PDA

Zobacz pełną wersję : Pies, czy Kot??? (Co macie?:>)



06-07-2005, 09:35
Odwieczne pytanie, prawda :wink: ?
Jakie zwierzątko macie, psa, czy kota?:>

Maluszek
06-07-2005, 10:32
Mamy piesa i kota :D Będzie jeszcze jeden pies. Miał być drugi kot ale ze względu na moją chorobę będzie tylko jeden.

Jolka
06-07-2005, 11:17
Dwa koty i pies, a raczj suka. Jeden kot tylko zewnętrzny, pozostałe zwierzaki domowe, wychodzące kiedy chcą. Ten zewnętrzny coś rzadko ostatnio przychodzi, chyba się obraził za wywiezienie go do weta na szczepienie. :-? Te domowe już przyzwyczajone. :)

Majka
06-07-2005, 12:09
psa i kota. były przez chwile dwa koty, ale jeden odszedł do krainy wiecznych łowów. Sądzę, że niedługo może się pojawić nowy domownik. Albo dzieci znajdą, albo ktoś podrzuci. :roll:

Anika
06-07-2005, 15:35
Dwa psy (dwie sunie) i dwa koty (kotki). Drugi kot od poniedziałku :-)

Malinka_01
06-07-2005, 15:54
Jak na razie jedna suczka - ale dzieci szukają, jak to mówią, "kawalera jej życia" :lol: do powiększenia na dzień dzisiajszy, jednoczłonowego stada.

JoShi
06-07-2005, 15:58
Wogole to mam duzo zwierzakow, ale miedzi innymi psa i koty.

aha26
06-07-2005, 17:01
Mam psa i ...rybki,ale bedzie jeszcze dwa psy :wink:

Ewunia
06-07-2005, 20:06
Jak na razie jedna suczka - ale dzieci szukają, jak to mówią, "kawalera jej życia" :lol: do powiększenia na dzień dzisiajszy, jednoczłonowego stada.
a po co?

zajrzyj choćby TU (http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=50261)

Tomek_J
07-07-2005, 07:58
3 psy, 3 koty, 2 konie. Kto da więcej ? :D

07-07-2005, 08:58
3 psy, 3 koty, 2 konie. Kto da więcej ? :D
Wymiękam... :(
... ze swoimi 4 psami i 1 koniem...
Ale nadrobię! Niebawem. :D

peilin
07-07-2005, 09:54
Ja tylko jednego psa i jednego kota :( , czasami przechowuje tez psy znajomych jak jada na wakacje i wtedy sie ciesze, ze mam tylko jednego psa :D .
Pozdrawiam

mieczotronix
07-07-2005, 10:12
Kiedyś założyłem taką ankietę
Sprawdź, gotowe wyniki:
http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=15514&highlight=piesek+kotek

07-07-2005, 10:38
kot, suczka i koń i już mi wystarczy

Tomek_J
07-07-2005, 10:53
Ale nadrobię! Niebawem. :D

Będziesz musiała się mocno postarać - od końca lipca pogłowie koni wzrośnie dwukrotnie ;)

Pozdrawiam wszystkich forumowych koniarzy !

SławekD-żonka
07-07-2005, 10:56
Bedę oryginalna - nie mamy zwierza bo brat mega alergik, nawet rybek nie mamy :(

JoShi
07-07-2005, 13:21
3 psy, 3 koty, 2 konie. Kto da więcej ? :D
No dobra sam tego chciales ;)
- 2 koty
- 1 pies
- 3 zolwie stepowe + 1 jajo
- 1 zolw grecki
- 3 gekony toke + 3 jaja
- 2 gekony tajskie
- 3 gekony perelkowe
- 4 szyszkowce
- 1 waz zbozowy
- 1 waz mahoniowy
- setki owadow (hodowlanych)

SławekD-żonka
07-07-2005, 13:22
3 psy, 3 koty, 2 konie. Kto da więcej ? :D
No dobra sam tego chciales ;)
- 2 koty
- 1 pies
- 3 zolwie stepowe + 1 jajo
- 1 zolw grecki
- 3 gekony toke + 3 jaja
- 2 gekony tajskie
- 3 gekony perelkowe
- 4 szyszkowce
- 1 waz zbozowy
- 1 waz mahoniowy
- setki owadow (hodowlanych)
yyyyy :o

Tomek_J
07-07-2005, 13:23
No dobra sam tego chciales ;)

Czuję się rozłożony na obie łopatki :D

No, chyba, że doliczę myszy, jakie mi się zalęgły w budynku gospodarczym ?...

JoShi
07-07-2005, 13:41
3 psy, 3 koty, 2 konie. Kto da więcej ? :D
No dobra sam tego chciales ;)
- 2 koty
- 1 pies
- 3 zolwie stepowe + 1 jajo
- 1 zolw grecki
- 3 gekony toke + 3 jaja
- 2 gekony tajskie
- 3 gekony perelkowe
- 4 szyszkowce
- 1 waz zbozowy
- 1 waz mahoniowy
- setki owadow (hodowlanych)
yyyyy :o

No co ? Lubie zwierzeta...

Majka
07-07-2005, 13:44
No dobra sam tego chciales ;)

Czuję się rozłożony na obie łopatki :D

No, chyba, że doliczę myszy, jakie mi się zalęgły w budynku gospodarczym ?...

