PDA

Zobacz pełną wersję : Żółta sypialnia?



Cebion
07-07-2005, 21:22
Chcę pomalować sypialnię na żółto - dość intensywny odcień, chce do tego dołożyć szaroniebieski... czy to ma sens? I jak to rozłożyć? Co z kolorem sufitu? Mam też skos - sciana nad łóżkiem... Nie wiem jak to zrobić sensownie.... Czy ktoś mi coś podpowie?

pattaya
07-07-2005, 21:57
Mamy żółtą sypialnie.
Meble czereśnia,calvados.
W oknach i na łóżku grube płótno w kolorze bardzo j.beż?,taki naturalny kolorek.
Trochę elementów stalowych-nogi od łóżka,lampki nocne na linkach pionowych,linka zamiast karnisza.

Mohag
09-07-2005, 13:48
Mam intensywnie pomaranczowa sypialnie, do tego meble brzoza-biel-metal. Wydaje mi sie ze sufit i skos, powinno sie pomalowac o dwa trzy tony jasniejsze niz sciany. Nie bedzie przytlaczajaco i optycznie wyzej.
Co do bialego sufitu, to zalezy od zamilowania :wink: Dla mnie byl za duzy kontrast.

piastrans
09-07-2005, 14:47
witam
wszystkie sypialnie mam ze skosami i w kazdej mam pomalowany sufit w kolorze ścian -może być jak ktoś woli troszke jaśniejszy sufit np. o ton niż sciany. Według mnie wyglada to bardzo dobrze , w przypadku pomieszczen ze skosami lepiej nie malować sufitu na biało , bedzie sie za bardzo odcinał od reszty.
pozdrawiam

botanika
10-07-2005, 11:18
Jedenym z najgorszych koszmarów było obudzenie się w jaskorawożółtej sypialni.Doświadczyłam tego w jakimś pensjonacie w Krynicy Górskiej.Po jednym poranku zmieniliśmy lokum.Nigdy nie zdecydowałabym się na ten kolor i nigdy w sypialni

10-07-2005, 15:27
Cebion

zapodaj numer koloru, to podpowiem.
Niektóre żółcienie "dają po oczach" i mogą być zbyt meczące jak na sypialnię.

p.s.Twój nick od kwasu askorbinowego? :)

velour
10-07-2005, 20:52
Cebion

zapodaj numer koloru, to podpowiem.
Niektóre żółcienie "dają po oczach" i mogą być zbyt meczące jak na sypialnię.

Najlepszy jest kolor czerwony - w domu i na delegacji tak samo

Capra
11-07-2005, 12:25
Hmm...ja bym dała na ściany jakiś bananek jasny a ewentualnie dodatki bardziej dające po oczach. Fajnie by do tego wyglądała tkanina zawierające wszystkie trzy kolory - jasny bananek, intensywniejszy żółty i ten szaroniebieski - coś co by spajało całość. Generalnie wszystkie tego typu kombinacje zależą od proporcji tych kolorków względem siebie. Ja bym dała 70% bananka, 20% szaroniebieski i 10% żółty - patrząc na całość. Pozdrawiam. :wink: Capra - plastyk.

Yvett
11-07-2005, 13:15
Pomalowałam pokój na poddaszu na róż, bo córka wymysliła sobie"księżniczkowy" (to jej określenie) pokój, no to niech ma... Ale sufit zostawiłam biały i skosy też. I dobrze, bo i tak ten róż lekko się odbija na suficie, więc wszyscy myślą, ze jest lekko różowy. A jeśli ten skos byłby różowy to można byłoby zwariować :roll:

gabipbp
21-02-2008, 14:03
Ja bym dała do sypialni kolory uspakajające :) - niebieski, fiolet, szary, złamana biel, zielony. Wściekłe żółcie pomarańcze, czerwienie działają w przeciwnym kierunku :evil: i nie sprzyjają zasypianiu.

gabipbp
21-02-2008, 14:07
Jedenym z najgorszych koszmarów było obudzenie się w jaskorawożółtej sypialni.Doświadczyłam tego w jakimś pensjonacie w Krynicy Górskiej.Po jednym poranku zmieniliśmy lokum.Nigdy nie zdecydowałabym się na ten kolor i nigdy w sypialni
Zgadzam się w stu procentach!!Miałam kiedyś sypialnię na pomarańcz :evil: . Jak otwierałam oczy po prostu mnie to raziło :o . Przemalowałam natychmiast na niebieski, teraz nawet i lepiej mi się zasypia :D

OK
21-02-2008, 14:11
A ja mam ściany w sypialni cytrynowe (dość jaskrawocytrynowe :wink: ). I bardzo mi z tym dobrze :D
Poprzednio też były intensywnie żółte, z tym że w kolorze dobrego żółtka (właśnie wpadające w pomarańcz) i to już było dość męczące :-?

marzycielka74
21-02-2008, 16:36
Ja bym dała do sypialni kolory uspakajające :) - niebieski, fiolet, szary, złamana biel, zielony. Wściekłe żółcie pomarańcze, czerwienie działają w przeciwnym kierunku :evil: i nie sprzyjają zasypianiu.

Zgadzam się w 100%...Jesli już to jakis pastel...kolezanka ma sypialnie pomalowana na intensywny zółty kolor...i :-? ojej w życiu taki bym nie wybrała

d5620s
21-02-2008, 18:15
mamy obecnie cudny delikatny żółty do mebli calvados. Nie bije po oczach a ponura jesienia jest niezastąpiony. Dla mnie koszmar to fiolet na scianie (lub blue) i za oknem deszczowa szaruga-depresje mam w takich wnetrzach. W ciepłych kolorkach (nie rażących) czlowiek ma wiecej sił witalnych. Śpi sie dobrze a poza tym-ja mam sypialnie nie tylko do snu:) Kolor sprzyjający usypianiu bylby chyba powodem do rozwodu:))))))

el-ka
21-02-2008, 18:26
Przecież jak się zasypia, to światło zgaszone i kolorku nie widać - jak może przeszkadzać w zasypianiu?
My mamy sypialnię w pomarańczu - ciepłym, ale wyrazistym - żadna zdechła morelka. :lol:
W zasypianiu nie przeszkadza, bo go wtedy nie oglądam (ciemno i oczki zamknięte :wink: ), a rano dostajemy energetycznego "kopa" i mamy poczucie, że codziennie jest słoneczna pogoda.
Jakiś depresyjny fiolet i dołujący majtkowy błękit rano by mnie dobił! :x

d5620s
21-02-2008, 18:29
a rano dostajemy energetycznego "kopa" i mamy poczucie, że codziennie jest słoneczna pogoda.
Jakiś depresyjny fiolet i dołujący majtkowy błękit rano by mnie dobił! :x
elka-precz z fioletami!!!!!!!!!!!!

arletta78
21-02-2008, 22:46
Najbardziej dołujący to jest majtkowy róż...miałam taki przez pół roku bo mężusiowi coś nie tak się pomieszały farby :lol: Potem miały być oliwkowe i owszem są zielone, ale nie oliwkowo:D Żółty mamy pokój starszej córeczki i jest super, naprawdę. Nie jest intensywny, ale nasycony, nie jakiś tam blady, więc polecam;)

el-ka
21-02-2008, 22:57
Eee, tak precz, to od razu nie!
Widziałam kilka wnętrz fioletowych przepięknych, ale to musi być głęboki odcień i użyty świadomie - np. glamour, jakieś niekonwencjonalne zestawienia, takie z seksem. :wink: Na pewno nie były to zestawienia "spokojne".
Natomiast zdecydowanie precz z majtkowo-spranymi odmianami fioletu, błękitu, różu oraz konwencją, że już na progu sypialni ma Cię ogarnąć marazm i depresja. :lol:

