PDA

Zobacz pełną wersję : jak zbudować kort tenisowy?



witek12
04-07-2005, 14:37
proszę o udostępnienie projektu kortu tenisowego lub porady praktycznej jak go wykonać? z góry dziękuję za zajęcie się tematem. Witek!!!

2112wojtek
05-07-2005, 10:50
proszę o udostępnienie projektu kortu tenisowego lub porady praktycznej jak go wykonać? z góry dziękuję za zajęcie się tematem. Witek!!!
A jaki rodzaj kortu to ma byc? Kazdy robi sie troche inaczej.Najtanszy w budowie jest ceglasty ale najdrozszy i najtrudniejszy w utrzymaniu. Najdrozszy trawiasty naturalny i kauczukowy -dla tego drugiego praktyczne koszty utrzymania niewielkie.Latwy w utrzymaniu ale dosyc drogi to trawiasty o sztucznej nawierzchni - wymaga nawodnienia jak ceglasty i trawiasty naturalny.Kort mozna robic etapami, tak zeby sie cieszyc nie majac jeszcze pelnego komfortu prawdziwego kortu.Np. kort betonowy lub asflatowy poczatkowo a trawiasty lub kauczukowy docelowo itd.Podaj blizsze zapotrzebowanie na rodzaj nawierzchni docelowej.

darekola
13-07-2005, 10:01
Witam - też jestem zainteresowany.
Myślałem żeby zrobić po prostu żwirowy /przynajmniej na razie/.
Jakie są wymiary kortu i zalecane odleglości z tyłu, po bokach
od np. drzew ???

D.

Wowka
13-07-2005, 10:52
..... Jakie są wymiary kortu i zalecane odleglości z tyłu, po bokach od np. drzew ???
D.

Jeśli grasz w tenisa lub trenują go twoje dzieci to po prostu podczas najbliższego meczu/treningu zmierz odległości od lini bocznych pola kortu do siatki ogrodzenia.

Jeśli zaś nie grasz w tenisa i nie trenują go także Twoje dzieci to nie nie wiem do czego potrzebny jest Tobie ten kort.
Ale wiedzieć nie muszę to Twoja sprawa.

Pozdrawiam

2112wojtek
13-07-2005, 12:15
Witam - też jestem zainteresowany.
Myślałem żeby zrobić po prostu żwirowy /przynajmniej na razie/.
Jakie są wymiary kortu i zalecane odleglości z tyłu, po bokach
od np. drzew ???


Wymiary kortu to 2377x823 /wymiary z korytrzami/.Zalecane odleglosci po obu stronach od lini serwisu to 6,40m, a po bokach /korytarzy/, zeby bylo wygodnie, pola o szerokosci min.3m. Korytarze 1,3 , pole odbioru serwisu 6,4x4,12. Spadki powierzchni powinny miec max ok.1,5% na dlugosci lub 2% na szerokosci, po kazdej stronie siatki/profesjonalnie wykonane spadki do drenazu maj 0,7% na kazdej cwiartce kortu/.Cale pole musi miec odwodnienie liniowe.Podloze prawidlowo musi byc przygotowane jak pod lawy fundamentowe domu dla kortow o nawierzchni nienasiakliwej /betonowy , asfaltowy, kauczukowy, sztuczny trawiasty/ natomiast dla przepuszczalnych /ceglasty, trawiasty naturalny/ zageszcza sie kilka warstw o roznej frakcji :od zuzla, gruzu na dole az do maczki ceglanej na nawierzchni.Przykladowo dla ceglastego : 40cmgruzu,20 zuzla, 20 zwir plukany, 10cm cegly mielonej, 10cm maczki ceglanej -razem ok 100 -120cm zageszczonych warstw w zaleznosci od gruntu na ktorym ma byc kort posadowiony .Obrzeza pola do tenisa zabezpiecza kraweznikami a nawet bloczkami betonowymi /najlepiej min. 2 warstwy na fundamencie/. Ogrodzenie to najczesciej siatka o wysokosci ok 5m zagieta na gorze do wewnatrz pola pod katem ok35-40st.Boki ogrodzenia dobrze zabezpieczyc jest "plandeka" o szerokosci ok 180cm rozpieta na wysokosci ok. 70-80cm nad kortem. Optymalne ustawienie kortu to zorientowanie pln-pd. W przypadku kortu o nawierzchniach trawiastych /nat. i sztuczny/ oraz ceglasty a nawet asfaltowy itp. kort musi miec dostep do wody.Projekt kortu ceglastego /zrealizowanego/kiedys robilem i moge na priva przeslac najwaniejsze rysunki z wymiarami podstawowymi.
pozdrawiam

lukaszn74
02-01-2016, 13:53
Witaj, buduje kort ziemny, nawierzchnia mączka ceglana. Przesłałby mi Pan projekt takiego kortu.
pozdrawiam
Łukasz Nowik
mail: [email protected]

MarcinCzyrek
16-04-2016, 21:42
Witam
Jeżeli możecie proszę o przesłanie projektu na maila [email protected]
z góry ślicznie dziękuję i pozdrawiam Marcin Czyrek

perm
17-04-2016, 08:24
Witam
Jeżeli możecie proszę o przesłanie projektu na maila [email protected]
z góry ślicznie dziękuję i pozdrawiam Marcin CzyrekDajcie sobie spokój z kortem ziemnym. Nie jest łatwy do wykonania nawet dla profesjonalisty. Oczywiście klepisko albo piaskownicę zrobi każdy ale zrobić kort w którym wierzchnia warstwa będzie miała odpowiednia spoistość, będzie odpowiednio twardy, będzie odprowadzał wodę, to naprawdę sztuka.

MarcinCzyrek
20-04-2016, 06:09
Witam
Mam Pan może projekt kortu ziemnego. Jeżeli tak i jest możliwość prosiłbym o przesłanie na maila [email protected]
Z góry ślicznie dzięki
Pozdrawiam Marcin Czyrek