Tomek, a co twoje koty na to? :wink:

SławekD-żonka
07-07-2005, 14:01
3 psy, 3 koty, 2 konie. Kto da więcej ? :D
No dobra sam tego chciales ;)
- 2 koty
- 1 pies
- 3 zolwie stepowe + 1 jajo
- 1 zolw grecki
- 3 gekony toke + 3 jaja
- 2 gekony tajskie
- 3 gekony perelkowe
- 4 szyszkowce
- 1 waz zbozowy
- 1 waz mahoniowy
- setki owadow (hodowlanych)
yyyyy :o

No co ? Lubie zwierzeta...
'Lubie' to chyba za mało powiedziane :D

Tomek_J
07-07-2005, 14:33
Tomek, a co twoje koty na to? :wink:

Koty mam typowo domowe, rozpieszczone, nie nadające się do wypuszczania na zewnątrz. Bawią się z psami, śpią razem - pierwsze spotkanie z obcym psem zakończyłoby się tragicznie. Myślę nad jakimś specjalnym kotrem stajennym - czwartym ? - O JEZU !?!... :o

;)

Majka
07-07-2005, 15:14
nasz kot - Tolek, całymi dniami i nocami poluje, w między czasie przychodzi na mleko i chrupki, a potem odwala drzemkę w moim łóżku :wink: Tak więc, mamy kota i do przytulania i do polowania 8)

JoShi
07-07-2005, 15:17
nasz kot - Tolek, całymi dniami i nocami poluje, w między czasie przychodzi na mleko i chrupki, a potem odwala drzemkę w moim łóżku :wink: Tak więc, mamy kota i do przytulania i do polowania 8)
Z moimi kotami jest dokladnie tak samo. Potrafia mialczec przerazliwie jak by im sie krzywda dziala podczas gdy chodzi im wylacznie o poglaskanie.

07-07-2005, 17:31
Będziesz musiała się mocno postarać - od końca lipca pogłowie koni wzrośnie dwukrotnie ;)
Hodowla?
A może coś więcej opowiesz na temat swoich koni?
Co to za koniki i czy są pod wierzch?
Jeździsz?

Mój kon to starszy pan, zasłużony sportowiec-emeryt, strasznie kochany,
gdyby nie jego gabaryty mieszkałby zapewne z nami w domu i spał w łóżku. :wink: :D
Parę lat temu mieliśmy w porywach 5 koni. Ostał się jeden... :(
Pozdr.
:D

Tomek_J
08-07-2005, 08:18
A może coś więcej opowiesz na temat swoich koni?

Żadna hodowla, konie na własny użytek. Moja pani jest instruktorem, uczy więc także miejscowe dzieciaki (od których nie możemy się opędzić ;)), ale raczej na zasadach niekomercyjnych.

Konie - klacz 10-letnia i wałaszek, 4-latek.

Klacz sporo potrafi, lubi biegać, więc trudno się ją zatrzymuje. Generalnie z jeźdźcem na grzbiecie bardzo OK, jężdżą na niej nawet dzieciaki. Jest bardzo łagodna i spokojna z neofitą na grzbiecie, ale jak ktoś czegoś więcej od niej wymaga, to potrafi się "pokłócić" (bo np. łydka przyłożona o centymetr od właściwego miejsca ;)) Za to w boksie bywa agresywna (zostało jej to po pierwszym źrebaku), ma już na koncie parę poważnych uszkodzeń osób, które podchodziły do niej z lekceważeniem podstawowych zasad BHP obsługi konia.

Wałaszek - mam go od odsadka, jest "zrobiony" od podstaw wyłącznie własnymi siłami. koń - słodziak, przytulasty, choć łobuz. Do jego ulubionych zajęć należy kopanie dołków (o ile "dołkiem" można nazwać np. dokopanie się kiedyś prawie do stopy fundamentowej stajni...), zaczepianie klaczy i obślinianie ludzi. Jak zaglądasz na forum Volty, to w niedawnym wątku o lonżowaniu dwulatków znajdziesz kawałek jego historii.

Ja - jeżdżę, ale wyłącznie rekreacyjnie (zresztą moim głównym hobby zawsze było i będzie latanie). Bardziej zresztą bawi mnie samo obcowanie z końmi, opieka (nie ma to jak wywalanie gnoju ! :D) i praca z ziemi.
Poza tym po ostatnich połamaniach wiem, że i tak pozostanę wyłącznie rekreantem, wożącym tyłek po okolicznych polach i lasach.

Dwa nowe konie będą nam przekazane tylko tymczasowo, tak więc jest szansa, że w dalszej perspektywie stracę pozycję lidera w konkursie "Ile macie zwierząt" (w kategorii "Bez Myszy I Owadów" ;)).