Annja
22-02-2008, 04:47
Z rozmową o kolorach to tak jak z rozmową o zapachach. To co jeden uznaje za przepiękne inny uznaje za beznadziejne. Ja generalnie nie lubię żółtego koloru, a już napewno nie w sypialni. Strasznie jest asexualny :wink:

d5620s
22-02-2008, 14:36
Strasznie jest asexualny :wink:
ja tam nie narzekam-byc moze dlatego ze meża krecę ja a nie sciana:)

Eluś
09-11-2009, 13:06
Bardzo proszę o podpowiedzi na jakiś sprawdzony odcień. Wiem, że żółty żółtemu nie równy chodzi mi o jakiś fajny ciepły odcień. Mam w planach połączyć 3 odcienie tego koloru. Bardzo jasny sufit i skos ,trochę ciemniejsze dwie przeciwległe ściany jedna ma okna więc koloru będzie mało na drugiej zawieszę fotoramy i ostatnia ta na której postawię łóżko nasycona z domieszką brązu. Mam meble kolor olcha i bardzo jasną podłogę prawie białą. Pokój jest od południa. Obecnie pokój jest pomalowany na dość ciemno. Herbaciana róża /pomarańczowo-bordowy/ z białym sufitem i skosem. Mąż ma dość i codziennie pyta kiedy malujemy .A ja nie mam pojęcia jaki kolor wybrać po moich różnych nietrafionych wyborach.
Moje założenie wnieść radości do pomieszczenia i żeby do koloru mebli pasował. Jak zwykle czekam na wasze niezawodne rady.

Zołza
09-11-2009, 13:17
u mnie jest tak

dekoral kolor migdałowy na ścianach, skos i sufit biały, meble natalia black red white-kolor chyba wiśnia-ciemne w kazdym razie,

dwie lampki na stolikach takie hm"stylowe" :roll:

okna zloty dąb, z roślin jedna juka, dwa dywaniki-takie włochate,

brak firan narzut poduszek i takich tam i

już jest przytulnie i moze byc tylko lepiej,

a i dodam jeszcze że podłoga to panele w stylu "stary dąb" czy jakoś podobnie sie nazywał,

podobno żółty nie jest dobrym kolorem do sypialni-ja nie wyobrażam sobie innego, okna mam na wschód i południe

Eluś
09-11-2009, 15:15
Dzięki wielkie no właśnie podobno żółty nie jest do sypialni.Ale jak patrzę za okno i tak strasznie jest buro to marzy mi się coś weselszego w katalogu żółty kolor mnie zauroczył.Ale katalog to jedno a ściany w domu to drugie.Może i ja zrobię biały sufit ,LAMPKI I ŻYRANDOL MAM TAKIE STARE ZŁOTO METAL a klosze szkło takie brązowe z rudym brokatem.A SZANSA NA ZDJĘCIA BY BYŁA?

Eluś
09-11-2009, 16:19
Zołca czy ja mam w sklepie pytać o dekoral kolor migdałowy.Bo na stronie dekorala nie gogę go znaleść.

Eluś
09-11-2009, 16:19
Zołca czy ja mam w sklepie pytać o dekoral kolor migdałowy.Bo na stronie dekorala nie gogę go znaleść.

Zołza
09-11-2009, 17:12
ja miałam taki katalog z kolorami dekoral, taki folder

tam znalazłam ten migdałowy, kolor wyszedł taki jak pokazano na wiaderku,

ja mam halogeny w suficie a oprawki w kolorze jakieś "stare złoto"

kolor zamówiłam w hurtowni gdzie się zaopatruję

zdjęc niestety nie posiadam bo mi kasę na cyfrówkę pożarła budowa, robię zdjęcia aparatem kompaktowym ale nie wiem kiedy je wywołam

ja wychodzę z załozenia ze kolor to zawsze mozna zmienic, jeden pokój pomalowałam na zielono, odczekałam tydzień i zmieniłam na indiańskie lato dekorala-bardzo pomarańczowy

polecam eksperymenty, niestety kosztują bo jak trzeba zapłacić za malowanie i za farbę to niestety pociagnie po portfelu

ja juz wiem ze zielenie to nie dla mnie, uwielbiam ciepłe kolory zwłaszcza w dzisiejszą szarugę

jak Ci żółty nie wypali to przemalujesz ale moim zdaniem ten migdałowy trudno bedzie zastapić czymś lepszym do sypialni

ale to moje zdanie...

Eluś
09-11-2009, 17:21
Dzięki narobiłaś mi ochoty na ten kolor.Wiesz ja mam duży dom i kolorów już kilka za sobą.Masz rację,że kolorem nie ma co się przejmować można go zmienić za jakiś czas.Ale chciało by się wstrzelić w ten optymalny.Ja już salon przemalowałam po miesiącu.

Besta77
09-11-2009, 17:21
Tu widać ten migdałowy
http://www.budowlany.sklep.pl/product_info.php?products_id=4651
albo tutaj kliknij na miniaturkę z paletą kolorów http://www.maher.pl/farby-do-scian-i-sufitow-wewnetrzne-6/dekoral-polinak-kolekcja-kolorow-4-litry-kolor-migdalowy

Troszkę mi przypomina morelowy nektar duluxa, który mam w sypialni, ale ten na żywo jest bardziej brzoskwiniowy niż żółty.

Zołza
09-11-2009, 17:32
ten migdałowy jest żółty , na folderze i zdjęciach tego tak nie widać

ale mam korytarz pomalowany "piaskiem pustyni" dekoral

i jak otworzę drzwi to widze dwa żółte kolory

ciemniejszy na korytarzu i jasniejszy w sypialni

jak pomalujesz na ten migdał to się proszę odezwij,

napisz czy Ci pasuje czy też kombinujesz dalej

pozdrawiam

skibusia
09-11-2009, 17:38
U nas teraz jest jasny żółty w sypialni i uważam, że to bardzo optymistyczny i trafiony wybór:-)

Eluś
09-11-2009, 18:51
w planach miałam dać dwa a może 3 kolory żółtego.Teraz się zastanawiam czy nie zrezygnować z sufitu zostawić biały.Ale 2 kolory ciągle mam w planach.Czyli jeden ten migdałowy. a drugi nie mam pojęcia na razie.
W ogóle mam taki zamysł widziałam to u znajomych.tam malarz celowo zastosował takie rozwiązanie bo były krzywe linie na styku sufitu i ściany u mnie jest ok.ale pomysł fajny.Chodzi o to,że wszędzie lecą białe paski.czyli każda ściana ma taką białą oblamówkę,w rogach tak samo od góry do dołu leci biały pasek.nie wiem czy mnie rozumiecie.
Jeszcze jedno nie wiem czy to istotne teraz kiedy mam ciemne ściany ten biały sufit i skos wygląda źle.pomieszczenie jest jakieś takie wysokie.mam nadzieję,że przy jasnym kolorze będzie ok.

aha26
09-11-2009, 21:43
Eluś radzę Ci sufit jednak zostawić bialy bo za zołto będzie a co do bialego paska to ja tak mam ,fajnie to wygląda i nie widac zadnych krzywizn ani nierownosci :wink:

Zołza
10-11-2009, 14:18
hm to ja już teraz dlaczego moje majstry tak mnie namawialy na taki pasek

:lol:

ich fuszerki nie widać...

ale ten w sumie super wygląda

Gabi.gg
10-11-2009, 16:19
Nie wiem czy to dobry pomysł w pomieszczeniu ze skosami malować pasek w kolorze sufitu/skosu na styku ze ścianą - raczej to będzie dziwnie wyglądało. Aha, i wcale nie jest za żółto z kremowym sufitem. Mam wszędzie takie "kolorowe" sufity i wygląda to naprawdę dobrze.

