PDA

Zobacz pełną wersję : Upust za materiały budowlane



Mirosław LEW
05-07-2005, 10:25
Jakiego upustu można oczekiwać przy płaceniu gotówką za całośc materiałów budowlanych?

pasco
05-07-2005, 11:37
Nie radzę patrzeć na upust, ale na ceny końcowe. W jednej firmie dostaniesz 30% upustu i zapłacisz więcej, niż w firmie która daje "tylko" 15%. Takie są realia na rynku. Upust to tylko zagranie psychologiczne.

05-07-2005, 12:14
Czasami mozna oczekiwać ceny netto 8)

Grzegorz63
05-07-2005, 12:33
:D Jak byłem u "Arabów" to oferowano mi figurkę niby z "alabastru" za 20 $. Gdy już wsiadałem do autokaru dawano mi dwie figurki za 1$. Powoli u nas robi się to samo... :wink:

pasco
05-07-2005, 12:50
:D Jak byłem u "Arabów" to oferowano mi figurkę niby z "alabastru" za 20 $. Gdy już wsiadałem do autokaru dawano mi dwie figurki za 1$. Powoli u nas robi się to samo... :wink:

Lepsze to niż wyczekiwanie w kolejkach żeby kupić "co rzucą na skład"

Danielek
05-07-2005, 14:01
hehe tez bylem u arabow, tam jest koszmar zeby cos kupic i nie przeplacic ;) ale ja dostawalem dobre ceny tak dlugo sie targowalem az mnie wypuszczal ze sklepu i wtedy kupowalem, nastepnie pytalem zaprzyjaznionego araba to mowil ze cena super jak dla araba a nie turysty ;)
mam nadzieje ze nigdy nie bedzie tak w polsce, moze w tym roku zaczne budowe i wolal bym nie spotkac sie z podobna sytuacja ;)

greg5
06-07-2005, 09:59
Niestety Danielek spotkasz się ,spotkasz .
W "mojej" hurtowni [przy obiecanym rabacie na wszystkie materiały] za cegłę klinkierową chcieli 2,10 zł /szt. cena wyjściowa [dla obcych - 2,40] w następnej hurtowni 1,90 zł bez targowania , rabatów i promocji.
I tak ciągle , dolewam do baku i szukam - ot uroki budowania.
"Szkajcie a znajdziecie"

pasco
06-07-2005, 10:14
A dodatkowo jest tak, że w jednej hurtowni dostaniesz taniej siporex, a w innej cement, w jednej taniej styropian, a w drugiej klej i siatkę. Ale czasem to gra warta świeczki - najlepiej mieć kilka "zaprzyjaźnionych" hurtowni - zawsze gdzieś będzie taniej 8)
Ja tylko na tych przykładach, które podałem, zaoszczędziłem ok. 500 zł, więc na prawdę jest o co walczyć.

michal_mmm
06-07-2005, 13:30
Ja na PTH 30 dostałem 27% upustu

rafałek
06-07-2005, 13:36
Ja jeśli rozmawiam o % upustu to umawiam się od katalogu producenta jeśli jest publikowany, jeśli nie to w rozmowie pytam tylko o cenę końcową. Wszystko zawsze na papierze, najlepiej z pieczęcią firmy oferującej. To też pomaja przy rozmowie z konkurencją jak niedowierzają... Nic na gębę.

jasssmine
12-07-2005, 22:08
ja na porotherm 25 dostalam 33% rabatu :)

pattaya
13-07-2005, 07:40
Szczerze mówiąc,wyjątkowo głupie pytanie.

Grzes z Krakowa
13-07-2005, 09:04
Szczerze mówiąc,wyjątkowo głupie pytanie.
Mam wrazenie, ze niektore osoby to zabieraja glos na forum tylko po to zeby im licznik wypowiedzi bil i zajmowaly pozycje "lidera forum" lub "najlepszego doradcy".
Ja jak nie mam nic do powiedzenia w danej sprawie to sie nie odzywam a nie niepotrzebnie zasmiecam forum.