08-07-2005, 10:09
Ja osobiście mam pieska(jamniczka), ale chce meic kota!!:) :lol:

gosia@
09-07-2005, 11:21
3 psy, 3 koty, 2 konie. Kto da więcej ? :D
No dobra sam tego chciales ;)
- 2 koty
- 1 pies
- 3 zolwie stepowe + 1 jajo
- 1 zolw grecki
- 3 gekony toke + 3 jaja
- 2 gekony tajskie
- 3 gekony perelkowe
- 4 szyszkowce
- 1 waz zbozowy
- 1 waz mahoniowy
- setki owadow (hodowlanych)Rany, moje dziecko, juz by Cie uwielbiało :wink: gekon jest jego wielkim marzeniem, ale mnie jakos wzdryga

gosia@
09-07-2005, 11:22
3 psy, 3 koty, 2 konie. Kto da więcej ? :D
No dobra sam tego chciales ;)
- 2 koty
- 1 pies
- 3 zolwie stepowe + 1 jajo
- 1 zolw grecki
- 3 gekony toke + 3 jaja
- 2 gekony tajskie
- 3 gekony perelkowe
- 4 szyszkowce
- 1 waz zbozowy
- 1 waz mahoniowy
- setki owadow (hodowlanych)Rany, moje dziecko, juz by Cie uwielbiało :wink: gekon jest jego wielkim marzeniem, ale mnie jakos wzdryga

Gafinka
10-07-2005, 11:07
ja też lubię zwierzątka i też troszkę mam na razie w bloku:
3 psy
2 koty
10 bocji
11 skalarów
ze 20 małych rybek mieszanych - bystrzyków i razbor
ok 50 pyszczaków z grupy Mbuna
2 wielopłetwy
8 "glonojadów"

a jak się przeprowadzimy - to dojdą kózki i jeszcze psiak
a w dalszej przyszłości pewnie konisie :)


a i małżonek ostatnio zakupił książeczkę optakachozdobnych - typu pawie i kaczki wieć pewnie też bedą :wink:

pwp
17-07-2005, 11:59
JEDEN KOT, KTÓRY W DOMU TYLKO JE I CZASAMI ŚPI I DWA PSY ALE TYLKO NA DWORZE

jag_24
20-07-2005, 18:31
Ja póki co nie mam żadnego zwierzaka :( , ale w przyszłości(mam nadzieję że niedalekiej) napewno będzie to owczarek niemiecki. Na kota chyba bym się nie zdecydowała, nie chcę tu urazić miłośników kotów, ale dla mnie kot wydaje się zbyt fałszywy. Pies jest bardziej przywiązany do swojego pana i przy tym potrafi okazać swoją miłość, natomiast kot zawsze będzie chadzał własnymi ścieżkami i zadomowi się wszędzie tam, gdzie dadzą mu jeść. :-?

Jolka
21-07-2005, 08:57
Na kota chyba bym się nie zdecydowała, nie chcę tu urazić miłośników kotów, ale dla mnie kot wydaje się zbyt fałszywy.

No cóż, nie chcę Cię urazić, ale nie masz zielonego pojęcia o kotach i powtarzasz jakieś ciemnogrodzkie stereotypy.
I u psów i u kotów zdarzają się różne charaktery. A nie znasz takich psów, co to za smakołykiem pójdą z każdym i wszędzie. Ja znam.
A nie mam uprzedzeń do żadnych zwierzaków.
A miłość mi okazują i pies i kot. Kot chyba nawet bardziej wylewnie :) .

jag_24
21-07-2005, 10:36
Jolka nie uwazam tego za ciemnogrodzki stereotyp jak to opisałaś, znam parę osób, które mają koty-sa ich wielkimi miłośnikami i to właśnie od nich wiem, że koty mogą sie dostosować do każdego -nowego właściciela. Pies prędzej umrze z tęsknoty za swoim Panem aniżeli da się obłaskawić nowemu. Owszem co innego psy-znajdy te są wdzięczne, że ktoś je przygarnął...
Tak jak napisałam nie chciałam obrazić miłośników kotów...a jedynie wyrazić to, co myślę...od tego służy to forum :wink:

Jolka
21-07-2005, 10:58
Absolutnie nie poczułam sie obrażona, wyrażam też swoje zdanie.
:)

koty mogą sie dostosować do każdego -nowego właściciela.

Owszem, koty potrafią przystosować się do bardzo różnych warunków, świadczy to o ich inteligencji i zaradności. Tylko co ma do tego fałsz? :o

Większość psów i kotów po jakimś czasie jest w stanie zaprzyjaźnić się z nowym właścicielem. I bardzo dobrze. Sama chciałabym, żeby moje zwierzaki w jakiejś nieszczęśliwej sytuacji, gdyby mnie zabrakło, znalazły dobry dom i poczuły się tam szczęśliwe. Są niestety takie psy, które rzeczywiście z tęsknoty za panem, chorują lub jeszcze gorzej. Niby cecha godna podziwu, ale czy to dobrze?
Wśród ludzi jest podobnie, wdowa lub wdowiec, jedni do końca życia będą rozpamiętywać wspólne życie z dotychczasowym partnerem, a drudzy szybko znajdują nowego partnera i potrafia być szczęśliwi. Czy to znaczy, że są fałszywi.
Jeśli właściciel psa czy innego zwierzaka chce mieć aż tak wiernego przyjaciela, to jest to z jego strony egoizm, bo różne rzeczy mogą się zdarzyć i co wtedy? Najbardziej cierpi zwierzę.

jag_24
21-07-2005, 11:22
"Jeśli właściciel psa czy innego zwierzaka chce mieć aż tak wiernego przyjaciela, to jest to z jego strony egoizm, bo różne rzeczy mogą się zdarzyć i co wtedy? Najbardziej cierpi zwierzę."