Marfa
10-11-2009, 20:55
My właśnie pomalowaliśmy sypialnię na żółto - bordowo.
Żółty to "Moc jadeitu" Magnata - wyszło bardzo ładnie. To taki ciepły kolor - na początku wydawał się nieco pomarańczowy, ale teraz jest piękny :)

oreganka
03-03-2010, 21:11
Witam
Proszę o pomoc w urządzeniu sypialni
szukałam inspiracji ale jakoś nie jestem w 100% przekonana co do "poprawności" moich wymysłów :)

malutka sypialnia 2,7 x 2,9
kolor ścian: lato słomkowe Nobilesa
http://www.arsen.pl/do/image/_big/4%20pory%20roku%20-%20lato%205L%28%208%20lato%20s_omkowe%20%29.jpg
do tego chciałam na jednej ścianie dorzucić jesień jarzębinową Nobilesahttp://image.ceneo.pl/data/products/2282109/product.jpg

meble są jasne tak jak na zdjęciu
http://krakownowahuta.myiooi.com/attachments/1/36cc40bc40e14a7a023c67bd6c1a2e32/600/qlzfncUu.jpg
chce tam wstawić szafę, niską półeczkę i lustro

na podłodze panele
http://www.castorama.pl/typo3temp/pics/5fd8d5b783.jpg

teraz moje pytanie, czy u wezgłowia łóżka będzie pasowała ta jarzębinowa ściana? jeśli już tak pomaluję to jakie dodatki, jaka pościel też w kolorze czerwonym, dywanik? lampa??

joliska
03-03-2010, 21:14
Rzadko to piszę na tym forum: to będzie katastrofa :(

oreganka
03-03-2010, 21:17
ja się muszę przyznać
myślałam że urządzanie mieszkania to będzie wspaniała sprawa
ale dla mnie to same nerwy i boję się że taką katastrofą się to skończy

dlatego póki co jest ten żółty na ścianie, tzn prawie malowanie jutro
panele będę kupować w sobotę, ale ten kolor trochę przekłamany, tak naprawdę one mają ciepły kolor

kupić muszę łóżko, a meble póki co zabieram z starego miejsca zamieszkania
docelowo może za jakiś czas zmienię,
no i też dlatego nie wiem jakie łóżko kupić, czy pod kolor tych mebli czy jak;/

joliska
03-03-2010, 21:20
I w tych ciepłych kolorach jest problem ... Do ciepłych wybarwień drewna - a będziesz miała 2 różne - farba tylko zimna.

oreganka
03-03-2010, 21:21
o kurka nie miałam o tym pojęcia :evil:
to co tu teraz zrobić
może tych mebli się pozbyć wogóle z sypialni...

joliska
03-03-2010, 21:27
Dobry pomysł, a panele przemyśleć raz jeszcze i dobrać już do ściany - powędrujesz do sklepu z pomalowanym kawałkiem czegoś i dobierzesz :)
O jakiej marce paneli myślisz?

monikaa13
03-03-2010, 21:44
może tych mebli się pozbyć wogóle z sypialni...

Zdecydowanie!!!

DoniaSuzzi
03-03-2010, 21:47
Hm, ja mam nieco inne zdanie :wink:

Zestawienie kolorów ścian z meblami jest bardzo dobre! Dałabym tylko inne panele.

Mam prawie takie samo zestawienie w pokoju i Wszyscy je chwalą! Tyle,że panele są w kolorze mebli, które pokazałaś (dokładnie Tarkett Eden grusza leśna). Natomiast kolory to : dzikie wino Dulux'a (pomalowana jedna ściana - skos) i bardzo, bardzo jasny krem (nie pamiętam nazwy koloru) Vaggafarg Beckers. Meble na razie będę miała takie jak Twoje - olcha, a później marzą mi się wenge ;) i w tym tez kolorze mam listwy.

Nie rozumiem, dlaczego do ciepłych wybarwień drewna, pasują tylko zimne kolory ścian ..

oreganka
03-03-2010, 22:06
na jakiej zasadzie dobrać te panele?
w innych pomieszczeniach mam ściany pomalowane magnolią duluxa i piaskowym
czyli bardzo jasne, do tego te jasne meble


więc może te panele nieco ciemniejsze??
panele które pokazywałam wcześniej to dąb wiejski firmy Egger
na tym zdjęciu lepiej widać kolor
http://www.twojapodloga.pl/bmz_cache/9/9d3d75f3241b05449f697d1c0b7c9066.image.300x184.jpg

oreganka
03-03-2010, 22:10
bo jeszcze jeden problem jest:
teraz zabieram z starego mieszkania meble, najlepsze to juz one nie są
więc pewnie długo nie pociągną,
więc jeśli teraz kupię łóżko pod kolor mebli to bez sensu
a z kolei łóżko w kolorze wenge też bez sensu bo jak to postawię obok jasnych mebli...

bądź tu mądry człowieku...

DoniaSuzzi
03-03-2010, 22:20
Wydaje mi się (choć nie jestem ekspertem tych sprawach), że generalnie do klimatu wnętrza jakie chcesz żeby zapanowało w danym pomieszczeniu. Jednocześnie, żeby pasowało do wybranych kolorów ścian i mebli.

Ja np. wiedziałam,że chce w pokoju mieć przytulnie i wrażenie 'ciepła', toteż wybrałam ciepły odcień paneli. :wink: I podobnie było z kolorami ścian.
Swoją drogą ja np dziś żałuję, że tej ściany bordo, nie zrobiłam fioletowej. Pięknie pasuje do wenge (choć może dałam się ponieść modzie na ten kolor ;) ). Więc jak Ci się podoba to proponuje Ci jakiś fajny ciemny fiolecik. (tylko oczywiście inne panele).