Zawsze uczono mnie ze pytania nie sa glubie tylko odpowiedzi na nie czesto zdarzaja się wlasnie glupie (tak jak w tym przypadku)

Przeciez jezeli kupowales ostatnio cegle, dachowke, bloczki, lub inny material to mozesz chyba odpowiedzic czy wynegocjowales 20,30... czy 150 % :lol: rabatu, oczywiscie od cen katalogowych bo te sa podstawa do negocjacji.
napewno pomoze to dac obraz tego ile mozna zaplacic. Jak kiedys slyszalem ze na kotlach buderusa jest 50% marza to nie chcialem uwierzyc. Wlasnie dzieki temu forum dowiedzialem sie ze takie marze sa i wynegocjowane rabaty moga byc na poziomie 30-35 %
Jak zaczynalem budowe to nie czytalem forum i jak jelen kupilem ceramike na sciany z rabatem 15 % i cieszylem sie jak dziecko. To byl moj wiekszy zakup materialow na dom. podobnie bylo z dachowka, tez wmawiano mi ze 15 % to max a teraz wiem ze moglem wycisnac duzo wiecej. Pozniej zaczalem czytac forum i teraz wiem ze dalem sie wrobic bo moglem kupic z jeszcze wiekszym rabatem-25% czyli 10% wiecej co daloby mi dodatkowe 1200-2000 zl oszczednoci.

Skoro producenci i dystrybutorzy moga sie jednoczyc, wspolnie ustalac ceny i narzucac je klientom, to my klienci mamy prawo dzielic sie takimi informacja i bronic sie

pattaya
13-07-2005, 09:14
Pytanie jest wyjątkowo głupie.
Bo odpowiedź powinna brzmieć: "od 5%-60%"
Czy Ty nie zdajesz sobie sprawy z tego,że każdy producent,dystrybutor ma inną politykę cenową?
Jeden producent cegieł narzuca 80% i daje wysokie upusty a drugi 15% i tychże upustów nie stosuje.
Liczy się tylko i wyłącznie cena końcowa.
Oczywiście ważne są też warunki dostaw,transport,płatności,gwarancje.
A jeśli chodzi o głupotę...

i jak jelen kupilem ceramike
...to raczej nie ja się nią wykazałem.

Grzes z Krakowa
13-07-2005, 09:21
Dla mnie to nie jest glupie pytanie.
Tylko odpowiedz powinna byc logiczna.

Przykladowo :
Dostalem 25% rabatu od PTH 30 w dniu ...... w okolichach .....(np Krakowa) z dostawa i rozladunkiem do ....... (ok 20km)

pattaya
13-07-2005, 09:41
A dla mnie jest.
Bo nie wiem co go interesuje.
Z czego buduje.
Po co mu znać upust na PTH jak buduje z BK?
Po co na dachówkę ceramiczną jak kładzie blachę?

pawel237
13-07-2005, 09:57
grześ ma rację bo takie info można wykorzystać w negocjacjach ja kupując PTH44 dostałem taki super rabat po znajomości i w ogóle więc kupiłem za tą super cene i po dziesięciu dniach czytam że ktoś oczywiście w innym rejonie Polski ma ofertę o 1PLN tańszą na pustaku i o 1.5PLN na połówce i pyta się o opinnię czy mu się opłaci kupić, mało mnie h... nie strzelił, nawet z transporem bym miał kupę kasy do przodu ale jeszcze bardziej się wkurzyli ci co kilka miesięcy wcześniej zapłacili o 2 a nawet blisko 3 PLN więcej co przy np. 3000 sztuk jest już przyprawiające o zawał, TYLKO DLATEGO ŻE SUGEROWALI SIĘ CENĄ PRODUCENTA i nie mieli pojęcia co się na świecie dzieje.

Więc jak kogoś nie interesuje to niech nie czyta widać po niektórych elitach że piszą o byle czym, złaszcza patrząc na ich staż, ale czego się nie robi żeby nudy zabić

pawel237
13-07-2005, 09:59
A dla mnie jest.
Bo nie wiem co go interesuje.
Z czego buduje.
Po co mu znać upust na PTH jak buduje z BK?
Po co na dachówkę ceramiczną jak kładzie blachę?
jemu nie chodzi o info tylko dla siebie , oczywiście to co jego interesuje to sobie wyłapie a ty dowiesz się o tym co ciebie interesuje takie to trudne do zrozumienia

Cypek
13-07-2005, 10:29
Rabaty z przed roku sie nie liczą, wtedy mało dawali bo był dym budowlany. W tym roku w zimie już było dużo lepiej bo hurtowniom bida do dupy zajrzała. Teraz znów zaczyna sie rynek klienta i można mocno targować.