To, że pies jest wierny swojemu panu nie zależy od właściciela, taka jest natura psów, potrafią okazać swoją wierność, miłość i przywiązanie. Jasne, że każdy waściciel czworonoga chciałby, aby w razie jakiegoś nieszczęścia jego zwierzak znalazł sobie nowy dom. Ale psy różnie reagują na taką zmianę. Wiem to z własnego doświadczenia.
Parę lat temu musiałam oddać swojego psa, ciągle wył u nowego właściciela, nie jadł, nie pił, tylko cały czas wpatrywał się w drzwi. Po tygodniu zabrałam go do domu i przekonałam domowników, że juz więcej szkód nie będzie robił, że będzie grzeczny etc..etc..
Natomiast mój szef został poproszony przez koleżankę o to, by zaopiekował się jego kotem podczas jego nieobecności. Już po jednym dniu kotek ocierał sie o jego stopy, przyjaźnie mruczał, nie miał problemu z dostosowaniem się do nowego otoczenia. Nie wiem może w taki sposób pokazują swoje <uczucia>. Pies najpierw musi <wyczuć> człowieka aby się z nim zaprzyjaźnić...z resztą na przyjaźń psa trzeba jednak sobie zapracować ( tak jak z ludźmi). Pies wyczuje czy ktoś jest do niego pozytywnie czy wrogo nastawiony.
I może dlatego jestem miłośniczką psów. Wiem, że nie zniknie na parę dni, że nie będę sie usiała o niego martwić.
Poprostu do kotów nie jestem przekonana.

JoShi
21-07-2005, 12:02
Rany, moje dziecko, juz by Cie uwielbiało :wink: gekon jest jego wielkim marzeniem, ale mnie jakos wzdryga
No to moze mi sie uda Ciebie jakos oswoic zanim wylegna sie u mnie maluchy ;) Coz tak zle na Ciebie wplywa ?

Jolka
21-07-2005, 12:10
Poprostu do kotów nie jestem przekonana.

O, to już lepiej brzmi.
Ja np. nie jestem przekonana do królików, chomików, świnek morskich i innych gryzoni. Chociaż to miłe zwierzątka, takie puszyste.
:D
Ale też są wyjątki. Koleżanka ma świnkę morską, długowłosą. Mnie ona trochę przypomina Yorka :D . Opowiada o niej różne historie, jakie to zmyślne zwierzątko, i widać, że bardzo się kochają.
A weźmy szczury. To bardzo inteligentne zwierzaki i podobno mają świetny kontakt z właścicielem.
Sama kiedyś chodowałam rybki i mogłam godzinami na nie patrzeć. Wszystko zależy, czego kto oczekuje po przyjaźni ze zwierzakiem.

Gafinka
21-07-2005, 12:35
A ja znając z praktyki wiele przypadków zwierząt, które zmieniły dom- mogę śmiało powiedzieć iż w przypadku zwierząt dorosłych to kot potrzebuje znacznie więcej czasu na przystosowanie się do nowych warunków i nowego człowieka - tylko kocięta podobnie jak szczenięta dość szybko lecą do nowego człowieka. Koty są bardzo wrazliwe i zmiana opiekuna to duży stres. Nie prawdą też jest, że kot do człowieka się nie przywiazuję i chodzi wyłacznie własnymi drogami - przywiązuje się bardzo - potrafi się o niego niepokoić i potrafi okazywac nawet bardziej jak pies zazdrosc. Kot z którym człowiek nawiązał silną więż - kot wychowywany w domu, nie wychodzący - chodzi za człowiekiem po całym mieszkaniu, wita się pięknie z opiekunem, domaga się jego zainteresowania i konktakt z człowiekiem sprawia mu ogromną przyjemność.
Oczywiście oba gatunki są inne - trochę inaczej podchodzą do tych samych rzeczy:
Pies myśli: "Mój pan i właściciel karmi mnie, daje mi schronienie, bawi się ze mną i kocha mnie. On zapewne jest bogiem."
Kot myśli: "Mój pan karmi mnie, daje mischronienie, bawi się ze mną i kocha mnie. Zapewne jestem bogiem."

Prawda bolesna jest taka, że śmiertelnosć wśród kotów w schroniskach jest znacznie wyższa niż w przypadku psów - koty, które są bardzo wrażliwe w warunkach schroniska dziesiątkują choroby, ale także i przede wszystkim stres, i podobnie jak psy koty potrafią zagłodzić się na śmierć w schronisku. Ktoś kto twierdzi, że kot łazi własnymi drogami i czlowiek jest mu bardziej obojetny - powinien przejść się do schroniska i wejść na kociarnię - conajmniej kilka kotów będzie walczyło o jego względy - pieknie proszac o pieszczotę i o zabranie ich z tego strasznego miejsca.

Pies moze wydawać się bardziej związany z człowiekiem - dlatego, że powszechnie inaczej podchodzi sie do psów a inaczej do kotów - koty trzymane przy gospodarstwach i domach ludzi czesto są wychodzące - to człowiek poświęca im najczęściej mniej uwagi niż psom, gdyby psa w domu wychowywać tak jak wychowywanych jest większosc kotów - czyli może sobie iść kiedy chce i gdzie chce, sam sobie zdobywa znaczną część jedzenia i sam sobą się zajmuje - to pies zachowywał by się w sposób podobny.

Oba gatunki chętnie z człowiekiem przebywają, chętnie odwzajemniają uczucie jakim je obdarzamy - oczywiście jeśli jakimkolwiek je obdarzamy poza chlodną tolerancją.