Co do łóżka - moim zdaniem są 2 opcje. Pierwsza, przemęczyć się na jakimś łóżku/ kanapie, pasujących do tych jasnych mebli, dopóki nie kupicie całego zestawu do sypialni. Druga - kupić łóżko wenge teraz i znów przemęczyć się jakiś czas i jak najszybciej dokupić mebelki pasujące do łóżka. :wink:

Te panele nie za bardzo mi się podobają - ale to rzecz gustu a co ważniejsze - Ty się masz dobrze czuć w swoim domku :wink:

Damro
03-03-2010, 22:46
dla mnie też ten zestaw kolorów to pomyłka,zamiast tej jarzębiny rzuciłabym na jednej ścianie fajną tapetę :P

DoniaSuzzi
03-03-2010, 22:51
Tutaj moje farby :

Dzikie wino dulux'a
http://www.farbud.pl/upload/125/dzikie%20wino%5B2%5D.jpg

Zdjęcie tej drugiej farby i paneli u nas w pokoju
http://img168.imageshack.us/i/dsc00607c.jpg/

joliska
04-03-2010, 07:27
Oreganko, poniżej wklejkowa wizualizacja tego, co planujesz - zestawiona z dwoma innymi dębowymi panelami dla porównania:

http://lh6.ggpht.com/_wZ1e9a6Ylqc/S49gNW8t61I/AAAAAAAAClA/_p5Q7Anlm7g/MIESZKANIE1.jpg

Na jakim efekcie w sypialni Ci zależy? Na którym elemencie/kolorze?

joliska
04-03-2010, 07:52
Dla porównania: zobacz, jak przygasa pomarańcz mebli przy takich kolorach:

http://lh4.ggpht.com/_wZ1e9a6Ylqc/S49lCaC3OII/AAAAAAAAClo/D2If1h924Ng/MIESZKANIE2.JPG

I moja prywatna opinia: powinien istnieć zakaz produkcji mebli w kolorze olcha miodowa :evil:

oreganka
04-03-2010, 08:13
faktycznie widzę że te wszystkie kolory się ze sobą gryzą jak cholera

jestem w kropce
to może zamiast jarzębiny wprowadzić inny kolor ? tylko jaki

zależy mi żeby wnętrze miało styl w miarę nowoczesny charakter ale przede wszystkim żeby było ciepłe i przytulne

rozumiem że powyższe nie może iść ze sobą w parze..??

joliska
04-03-2010, 08:22
faktycznie widzę że te wszystkie kolory się ze sobą gryzą jak cholera

jestem w kropce
to może zamiast jarzębiny wprowadzić inny kolor ? tylko jaki

zależy mi żeby wnętrze miało styl w miarę nowoczesny charakter ale przede wszystkim żeby było ciepłe i przytulne

rozumiem że powyższe nie może iść ze sobą w parze..??

Nowoczesne i przytulne? Może być :) Ale pamiętaj, że "ciepłe" nie musi oznaczać ciepłych barw. Ku przestrodze poczytaj:

http://forum.gazeta.pl/forum/w,43139,104068878,104068878,lososiowe_sciany_i_co_ dalej_.html
http://forum.gazeta.pl/forum/w,43139,104234807,104234807,jakie_kolory_do_mieszk ania_.html


Musisz użyć tej żółtej farby Nobilesa? Ona najbardziej tu bruździ.

Pokaż meble, jakie chciałabyś docelowo tu mieć.

oreganka
04-03-2010, 08:38
obawiam się że właśnie się maluje...

bardzo podoba mi się to zestawienie,tylko bałam się szarej ponurej ściany
ale już raczej za późno,
http://inspiracje.leroymerlin.pl/original/6521_Obraz_159.jpg
co prawda na zdjęciu jest salon, ale myślałam żeby u wezgłowia łóżka dać taką tapetę

te meble mi się w miarę podobają
http://inspiracje.leroymerlin.pl/original/6637_sypialnia_czerwona.jpg
tylko obowiam się że w przeciągu najbliższego roku to raczej mnie stać nie będzie na zakup nowych mebli bo jeszcze są inne póki co wazniejsze wydatki (np. zabudowa wnęki szafą itp.)

joliska
04-03-2010, 08:42
obawiam się że właśnie się maluje...


Trudno, poczekaj aż wymalują, zrób zdjęcie oddające jak najwierniej kolor i kąt padania światła i wróć - będziemy kombinować, żebyś w weekend mogła zamówić panele. A drzwi wewnętrzne jakie masz?

oreganka
04-03-2010, 08:45
obawiam się że właśnie się maluje...


Trudno, poczekaj aż wymalują, zrób zdjęcie oddające jak najwierniej kolor i kąt padania światła i wróć - będziemy kombinować, żebyś w weekend mogła zamówić panele. A drzwi wewnętrzne jakie masz?

obawiałam się tego pytania.......
calvados......
więc chyba z założenia wenge w tym pokoju to będzie przejaw skrajnego bezguścia :oops:

generalnie tak problem jest szerszy
drzwi calvados niejako musialam kupić, bo mam kuchnię calvados otwartą na salon i przedpokój
(tzn była już w mieszkaniu kiedy je kupiłam jest nowa i ładna no i nie chciałam wymieniać)
tylko teraz praktycznie całe mieszkanie muszę tak urządzić żeby do tej kuchni pasowało
bo ona się dość rzuca w oczy..

joliska
04-03-2010, 08:49
obawiam się że właśnie się maluje...


Trudno, poczekaj aż wymalują, zrób zdjęcie oddające jak najwierniej kolor i kąt padania światła i wróć - będziemy kombinować, żebyś w weekend mogła zamówić panele. A drzwi wewnętrzne jakie masz?

obawiałam się tego pytania.......
calvados......
więc chyba z założenia wenge w tym pokoju to będzie przejaw skrajnego bezguścia :oops:

generalnie tak problem jest szerszy
drzwi calvados niejako musialam kupić, bo mam kuchnię calvados otwartą na salon i przedpokój
(tzn była już w mieszkaniu kiedy je kupiłam jest nowa i ładna no i nie chciałam wymieniać)
tylko teraz praktycznie całe mieszkanie muszę tak urządzić żeby do tej kuchni pasowało
bo ona się dość rzuca w oczy..

Napięcie to umiesz stopniować :) Rób zdjęcia i albo wklej je tutaj, albo odezwij się na p.w. i coś wymyślimy. Chyba że przeżyjesz burzę mózgów na forum Gazety?

oreganka
04-03-2010, 09:19
wklejam jak wygląda układ mieszkania a raczej mieszkanka bo to zaledwie 38m2

jak widać ta kuchnia rzutuje na resztę mieszkania
http://images36.fotosik.pl/155/6e46221b66972c3f.jpg

joliska
04-03-2010, 09:23
wklejam jak wygląda układ mieszkania a raczej mieszkanka bo to zaledwie 38m2

jak widać ta kuchnia rzutuje na resztę mieszkania
http://images36.fotosik.pl/155/6e46221b66972c3f.jpg

Chyba pokusiłabym się o skontrastowanie reszty mieszkania z calvadosową kuchnią ;) Czekam na fotki.

oreganka
04-03-2010, 09:26
Chyba pokusiłabym się o skontrastowanie reszty mieszkania z calvadosową kuchnią ;) Czekam na fotki.

już mi lepiej na duchu...
słabo mi się robi na myśl o calvadosovym mieszkaniu

joliska
04-03-2010, 09:33
Taki masz kuchenny calvados? Jaki jest styl mebli?

http://polish-furniture.biz/img/meble/kuchnie/capital_fronty.jpg

oreganka
04-03-2010, 09:43
kolor calvadosa taki
tylko on jest połączony z innym kolorem drewna, takim jaśniutkim

pokażę zdjęcie to bedzie wiadomo o co chodzi

oreganka
04-03-2010, 12:11
a tak na marginesie już pytając do drzwi calvados jakie panele będą pasować?
bo w sumie te moje meble które docelowo mają być w sypialni sa kolorem zblizone do calvadosowych drzwi,
ale te panele jasne? hmm

joliska
04-03-2010, 14:36
a tak na marginesie już pytając do drzwi calvados jakie panele będą pasować?
bo w sumie te moje meble które docelowo mają być w sypialni sa kolorem zblizone do calvadosowych drzwi,
ale te panele jasne? hmm

