PDA

Zobacz pełną wersję : KOMINEK z kamienia, obłożone kamieniem, obudowa z kamienia



Zagoniona
05-07-2005, 07:03
bardzo spodobał mi się egipski marmur w kolorze żółtym, tylko nie bardzo wiem jak to będzie wyglądało na kominku. Wszystkie kominki jakie oglądałam - także Wasze- mają raczej ciemne płyty, albo zupełnie jasne. Jakie kolory ścian do takiego marmuru? Podłoga jest coś ala olcha? więc raczej ciepła i niezbyt jasna. Reszta do ustalenia- bo kominek dopiero powstaje (szkielet). Jest to kominek raczej nowoczesny, ma po bokach półeczki z halogenami.
Może ktoś ma pomysł? Chętnie skorzystam.

Zagoniona
05-07-2005, 16:48
oto projekt kominka. Może nie najlepiej oddaje charakter kominka- ala daje pogląd na sprawę
Kolor płyty na pewno nie będzie zielony, podłoga będzie olchowa (jasny pomarańczowy) i góra nad kominkiem bardziej wystająca.

http://foto.onet.pl/upload/43/13/_501388_n.jpg

duch07
05-07-2005, 17:57
http://mm443.photosite.com/~photos/tn/909_348.ts1109494778000.jpg

Czy o cos takiego Ci chodzi ? Troche kolory sie tu przekłamały.Ten marmur jest właściwie kremowy. :D

Zagoniona
05-07-2005, 18:02
właściwie szukam alternatywy dla białego kominka....
myślałam żeby dać jakiś ciemniejszy kolor dla kontrastu, ale nie bardzo wiem jaki?

multigad
13-07-2005, 13:44
Zajrzyj do albumu na kominek.info (link na dole)
Tam jest sporo kominków z żółtym marmurem (dolomit ze sławnowic)

Janowscy
22-06-2007, 17:43
Witam,
blagam o pomoc w sprawie kominka.
Dokladniej chodzi mo o to, czy lepiej wykonczyc kominek trawwertynem zywicowanym, czy surowym..?
Szczerze przyznam, ze bardziej podoba mi sie surowy, ale zywicowany jest praktyczniejszy. jednak obawiam sie, ze z powodu zbyt wysokiej temperatury moze cos sie z ta zywica niedobrego dziac..? jakie sa Wasze doswiadczenia..? Do ilu stopni nagrzewaja sie Wasze kominki..? Czy cos sie z dzieje z tym kamieniem>?
A moze te czesci ktore sie tak mocno nie ogrzewaja oblozyc zywicowanym, a np. bezposrednio przy samym szkle kominka surowy..?

lagerfeld
22-06-2007, 18:57
mam obłożony żywicowanym trawertynem kominek. użytkuję już rok. jeśli chodzi o płytę pionową to przy dużych temperaturach fragment płyty nad kominkiem jest ciepły. boki nie. dodam tylko, że kominek mam w kształcie wydłużonego do góry prostokąta - może to przyczyna.
ten sam kamień mam położony także przed kominkiem i tu się zdziwiłem bo w paru miejscach wyczułem jakby dzuiurkę czyli kamień przestał być w tym miejscu gładki i czuć chropowatość. Moim zdaniem to efekt tego, że jakieś gorące odłamki drewna z kominka wypadły (np. przy uzupełnianiu) i wypaliły ten poler. co do efektów wizualnych to nie jest to widoczne (trzeba wiedzieć gdzie dotknąć :wink:) można to tylko poczuć 8) poza tym sam kamień ma wybarwienie takie kropkowato-pasowate.
:lol:

Annja
23-06-2007, 09:15
My właśnie zamówiliśmy kominek w obudowie z trawertynu i będzie on w całości żywicowany. Po pierwsze mi bardziej jednak podoba się kamień w takiej formie, ten naturalny taki jakiś pumeksowaty mi się wydaje :wink:
Po drugie na pewno łatwiej utrzymać taki kamień w czystości. Z tego co mówił nasz pan od kominków z tą żywicą nic nie powinno się dziać, a obudowa nie rozgrzewa się do jakichś super wysokich temperatur. Nigdy nie jest tak gorąca żeby np nie można jej dotknąć, Myślę więc że powinno być OK, a kominek będzie prze-pię-kny!!! :D

