PDA

Zobacz pełną wersję : umowa przedwstępna przed podziałem działki



nowy inwestor
05-07-2005, 21:34
Drodzy Forumowicze,
poszukuję wzoru dobrej umowy przedwstępnej. Zamierzam kupić działkę która zostanie wydzielona z większej. Droga będzie własnością sprzedającego więc dochodzi w umowie wzmianka o służebności.Za wszelkie porady na co powinienem zwrócić uwagę będę niezmiernie wdzięczny. Już wiem, że powinienem wpłacić zadatek :) czy umowę przedwstępną powinno zawierać się notarialnie?
Pozdrawiam

Janewa
01-08-2005, 18:56
Uważam, że umowę wstępną powinno się podpisać notarialnie.

katy22
02-08-2005, 08:29
My taką umowę spisaliśmy przy butelce koniaku i jak dotąd nikt nikogo nie oszukał :)

Yatza
08-08-2005, 13:20
Uważam, że umowę wstępną powinno się podpisać notarialnie.

Jasne, że lepiej notarialnie. My kupilśmy działkę "po-rolną" i mieliśmy umowę wstępną i ostateczną. Pomiędzy nimi czekaliśmy na decyzję Agencji Nieruchmości Rolnych (czy jakoś tak... :wink: ). Koszt jest większy, ale człowiek śpi spokojnie.

pjotrzu
13-08-2005, 20:42
Uważam, że umowę wstępną powinno się podpisać notarialnie.

Jasne, że lepiej notarialnie. My kupilśmy działkę "po-rolną" i mieliśmy umowę wstępną i ostateczną. Pomiędzy nimi czekaliśmy na decyzję Agencji Nieruchmości Rolnych (czy jakoś tak... :wink: ). Koszt jest większy, ale człowiek śpi spokojnie.

Pytanie było o umowę przedwstepną a Ty piszesz o warunkowej umowie sprzedaży. Przepraszam Cię bardzo ale nie wiesz o czym piszesz.

nowy inwestorze nie ma obowiązku zawierania umowy przedwstepnej w formie aktu notaraialnego jednak w razie problemów umowa w takiej formie stanowi "mocniejszy" dowód dochodzonych roszczeń. ponadto sprzedający może poddać sie w takiej umowie egzekucji wpraost z tego aktu na podstawie art. 777 kpc, co znacznie przyśpiesza możliwość dochodzenia zapłaty przed sądem (czego nie życzę)
Jesli kwota jest duża to radze wydać kilkaset złociszy na notariusza by mieć większą pewność.
pozdrawiam

Yatza
16-08-2005, 14:29
Uważam, że umowę wstępną powinno się podpisać notarialnie.

Jasne, że lepiej notarialnie. My kupilśmy działkę "po-rolną" i mieliśmy umowę wstępną i ostateczną. Pomiędzy nimi czekaliśmy na decyzję Agencji Nieruchmości Rolnych (czy jakoś tak... :wink: ). Koszt jest większy, ale człowiek śpi spokojnie.

Pytanie było o umowę przedwstepną a Ty piszesz o warunkowej umowie sprzedaży. Przepraszam Cię bardzo ale nie wiesz o czym piszesz.

nowy inwestorze nie ma obowiązku zawierania umowy przedwstepnej w formie aktu notaraialnego jednak w razie problemów umowa w takiej formie stanowi "mocniejszy" dowód dochodzonych roszczeń. ponadto sprzedający może poddać sie w takiej umowie egzekucji wpraost z tego aktu na podstawie art. 777 kpc, co znacznie przyśpiesza możliwość dochodzenia zapłaty przed sądem (czego nie życzę)
Jesli kwota jest duża to radze wydać kilkaset złociszy na notariusza by mieć większą pewność.
pozdrawiam

Drogi pjotrzu

Rozumiem i widzę różnicę - dałem przyklad innej sytuacji i wykorzystania aktu notarialnego po to żeby mieć spokój i spać spokojnie - o czym i tak napisałeś.
Żeby być już całkiem spokojnym dodaliśmy pełnomocnictwo (fakt kosztuje to znowu kilkadziesiąt PLN) byłego właściciela na mojego ojca (do podpisania umowy ostatecznej), żeby przy umowie ostatecznej nie była konieczna jego tj byłego właściciela obecność. Można to nawet jeszcze łatwiej zorganizować, ale o tym dowiedziałem się po fakcie. Oczywiście to inna sytuacja, ale może komuś się takie rozwiązanie przyda, a po to jest forum... :)

Szejn
11-10-2005, 15:32
Żeby być już całkiem spokojnym dodaliśmy pełnomocnictwo (fakt kosztuje to znowu kilkadziesiąt PLN) byłego właściciela na mojego ojca (do podpisania umowy ostatecznej), żeby przy umowie ostatecznej nie była konieczna jego tj byłego właściciela obecność. Można to nawet jeszcze łatwiej zorganizować, ale o tym dowiedziałem się po fakcie. Oczywiście to inna sytuacja, ale może komuś się takie rozwiązanie przyda, a po to jest forum... :)


A możesz rozwinąć ten temat bo ja chyba będę musiał czekąć rok na podział a nie bardzo chcę z tej działki rezygnować.

robert58
25-10-2005, 14:11
Witam,
ja mam sytuacje podobną - na podstawie umowy przedwstępnej dokonałem zapłaty zaliczki na działkę, którą właściciel mi wydziela ze swojej.
Treść umowy przedwstępnej sporządziłem na podstawie różnych druków znalezionych w necie - znajomy prawnik ocenił pozytywnie i nic nie dodawał.
Jeżeli ktoś potrzebuje tekst proszę o info na priva
Robert

robert58
29-10-2005, 22:06
czy każdy kto prosił dostał projekt?
Doszłoooooooooooo?
Pozdrawiam