Jak zobaczę zdjęcia 2-kolorywch mebli kuchennych i ścian, to Ci powiem :)

popcarol
04-03-2010, 14:47
O ja Cie. Joliska dobra robote tu odwala! Jesli bedziesz miala te zolte sciany, to wybierz prosze Cie jakies jasniutkie o chlodnym odcieniu panele... Z
Wstaw zdjecia tej kuchni i drzwi, pomyslimy.
A jak masz gruba skore, wrzuc te foty zakladajac nowy watek na fotoforum wnetrza gazety.pl tylko sie nie zdziw, ze bedzie sie dzialo ;) Ale dziewczyny sa dobre.
Ja bym dala biale zlamane szaroscia sciany u Ciebie, bo masz ochote na cieple kolory wszedzie. I te meble moze by mogly jakis czas postac...
Jesli jest juz ten zolty - fotki! Z drzwiami koniecznie tez! To moze takie panele - chlodzace to wszystko...
http://www.sklep.swiatpaneli.com/photo/product_info/b/f/5/2_bf5c9e8d6da2.jpg
http://www.podlogaidrzwi.pl/images/duze/ambra-szary-dab.jpg
Foty!
Pozdrawiam

oreganka
04-03-2010, 20:21
nie powali jeszcze żółtym
oddałam go
i zakupiłam jesienne wrzosowisko, zimny kolor tak jak radziliści;]
mam nadzieję że będzie lepiej

joliska
04-03-2010, 20:33
Hmm. teraz pytanie: czy wyjdzie bardziej niebieskie czy bardziej fioletowe to wrzosowisko ...

Które meble już masz i na 110 % musisz je wstawić do nowego mieszkania? Skoro trzeba pacyfikować calvados - nie calvadosem % - to w całym mieszkaniu, żeby było spójne, skoro jest niewielkie...

Muszę zniknąć do jutrzejszego popołudnia, ale będę podglądać wpisy tu :) I myślimy nad panelami, i czekamy na zdjęcie kuchni!

DoniaSuzzi
04-03-2010, 20:59
Kurczę, znalazłam Ci kilka przykładowych zestawień tych kolorów co mówiłaś, a tu już widzę zmiany! :wink:

http://img72.imageshack.us/gal.php?g=5c7577fc444e0cedmed.jpg

No nic może jeszcze się przekonasz :)

altager
04-03-2010, 22:50
Oreganko, poniżej wklejkowa wizualizacja tego, co planujesz - zestwiona z dwoma innymi dębowymi panelami dla porównania:

http://lh6.ggpht.com/_wZ1e9a6Ylqc/S49gNW8t61I/AAAAAAAAClA/_p5Q7Anlm7g/MIESZKANIE1.jpg

Hej dziewczyny, zajrzałam do tego wątku przypadkiem i... chyba z ciekawości zostanę z Wami aż urządzicie tą sypialnię :D
joliska dobra robota!!! - każdy ma swoje indywidualne upodobania kolorystyczne i jak dla mnie to zestawienie to jakaś koszmarna pomyłka, chociaż.... miałam w starym mieszkaniu i olchę miodową i calvados albo coś bardzo podobnego - grało mi to tylko dzięki innym kolorom: kremowy, śmietankowy, szarości, granaty i... zgaszone niebieskie :wink: A dla przełamania "domowego" calwadosu może np. o dębie pomyślicie. Oreganko! i to wenge??? nie za ciemne do takiej małej sypialni i do "wrzosowiska"? Wenge prezentuje się ładnie ale jak pochodziłam po sklepach meblowych i wszędzie nic tylko wenge, to mi się kompletnie opatrzyło i postanowiłam: w moim domu wenge nie będzie!!!
Czekam na c.d.
Oreganko, razem z dziewczynami na pewno wszystko ładnie Ci się poskłada!!! :D :D :D

oreganka
05-03-2010, 07:27
ok dziękuję wszystkim za pomoc :)

patrzmy realnie
mebli z sypialni prędko nie zmienię, bo postanowiłam że jednak raczej zainwestuję w salon
w końcu drzwi sypialni można zamknąć i nikt nie widzi co tam jest, a salon musi być ładny:))
czyli zostaje:
1. ściany koloru wrzos + śliwka węgierka - teraz będą potrzebne dodatki ożywiające ponury zimny kolor
2. drzwi calvados
3. meble olcha - kolor w moim przypadku nieco bledszy niż calvados ale jednak w tej samej tonacji

kupujemy
1. łóżko- olchowe?? czy może metalowe obicie?
2. panele- jasne? ciemne?
3. dodatki- dywanik, lampa, coś nad łóżko, jakaś firanka (myślałam o czymś takim http://allegro.pl/item931594196_firanki_panele_tubki_szycie_na_wymia r_5_kolorow.html albo sama roletka (w jakim kolorze?)

popcarol
05-03-2010, 07:44
Wrzos i sliwka wegierka - wcale nie takie ponure i zimne sobie mysle :)
Na razie, po pomalowaniu, wstaw meble - chociaz jeden, bo podlogi nie ma i zrob fotke. To samo z drzwiami - po pomalowaniu wstaw fotke polaczenia koloru sciany z drzwiami. I bedziemy dalej myslec.
Lozka i dodatkow na razie nie kupuj, bo mozesz nie trafic.
Co do paneli - tez wolalabym najpierw zobaczyc fotki, jak to razem wyglada. Ale nadal obstawialabym jest nie szarawe, to jasniutkie, o np takie - zeby nie przytlaczalo z tymi meblami i drzwiami:
np klon hartley classena - tanie, a dobrze wygladaja z drzwiami podobnymi w kolorze do Twoich:
http://www.wnetrzeiogrod.pl/notki/ruckzuck/18/panele__klon_hartley_classen_male_big.jpg

Firanka nie jest zla, lamowki jasnowrzosowe, firanka bialy woal. Chociaz gdybym sama miala wybierac, kupilabym rolety rzymskie - w sypialni wygladaja super - w jasnym kolorze, z materialu typu leb lub dobrej jakosci bawelna.

oreganka
05-03-2010, 07:45
wizualizacja...
http://images44.fotosik.pl/268/089e64d9282bce28.jpg

Damon
05-03-2010, 07:46
może łózko po prostu białe (ecru), jak kupisz finalne meble za rok czy dwa, będzie je można niskim kosztem przemalować, a wszelkie wrzosy i fiolety b.ładnie wyglądają z jasnymi meblami i wyglądają b. świeżo
pozdrawiam

popcarol
05-03-2010, 07:48
Pomoge:
http://images44.fotosik.pl/268/089e64d9282bce28med.jpg

Wiesz, nie malowalabym tez ta sliwka wegierka, tylko po prostu na bialo/ lub biel zlamana w strone bezu/szarosci... wegierka tez nie bedzie wygladac dobrze - poszlabym w kolory z mojej fotki.