2112wojtek
23-06-2007, 13:18
My właśnie zamówiliśmy kominek w obudowie z trawertynu i będzie on w całości żywicowany. Po pierwsze mi bardziej jednak podoba się kamień w takiej formie, ten naturalny taki jakiś pumeksowaty mi się wydaje :wink:
Po drugie na pewno łatwiej utrzymać taki kamień w czystości. Z tego co mówił nasz pan od kominków z tą żywicą nic nie powinno się dziać, a obudowa nie rozgrzewa się do jakichś super wysokich temperatur. Nigdy nie jest tak gorąca żeby np nie można jej dotknąć, :D

Ale sek w tym, ze caly urok trawertynu i piaskowca polega na tym , ze jest on wlasnie porowaty i pumeksowaty. Czy nie lepiej byloby zastosowac inny, twardszy kamien o podobnym wybarwieniu, a dajacy sie polerowac?
Rozumiem zabiegi lagerfelda, chce miec mozliwosc utrzymania czystosci na plycie podkominkowej, ktora powinna byc wtedy calkowicie zmywalna. Zywicowanie jednak calosci moim zdaniem bylo takze niekonieczne. Sa preparty impregnujace piskowiec , ktore nie zmieniaja efektu samego kamienia tak jak zywica, ale pozwalaja utrzymac elewcje w nalezytej czystosci.
Zabieg zywicowania trawertynu stosuje sie na podlogach i elewacjach a takze scianach w lazienkach /np pod prysznicem/ na kominkach owszem mozna , ale po co skoro mozna uzyc innego kamienia np drobno groszkowanego, ryflowanego lub szlifowanego ale nie polerowanego marmuru odpowiednio zaimpregnowanego , ktory w przeciwienstwie do zywicowanego trawertynu nie bedzie sie swiecil. Pal licho jednokrotne , cienkie zazywicowanie przed woda, lub pod wkladem kominka , ale nakladanie "lustra" poprzez epoksydy estetycznie mija sie z celem. No chyba , ze ktos ma trawertyn w tak niskiej cenie, ze probuje z niego zrobic podróbke drogiego marmuru albo innego polerowanego kamienia , na ktory go np. nie stac.

lagerfeld
23-06-2007, 20:46
Nigdy nie jest tak gorąca żeby np nie można jej dotknąć
:lol: u mnie jest tak, że przy samej górnej krawędzi kominka kamień można dotknąć ale nie można utrzymać tam ręki 8) zaznaczam, że mój kominek jest typowo weekendowym produktem (bodajże 7 kW) ale jak złapie ciąg to stanie plecami blisko powierzchni szyby kojarzy się z rodzajem tortur (uwaga nerki :wink: ) niźli przyjemnym ciepełkiem na sterane latami tylne części ciała :D

Annja
24-06-2007, 07:41
Drogi Wojtku, mi właśnie tylko "świecące" kamienie się podobają - już taka ze mnie sroka :wink: i stąd mój trawertyn napewno będzie miał lustrzaną powierzchnię, a wybraliśmy akurat ten kamień ze względu na kolor - żaden marmur nie był tak pięknie wybarwiony.
Nie sądze też, że marmurowa obudowa byłaby droższa bo ta nasza niestety do tanich nie należy, więc cena wbrew twoim sugestiom też nie grała tu roli.
Myślę poprostu, że każdy wybiera to co mu się podoba i nie koniecznie musi być to zgodne z gustami innych.