Grzes z Krakowa
13-07-2005, 10:36
Dlatego tez warto podzielic sie takimi informacjami nawet w tedy jak nie jest sie zainteresowany konkretnym materialem.

pattaya
13-07-2005, 10:43
I właśnie takich jak Wy hurtownie robią w konia.
Bo podniecacie się wielkością upustu a nie wartością końcową.

Grzes z Krakowa
13-07-2005, 11:45
I właśnie takich jak Wy hurtownie robią w konia.
Bo podniecacie się wielkością upustu a nie wartością końcową.

Chcialem dokladnie i jasno wylozyc kawe na lawe ale braklo mi sil i ochoty dokladnego opisywania w czym rzecz.
Mysle ze kazdy wie o co chodzi a Tobie nie chce mi sie tlumaczyc bo chyba i tak bedziesz trzymal sie kurczowo swojego stanowiska.

Masz cos konkretnego do powiedzenia w tym watku to powiedz. A jak nie masz to sobie poczytaj i idz dalej a nie wdawaj sie w bezsensowne dyskusje bo tym sposobem zapycha sie forum i jak czego sie szuka to g... mozna znalezc

pawel237
13-07-2005, 12:07
I właśnie takich jak Wy hurtownie robią w konia.
Bo podniecacie się wielkością upustu a nie wartością końcową.
a z jakiego źródła czerpiesz info że ta cena końcowa jest dla ciebie Atrakcyjna, przecież facio daje ci upust a ty co nie zapłacę tyle tylko 3000 mniej tak, a on jak arab leci za tobą i cię po butach całuje, jesteś w tej chwili dla mnie tak samo wiarygodny jak twój idol z guns 'n roses, axel rose bodajże mu było. Jak masz na to wszystko dobry sposób to się podziel, wtedy to będzie potrzebny i niegłupi wątek, a gadać [pisać] jak ty i ukrycie wyzywać innych od kretynów każdy może. Napisz coś konkretnego.

pattaya
13-07-2005, 12:20
Chcialem dokladnie i jasno wylozyc kawe na lawe ale braklo mi sil i ochoty dokladnego opisywania w czym rzecz.
Mysle ze kazdy wie o co chodzi a Tobie nie chce mi sie tlumaczyc bo chyba i tak bedziesz trzymal sie kurczowo swojego stanowiska.

Masz cos konkretnego do powiedzenia w tym watku to powiedz. A jak nie masz to sobie poczytaj i idz dalej a nie wdawaj sie w bezsensowne dyskusje bo tym sposobem zapycha sie forum i jak czego sie szuka to g... mozna znalezc
To forum to się zapycha przez pytania typu:
-ile kosztuje dach?
-ile kosztuje cegła
-styropian czy wełna?
-zielony czy czerwony tynk
-itp.,itd
To pytanie do nich należy.
Czy mam napisać gościowi upusty na 200 czy 300 pozycji?
Zakup od 0,7,2004 do 07,2005?
Z Radomia,Warszawy czy skąd?
Nie mam nic przeciwko pytaniom o cenę czy upust,ale postawionym konkretnie.

a z jakiego źródła czerpiesz info że ta cena końcowa jest dla ciebie Atrakcyjna, przecież facio daje ci upust a ty co nie zapłacę tyle tylko 3000 mniej tak, a on jak arab leci za tobą i cię po butach całuje, jesteś w tej chwili dla mnie tak samo wiarygodny jak twój idol z guns 'n roses, axel rose bodajże mu było. Jak masz na to wszystko dobry sposób to się podziel, wtedy to będzie potrzebny i niegłupi wątek, a gadać [pisać] jak ty i ukrycie wyzywać innych od kretynów każdy może. Napisz coś konkretnego
Ależ ty głupoty wypisujesz.
W dodatku niezbyt grzecznie.
Nie przypisuj mi również słów jakich nie użyłem.
Znajdź chłodne pomieszczenie i nie wychodź.

selimm
13-07-2005, 12:24
Jakiego upustu można oczekiwać przy płaceniu gotówką za całośc materiałów budowlanych?

pytanie ciekawe ale bardzo ogolnikowe ...takie Wash & Go!
watpie ze hurtownia zgodzi sie na płatnosc klienta indywidualnego inna niz
gotowka ...wiec to zaden atut

mnie interesuje osobiscie czy ktos robił tutaj ostatnio zakupy?

http://www.cerpol.com.pl/

selimm
13-07-2005, 12:27
Chcialem dokladnie i jasno wylozyc kawe na lawe ale braklo mi sil i ochoty dokladnego opisywania w czym rzecz.
Mysle ze kazdy wie o co chodzi a Tobie nie chce mi sie tlumaczyc bo chyba i tak bedziesz trzymal sie kurczowo swojego stanowiska.

