has caused a blue screen error. This type of error means the computer has shut down abruptly to protect itself from potential data corruption or loss. In this case, we were unable to detect the specific device or driver that caused the problem. " [itd itp]

Czyż nie kochamy Windowsów? :lol:

PS. Chrome mi krzyczy, że serwer na którym trzymasz fotki (w tym awatar) jest zainfekowany złośliwym oprogramowaniem.

Depi
14-12-2009, 19:49
PS2 - zdecydowanie mieszka Ci tam jakiś syf. Próba wejścia kończy się wielkim alertem Kasperskiego - masz tam coś z domenu .ru co jest trojanem. Może czas zatrudnić webmastera? (albo przejść na linuxa? :lol: )

TypeR
14-12-2009, 21:13
Cześć,
nie proponuję pobierania pirackiego softu, ale jak lubicie popatrzeć na wizualki wnętrz i domów to proponuję wygooglać Vray (interior lub exterior). Jest to renderer do programów 3d (np. do Maxa), który daje znakomite wyniki. Jak sobie zapodacie Maxa i Vray-a to gwarantuję że znikniecie rodzinie na długie tygodnie :) .
Galeryjka do pooglądania: http://www.cgarchitect.com/gallery/galleryList.asp

Pozdrawiam - Daniel

Depi
14-12-2009, 21:15
Hehe - nie popierasz pobierania piratów? A wiesz, ile ten soft kosztuje? :lol:

Ja proponuje za to całkowicie legalny i darmowy opensourceowy Blender:

http://www.blender.org/features-gallery/gallery/art-gallery/

Też nienajgorzej chłopaki sobie z nim radzą - jak sie przyjrzycie, to wielu z nich to Polacy :)

piterazim
15-12-2009, 07:32
Mnie tylko wkurza, że nie wydają wciąż wersji na Linuxa. No ale dla większości to żadna wada :)

ewentualnie można spróbować odpalić przez wineHQ - jest na liście wspieranych aplikacji :)


Ja proponuje za to całkowicie legalny i darmowy opensourceowy Blender:

W pełni się zgadzam miałem semestr gdzie pracowaliśmy w na nim - podstawy da radę szybko złapać.

arturromarr
15-12-2009, 08:12
Też używam Linuxa i każdy program , który ma wersję na ten system ma dla mnie kilka punktów więcej. :)
Linux jest dla mnie przykładem jakie macki mają monopole i jakie silne jest przyzwyczajenie do nich ludzi.
Jeśli ktoś się już obraca w tym darmowym środowisku to wie jak wiele programów jest uwolnionych i jak wiele typowych prac można na nich wykonywać, jednak niechęć do przestawienia się i blokada przed odrobiną wysiłku na początku jest często nie do przejść i ludzie wolą płacić za często kosztowne programy.

Jezier
15-12-2009, 08:48
Czy komercyjny program wydany dla systemu Linuks będzie podlegał tej samej ochronie licencyjnej, ochronie kodu żródłowego jak po windowsem?

arti.sa
15-12-2009, 09:09
Świadomość społeczeństwa powoli się zmienia wobec Linuxa. Jak sobie przypomnę Linuksa jakieś 8 lat temu to było ciężko dla normalnego użytkownika mimo to się nie poddałem.
Teraz są wersje dla nie muszących się zagłębiać w tajniki komend i procedur.
Większość firm robi programy dla firm bo na tym kasa jest a większość firm na stanowiska końcowe kupuje Windę. Tylko ceniące się firmy potrafią coś w Linuxie i wychodzą moim zdaniem w przyszłość.

Linux górą! ;)

Depi
15-12-2009, 09:16
Czy komercyjny program wydany dla systemu Linuks będzie podlegał tej samej ochronie licencyjnej, ochronie kodu żródłowego jak po windowsem?

Oczywiście - to tylko kwestia licencji. Jesli napiszesz program to możesz go ropowszechnić na takiej licencji, np. pełny copyright, na jakiej chcesz.

GPL ma tylko takie ograniczenie, że jak używasz czegoś rozpowszechnianego na GPL, np. część kodu, to nie możesz tego wykorzystać a potem rozpowszechnić na innej licencji (zamkniętej) - musisz "przekazać dalej" na GPL. Ale tylko tą część kodu, którą komuś gwizdnąłeś. To, co napiszesz sam, to twoje.

mimmi
15-12-2009, 09:55
Ja swego czasu wypróbowałam większość darmowych programów do projekowania (teraz przesiadłam się na CAD Decor i CAD Kuchnie :D ): Power Net+, Light Decor Paradyż, programy IKEI, VOX'a, Alno, również Google Sketchup i Blender. Im program miał mniej ograniczeń typu: był przeznaczony tylko i wyłącznie do wybranych pomieszczeń, małe bazy - tym był lepszy. Przyznaję, że do niektórych nie miałam cierpliwości, zwłaszcza jeśli po otworzeniu programów, zamiast od razu na ich śmigać, musiałam rozgryzać funkcje. Ktoś, kto ma więcej czasu i chce porobić coś istotnego, pewno poświęci na to czas, ale kiedy ma to być tylko zabawa, to lepsze są bardziej intuicyjne, wygodniejsze w obsłudze aplikacje (voxbox, power net). Na szczęście jest teraz tyle programów dostępnych do wyboru (i to całkowicie legalnych :wink: ), że każdy może znaleźć sobie coś, co najbardziej mu pasuje.