2112wojtek
24-06-2007, 10:23
Drogi Wojtku, mi właśnie tylko "świecące" kamienie się podobają - już taka ze mnie sroka :wink: i stąd mój trawertyn napewno będzie miał lustrzaną powierzchnię, a wybraliśmy akurat ten kamień ze względu na kolor - żaden marmur nie był tak pięknie wybarwiony.
Nie sądze też, że marmurowa obudowa byłaby droższa bo ta nasza niestety do tanich nie należy, więc cena wbrew twoim sugestiom też nie grała tu roli.
Myślę poprostu, że każdy wybiera to co mu się podoba i nie koniecznie musi być to zgodne z gustami innych.

:P :P Alez ja Annju wcale nie neguje Twojego gustu. Jest matowe i jest blyszczace i jesli Ci sie podoba blyszczace to Twoj wolny wybor.
Roznorodnosc jest piekna a taką daje kamien i nie bylo celem mojej wypowiedzi odwodzenie Cie od zywicowanego trawertynu ani narzucanie swojego gustu. Zle zrozumialas moje intencje.
Zauwazylem jedynie , ze okreslenie "jakis taki pumeksowaty" jest krzywdzace dla tak pieknego materialu jakim jest trawertyn.Caly urok, szlachetnosc i naturalnnosc jego polega wlasnie na tym. Zywicowanie to poprawianie natury i jednoczesnie diametralne zmienianie jego wygladu, stad jedynie moje zapytanie i sugestia czy nie moznaby poszukac np innego materialu , ktory sam w sobie moze byc blyszczacy.
Tak samo pieknie wybarwionych jak trawertyny jest kilka innych kamieni a i blyszczacych przy tym. Moim zdaniem jedynie szkoda poprawiac nature, ale tu nie obowiazuje zadna regula , tu sa wzgledy jedynie estetyczne, w ktorych moje ortodoksyjne zasady mowia: nie upiekszać pieknego, skoro to niepotrzebne - tym bardziej , ze zywicowany trawertyn wyglada troche nienaturalnie.Ale masz racje to kwestia gustu.

Janowscy
24-06-2007, 23:15
No okej, wszystko pieknie, ladnie. Jaki trawertyn to juz rzecz gustu, ale ciagle nie wiemy, czy ta zywica sie moze wytopic, pod wplywem zbyt wysokiej tempreatury, czy nie..?

2112wojtek
24-06-2007, 23:37
Nic sie nie powinno dziac, polke pod wkladem dobrzez zazywicowac albo dac inny kamien, chociaz frnacuzi np. nawet na bialym piaskowcu tego nie robia, tylko go zwyczajnie impregnuja.
Pobrudzony mocno trawertyn latwo czyscic. Przeciera sie go drobnym papierem sciernym i ponownie impregnuje.Nawet gruba warstwa zywicy z pewnoscia wytrzyma gorace okruchy popiolu z kominka. Lagerfeld z reszta to potwierdzil.No chyba , ze masz palenisko otwarte a nie wklad kominkowy :)

Sonika
25-06-2007, 05:08
No okej, wszystko pieknie, ladnie. Jaki trawertyn to juz rzecz gustu, ale ciagle nie wiemy, czy ta zywica sie moze wytopic, pod wplywem zbyt wysokiej tempreatury, czy nie..?

Ja mam trawertyn żywicowany.
Użytkowałam jeden sezon i nic z żywią się nie stało. Jest jak było - zero problemów.
Fakt, że bardziej podobał mi się naturalny, ale ze względów praktycznych go nie wybrałam.

Wojtku piszesz o przecieraniu papierem ściernym, ale jakoś sobie tego w warunkach domowych nie wyobrażam. Szpary/ dziury w trawertynie są na tyle głębokie, że trzeba by chyba zeszlifować z połowę :wink: grubości płyty i już widzę te tumany pyłu - sama radocha.

Jak czyścić takie otwory - szpary i szparki, dziury i dziureczki???

http://images23.fotosik.pl/6/ca2e8bf1e9325e7dmed.jpg

Poza tym, płytę kupiłam zażywicowaną już przez producenta - kamień przyjechał z Włoch i tam to zrobili i nikt w firmie Kamico gdzie kupowałam, takimi rzeczami się nie zajmuje.
Pytałam ich o czyszczenie naturalnego i powiedzieli, że tylko Karcherem, ale jest to nierealne z wiadomych powodów.