Masz cos konkretnego do powiedzenia w tym watku to powiedz. A jak nie masz to sobie poczytaj i idz dalej a nie wdawaj sie w bezsensowne dyskusje bo tym sposobem zapycha sie forum i jak czego sie szuka to g... mozna znalezc
To forum to się zapycha przez pytania typu:
-ile kosztuje dach?
-ile kosztuje cegła
-styropian czy wełna?
-zielony czy czerwony tynk
-itp.,itd
To pytanie do nich należy.
Czy mam napisać gościowi upusty na 200 czy 300 pozycji?
Zakup od 0,7,2004 do 07,2005?
Z Radomia,Warszawy czy skąd?
Nie mam nic przeciwko pytaniom o cenę czy upust,ale postawionym konkretnie.

a z jakiego źródła czerpiesz info że ta cena końcowa jest dla ciebie Atrakcyjna, przecież facio daje ci upust a ty co nie zapłacę tyle tylko 3000 mniej tak, a on jak arab leci za tobą i cię po butach całuje, jesteś w tej chwili dla mnie tak samo wiarygodny jak twój idol z guns 'n roses, axel rose bodajże mu było. Jak masz na to wszystko dobry sposób to się podziel, wtedy to będzie potrzebny i niegłupi wątek, a gadać [pisać] jak ty i ukrycie wyzywać innych od kretynów każdy może. Napisz coś konkretnego
Ależ ty głupoty wypisujesz.
W dodatku niezbyt grzecznie.
Nie przypisuj mi również słów jakich nie użyłem.
Znajdź chłodne pomieszczenie i nie wychodź.


Pattaya przypomnij sobie Ty na początku zadawałeś inne pytania :lol: :lol: ??
kazdy nowy takie zadaje ...a kazdy Dziadek to tępi :wink:
to nic innego jak FALA :roll:

pawel237
13-07-2005, 12:38
[quote]
Ależ ty głupoty wypisujesz.
W dodatku niezbyt grzecznie.
Nie przypisuj mi również słów jakich nie użyłem.
Znajdź chłodne pomieszczenie i nie wychodź.
Nie chciałem być niegrzeczny tylko zirytowała mnie twoja wypowiedz, w ogóle nie zabrałbym głosu w tym wątku tylko bym go przeczytał i wyciągnął z niego to co mnie interesuje, z takich informacji np. wiem że w łódzkim wybudowanie domu by mnie o co najmniej 1/3 mniej kosztowało, ponieważ są takie a nie inne ceny, a w ten sposób zaśmieciliśmy ten wątek i nikt już się nic nie dowie, gdyz dyskusja przeszła na temat przydatności w/w wątku, co daleko odbiegło od zamierzonego przez autora celu, co do reszty typu jaki kolor itd to przyznaje rację.

pawel237
13-07-2005, 12:57
hej pattaya jeden z twoich pierwszych wątków w 2003 roku dotyczył ile cię będzie kosztował m2 ściany chyba z silki i wtedy dla ciebie był to ważny temat a dziś byś powiedział że mało sprecyzowany bo w jakim regionie, bo jakie wycieplenie, bo z czego, bo i tak dalej, bez urazy, tak na koniec chciałem dodać że ludzie w różnych sparawach potrzebują info a inni powinni im pomóc i tyle pozdrawiam i do zobaczenia w innym WAŻNYM poście
nie jesteśmy strażnikami moralności tylko użytkowniakami od tego jest admin który się zirytował i wywalił wątek do mniej uczęszczanego miejsca