Z moich trzech psów i dwóch kotów - to psy do tymczasowego opiekuna np. w czasie naszego wyjazdu bardzo szybko się przekonują - koty zachowują dystans. Zresztą zdecydowanie większosc kotow które znam, zachowuje dystans do obcych i nie przylatuje się głaskać do każdego gościa w naszym domu w przeciwieństwie do psów, ktore wylewnie okazują nam swoją radość i równie wylewnie okazują ją obcym.

jag_24
21-07-2005, 12:42
ojjj do szczurów to i ja nie byłabym przekonana, owszem...kiedyś kiedyś w dzieciństwie jak wyjeżdżało się do babci na wieś a po kuchni grasowały szczury to uważałam za swój obowiązek je dokarmiać :P . Teraz już bym się tego nie podjęła. Co do królików..mamy z mężem uczulenie na ich sierść. Któregoś roku wzieliśmy od sąsiadów na parę dni królika-Psotkę( jej imię dokładnie odzwierciedla jej osobowość). Uciekła z klatki( do tej pory nie wiemy jak tego dokonała)..jadła za 5 :wink: a przy tym obgryzła listwy podłogowe :-? . No i <ułożona> i <usłuchana> to ona nie była. :wink:

Jolka
21-07-2005, 13:06
Gafinka, pięknie to napisałaś, zgadzam się z tobą w 100%.

Mita
21-07-2005, 17:47
Dwa psy po 50 kg kazdy :D W tym jeden podwórzowy, drugi bardziej domowy.
Trzy koty :D Dwa brytyjczyki (wewnetrzne) i dachowic (czasem wychodzacy)
i inne zwierzatka. :D

Gafinka
21-07-2005, 21:41
jag_24
to tak jako przykład z pierwszej tylko strony kociego forum bo takich historii znam z netu ale i osobiście wiele
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?t=29423&postdays=0&postorder=asc&start=0

koty i psy - kochają nas, wierzą nam i ufają nam - niestety my ludzie bardzo czesto na to nie zasługujemy - a one kochają szczerze - i kiedy się na nas zawodzą niejednokrotnie nie chcą walczyć o swoje życie, chcą iść razem z nami z kochającym człowiekiem - nie własną drogą, ale wspólną drogą z kochanym człowiekiem jesli czlowiek im na to nie pozwala odchodzą już rzeczywiście własną ......., samotną drogą za tęczowy most

jag_24
21-07-2005, 22:13
jag_24
to tak jako przykład z pierwszej tylko strony kociego forum bo takich historii znam z netu ale i osobiście wiele
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?t=29423&postdays=0&postorder=asc&start=0

koty i psy - kochają nas, wierzą nam i ufają nam - niestety my ludzie bardzo czesto na to nie zasługujemy - a one kochają szczerze - i kiedy się na nas zawodzą niejednokrotnie nie chcą walczyć o swoje życie, chcą iść razem z nami z kochającym człowiekiem - nie własną drogą, ale wspólną drogą z kochanym człowiekiem jesli czlowiek im na to nie pozwala odchodzą już rzeczywiście własną ......., samotną drogą za tęczowy most

:-? to smutne, że wiele psów i kotów nie ma własnego domu, są <wyrzucane> na bruk przez swoich właścicieli. :cry:
Uwielbiam psy ale do kotów jakoś nie mogę sie przekonać :-?

Gafinka
21-07-2005, 22:55
jag_24
ja też twiedzilam , że jestem psiarz, moja mama także - przez wiele lat w naszej rodzinie zawsze były psy - nie chciałyśmy kota bo:
taki niezalezny
nie związuje sie z czlowiekiem tylko przywiązuje się do miejsca
chodzi wlasnymi drogami
nie ma się z nim kontaktu
pogłaskać to go można tylko wtedy kiedy nie jest zajęty swoimi sprawami i jeszcze wiele bo....
twierdziłam a nie twierdzę - obecnie u mnie w domu mieszkają dwie kocice i u mamy w mieszkaniu kot i kotka i wiesz o czym gadamy głównie - my psiary zdeklarowane - :lol: o ....... kotach , o tym co zrobiły , o tym jak są niezadowolone gdy rozmawiamy przez telefon i nie poświęcamy im uwagi, o tym jak wzajemnie się kochają i jak przybiegają natychmiast jak tylko drugi krzyczy, że krzywda mu sie dzieje ( krzywda to np. obcinanie pazurków) o tym jak zwracają na siebie uwagę, o tym jak przychodzą na kolana, o tym jak układają się obok człowieka i mruczą kołysankę do ucha - takie rozmowy prowadzimy my psiary - i mówiąc "psiarsko" z chęcią odszczekałybyśmy to co na temat kotów sądziłysmy tyle lat- sądziłysmy tak bo zwyczajnie nie znałyśmy kotów :wink:

Jagna
21-07-2005, 23:38
Mam psa, berneńczyka i dwa kocury. Oba koty są bardzo kochające i łagodne w zabawach z dziećmi. Mój młodszy syn może robić z kotami wszystko a jak wiadomo półtoraroczny, czy dwuletni maluch bywa mało delikatny. Teraz ma cztery lata i jest już o wiele delikatniejszy, ale nadal się zdarza, że pojawia się z kotem wiszącym mu na rękach głową do dołu, bo tak mu się "chwyciło". Kot czeka, aż go puści, albo ja go uwolnię, bez najmniejszych oznak agresji czy nawet zdenerwowania. Gdzie tu fałsz? Na dodatek jeden z kocurów jest szczególnie we mnie zakochany. Chodzi za mną krok w krok, kiedy się kładę, przytula się do mnie, czeka na mnie aż pójdę spać (śpi u mnie w nogach) a kiedy coś robię on patrzy na mnie przymrużonymi oczami i wystarczy, że na niego spojrzę a on od razu mówi do mnie "Miauu". Kiedy nachylam się do niego, terkocze jak maszynka i z zapałem liże mnie po nosie.... Nie wyobrażam go sobie w innym domu, z innymi ludźmi. Chyba serduszko by mu pękło :(
Kiedy przychodzą goście, tak jak pisze Grafinka, nasze koty znikają i wychodzą dopiero jak obcy sobie pójdą a pies przytula się do wszystkich i dopomina pieszczot nawet od zupełnie obcych ludzi. Jag, jestem przekonana, że jeżeli kiedyś los sprawi, że w Twoim życiu pojawi się kot, to szybko zmienisz zdanie :D

samosia
05-08-2005, 14:46
ja chće psa. Teraz jestem właścicielką kota i wcale nie jestem tym zachwycona, Faktycznie zbytnio nie przeszkadza nie kręci się i nie rzuca na wszytskich ale za to jest złośliwa i mało że tak powiem towarzyska. Nigdy chyba się nie zdecyduje na kota. Ale co tam każdy lubi co innego jedni futrzaka indywidualiste inny futrzaka który musi żyć z ludźmi

08-08-2005, 14:46
Będziemy mieli na pewno psa, chciałabym jeszcze kota, ale moj mężulek ma obiekcje, jesczce nie wiem jak to załatwie, ale tak czy inaczej kot będzie !
[/url]

kenogo
08-08-2005, 19:44
Mam dwa koty,ona i on,i i dużo kłaków ale i przyjemności z ich posiadania też,oba mam z odzysku w ramach ratowania życia...
Pozdrawiam

tczarek
09-08-2005, 09:12
Mam psa i niebawem będzie jeszcze kilka małych pisaków.

samosia
10-08-2005, 11:35
gratuluje! :D Więc rodzinka będzie licznejsza. :D To dobrze, :wink: trzeba skończyć z tym niżem demograficznym

Agawik
10-08-2005, 14:33
kotek + ......... chomik , ale staramy się żeby nie przebywaly w jednym pomieszczeniu , do tego dwa akwaria ( 1 - rybki zwykłe , kolorowe ;2- pyszczaki ) . Ma byc jeszcze pies

Ewunia
10-08-2005, 23:38
Gdzie tu fałsz?
co ma tu fałsz do rzeczy?

calibra2
25-11-2005, 10:45
mam możliwość i posiadam 3 psy ale gdybym nie mogła poświęcać więcej czasu kupiłabym sobie kota

kofi
30-11-2005, 11:20
No dobra sam tego chciales ;)
- 2 koty
- 1 pies
- 3 zolwie stepowe + 1 jajo
- 1 zolw grecki
- 3 gekony toke + 3 jaja
- 2 gekony tajskie
- 3 gekony perelkowe
- 4 szyszkowce
- 1 waz zbozowy
- 1 waz mahoniowy
- setki owadow (hodowlanych)
Przepraszam, co to są szyszkowce?
Mam tylko psa i kota. A właściwie kotkę i sukę.

JoShi
30-11-2005, 14:39
Przepraszam, co to są szyszkowce?

Szyszkowiec wyglada tak:
http://www.terrarystyka.pl/forum/album_showpage.php?pic_id=2534

kofi
01-12-2005, 08:16
Przepraszam, co to są szyszkowce?

Szyszkowiec wyglada tak:
http://www.terrarystyka.pl/forum/album_showpage.php?pic_id=2534
To rzeczywiście właściwa nazwa :)

JoShi
01-12-2005, 09:56
To rzeczywiście właściwa nazwa :)
Teztak uwazam. Szkoda tylko, ze sa takie plochliwe. Wlasciwie to mozna je tylko dyskretnie przez szybe podgladac...

Anulkaa
08-02-2006, 10:01
....

Maluszek
08-02-2006, 10:09
Od grudnia zeszłego roku mamy drugiego psa czyli teraz w domu są dwa psy i kot.

zielonooka
08-02-2006, 21:36
Stan posiadania:

najwazniejszy w hierarchi i najstarszy kocur Maniek (zwany zamiennie Felkiem) :wink:
postac barwna uparta i charakterologicznie skomplikowana tudziez niezalezna :lol:
ulubione czynnosci : spanie, jedzenie, od czasu do czasu wizytowanie terenow okolicznych zwanych osiedlem...