Nie wiem czy można żywicować kamień w warunkach domowych :o - (to się chyba robi na gorąco, a potem trzeba jeszcze utwardzać), żeby było na gładko i na tip-top?
Chyba jednak nie, ale może nie mam racji.

Taką płytę kupiłam:

http://images30.fotosik.pl/6/da34e8eb9a767456med.jpg


Taki mam kominek - przeżył jeden sezon, to przeżyje i następne :wink: :

http://images12.fotosik.pl/87/5192d768132cb863med.jpg

A wracając do kamienia, to na pocieszenie powiem, że z trzech wariantów najbrzydszy jest szpachlowany .

niewidzialna ręka
25-06-2007, 15:53
Wojtek ma racje.

Osobiscie obstaje tylko za naturalnym , a jak pieknie wyglada na podlodze o duzym nasileniu ruchu.


http://img106.imageshack.us/img106/1098/p1000966wx3.jpg


Jest jak dobre wino, czym starszy tym lepszy.

rrmi
25-06-2007, 16:09
Taki jak wkleiles to moje marzenie :P
Na podloge .
Na kominek nie polozylabym zywicowanego

niewidzialna ręka
25-06-2007, 16:14
widac , ze Kobieta z klasa i dobrym gustem.

selimm
26-06-2007, 09:27
http://img106.imageshack.us/img106/1098/p1000966wx3.jpg




można poprosić więcej danych 8)

novi_ana
26-06-2007, 10:37
przepiękna ta podłoga.. naprawdę

rrmi
26-06-2007, 13:13
Jest taki surowiuski trawertyn po 399 m2 , na al Krakowskiej w Grestonie.
Cena zalezna od formatu , ta 399 m2 to za 30x30

niewidzialna ręka
26-06-2007, 20:49
można poprosić więcej danych 8)

prosic zawsze mozna. 8)

40 X 40 i cenowo wiecej jak napisala rrmi. :P

EWA-S
14-02-2008, 16:46
Mam piękny projekt kominka wykonanego z piaskowca,kto widział czy ma lub wie jak sie sprawuje w użytkowaniu.czy jest sposób na jego czyszczenie.Martwię się że taki porowaty materiał może być utrapieniem gdy sie przypadkiem zakopci.Muszę podjąc pilnie decyzję z czego budowac ten jest cuuuudny ale obym nie narobiła sobie kłopotu.Co myślicie o tym ?

remle
14-02-2008, 21:40
My mamy kominek obłożony piaskowcem - paliliśmy kilkanaście razy i nie widzę żadnego obkopcenia, ale jesr to kominek zamknięty. Przt otwartym myślę, że nie ma możliwości nie obkopcić go, chyba że się mylę :roll: Dodam tylko, że po ułożeniu zaimpregnowaliśmy kamień.
Jeśli możesz to proszę wklej projekt - szalenie podobają mi siękamienne kominki. Pozdrawiam

agakz
14-02-2008, 23:51
Witaj,
właśnie kończymy remont domku rodziców, w którym jest około 6-7 letni kominek z piaskowcem. Był mocno okopcony i w ogóle zaniedbany. Czyści się strasznie - jeszcze nie skończyłam - sadza, farba, wżarty kurz... Ale myślę, że gdyby o niego dbać na bieżąco i przede wszystkim dobry impregnat, to byłoby ok :D