oreganka
05-03-2010, 07:48
niestety meble przewiozę dopiero po wprowadzeniu
bo póki co korzystam z nich a przeprowadzka nie wiem może za 2-3 tyg dopiero

te panele może i ładnie wyglądają z tymi drzwiami ale tak same w sobie to mi jakoś się średnio podobają

popcarol
05-03-2010, 07:51
niestety meble przewiozę dopiero po wprowadzeniu
bo póki co korzystam z nich a przeprowadzka nie wiem może za 2-3 tyg dopiero

te panele może i ładnie wyglądają z tymi drzwiami ale tak same w sobie to mi jakoś się średnio podobają
Dokladnie, same w sobie nie sa piekne, ale chyba najlepiej z wszystkich tu pokazanych wygladaja w polaczeniu z tymi drzwiami i meblami.
Jesli nie masz mozliwosci przewiezc mebli, to moze chociaz szuflade? Zeby uchwycic prawdziwy kolor na tle sciany.
A tak w ogole, to...
Pomalowalabym na bialo, dala panele klon hartley lub podobne - ale jasniutkie. Wtedy te meble i drzwi moze sie jakos wybronia. Z wrzosem tez bedzie katastrofa chyba jednak :( Lozko biale lub biel zlamana - ecru, jasny krem. Bez udziwnien.

oreganka
05-03-2010, 07:53
załamka :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

popcarol
05-03-2010, 07:57
No costy, dlaczego?
Prosisz o rade - masz meble jakie masz, drzwi jakie masz. Do tego trzeba dobrac kolor podlogi i sciany. Ten zestaw najlepiej moim zdaniem bedzie wygladal jak napisalam. Poza tym i kolor scian i panelowa podloge dosc latwo zmienic, nawet wlasnymi silami.
Zrob jak uwazasz albo jak Ci radzimy, w razie czego zmienisz. Obejrzyj sobie wizualki raz jeszcze, spytaj kogos gdzie lepiej by sie czul. MYsle ze wiekszosc w sypialni chce spokoju, odprezenia. JEsli walniesz sobie ten zolty albo ten wrzos, to z tymi meblami i drzwiami raczej nie odpoczniesz, chyba ze z zamknietymi oczami tam bedziesz wchodzic ;)
Powodzenia

joliska
05-03-2010, 08:00
Oreganko,

daj zdjęcie mebli kuchennych, bo pisałaś, że są dwukolorowe: może ten drugi kolor uda się dać na podłogę?

Nie maluj drugim fioletem! Sypialnia nie jest duża i nie może być zbyt pstrokata. Z łóżkiem poczekaj.

Dla porównania wrzos z szarością:

http://lh3.ggpht.com/_wZ1e9a6Ylqc/S5C7L-17LZI/AAAAAAAACmE/Dqh9SUeJo3Q/089e64d9282bce28med.jpg

oreganka
05-03-2010, 08:07
no to spróbuję jeszcze odwołać to malowanie śliwkowym

joliska
05-03-2010, 09:46
Szarości + panele dąb tytan:

http://lh3.ggpht.com/_wZ1e9a6Ylqc/S5DSdL62_BI/AAAAAAAACmI/g4ucs1-9fTk/089e64d9282bce28med.jpg

Szarości + drzewo oliwne:

http://lh3.ggpht.com/_wZ1e9a6Ylqc/S5DS4QGdAsI/AAAAAAAACmM/o6UdppcNnKs/089e64d9282bce28med.jpg

popcarol
05-03-2010, 09:50
Popieram, ktorekolwiek i bedzie super!

oreganka
05-03-2010, 10:20
takie szare panele... ehhh
tylko czy do innych pomieszczeń to będzie pasowało
salon- kolor ścian magnolia,
korytarz- kolor ścian: żółty jasny

popcarol
05-03-2010, 10:32
takie szare panele... ehhh
tylko czy do innych pomieszczeń to będzie pasowało
salon- kolor ścian magnolia,
korytarz- kolor ścian: żółty jasny
Bedzie! Oba kolory ktore wymienilas sa cieple, wiec dobrze byloby zeby podloga byla jasna. Zobaczysz, zamontujesz, bedziesz zadowolona :)

joliska
05-03-2010, 10:36
Szary z żółtym lepszy niż brąz z żółtym :)

Drzewo oliwne + coś magnoliopodobnego
http://lh5.ggpht.com/_wZ1e9a6Ylqc/S5DeSMlAQXI/AAAAAAAACmQ/qUzME7KPeTM/oliwne%20%2B%20magnolia.JPG

Drzewo oliwne + żółty
http://lh3.ggpht.com/_wZ1e9a6Ylqc/S5DeSeOxOsI/AAAAAAAACmU/t1BYpN9Wrp8/oliwne%20%2B%20%C5%BC%C3%B3%C5%82ty.JPG

Dąb tytan + coś magnoliopodobnego
http://lh6.ggpht.com/_wZ1e9a6Ylqc/S5DeSRmoBxI/AAAAAAAACmY/rxAT6HOLza0/tytan%20%2B%20magnolia.JPG

Dab tytan + żółty
http://lh5.ggpht.com/_wZ1e9a6Ylqc/S5DeSkFCIOI/AAAAAAAACmc/vgOiDMJOAF0/tytan%20%2B%20%C5%BC%C3%B3%C5%82ty.JPG

Damro
05-03-2010, 10:37
[quote="popcarol"]Wrzos i sliwka wegierka - wcale nie takie ponure i zimne sobie mysle :)
Na razie, po pomalowaniu, wstaw meble - chociaz jeden, bo podlogi nie ma i zrob fotke. To samo z drzwiami - po pomalowaniu wstaw fotke polaczenia koloru sciany z drzwiami. I bedziemy dalej myslec.
Lozka i dodatkow na razie nie kupuj, bo mozesz nie trafic.
Co do paneli - tez wolalabym najpierw zobaczyc fotki, jak to razem wyglada. Ale nadal obstawialabym jest nie szarawe, to jasniutkie, o np takie - zeby nie przytlaczalo z tymi meblami i drzwiami:
np klon hartley classena - tanie, a dobrze wygladaja z drzwiami podobnymi w kolorze do Twoich:
http://www.wnetrzeiogrod.pl/notki/ruckzuck/18/panele__klon_hartley_classen_male_big.jpg

dla mnie to zestawienie to bomba,tak czysto,super,do tego ładne dodatki w formie rolety rzymskiej a nawet dałabym spokojne niewzorzyste firany i do tego zasłony np wrzosowe i do tego w tym samym kolorze narzutę pod kolor narzuty i będzie bosko,ten wrzos i szary dla mnie się mocno gryzie ze sobą jakby walczyły ze sobą kto będzie dominowac w tym pokoju,dla mnie jak ciemne meble wtedy ściany jasne,jak jasne meble ciemne ściany ale to tylko moje zdanie,zrób tak abyś to Ty dobrze się czuła.

izabelisina
05-03-2010, 10:41
Nie jestem jakąś wielka specjalistką w urządzaniu...ale czy nie myslałaś może o przemalowaniu mebli? Teraz jest tak duży wybór farb czy też bejc do drewna, że tylko wybierac i przebierać :-)
Ja odnowiłam juz kilka różnych sprzętów - kazdy z innej bajki - i wiem, że to prosty i niedrogi sposób na przywrócenie ładu i składu w mieszkaniu :)

joliska
05-03-2010, 10:44
Nie jestem jakąś wielka specjalistką w urządzaniu...ale czy nie myslałaś może o przemalowaniu mebli? Teraz jest tak duży wybór farb czy też bejc do drewna, że tylko wybierac i przebierać :-)
Ja odnowiłam juz kilka różnych sprzętów - kazdy z innej bajki - i wiem, że to prosty i niedrogi sposób na przywrócenie ładu i składu w mieszkaniu :)