lubi: surowe miesko i ogórki :o , wlazenie do pudełek po czym ..niszczenie ich z pasja, rozwijanie rolek papieru toaletowego wiszacych w kibelku , przygladanie sie pralce w czasie wirowania

nie lubi: suchej karmy (na ktora jest skazany bo ma poczatki syndromu urologicznego), innych kotów, glosnomowiacych ludzi, syku otwieranej puszki z napojem gazowanym

umiejetnosci dodatkowe : zalatwianie swoich potrzeb fizjologicznych w toalecie (niestety umiejetnosc spuszczania wody jesli jest to skrzetnie ukrywana)

druga w kolejnosci - Pami mloda suczka setera irlandzkiego - spokojna anielsko cierpliwa i bardzo łagodna
lubi: spacery i caly swiat
nie lubi : czyszczenia łap po spacerze
umiejetnosci dodatkowe : patrzenie na czlowieka w taki sposob ze mieknie i robi co ta zolza chce (np wychodzi na 4 spacer e ciagu dnia :wink: :lol: )


i ostatni, przybyly w okolicznosciach starsznych kocurek - jeszcze bezimienny choc pewnwnie bedzie Kropkiem lub Pietkiem
swiezo po wyzdrowieniu dopiero pokazuje swoje umiejetnosci, znienawidzony przez Manka bo stanowi konkurencje
lubi: psa, obgryzanie kwiatkow, mietoszenie lapami wlascicielki, gonienie za wszystkim co sie rusza jak glupi
nie umie: otwierac drzwi skaczac na nie (do czasu :wink: )
nie lubi: watrobki, bolu lba jak sie wyrznie o szafe niewyhamowawszy w pogoni za pileczka
czuje respekt : przed Mańkiem
dodatkowe umiejetnosci : poluje niezmordowanie na cien na scianie z wielkim zaangazowaniem :lol: :lol: :wink:

tyberian
08-02-2006, 21:50
Proszę Państwa teraz ja:
no więc kolejno
1. wyżeł niemiecki krótkowłosy - Maksymilian w skrócie Max
2. jamnik długowłosy - Laura
3. jamnik długowłosy - Amelka
4. owczarek (nikt nie wie jaki) - Saba
5. wyrostki (3 po wyżle):Samik,
6. Baron,
7. Lord
8. kot syberyjski Teodor
9. rybki (w niezliczonej ilości ponieważ ostatnio wylęgła się straszna ilość neonek)

Nie liczę ptaków ogrodowych, które dokarmiamy, bo to nie domowe.

zielonooka
08-02-2006, 22:28
Tyberian :o
masz cała menazerie :o :lol:

tyberian
08-02-2006, 22:32
To fakt, ale są kochane choć czasem można wyjść z siebie i stanąć obok. No choćby teraz, piszę a Teodor koniecznie chce pisać ze mną i wciska łapą co się da, mruczy przy tym jak kosiarka i wkurza, że odsuwam mu łapy. Taki los ale podobno przyzwyczajenie to druga natura człowieka.

zielonooka
08-02-2006, 22:41
Syberyjskie sa piekne :roll:
mialam kiedys noreskiego kota lesnego
podrap Teodora ode mnie za uchem :wink:

tyberian
08-02-2006, 23:07
Ukłony dla Ciebie Zielonooka, Teodor podrapany za uchem stwierdził: Miuu i wsadził pazury w klawiaturę, jest fajnym wesołym kotem przekonanym, że człowieka ma po to aby spełniał jego życzenia. Jego dewizą jest słynne zawołanie: "Koty górą".

zielonooka
08-02-2006, 23:09
Ukłony dla Ciebie Zielonooka, Teodor podrapany za uchem stwierdził: Miuu i wsadził pazury w klawiaturę, jest fajnym wesołym kotem przekonanym, że człowieka ma po to aby spełniał jego życzenia. Jego dewizą jest słynne zawołanie: "Koty górą".

:lol: to dewiza chyba wszystkich kotów :lol:

tyberian
08-02-2006, 23:35
I jest w tym wiele racji, co widać szczególnie ostro gdy gryzie jamniczki po uszach.

CCI
09-02-2006, 09:43
No to na nas kolej:
1. Sunia cane corso 4 lata Birma
2. Druga sunia cane corso 3 miesiące Bella
3. ON-ek mix 12 lat - trzecia sunia Kama
4. Pająk scienny Tekla
5. Rybka bojownik Tęczuś
6. Żółw wodny Hulk
7. 2 aksolotle meksykańskie Shrek i Fiona
Marzy nam się kot. ulubiona rasa kota to Mainecoon i Scothish fold ale przy naszej suni starszej cc kot ma małe szanse na przeżycie niestety :-?

zielonooka
09-02-2006, 09:52
CCI
:o co oznacza "pajak scienny " ?!?!?! :o :o :o
taki znaczy sie "dziki" pajak? :lol:

CCI
09-02-2006, 11:24
Tak dokładnie. 8) Moje dzieci i ja nie znosimy wszelkich robactw i zawsze dostają eksmisję na dwór ale jak zobaczyły tego to nie dały go wyrzucić i tak sobie u nas już długo mieszka na ścianie. Czasem muchy mu w sieć wrzucamy ale z reguły sam sobie łapie. Gorzej ma w zimę jak much nie ma ale jakoś sie trzyma. Już całkiem spory sie zrobił. To jedyny pająk jaki z nami mieszka i nie dostał eksmisjii i jedyny jakiego sie nie boimy ;-) :lol:
http://img222.imageshack.us/img222/1281/dscn40209kn.th.jpg (http://img222.imageshack.us/my.php?image=dscn40209kn.jpg)

zielonooka
09-02-2006, 11:31
:o

powiem tak: nie boje sie myszy , zab, pijawek , szczura kiedys mialam ,
itd
ale na widok pajakow dostaje histerii :lol: (to sie chyba arachnofobia nazywa)
ogladaliscie wladce pierscieni? 3 czesc - walka froda ze slicznym "pajaczkiem" szeloba? :o

zrobilam z siebie posmiewisko w kinie bo zwinelam sie w klebek zaslonilam oczy i kiwalam jak dziecko z choroba sieroca :lol: brrrr myslalam ze normalnie za chwile wyjde z sali :D:D:D

hos
09-02-2006, 12:07
piesek, 3 kotki i koń

akwarysta
09-02-2006, 17:00
Witam!
My mamy psa
1. jamnika szorstkowłosego (10 lat)
2. rybki tropheusy
3. jesienią urodzi się nasz zamówiony już Hovawart