an-bud
15-02-2008, 07:26
powierzchnie płaskie tzn poziome ja bym omijał

ewiwa
15-09-2008, 13:33
Bardzo podobają mi się obudowy kominków z łupanego piaskowca, czy w ogóle z piaskowca. Niestety, wciąż nie zdecydowaliśmy się na rodzaj materiału, bo w domu trwa spór. Jedynym argumentem przeciw jest podobno wątpliwa czystość w późniejszym czasie i brak możliwości jakiegoś sensownego czyszczenia takiej powierzchni. Kominek ma być tzw. rustykalny, koniecznie z belką drewnianą i mnie te piaskowce bardzo w tym pasują. No ale jak słyszę, że to się strasznie zasyfia (pardon, ale tak słyszałam) i że różne lakiery niezbyt pomagają, to juz mam wątpliwości. Jeden taki przypadek znam, kilkunastoletni kominek z płaszczem, naprawdę nieźle usmolony ten piaskowiec. No ale teraz może to lepiej robią?
No i właśnie chciałam spytać, czy ktoś widział, słyszał, wie?, jak taka pikna obudowa może później wyglądać? np po 10 latach? Braliscie pod uwagę, co z tym dalej? A może zamiast piaskowca jakieś płytki imitujące kamień, hmmm. Wykonawca kominkarz twierdzi, że większość klientów woli jednak "zamiast pumeksu" to boki "do malowania".
Ewa

Zołza
16-09-2008, 11:48
a my mamy piaskowiec , jeden sezon grzewczy za nami, raz w tygodniu odkurzaczem potraktowałam te cegiełkii , zebrało kurz i pył,

mam wrażenie, ze Ci co mają kominki w salonie i na dodatek zamknięte to po prostu nie umieją palić

nie otwiera się szyby jak się nie ma uchylonego takiego popielnika pod nią (wtedy jest tzw cug) i niewiele dymu dostaje się do pomieszczenia a i wtedy mało osadza się na ścianach i wszystkim w pobliżu

a nie wiem jak to jest ze sprzataniem w tych "zasyfionych" domach,
trochę systematyczności
odkurzyć piaskowiec przy kominku odkurzaczem to trwa 3 minuty i po sprawie

może za 10 lat zmienię zdanie, ale moim marzeniem był kominek rustykalny i nie wyobrażam sobie innego materiału na nim niż piaskowiec

pozdrawiam

Patisiak
17-09-2008, 20:39
W domu moich rodzicow jest kominek OTWARTY z piaskowca i nie ma żadnyhc tragedii. Oczywiscie, jak to przy otwartym kominku i ukośnym wykończeniu kurz jaknajbardziej osiada, ale wystarczy odkurzyc miekką szczotką od odkurzacza i po kurzu. A boczne kolumny z piaskowca ? - jak początkowo paliliśmy drzewo sosnowe z budowy to trochę się osmoliły ale wystarczylo poprawić papierem ściernym i teraz jest OK. Przy liściastym się nie smoli.

Patisiak
17-09-2008, 20:40
aha i mieszkamy już 6-7 lat :)

agni71
17-09-2008, 21:11
Moi teściowie zrobili sobie obudowę z piaskowca i nie dawali rady czyścić (palą bardzo intensywnie) - po kilku latach zmienili na cos innego. ja polecam cegły tam gdzie sie najbardziej brudzi, czyli tuz nad i te półkę przed wkładem. Boki mamy białe.

ewiwa
17-09-2008, 21:21
Super :P dzięki Wszystkim za odpowiedzi. Taki łupany piaskowiec bardzo wdzięcznie wygląda, to fajnie jeśliby nie sprawiał problemów. U nas jest dość mały salon z kuchnią w klimacie rustykalnym i obudowa marmurowa byłaby trochę pretensjonalna. Choć to prawda, że marmur sam w sobie piękny, że achhh, te ciemne emperadory, żyłki, wzory... ale to chyba bez sensu, trochę piaskowca, troche marmuru i jeszcze ta belka, echh trza się zdecydować.
Pozdrawiam
Ewa

escape
18-09-2008, 07:29
Powiem krótko odradzamy sawoim klientą obudowy które maja w opcji nadpaleniskową i półke przed wkładem z piaskowca ze względu na szybkie zabrudzenia...boki z łupanki jak najbardziej odkurzyć raz na jakiś czas i bedzie ok...ale półka przed wkładem to porażka..zawsze coś spadnie i "weżre"się w piaskowiec choćbysmy niewiadomo jak uważali.....są też oczywiście klienci którzy godzą sie na to...osobiście nigdy bym niezrobiła tak u siebie .....ale oczywiście ile głów tyle opini... 8)

