PDA

Zobacz pełną wersję : KILKA PYTAŃ DOTYCZĄCYCH ŁAZIENKI



XGrzesX
03-07-2005, 08:10
Mam kilka szczegółowych pytań odnośnie aranżacji mojej łazienki.
Łazienka ma 10 m2, w łazince na połowie sufitu będzie sufit podwieszany. Chce położyć w łazince glazure rektyfikowaną o wymiarach 30x60.

1. Do jakiej wysokości najlepiej ułożyć glazurę ? Jest o tyle problem, że sufity podwieszane nie są na całości. Czy glazurę najlepiej ułożyć
- do stałej wysokości np 2,2 m
- do wysokości sufitu podwieszanego (wtedy tam gdzie go nie ma zostaje pasek bez glazury)
- do wysokości sufitu podwieszanego lub tam gdzie go nie ma do wysokości sufitu

2. Czy jeżeli płytki nie będą do samego sufitu to czy głupio bedzie wyglądało jak zrobie zabudowę wnęki (szafa wnękowa) do samego sufitu

3. Będzie ścianko oddzielająca kibelek od prysznica. Czy taka ścianka najlepiej jak będzie sięgała do samego sufitu, czy lepiej jak będzie zrobiona tylko do wysokosci kabiny prysznicowej ?.

Dzieki za pomoc !

D`arek
03-07-2005, 11:26
Zatrudnij doświadczonego fachowca, on ci podpowie najlepsze rozwiązanie. Osobiście jestem za płytkami do sufitu.Też mamy ściankę
m-y umywalką a prysznicem - nie sięga do sufitu, będzie lepsza wentylacja.

duch07
03-07-2005, 19:10
Zdecydowanie do samej góry :wink: .Już nieraz tu na forum była dyskusja o tym :D .Pozdro

XGrzesX
03-07-2005, 20:36
Zdecydowanie do samej góry :wink: .Już nieraz tu na forum była dyskusja o tym :D .Pozdro

co to znaczy do samej góry ?

- do wysokości sufitu podwieszanego (wtedy tam gdzie go nie ma zostaje pasek bez glazury)
- do wysokości sufitu podwieszanego lub tam gdzie go nie ma do wysokości sufitu

tripper
04-07-2005, 10:54
do samego sufitu, do sufitu takkiego murowanego, a nie podwieszanego

lw73
04-07-2005, 13:46
Witam
Moim zdaniem najładniej jest od podłogi do sufitu. Wygląda to jak całość. Wiele razy klienci moi kupowali na 210cm (tyle jest do dżwi) i w czasie układanie zmieniali zdanie dokupując całą resztę. Maoim zdaniem wygląda to tak jakby w danym sklepie to były resztki towaru który starczył tylko do dżwi.
Pozdrawiam
Marek

duch07
04-07-2005, 20:23
xGrzesX
Juz zostało to wyjasnione.Kafelki robione tylko do jakiejs wysokości kojarza mi sie z niewykończona robotą.Oczywiscie zaraz ktoś może zarzucić ze taka łazienka wygląda jak prosektorium,ale ja sie z tym nie zgadzam :-? .

duch07
04-07-2005, 20:41
http://mm443.photosite.com/~photos/tn/779_348.ts1115483132000.jpg
Ja to zrobiłem tak :wink: .Do skosów sa kafle :lol:

duch07
04-07-2005, 20:44
http://mm443.photosite.com/~photos/tn/776_348.ts1115482988000.jpg
I jeszcze jedno :D

Sonika
05-07-2005, 06:01
Była tutaj już kiedyś zażarta dyskusja o tym problemie w innym wątku, m. inn. z Duchem :wink: .

Uważam, że zależy to od kształtu pomieszczenia.
Jeśli ściany są proste, to lepiej wygląda nie do samego sufitu, a jak są skosy to tak jak ma Duch, bo wtedy sufit jest dużo niżej.

P. S. Duszku pozdrowienia!!! :D :D :D
Jak rosną Twoje łazienkowe roślinki? Dobrze im?

duch07
05-07-2005, 07:45
Witaj Sonika!
Dawno Cie nie było widać.Roślinki mają sie dobrze,nawet bardzo dobrze.

Co do zarzartych dyskusji to ja jak zwykle podtrzymuje swoje zdanie co widać.Napisałem również o róznych zdaniach na ten temat i myśle że znowu jakaś dyskusja sie tu rozwinie.Pozdro :D

monika&sons
05-07-2005, 22:31
Duchu, masz przepiękną łazienkę!
Powiedz, proszę, z czego sa te wstawki z drewna na podłodze? Wygląda jak iroko lub kempas, sama mam wielką ochotę wstawić coś takiego w okolicy umywalki na blacie i nie wiem czy mam kupić parę desek w dhl-u czy gdzie indziej? A jak sobie kafelkarz radzi z układaniem tego- przecież pewnie grubość desek i kafli jest różna?

Pozdrawiam serdecznie
Monika

duch07
06-07-2005, 07:48
To jest drewno bukowe zrobione na zamówienie odpowiednio zaimpregnowane.Grubość jest chyba 12 mm.Kafelkarz nie miał żadnego problemu,gdyz było to od samego początku tak przewidziane.
Chciałem najpierw dać drzewo egzotyczne lecz grubość około 18 mm zmusiła mnie do wykombinowania innej wersji,tj. z buka.
Ważne że jestem zadowolony i jak na razie nie ma żadnych problemów z deseczkami :D .