PDA

Zobacz pełną wersję : Antena satelitarna



rml2
14-11-2002, 14:58
Może ktos mi poradzi co mam kupić aby odbierac jak najwięcej stacji polskojęzycznych za jak najmniej złotych polskich . Jestem zupełnym laikiem w tym temacie i z uwaga i wdzięćznościa przyjmę wszystkie wiadomości i informacje.( czy montować samemu czy lepiej niech to zrobi fachman ? ), Na jakiego satelitę nastawic czaszę itp......

falco21
14-11-2002, 22:27
W tej chwili coraz kanałów analogowych znika... więc zakup tunera analogowego jest kompletnym nieporozumieniem - a takie "okazje" jeszcze się w hipermarketach spotyka. Jedynym sensownym wyjściem jest zakup jakiejś platformy cyfrowej np. Cyfry lub Polsatu. To pierwsze jest znacznie droższe a w sumie repertuar ma od jakiegoś dłuższego czasu kiepskawy - to drugie jest tańsze, a oprócz samego Polsatu (którego oglądanie grozi poważnymi konsekwencjami...) ma TVP1, TVP2, Fox Kids (telewizor masz zablokowany na amen przez dzieci) i trójpak DISCOVERY ! Zdaje się ok 30 pln na miesiąc ostatnio...

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: falco21 dnia 2002-11-14 23:28 ]</font>

Dave
15-11-2002, 11:25
Najlepiej kupic tuner cyfrowy, najtaniej bedzie uzywany albo na gieldzie. Jest duzo programow cyfrowych niekodowanych ktore mozna odbierac z satelity bezplatnie. Placenie za Cyfre+ jest bez sensu - chyba ze ktos koniecznie chce ogladac Canal+ albo TVN24.

D.

rml2
15-11-2002, 20:40
Wszystko fajnie DAVe ale ja tak jak pisałem jestem kompletnym laikiem w temacie i "kupić uzywany" nic mi nie mówi - mieszkam w PRlu tzn. na wschodzie Polski , koło Hajnówki i nie mam zielonego pojecie jak duza ma byc antena , jaki tuner itp.

Jeżeli ktos wie co mozna polecić ( okolice Białegostoku ) , wielkość talerza to chętnie dostosuję sie do rad mądrzejszych.

ekodom
16-11-2002, 18:24
Podstawowym problemem przy próbie skorzstania z anteny satelitarnej jest "widoczność" satelity. Ja mam z tym poważne problemy. Musiałem zamontować dwa talerze i dodatkowo zaproponowano mi wycięcie kilku drzew na sąsiednie działce. Również trzeba wiedzieć, że podczas burz zanika sygnał satelitarny. Montaż anteny satelitarnej jest naprawdę zadaniem dla człowieka oblatanego w temacie.

ekodom
16-11-2002, 18:25
Podstawowym problemem przy próbie skorzstania z anteny satelitarnej jest "widoczność" satelity. Ja mam z tym poważne problemy. Musiałem zamontować dwa talerze i dodatkowo zaproponowano mi wycięcie kilku drzew na sąsiednie działce. Również trzeba wiedzieć, że podczas burz zanika sygnał satelitarny. Montaż anteny satelitarnej jest naprawdę zadaniem dla człowieka oblatanego w temacie.

rml2
17-11-2002, 22:01
Kochani- nie mam problemu z drzewami i pagórkami -100% widoczności na południe - chodzi mi8 o to czy kupując jakiś zestaw satelitarny z talerzem odpowiedniej wielkości ( kto poradzi jakiej ) bede miał do dyspozycji chociaż kilka polskich stacji i jakich ( niekonieczniue TVN24 i tym podobne polsato - polonie 1.)Chociaż chętnie bym oglądał TVP 1, 2 i 3 + jakis program dla idiotów w stytlu Polsatu czy innego TVENu.

Może ktoś wie ile taki zestaw bez abonamentu kosztuje , na jakiego satelitę nastawić żeby działało , ile zapłacić za zamontowanie?????????????????????????????????????? ?????????????/

Jeżeli ktos zna jakąś do0brą firmę z okolic Białegostoku-czekam, na pomoc!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Please!!!!! !!!!!!!!!!!

rml2
17-11-2002, 22:15
Pomóżcie- nie wierzę ,że nie oglądacie telewizji.


Ja na razie niestety zmuszony jestem słuchać radia- co prawda TRÓJKA jest the Best aLE USZY CZASAMI TRZEBA TEŻ ODCIĄŻYĆ.


ROBERT

Maco
17-11-2002, 22:30
Robert,
to chyba nie jest najlepsze forum na Twoje pytanie. Może inne Forum albo popytaj wśród znajomych u siebie. Myślę, że można sporo oglądać bez płacenia miesięcznych abonamentów bo przez Satelity nadawanych jest mnóstwo programów. Średnica czaszy zależy od położenia geograficznego i konkretnego saltelity, więc znowu lepiej lokalnie zapytać. Na pewno są ogłoszenia w lokalnej gazecie. Zadzwoń do kilku i będziesz wiedział...

JANK
18-11-2002, 07:10
Polecam firmę AVAL, która mieści się na ul.Kozłowej 4 w Białymstoku. Myślę, że na wszystkie Twoje pytania powinni znać odpowiedź.

jesion
18-11-2002, 10:30
ja mialem podobny problem i zdecydowalem sie na cyfra+. niestety 60 zl miesiecznie, ale konkrencja (polsat), wbrew temu co ktos napisal, nie oferuje nawet tvp1/tvp2, nie wspominajac o tvn. najlepiej przejdz sie do wiekszego sklepu ze sprzetem rtv, zazwyczaj maja w ofercie tez platformy cyfrowe i pogadaj z kims kompetentnym. ja ze swojej strony polecam siec sklepow zuber.
aha, napewno nieporozumieniem jest kupowanie tunera analogowego.

Dave
18-11-2002, 11:26
Antena - im wieksza tym lepsza. Na polnocy powinno to byc ok. 80cm minimum ale ja dalbym min. 1m (do programow cyfrowych). Satelita Hot Bird 13E - tam jest wiekszosc polskich programow. Tuner mozesz kupic np. na allegro.

D.

beatrix
18-11-2002, 13:28
Chciałam tylko powiedzieć, że UWIELBIAM trójkę i jak mi miło,
że jeszcze są inni słuchacze...(czyt.mądrzy słuchacze) Na telewizor mam mało czasu, ale też się zastanawiam nad anteną, bez abonamentów. Tak dawno nikt nie mówił do mnie po niemiecku!Albo po angielsku. Więc czytam was z zainteresowaniem. Na razie nie mogę kupić zestawu, bo nie zapłaciłam za tynkowanie...

18-11-2002, 17:58
Co do średnic nie doradzę, ale co do kosztów może. Radzę przejechać się na jakąś giełdę RTV. Kupisz tuner cyfrowy z anteną i piracką kartą za 500-600 zł, ale później nie będziesz musiał bulić co miesiąc. Co 6-8 miechów zmieniają kody, ale kupienie nowej pirackiej karty to nie problem za 20-30zł więc się opłaca. Masz za to wszystko co się da i na Polsacie i na Cyfrze. Co do kwestii sumienia zdecyduj sam, ukarać Cię za to nikt nie ma szans. Ja patrząc jak rząd daje przykład i nas rżnie gdzie się da, a afera goni aferę nie mam dylematów moralnych i nie pozostaję dłużny i rżnę w ten sposób innych. Płyty CD/DVD też tylko pirackie kupuję, książki kseruję a ropę mam z oleju opałowego, ale w sklepie nawet gumy nigdy nie ukradłem. Dla mnie są to jednak 2 różne kwestie.

