PDA

Zobacz pełną wersję : Podział działki



pik33
13-11-2002, 20:07
Mam atrakcyjną ofertę sprzedaży działki. Cena za m2 niewysoka, miejsce niezłe - tyle, że jak dla mnie, za duża, 3000m2

Czy taką działkę można podzielić?

Jakie są formalności, czas i koszty takiego podziału?

gaga2
13-11-2002, 20:22
działkę można podzielić, o ile na to zezwala plan zagospodarowania przestrzennego (trzeba to sprawdzić w gminie).
Co do kosztów podziału - my w zeszłym roku dzieliliśmy działkę na 4 (Górny Śląsk) i za całą robotę papierkową i geodezyjną zapłaciliśmy geodecie 2400 zł (on to liczył w zależności od ilości wydzielonych działek), na dodatek tempo było ekspresowe. Co do czasu trwania - jest to dośc długotrwała procedura, o ile pamiętam wpierw trzeba uzyskać w gminie akceptację projektu podziału (co do zgodności z planem zagospodarowania), potem robi się robi plan ostatecznego podziału, geodeci muszą wytyczyć w terenie zmiany, następnie podpisuje się protokół graniczny z sąsiadami, i w końcu uzyskuje się decyzję o podziale działki. Do tego trzeba doliczyć czas na uprawomocnienie się postanowienia o zatwierdzeniu planu podziału i potem decyzji o samym podziale. Ponadto wszystkie mapy muszą być potwierdzone w powiatowym ośrodku dokumentacji geodezyjnej (jest to uciążliwe gdy powiat mieści się w innej gminie niż ta, w której dokonuje się podziału). Nie wiem, czy dokładnie pamiętam całą procedurę, najlepiej o to zapytać miejscowego geodetę.
Pozdrowienia,
Gaga2

Frankai
14-11-2002, 06:06
Z grubsza potwierdzam to co pisze Gaga2, z dokladnoscia do tego, ze placilem w 1999 roku 600zl. Ja dzielilem dzialke na pasy 17 i 1m, po to by poszerzyc sasiednia, ktora tez byla moja wlasnoscia. Nie laczylem jej, zeby nie ponosic kosztow zwiazanych z nowa ksiega wieczysta. Przy podziale nowa ksiega nie jest potrzebna. Najsmieszniejszy jest teraz podatek gruntowy od tego 1m pasa - 2.00zl w ratach po 0.50. Oczywiscie przychodzi osobnym listem poleconym :eek: tego samego dnia co podatek za druga dzialke :lol: Aha - bylo duzo biegania po wszelkie zgody i w urzedzie i u sasiadow na wkopanie slupka granicznego polozonego na tylach dzialki.

agus
14-11-2002, 06:29
Zgadzam się z przedmówcami. Za podział działki na dwie mniejsze i przygotowanie mapy dla celów projektowych zapłaciłam 2100 zł

Krzysztof_S
06-12-2002, 21:38
Nie zawsze jest tak źle jeśli chodzi o terminy. Podział trwał łącznie ok. 10 dni. Okres uprawomocnienia można skrócić jeżeli uzyska się bodajże zgody sąsiadów. Nie znam szczegółów, bo załatwiał to geodeta. Za podział działki (na dwie) i za mapę do celów projektowych zapłaciłem 1400 zł (podlaskie).

bigmario4
07-12-2002, 10:36
Ja zapłaciłem 1200zł,czas ok.2 miesiące(z tego co mówił mój geodeta niezależnie od ilości działek-cena umowna)woj.Lubuskie