PDA

Zobacz pełną wersję : Co pod chudziak



rafal9
04-07-2005, 07:32
Czy dawać coś pod chudziak?
Jakaś folia się przyda, czy raczej zbędny wydatek?

Jak to było u Was?

rafałek
04-07-2005, 07:44
Izolacja u mnie jest wykonana na chudziaku (połączona z poziomą na ściance fundamentowej).

rafal9
04-07-2005, 07:47
Izolacja też będzie na chudziaku,
ale czy folia się nie przyda, żeby woda za szybko nie wsiąkała?

dominikams
04-07-2005, 07:53
Wszystko znajdziesz tu:
http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=47119

w rozdziale "podłogi, jastrych, wylewki" czy coś w tym stylu.

Fidelis
04-07-2005, 08:13
Jeśli wykop na ławy wyłożysz folią, to chudziak jest zbędny...

maxymov
04-07-2005, 10:56
Czy dawać coś pod chudziak?
Jakaś folia się przyda, czy raczej zbędny wydatek?

Jak to było u Was?


Jeśli masz na myśli czym zasypać fundamenty to polecam pospółkę 2 kat. po 6 zł/t w piaskarni w Jabłonnej. Jeśli chcesz dawać hydroizolację pod chudziaka to... polecam pospółkę :lol:.

Jeśli chcesz, żeby woda zarobowa z betonu zbyt szybko nie wsiąkała to nastaw się na podlewanie 2 razy dziennie przez 3 dni albo zainwestuj w folię budowlaną. Nasz skład budowlany ma dobrą cenę na folię. Wiem bo sprawdziłem, jest taniej niż w OBI.

Pozdrawiam

pawelurb
04-07-2005, 14:13
Czy dawać coś pod chudziak?
Jakaś folia się przyda, czy raczej zbędny wydatek?

Jak to było u Was?

pod chudziak pod ławę folia , ale niekoniecznie , ja nie dawałem, natomiast pod chudziak wylewany pod posadzkę na gruncie daj folie koniecznie , i to nie dla izolacji tylko po to aby piasek z betonu nie odciągał wody , ja dałem folie za namową majstra , i oszczedziłem sobie wiele roboty, bo nawet nie chodzi o wytrzymałość betonu ale o to , że woda z betonu szybko zostanie odciągnięta przez piasek i beton momenmtalnie robi się gęsty , w miejscach gdzie nie było folii po kilku chwilach ledwo można go było rozprowadzić a tam gdzie była folia było ok, i woda dłużej sie utrzymała w betonie i można go było spokojnie rozgarniać , gładzić itd. a na to potrzeba troche czasu , folia jest tania i warto ją dać , pozatym zawsze to jakaś tam dodatkowa izolacja.