PDA

Zobacz pełną wersję : okna w dachu



mironmk
14-11-2002, 14:53
mam dylemat - wstawiać okna na zimę czy nie, (trzy Veluxy)? Pomijając kradzież -co lepiej?
mironmk

Bela
14-11-2002, 15:42
Ja wstawiłam, bo fachowcy powiedzieli, że dach pracuje i dziury w nim na zimę - to nie dobra rzecz, chyba żeby wstawić usztywniony stelaż drewniany.
B

Karolina
14-11-2002, 16:09
Możesz wstawić same ramy od Veluxa (nie kradną) i dobrze zabezpieczyć folią. Potem wsadzisz same szyby samodzielnie (to łatwe). Pozdrawiam,

am
14-11-2002, 21:51
Zależy jaki masz dach. Jeżeli jest to dachówka ceramiczna lub cementowa, a dach bez deskowania, to bez problemu możesz wstawić okna w przyszłym roku. Ja tak zrobiłem. Te kilka dachówek więcej (które zdejmą ci z dachu przy wstawianiu okien)kiedyś może się przyda, a śpisz spokojnie.
Moi dekarze zawsze najpierw układają dachówkę, a dopiero później wstawiają okna - podobno tak lepiej.

Klaudia
15-11-2002, 06:57
Ja wstawiałam okna dachowe na zimę (szt. 9 - Fakro). Faktycznie moja ekipa też najpierw położyła całą dachówkę, a potem montowali okna. Zdecydowałam się jednak zamknąć sprawę dachu na zimę. Z tym wyjęciem okien dachowych nie jest taka łatwa sprawa. Wszystko zależy też od okolicy (sąsiedztwo i bezpieczeństwo budowy) oraz od tego czy masz dom w jakiś sposób zamknięty i zabezpieczony. Mnie przekonało to, że dom faktycznie pracuje i dobrze, żeby "układał" się od razu z oknami.
Decyzja należy do Ciebie.
Pozdrawiam

mironmk
15-11-2002, 11:35
Bardzo dziękuję za podpowiedzi - i zrobie tak, że wstawię ramy od okien, a szyby później skoro tak można, a na razie tylko folia.
mironmk