Oreganka ma mnóstwo calvadosa, nie sposób malować całej kuchni i wszystkich drzwi wewnętrznych ...

oreganka
05-03-2010, 11:44
malować meble hmm boję się
że wtedy już mi nic z nich nie zostanie
moje zdolności w tej dziedzinie są nikłe..

dziś lub jutro poszukiwanie paneli
póki co jakoś te jasne panele średnio do mnie przemawiają
no ale kto wie

joliska
05-03-2010, 11:47
Oreganko,

polecam obejrzenie paneli Balterio :)

http://lh3.ggpht.com/_wZ1e9a6Ylqc/S5DwiFnO5AI/AAAAAAAACmg/IxevjpApVPE/089e64d9282bce28med.jpg

izabelisina
05-03-2010, 12:58
Tu nawet nie chodzi o malowanie całego calvadosa w kuchni, ale bardziej mozna skupić sie na meblach sypialnianych.
I jakies specjalne zdolności do tego Oreganko nie sa potrzebne :-)

To była tylko taka propozycja :)

oreganka
05-03-2010, 13:00
Oreganko,

polecam obejrzenie paneli Balterio :)

http://lh3.ggpht.com/_wZ1e9a6Ylqc/S5DwiFnO5AI/AAAAAAAACmg/IxevjpApVPE/089e64d9282bce28med.jpg

panele dość drogie,
poduszki fajne, nawet bardzo:)

altager
05-03-2010, 15:39
Chyba wtrącę swoje "trzy grosze" :wink: - tak dla lepszego przekonania oreganki :D :
Szare, szaropodobne, jaśniutkie lub trochę ciemniejsze panele to świetny pomysł i zdziwisz sie oreganko jak łatwo będą się spasowywać z innymi kolorami :roll:. Balterio są super ale classen też ma ze dwa fajne szarawe kolory. A ja mam w sypialni wisnię emaliowaną (nazwa myli :wink: ) z balterio. To jest dopiero jasna podłoga. Do tego to nawet ta węgierka by się wpasowała. W zasadzie to po co sypialnia ma się zgrywać z resztą mieszkania - to takie osobiste miejsce i nie musi być ciągle eksponowane. Z całością łaczą ją drzwi i .... domownicy :wink: .

oreganka
05-03-2010, 21:26
no to wrzucam obiecane foty
przepraszam za bałagan, kurz i inne brudy ale póki co argmagedon jest

na pierwszy ogień idzie kuchnia, tzn aneks kuchenny
http://images50.fotosik.pl/269/9f5cf49610ec8aa7med.jpg
nie wiem jaką lampę tam kupić- porady mile widziane
http://images45.fotosik.pl/269/33389e3464b56f79med.jpg

drzwi calvados :oops:
http://images48.fotosik.pl/268/1e420a065eb5783emed.jpg
http://images40.fotosik.pl/264/af8646ea655fcf55med.jpg

fioletowa sypialnia
http://images39.fotosik.pl/264/4e5eba0bbbe87cb7med.jpg
http://images40.fotosik.pl/264/2029e6ced29c4b45med.jpg

jakoś jeszcze muszę zabudować kaloryfer- jak??
[/img]http://images42.fotosik.pl/180/6a79ff32567aaf68med.jpg

meble które teraz mam w domu,a muszę je zabrać przeprowadzając się
[img]http://images48.fotosik.pl/268/858aed9c5f9e29db.jpg
jakieś ozdoby do tej długiej szafeczki by się przydały,ewentualnie książkami zapełnię
http://images44.fotosik.pl/268/ae91230060fba026med.jpg
http://images45.fotosik.pl/269/8c373f0c872fd302med.jpg

DoniaSuzzi
06-03-2010, 00:29
Ja nie kocham się w lawendach, ale dziewczyny z pewnością mają rację, że ten kolor 'uspokoi' Twoje mebelki :wink: Poza tym, jak kupisz te wymarzone meble, to ściany zawsze możesz przemalować :)

Co do paneli, na pewno pasują te, które dziewczyny podpowiadają, ale same w sobie nie są za ładne .. (tzn mi się nie podobają). Choć kto wie z całością mogą dać bardzo dobry efekt. Oj dziewczyny chyba zaraz ja będę Was prosiła o parę porad! :oops:

joliska
06-03-2010, 05:56
Ten wrzos nie jest taki zły, jak się po ciuchutku obawiałam...
Meble sypialniane zabierzesz, ale niech Cię ręka boska broni stawiać tam durnostojki: książki lub puste półki.

Wykleiłam Ci podłogę w przedpokoju różnymi panelami - zobacz, jak zmienia się ogląd całości. Szafki w kuchni spacyfikowałabym przy pomocy sklepu meblowego: wymiana kilka frontów nie będzie kosztowna, a na pewno wyjdzie na dobre. Zmieniłabym też uchwyty i do ich koloru dopasowała lampę kuchenną: z przeźroczystego szkła. W kuchni nad meblami jest - mam nadzieję - biała farba i tylko lampie zawdzięczamy ten morelowy poblask :evil:

http://lh3.ggpht.com/_wZ1e9a6Ylqc/S5HsfTyInhI/AAAAAAAACnM/SfA7REFTFfk/s512/country.JPG

http://lh4.ggpht.com/_wZ1e9a6Ylqc/S5Hsfv_IwHI/AAAAAAAACnQ/F7LipXTFiYw/s512/d%C4%85b%20renesans.JPG

http://lh3.ggpht.com/_wZ1e9a6Ylqc/S5Hsf906R-I/AAAAAAAACnU/XbiGgHRJ3xw/s512/drzewo%20oliwne.JPG

http://lh5.ggpht.com/_wZ1e9a6Ylqc/S5HsgK4TqnI/AAAAAAAACnY/vITBS538YE0/s512/klon%20jedwabny.JPG

http://lh6.ggpht.com/_wZ1e9a6Ylqc/S5HsgdwHu_I/AAAAAAAACnc/qm4cQzWl5mI/s512/ko%C5%9B%C4%87%20s%C5%82oniowa.JPG

http://lh6.ggpht.com/_wZ1e9a6Ylqc/S5HstzrRmfI/AAAAAAAACng/PxzwFR4Cbt0/s512/rustykalny.JPG

http://lh4.ggpht.com/_wZ1e9a6Ylqc/S5HsuFAmSLI/AAAAAAAACno/zXHP8jXH77c/s512/wi%C5%9Bnia.JPG

http://lh5.ggpht.com/_wZ1e9a6Ylqc/S5HsuJk7vVI/AAAAAAAACnk/JFfrOQReYg4/s512/tytan.JPG

oreganka
06-03-2010, 08:05
jednym słowem kuchnia cała z calvadosa

a panele te jasne naprawdę jakoś mi się nie podobają :cry:
jedynie te jakoś w miarę

ale to nie wiem czy to przypadkiem nie jest przykład czego nie kupować...

jaksie
06-03-2010, 08:33
strasznie mdło.