Julita2
18-09-2008, 08:59
Właśnie rozpoczynamy budowę kominka. Nasz doświadczony pan kominkarz twierdzi, że rodzimy piaskowiec absolutnie się nie nadaje ze wzgl. na trudności z czyszczeniem. Będziemy mieli indyjski piaskowiec, który ponoć jest ok.

warm
18-09-2008, 09:20
Bardzo podobają mi się obudowy kominków z łupanego piaskowca, czy w ogóle z piaskowca. Niestety, wciąż nie zdecydowaliśmy się na rodzaj materiału, bo w domu trwa spór. Jedynym argumentem przeciw jest podobno wątpliwa czystość w późniejszym czasie i brak możliwości jakiegoś sensownego czyszczenia takiej powierzchni. Kominek ma być tzw. rustykalny, koniecznie z belką drewnianą i mnie te piaskowce bardzo w tym pasują. No ale jak słyszę, że to się strasznie zasyfia (pardon, ale tak słyszałam) i że różne lakiery niezbyt pomagają, to juz mam wątpliwości. Jeden taki przypadek znam, kilkunastoletni kominek z płaszczem, naprawdę nieźle usmolony ten piaskowiec. No ale teraz może to lepiej robią?
No i właśnie chciałam spytać, czy ktoś widział, słyszał, wie?, jak taka pikna obudowa może później wyglądać? np po 10 latach? Braliscie pod uwagę, co z tym dalej? A może zamiast piaskowca jakieś płytki imitujące kamień, hmmm. Wykonawca kominkarz twierdzi, że większość klientów woli jednak "zamiast pumeksu" to boki "do malowania".
Ewa

Mam taki kominek w tej chwili bedzie 10 sezon grzewczy.
Jezeli w ogole zdecydujesz sie na piaskowiec to TYLKO na powierzchniach pionowych (scianki) to mozna jeszcze jakos doczyscic, absolutnie zadnych półek, szczególnie przed i nad paleniskiem. Zaufaj mi. Czyszczenie po 2-3 latach to szczotka druciana, piaskowanie lub reczne szlifowanie powierzchni plaskich.

Powiem Ci tak... przemysl to, odczekaj i zrob kominek oblozony KAFLAMI.
Jezeli chcesz w kominku palic, cos nim ogrzewc, a nie rozpalac okazjonalnie w Wigilie i Sylwestra jak sie zjedzie rodzina, to nie sluchaj zadnych "kominkowych designerow" tylko zrob tak jak robi sie od wiekow piece do grzania domow.... Madrosc lezy w narodzie. Doswiadczonym narodzie.

ewiwa
18-09-2008, 09:36
Jasne, że półki pod i nad wkładem lepiej zrobić z czegoś innego. Dopasowany marmur jest ok (+ramka dookoła), ale ładnie też wyglądają cegiełki klinkierowe naokoło. Dalej boki z piaskowca. Mam nadzieję, że kominek nie będzie palony tylko 2 razy w roku, bo to byłaby zbyt droga dekoracja. Rozmawiałam z kamieniarzem, który robił mi wycenę kamienia. O piaskowcu indyjskim rzekł, że dobra reklama nie jest zła, ale nie ma się co podniecać i wystarczy zwykły. :roll: I bądź tu człowieku mądry.

escape
18-09-2008, 09:49
.....O piaskowcu indyjskim rzekł, że dobra reklama nie jest zła, ale nie ma się co podniecać i wystarczy zwykły. I bądź tu człowieku mądry
Pewnie niema go w ofercie to i niechwali ;)....powiem tak nasz polski piaskowiec ma się nijak do piaskowca francuskiego użytego w oryginalnych obudowach francuskich np.Chazelles dosłowie dzien do nocy,choć działamy w branzy juz kilka lat,ze zdziwienim patrzylismy na kamien uzyty do obudowy głupio pytając "co to za kamien" ?:o ..a to był poprostu piaskowiec......także piaskowiec piaskowcowi nierówny....ani wizualnie ani cenowo 8)