pattaya
13-07-2005, 13:32
No widzisz przyjacielu :D
Sam mnie bronisz.
Być może jednym z moich pierwszych postów było to pytanie.
Ale zaueaż,że nie zapytałem "ile kosztuje m2 muru?",tylko konkretnie z silki.
A na takie pytanie można prosto odpowiedzieć.
Natomiast pytanie autora tego wątku możnaby porównać do pytania np.
"Ile kosztuje metr kwadratowy?" :lol:

pawel237
13-07-2005, 13:51
ok nie ma sensu sie szarpać tutaj i tak nikt nie zagląda, a napewno nie w poszukiwaniu info tego typu, tutaj rozpatrują ważniejsze kwestie w stylu "siu siu czyli ile w las w oczojebnej kamizelce" więc ten wątek umrze śmiercią naturalną i chyba to niestety nasza zasługa

pattaya
13-07-2005, 14:22
W sumie są wakacje.

pawel237
13-07-2005, 14:28
TAAAA zaraz na budowe zimnego browara i do roboty moje wymarzone wakacje i to jeszcze pewnie ze 2 - 3 lata ŻYCIE JEST PIĘKNE jak to mój kolega powiedział" zawsze o tym marzyłeś słońce - piasek i woda , żyć nie umierać i to prawie cały rok z przerwą na odśnieżanie ale to też jest przecież fajne"

MaciekW
13-07-2005, 15:49
I tak ciągle , dolewam do baku i szukam - ot uroki budowania

Nie stać mnie na takie uroki budowania. Rodzina, praca zawodowa, doglądanie budowy... Na jeżdżenie brakuje czasu. Choć wiem, że przy wykończeniówce raczej nie obejdzie się bez takich podróży.

W sumie zgadzam się z pattaya; pamiętam, że mój promotor na studiach lubił powtarzać, iż procent jest wielkością względną. Mnie bardziej intersuje ile ostatecznie zapłacę za dany asortyment.

A zaczęło się od tego, że odwiedziłem kilka najbliższych hurtowni z projektem i kosztorysem (tj. jego częścią , czyli specyfikacją materiałów). Nie bardzo chciało się tam gościom liczyć ile czego potrzebuję. W rezultacie przygotowałem skróconą specyfikację, żeby dostawcom było łatwiej. Dosatałem kilka ofert, choć nie pełnych. W między czasie znajomy polecił mi dużą hurtownię oddaloną o 20 km od placu budowy (najbliższa jest 2 km). Pojechałem, pogadałem, oczywiście powołałem się na rekomendację. Przygotowali pełną ofertę z cenami ostatecznymi brutto uwzględniającymi koszty transportu i rozładunku, dali od razu płatność przelewem (w tygodniu na telefon [lub mail'em] ustalamy terminy i asortyment dostaw, a w sobotę powstaje f-ra zbiorcza na podst. wszystkich WZ'tek i płacę za nią przelewem w poniedziałek, wtorek). Podobnie w betoniarni, z tym, że tam muszę podjechać i rozliczyć się gotówką, ale to 7-8 km od biura.

I najważniejsze, czyli o wyższości cen ostatecznych nad rabatami. Wiem ile mogę wydać na całość stanu surowego, wiem na ile opiewa umowa z wykonawcą, czyli znam kwotę w jakiej muszę zmnieścić się z materiałami i najlepiej żeby jeszcze jakaś rezerwa została. Oferta poleconej hurtowni oraz oferty dostawców stali, betonu, drewna itp. w sumie zmieściły się budżecie, a jakość obsługi którą mi zaproponowano zdecydowała o wyborze tych właśnie sprzedawców.

Oczywiście mój sposób nie gwarantuje najniższych cen, nie daje też satysfakcji wynegocjowania dużego rabatu. Jednak jestem zadowolony. W zaopatrzeniu placu budowy nie ma jak dotąd przerw, jestem zadowolony ze sposobu obsługi przez dostawców i śpię raczej spokojnie nie obawiając się kłopotów ze sfinansowaniem aktualnego etapu.
I ani razu nie przyszło mi do głowy pytać o wysokość rabatu, bo nie potrafiłem ustalić żadnego pewnego układu odniesienia, a procent jest wielkością względną.

Maciek

pawel237
14-07-2005, 12:20
..

Grzes z Krakowa
15-07-2005, 13:38
..
Pawel 237
widze ze nalezysz do tych co musza miec swoje ostatnie zdanie :lol: