PDA

Zobacz pełną wersję : jak umocować lampę na ocieplonej styropianem ścianie ?



BobTrebor
07-07-2005, 10:17
ociepliłem 10-tką altanę i chciałbym zamontować lampę z czujnikiem ruchu, mam na wierzchu kabel z kostką tylko nie wiem jak to zrobić... jest już otynkowana i nie chciałbym tego robić metodą prób i błędów

Peterek
07-07-2005, 11:11
Są różne kołki rozporowe, najlepiej metalowe, na pewno coś dobierzesz.
pozdro

BobTrebor
07-07-2005, 11:24
znaczy mam spytać w sklepie ? czy jakiś bliższy opis? przewiercić warst styropianu i zakotwiczyć jeszcze z 5 cm w ścianie ?

jareko
07-07-2005, 11:29
jesli lampa jest ciezka lepszym rozwiazaniem bedzie wyciac w styropianie dziure pod klocek drewniany i jego do sciany zamontowac
Pozniej lape do klocka odpowiednio zabezpieczonego lub z twardego drewna np. debiny

Tomasz M.
07-07-2005, 11:39
Ja nie chciałem rozwalać elewacji, więc wieszałem na takie długie kołki rozporowe plastikowe - chyba 16 cm (czyli trzyma się parę centymentów cegle), są w większości sklepów. Tylko trzeba mieć długie wiertło. I lampa była lekka.

BobTrebor
07-07-2005, 12:03
mały halogen, 150, więc chyba lekki, pomysł z klockiem chyba nie jest zły, ale spróbuję najpierw długie kołki - ale chyba tej długości są tylko wbijane? te do szybkiego montażu ? nie wiem jak ich używać

jareko
07-07-2005, 12:22
to dla takiej lampy w zupelnosci wystarcza kolki - przeciez nikt wieszac sie na niej nie zamierza a jesli nawet to sie urwie ;)
Jednak zamiast kolkow do tzw. szybkiego montazu zastosowalbym wkrecane - o wiele silniej trzymaja prawie w kazdej konstrukcji sciany
Sa takie :) a szybki montaz trzyma tak naprawde dobrze tylko w litej cegle czy betonie. Zamocowanie musi jednak byc dosc silne gdyz wiatry i te rzeczy ...... :)

BobTrebor
07-07-2005, 12:37
dzięki za porady

Peterek
07-07-2005, 12:53
Kup kołki z gwintem np. M6 i stożkiem na końcu, wiercisz otwór, wkładasz kołek, kręcąc nakrętką powodujesz jego rozprężenie, nakręcisz nakrętki jako kontrę i lampę solidnie przymocujesz.

pozdro

alexsoft
07-07-2005, 14:47
Są specjalne WKRĘTY pastikowe które wkręcasz do styropianu - i lampa się trzyma wyłącznie na styropianie.

radomik
07-07-2005, 19:57
Kup kołki z gwintem np. M6 i stożkiem na końcu, wiercisz otwór, wkładasz kołek, kręcąc nakrętką powodujesz jego rozprężenie, nakręcisz nakrętki jako kontrę i lampę solidnie przymocujesz.

pozdro

kolega dał poradę jak powiesić lampę uliczną - drogową na styropianie.

Długie kołki plastikowe wystarczą w zupełności.

Peterek
08-07-2005, 07:14
Jest wiele zalet w mocowaniu elementów na metalowe kołki, a idąc po myśli kolegi radomika to można również spróbować na ośmiorniczkę :wink: .

cinek21
08-07-2005, 11:21
Zamocowałem swoje lampy w następujący sposób. Kupiłem uchwyty do mocowania rur (szpilka, kołek i właściwy uchwyt do rury skręcany śrubami). Wywierciłem otwór w ścianie (styropian + mur), zainstalowałem kołek. Szpilkę, odpowiednio długą, wkręciłem w kołek. Lampę przykręciłem dwiema śrubkami do uchwytu. Działa.

Sp5es
08-07-2005, 14:09
Są specjalne WKRĘTY pastikowe które wkręcasz do styropianu - i lampa się trzyma wyłącznie na styropianie.

Dokłądnie to optymalne rozwiązanie. Producent m.in. firma Koelner, Wrocław

madagoral
09-07-2005, 09:18
Użyj wyłącznie kołków, które zakotwiczą się w ścianie. Zamontowałem lampę za namową sprzedawcy na kołkach do styropianu i wyglądało to nieźle do pierwszego mocniejszego wiatru. Wtedy lampa odpadła :(

duch07
09-07-2005, 12:19
Są specjalne WKRĘTY pastikowe które wkręcasz do styropianu - i lampa się trzyma wyłącznie na styropianie.

Tak,to w zupełności wystarczy.Tak mam u siebie powieszone lampy już od dwóch lat.Zero problemu,nawet jak czasami jakiemus ptaszkowi przydaży sie na niej usiąść :D .Te kołki są chyba z "fischera".

Sp5es
09-07-2005, 22:47
Nic się nie powinno dziać dla małych lamp.
Jeśli długie ramię i uliczna latarnia.., to trzeba mieć wyobraźnię.