falco21
18-11-2002, 18:25
. PAKIET PODSTAWOWY - POLSAT CYFROWY 44 zł miesięcznie
Pakiet ten obejmie między innymi:

Kanały polskie:
1. Polsat
2. Polsat 2
3. Polsat Sport
4. TV Plus
5. TV 4
6. Tele 5
7. TVP 1
8. TVP 2

Kanały zagraniczne w języku polskim:

1. Animal Planet
2. Cartoon Network
3. Club
4. Discovery Channel
5. Discovery Civilisation
6. Discovery Sci - Trek
7. Discovery Travel & Adventure
8. Fox Kids
9. Le Cinema
10. Reality TV
11. TCM

Tak to wygląda odnośnie Polsatu... Co do TVP1 i TVP2 opieram się na tym co powyżej ze strony www Polsatu.

rml2
18-11-2002, 22:32
dziekuje wszystkim za podpowiedzi-ale teraz to juz mam zupełny kołowrotek w głowie - chyba dam do wyboru córce i ślubnej albo Polsat albo Cyfrę- mnie jest właściwie wszystko jedno. No i odejdzie kłopot z instaklowaniem i tym podobnymi duperelkami.
AHA - czy ktos sie orientuje : czy w Polsacie oprócz programów z pakietu podstawowego , za które sie płaci sa inne programy radiowe i telewizyjne ( szczególnie interesuje mnie TRójka bo u mnie na wsxchodzie sygnał normalny radiowy mocniej dociera od Łukaszenki niż z Warszawy ). I Jeżeli te programy sa to płace dodatkowo czy nie. Może pytanie głupie ale z ich strony www za dużo nie mozna wywnioskować.

Jeżeli jeszcze kogos mój problem nie znużył to będe wdzięczny.

rml2
18-11-2002, 22:36
On 2002-11-18 14:28, beatrix wrote:
Chciałam tylko powiedzieć, że UWIELBIAM trójkę i jak mi miło,
że jeszcze są inni słuchacze...(czyt.mądrzy słuchacze) Na telewizor mam mało czasu, ale też się zastanawiam nad anteną, bez abonamentów. Tak dawno nikt nie mówił do mnie po niemiecku!Albo po angielsku. Więc czytam was z zainteresowaniem. Na razie nie mogę kupić zestawu, bo nie zapłaciłam za tynkowanie...




Nie przesadzaj z tymi językami. W "Rejsie" Piwowskiego też był prawie poliglota.Ale jak jeszcze nie słyszysz obcej mowy to napiszę . Gute Nacht und Schlaf gut - also bis Morgen.

beatrix
19-11-2002, 15:36
REjs to Rejs, ale jak zabawnie jest, kiedy np. Fred Astaire śpiewa: Glanze Schue, Glanze Schue, albo Louis wscieka się po niemiecku i co chwila "Schei..." Albo: schneller, Hans, schneller... Miałam w bloku kablówkę, więc teraz trochę żal. Tak naprawdę nie rozumiem,jak oni mogą robić takie dubbingi, przecież to zabijające. Poza obrazami zaprzyjaźnionego artysty patrzę sobie jeszcze na dokwaterowane koty. Kotka Wirtka (bo była kiedyś tylko wirtualna - jedzonko znikało) ma teraz dwóch synów, extra są,dzikusy. Właściwie po co mi telewizor:smile:Albo antena:smile:

Wilk
20-11-2002, 01:09
Posiadam Polsat od ponad roku- po wielkich przebojach TVP1 i TVP2 wróciły na antenę. Jeżeli chodzi o regionalne- na razie nie ma nic. Radiowych też, ale od tego jest radio, a nie telewizor. Konkurencyjność do Cyfry?- przede wszystkim cena, a i w programach Cyfra nie ma czym się pochwalić. Antenę można ustawić samemu na ok. 97%- ma wbudowany"celownik". Jesli mogę w czymś jeszcze pomóc- prosze o maila, bo rzadko tu zaglądam.