marta&robert
18-03-2010, 14:39
Witam!
Szukam programu do wizualizacji elewacji domu. Chodzi mi o mozliwość zmiany kolorystyki domu, zastoswania cegły/ tynku/ drewna jak i o zmiany dachówki.
Jeśli znacie taki program, będę wdzięczna za info.

janko84
26-07-2010, 11:45
Prostą wizualizacje planu można zrobic na stronie planmieszkania.pl (http://planmieszkania.pl). Jest tam kreator, który działa w przeglądarce bez instalacji. Można zrobić np. coś takiego:

17658


Pozdro,
Janek

p.musidlowski
04-08-2010, 22:45
Najlepszym amatorskim programem do wizualizacji 3D jest SketchUp. Bardzo prosty i intuicyjny, a najważniejsze za darmo. Posiada też bardzo dużo wtyczek (plugin) do renderingu i wczytywania modeli 3D. Można wykonać cały budynek oraz projektować wnętrza. Do ściągnięcia z
http://sketchup.google.com/download/gsu.html
PS
A w internecie znajdziecie miliony gotowych dodatków (kuchnie, okna, drzwi, meble itp)

m4rsh4ll
17-08-2010, 13:49
Witam, mam pytanie odnośnie nazwy profesjonalnego programu do projektowania domów.
Może ktoś wie jaki program używała np firma, która projektowała jego dom...

Używałem Home designer suite 8 ale jest totalnie pokręcony nie da sie utrzymać stałych wymiarów.

Ktoś może projektował swój dom sam ? Czy ktoś może ma dostęp do informacji co w takim projekcie ma być zawarte ?
Mam dużo czasu to mogę się pobawić w zaprojektowanie domu. W sumie to będzie przebudowa już istniejącego, także wymiary się nie zmienią, jedynie wnętrze no i może podniosę trochę dach.

Ktoś próbował na własną rękę coś takiego zrobić ? Może udzielić wskazówek ?

robert skitek
17-08-2010, 18:25
Przede wszystkim to nie ma programu do projektowania. Są jedynie do wspomagania projektowania. Projektuje architekt w głowie a program pomaga mu narysować jego projekt. Chyba, że masz na myśli zaawansowane programy modelowania generatywnego... ale nie sadzę ;)
Profesjonalne programy do wspomagania projektowania to np kombajny typu Archicad, Revit, Allplan, czy z prostszych: ArCon, ArCadia, po zwykłe deski kreślarskie jak AutoCad czy Intelicad. Oprócz tego są programy do modelowania i profesjonalnej wizualizacji np 3dsmax, Cinema4d, Rhino3d, Lightwave czy Maya. Można też posiłkować się dodatkowym rendererem VRAY. Ostatnio furorę robi też darmowy google sketchup.

Jeśli chodzi o zakres projektu to proszę: http://www.abc.com.pl/serwis/du/2003/1133.htm

Zestawu "mały architekt" nigdzie nie znalazłem. Ale niektórzy sobie jakoś radzą:
http://bryla.gazetadom.pl/bryla/1,85301,8261909,Falszywy_architekt_wpadl_w_rece_po licji.html

pozdrawiam

SKIPPER
18-03-2011, 18:14
Witam,

Proszę szanownych forumowiczów o pomoc w zlokalizowaniu małego, bezpłatnego programu architektonicznego.

Program powinien umożliwiać łatwe utworzenie ścian, dachu i podstawowego wyposażenia wnętrza oraz wizualizację z różnych perspektyw.
Wyeksportowany z programu gotowy projekt możliwy byłby do oglądania poprzez popularny plugin w przeglądarce internetowej.
Poniższy link pokazuje jak mogłoby wyglądać to oglądanie na przykładzie komputerka.
http://ibmtvdemo.edgesuite.net/servers/power/demos/power_550_express_deskside/index.html

Dzięki temu programowi można by w efektywny sposób zamieszczać na forum muratora swoje koncepcje architektoniczne.

Kiedyś widziałem bezpłatną wersję tego typu programu dołączoną do gazety komputerowej. Działał on na Windows 95, więc od tego czasu chyba sporo się zmieniło.


Pozdrawiam,

Sławek

S-i-R-o
30-01-2012, 15:27
witam, czy ktos mógłby mi podpowiedzieć w jakim programie ktoś wykonał ten projekt ?
http://imageshack.us/photo/my-images/242/rampa.jpg/
dziękuje i pozdrawiam

S-i-R-o
30-01-2012, 15:36
ewentualnie proszę o namiar na jakiś łatwy program do rysowania takich konstrukcji, dzięki

bluenet
30-01-2012, 16:10
http://architektura.net/a/altcad/index.html