Patisiak
19-09-2008, 19:19
A półki to tak - z czego innego są. Ta przed paleniskiem z klinkieru a nad i po bokach z "a la marmuru". Kurzy sie, jak to przy otwartym kominku .... ale da się przeżyć, jeśli ktoś ma w miarę normalną tolerancję na kurz. Znam osoby, które by tego nie zdzierżyły i ścierały w trakcie palenia :)

abigail
24-09-2008, 18:31
Mieszkałam w domu z kominkiem z piaskowca. Powiem jedno : masakra. Osobiście nie zdecydowałabym się na takie rozwiązanie. Nie wystarczało odkurzanie odkurzaczem, to trzeba było szorowac szczotką na mokro z detergentem, a i tak jak mocno przejechało się palcem zostawał na palcu osad :(
Oczywiście każdy wybiera co lubi.
Aha, nie wiem czy my mówimy o podobnych rodzajach piaskowca - ten mój był wybitnie chropowaty. Ładny był, owszem, ale ten brud dyskwalifikował go totalnie niestety.

masulda
24-09-2008, 21:53
escape,czy powierdzasz opinię że kafle mają przewagą nad kamieniem-jeśli chodzi o obudowękominka.Bardzo mi się takie kominiki podobają,czy masz ewentualnie namiary gdzie można kupić ładne kafle?Jest trochę w internecie,ale może współpracujecie z kimś godnym polecenia?

qasi79
26-09-2008, 08:22
właśnie też się zastanawiam nad obudową z piaskowca
te kafle co piszecie to siekieś płytki podłogowe docinane pod wymiar obudowy - widziałem takie ładne co by mi pasowały czy są to może jakieś specjalne kominkowe ?
wiem, że takie podłogowe to by było widać łłączenia ale jak przykładałem jedną do drugiej to nie ma jakiś dziur czy coś , nawet fajnie to wygląda
a jak się przedtswia cena marmuru/trawertynu/granitu jeśli byśmy chcięli obudować kominek wokoło - tzn. ścianki pionowe obok i nad nim
pozdr

iwa-iwa
26-09-2008, 09:45
ja przez kilka lat palilam w kominku z obudowa z piaskowca. Wystarczy regularnie go odkurzac, a jesli polki sa z gladkiego piaskowca, jak u mnie, wystarczy je odswiezyc przecierajac kawalkiem gladkiego piaskowca. Nalezy takze pamietac, ale to przy kazdym kominku, by otwierac drzwi z szyba podczsa palenia powolutku, a nie od razu na osciez.
Pozdrawiam :D

amatlea
29-03-2009, 11:46
A czy piaskowiec żywicowany będzie dobrym materiałem na kominek?

nicol21
25-08-2010, 22:01
znow poruszę ten temat, otóż mam ogromną ochotę zrobic 2 rzeczy z piaskowca, a raczej nawet 3. w salonie chcialabym oblozyc piaskowcem - stone master arizona cream caly kominek, ot 3 scianki - fasada i 2 boczne, rowno i prosto od dolu do samej gory. z tego samego kamienia chcialabym zrobic wneke tam gdzie bedize tv, co mniej wieccej bedize po przeciwnej stronie kominka, wiec ladnie by sie to zgrywalo.
zmartwilam sie tym czyszczeniem i kurzeniem. kominek bedzie uzywany od czasu do czasu, moze z 10-15 razy w roku [nei oszukuje sie ze bedziemy w nim palic codziennie! ] czy w takim wypadku ma sens robienie tego kominka z takiego kamienia? tymbardziej ze jest on jasny. moze ktos ma doswiadczenia ktorymi by chcial sie pochwalic, badz pozalic....
dziekuje!http://C:\Users\Ewelina\Desktop\domek\Salon\kominek\stone master arizona cream 2http://C:\Users\Ewelina\Desktop\domek\Salon\kominek\stone master arizona cream 2.jpg

Basia_KRK
24-07-2011, 22:00
podnoszę wątek - czy ktoś robił ostatnio kominek z piaskowca?