PDA

Zobacz pełną wersję : Koszty robocizny - remont dachu i pokrycie



Beata Żakowicz
02-07-2005, 11:50
Witam,
Posiadam mały domek na wsi warmińsko-mazurkiej, w okolicach Moraga, 40km od Olsztyna.
Czy ktoś robił z Was remont dachu?
Mój dach jest 2spadziowy, o powierzchni do 180m (mały domek). Do wymiany jest kilka krokwii i wzmocnienie pozostałych oraz zrobienie daszku nad gankiem plus do tego położenie blachodachówki. Dach nie przecieka i pokryty jest papą. W pszyszłości chcemy na strychu urządzić pomieszczenie mieszkalne. Facet z okolicy za te czynności zawołał 10tys. (bez rachunków i gwarancji) . W Muratorze wyczytałam , że tyle to może kosztować robocizna całego dachu od podstaw ( w tym pokrycie blachą). Błagam o pomoc, czy mam tyle płacić czy szukać dalej, bo już sama nie wiem. Dziękuję i pozdrawiam, Beata .

margen
06-07-2005, 19:04
zapytaj jeszcze kilku o wycene...
1. samo położenie blachy to około 25 za m2
2. naprawa pokrycia papa? to też czy nie?
3. przeróbki no i wymiana krokwi to też pare złotych
4. podbitka i orynnowanie w cenie?

Beata Żakowicz
07-07-2005, 10:06
Dzięki

andmat1973
08-07-2005, 10:25
Ja (okolice Krakowa) za wymianę starej dachówki na blachę miałem uzgodnioną cenę 3500 zł za 135 m2 dachu. W tym: rozbiórka starego pokrycia, wydłużenie krokwi, łacenie, krycie, obróbki blacharskie, orynnowanie, podbitka. Bez rachunku.


Zrezygnowałem jednak z blachy i kupiłem pokrycie z płytki włókno-cementowej, wziąłem tez inną ekipę (tamci nie znali tego materiału). Cena za robociznę to 25 zł za m2, ale w cenie nie było obróbek blacharskich, podbitki i wydłużenia krokwi. Z rachunkiem.

Za wydłuzenie krokwi i wymianę 2 całych krokwi (okazały się nadpróchniałe) + wstawienie 2 okien dachowych zapłaciłem dodatkowo 400 zł.


Dach jest prosty dwuspadowy z naczółkami.

Jak widzisz cena za robociznę na poziomie 10 000 zł to dużo.

Pozdrawiam
Jędrek.

Beata Żakowicz
08-07-2005, 11:41
Dzięki wielkie, teraz jestem pewna , dzieki jeszcze raz,
pozdrawiam,
beata