PDA

Zobacz pełną wersję : Gońcie ekipy dekarzy jak zobaczycie szlifierkę kątową.



Rafter
12-11-2002, 14:03
Ja na szczęście mam ekipę, która będzie cięła blachę ręcznie. Ale sąsiadom rdzewieje dach po pół roku.
A taka była szybka ekipa i tak sprawnie szło układanie.
Pozdrawiam

Roose
03-12-2002, 12:45
cenna uwaga

tczarek
09-12-2002, 08:28
Bardzo cenna uwaga. Rynny powinny być zamontaowane tak aby z boku wystawały poza obróbki blacharskie gdyż w przeciwnym razie woda będzie kapać obok prosto z dachu. U mnie ta odległość wynosi 3 cmm a liości wody które nie są odprowadzne do rynny są bardzo duże.

Roose
30-12-2002, 14:19
mów dalej - na wiosnę robię dach.......

dobrzykowice
06-01-2003, 14:18
tuż przed ociepleniem podokręcaj wszystkie sruby w więźbie. Drewno schnie i wcześniej dokrecone kluczem nakrętki mozna odkręcic palcami :smile:

dobrzykowice
06-01-2003, 14:20
i uważaj jak bedą kladli folie paraprzepuszczalną. Nie jest obojetne którą strona do góry będzie polozona. Jezeli bedzie polozona lewą stroną to NIE BEDZIE SPELNIAC SWOJEJ FUNKCJI !!!!

Buli
11-01-2003, 06:48
tan kto tnie blache szlifierką to nie jest dekarz to są wieśniaki którym daje się stodoły do krycia a nie blache. Oglądałem taki dach cięty szlifierką nieporozumienie ludzie co to za fachowcy!!!!!

Pozdrawiam Łukasz

Rafter
11-01-2003, 14:22
Ale Ci "fachowcy" są tani, a na to wiele ludzi się łapie.
Stąd moje ostrzeżenie.

Wowka
17-03-2003, 14:49
Dobre, elektryczne nożyce do cięcia blachy można kupić w cenie 1000 - 1500 zł. Czyli nie jest to majątek jak na niezbędny warsztat pracy dekarza. Jeśli fachowiec nie ma odpowiedniego oprzyrządowania a wmawia, że on woli inaczej, że to niedobre, że akurat się popsuło i musi "gdzieś "pożyczyć ..... . Gdy pyta a nie ma pan czasem ...... . To lepiej zrezygnować z tego wykonawcy. Jeśli się tych narzędzi nie dorobił to może znaczyć, że mało takich prac wykonuje (lub w ogóle tego nie robił)i zakup mu się nie opłaca.
Taka jest moja opinia, niestety potwierdzona praktycznie na pewnym etapie mojej budowy.
Pozdrawiam