Niektórzy z nas myślą o rudym kocie ....brrrr!!!! :wink:

bozena & maciek
11-02-2006, 16:03
stan posiadania:
dwie myszy polne - poki co sa dokarmiane, maja do dyspozycji caly dom (trudnosci w humanitarnym zlapaniu) ale na wiosne beda musialyw koncu nas pozegnac i pojsc na "swoje" :wink:

zielonooka
11-02-2006, 16:16
Bozena i Maciek
z takiego slicznego domu (jak na fotce) to az przykro byc exmitowanym ;)

gośka57
11-02-2006, 18:16
Ani kot, ani pies - po prostu jamnik :wink: :lol: , sunia Fryga.

kulfon25
12-02-2006, 00:14
Mamy 2 koty jeden to kulfon -ma złamany ogonek krzywe łapki i mial swierzbowca więc prawie wyłysiał,byl mały zabraliśmy go ze schroniska zachowuje sie jak tresowany i mnie uwielbia, drugi z mniejszym rozumkiem uratowanany przed bezdomnościa żli ludzie musieli go zostawić jest piękny dlugowłosy ... no niestety np nie potrafi zakopywac po sobie w kuwecie i kupki zasypuje mu kulfon, on za to namietnie zakopuje pralke albo kafelki koło kuwety, sa świetne i je uwielbiam. Wiedzą ze wracamy poznaja samochód i stoja pod dzrwiami zanim zadzwoni domofon, witają nas potrafia sie tez obrazic zrobic na złośc posocić sa sprytne i bardzo je lubię!!!
:D [/img]

zielonooka
12-02-2006, 11:38
Ja wogole uwielbiam koty , psy tez kocham ale jakos zawsze bardziej w strone kotow nie ciagnelo, chyba doceniam ich niezaleznosc
Zobacz kulfon25 jak to jest - ten sliczny juz nie musi byc madry :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Sebastiano
12-02-2006, 16:41
ja mam (po raz pierwszy w życiu) kocura wabiącego się GIZMO.
wzielismy bestię ze schroniska jak miał 7 tygodni i szczerze żałuję, że nie wziąłem też jego małego brata...
jest czarny, bujne futro jak u persa chociaż pyszczek inny :D - ot taki fajny mieszaniec.
na placu budowy mam psa Mikiego który przypałętał się przed sylwestrem do chłopaków pilnujących mojego terenu i tak już został. Zbili mu porządną budę, dokarmiają i chyba już go zostawię skoro szczeka na obcych :D
http://images1.fotosik.pl/13/xz9d9pbn918d3ij2.jpg

mam zamiar wziąć jeszcze jednego psińca ze schroniska - ale żeby był trochę większy - no i drugiego kocura o ile się żona nie kapnie :lol: - co zapewne będzie ciężkie hihi

zielonooka
12-02-2006, 17:03
Pies ekstra - bymysle ze trzeba go zostawic - przeciez bidulek juz "pracuje" na terenie
a drugiego kota tez - a zone czyms przekupic :wink:
wiesz ja mysle ze takie te "drobiazgi" jakie robimy ( bo dla nas to sa drobiazgi a dla tych zwierzat - czasami kwestia calego zycia) - beda gdzies tam kiedys podsumowane i policzone:)

Sebastiano
12-02-2006, 17:21
to prawda. Za naszą odrobinę ciepła oddają nam dziesięć razy więcej

Podobają mi sie zwierzaki rasowe, zawsze chciałem mieć np. owczarka szkockiego, niemieckiego, rówież huskim nie pogardziłbym - ale najbardziej kochane są kundelki i mieszańce.
Jak pojechaliśmy do schroniska po kocura to myślałem, że serducho pęknie...Dlatego następne będzie równiez ze schroniska...

zielonooka
12-02-2006, 17:32
A tu link dla tych co moze nia maja jeszcze ani psa a ni kota ;)

http://www.miau.pl/adopcje/internetowe.php

tornado17
26-02-2006, 21:19
Kotka z Łomży (wyglądem przypomina żbika). Dla babci, żeby jej smutno nie było jak z żoną jesteśmy w pracy. Tylko nie wiem, czy jej nie powycinać tego i owego żeby nie było problemów, jak dostanie hormonów (na razie dostała 1 zastrzyk i jest ok, ale kotu podobno zastrzyki nie wychodzą dobrze). A jak się wybuduję (to się upiję z radości) i kupię psa. Może husky, albo wezmę jakiegoś znajdka.

iwo_72
04-03-2006, 10:20
Ja mam 2 koty

leila2004
04-03-2006, 19:31
U nas są i koty i pies :D
http://img383.imageshack.us/img383/3269/abraikoty5vu.th.jpg (http://img383.imageshack.us/my.php?image=abraikoty5vu.jpg)

Ewunia
04-03-2006, 20:18
śliczne zdjęcie
masz hodowlę, bo widzę że są małe kociaczki