Joliska jestem dla ciebie pełna podziwu. Ja byłabym tu bezsilna, tylko granat przychodzi mi do głowy i nie mam na myśli koloru. A ty masz świetne pomysły na uratowanie tego wnętrza.

altager
06-03-2010, 08:52
To jeszcze nie jest najgorszy z zestawów. Myślę, że joliska próbuje Ci pokazać jak uniknąć efektu tzw. „mydelniczki”. Jak Ci się nie podobają jasne panele, to wg mnie te dwie podłogi dają przyjemny dla oka kontrast:

http://lh4.ggpht.com/_wZ1e9a6Ylqc/S5HsuFAmSLI/AAAAAAAACno/zXHP8jXH77c/s512/wi%C5%9Bnia.JPG

http://lh5.ggpht.com/_wZ1e9a6Ylqc/S5HsuJk7vVI/AAAAAAAACnk/JFfrOQReYg4/s512/tytan.JPG[/quote]

Ale żeby nie było za łatwo to pomyśl, że tą podłogą chyba wejdziesz do salonu więc musisz pomyśleć jak on ma wyglądać. Drugie zdjęcie bardziej odpowiada inspiracji, którą pokazałaś. I niekoniecznie z białymi meblami.

http://inspiracje.leroymerlin.pl/original/6521_Obraz_159.jpg

joliska
06-03-2010, 11:16
Oczywiście moje wyklejanki były "z kluczem" ;)
Stawiałabym na szarości, bo jasne brązy są zbyt mdłe, a ta czerwień wskazana przez Atlager może się okazać nie dość zbliżona do calvadosa i olchy sypialnianej ... Wolałabym więc zdecydowany kontrast niż częściowe podobieństwo.

Oreganko,

Magnolia w pokoju dziennym w połączeniu z szarością i białymi meblami - czemu tak się ich boisz? - może dać świetny, lekko glamourowy efekt. Zajrzyj do wątku z wnętrzami w szarości - ostatnio ewoluował w kierunku szarości beżowych i oceń, jak to wygląda. Jeszcze jedno: czy do pokoju dziennego masz meble? Gdyby ich nie było, sprawa byłaby prosta :)

Wrzuć zdjęcie pomalowanego salonu - zobaczymy, jak to wygląda z wklejonymi: podłogą, meblami i kolorami dopełniającymi.


Kolejna wklejka sypialniana

http://lh3.ggpht.com/_wZ1e9a6Ylqc/S5JC3ut6U8I/AAAAAAAACns/KVr-1KS1LVw/s512/oreganka.jpg

joliska
06-03-2010, 12:28
Ślepe strzały w pokój dzienny ;)

http://lh3.ggpht.com/_wZ1e9a6Ylqc/S5JKBQgvF0I/AAAAAAAACnw/4OND9kM1nlo/s512/oreganka.jpg

http://lh6.ggpht.com/_wZ1e9a6Ylqc/S5JKBUduO4I/AAAAAAAACn0/tX8omqduU-4/s512/oreganka2.JPG

Venacus
06-03-2010, 13:24
strasznie mdło.

Joliska jestem dla ciebie pełna podziwu. Ja byłabym tu bezsilna, tylko granat przychodzi mi do głowy i nie mam na myśli koloru. A ty masz świetne pomysły na uratowanie tego wnętrza.

jaksie, ja jestem pełna podziwu dla Twoich bezpośrednich opinii, serio.
Bo moje - bardzo podobne - pozostają tylko w sferze myśli. :D

I też podziwiam joliskę - nie tylko za świetne pomysły, ale i za usilne przekonywanie kogoś, kto chyba nie chce się przekonać (mimo założenia wątku z prośbą o radę).

oreganka - przedstawione tu rady są obiektywne i najlepsze z możliwych. Uwierz w to, jeśli nadal zależy Ci na opinii i co ważniejsze - na dobrym wnętrzu.

joliska
06-03-2010, 14:57
strasznie mdło.

Joliska jestem dla ciebie pełna podziwu. Ja byłabym tu bezsilna, tylko granat przychodzi mi do głowy i nie mam na myśli koloru. A ty masz świetne pomysły na uratowanie tego wnętrza.

jaksie, ja jestem pełna podziwu dla Twoich bezpośrednich opinii, serio.
Bo moje - bardzo podobne - pozostają tylko w sferze myśli. :D

I też podziwiam joliskę - nie tylko za świetne pomysły, ale i za usilne przekonywanie kogoś, kto chyba nie chce się przekonać (mimo założenia wątku z prośbą o radę).

oreganka - przedstawione tu rady są obiektywne i najlepsze z możliwych. Uwierz w to, jeśli nadal zależy Ci na opinii i co ważniejsze - na dobrym wnętrzu.

Granatami rzucamy na innym forum ;) Sama sobie się dziwię, ale chyba potrzebowałam odskoczni od swoich codziennych zajęć, a przy wyklejankach i szukaniu elementów wystroju mój mózg przestawia się na inne tory i odpoczywa :)

oreganka
06-03-2010, 18:19
dziękuję serdecznie za cenne rady
gdyby nie wy to pewnie już teraz miałabym jarzębinę na ścianie;]

paneli nie kupiłam jeszcze
mam kilka wzorów na oku
definitywnie zrezygnowałam z tych które pokazywałam na początku
trochę boję się szarości ale powoli się przekonuję

mam jeszcze kilka pytań ale to jutro dziś muszę uciekać

altager
06-03-2010, 19:40
Oczywiście moje wyklejanki były "z kluczem" ;)
Stawiałabym na szarości, bo jasne brązy są zbyt mdłe, a ta czerwień wskazana przez Atlager może się okazać nie dość zbliżona do calvadosa i olchy sypialnianej ... Wolałabym więc zdecydowany kontrast niż częściowe podobieństwo.
joliska, rano słońce mi w oczy świeciło przed kompem i to co nazywasz czerwienią wydawało się zupełnie innym kolorem :oops: teraz, wieczorem już mi nie pasuje :wink:
Mam magnolię w korytarzu - przyjemny kolorek. Dałam go eksperymentalnie do pomieszanych, jasno-ciemnych szarych kafli. Dla mnie na tyle dobrze wyszło, że zostanie na jakis czas aż do kolejnego natchnienia kolorystycznego (na ścianach oczywiście :wink: ). Podglądajacym budowę podoba się jeszcze bardziej :D.
Oreganko, fajnie, że "...powoli się przełamujesz..." do szarości. Kupiłam dzisiaj gazetkę Moje Mieszkanie (marzec 2010) - przypadkiem jest w niej sporo połączeń kolorów podobnych do Twoich i tych które Ci podpowiadają dziewczyny - polecam więc spacerek do najbliższego kiosku :wink:. A z panelemi to może zrób tak jak ja robiłam - wyprawa do kilku mniejszch sklepików z podłogami (zdecydowanie bez męża, z koleżanką najlepiej), uśmiech nr5 do sprzedającego :wink: , kompletne zagubienie :roll: , wsparcie koleżanki i ....wychodziłyśmy z wypożyczonymi (czasami nawet na parę dni) panelami :lol:. Z balterio to nawet kawałki podłogi dostałam bo mają wzorniki składające się z kilku paneli. A w domku układasz to sobie na podłodze w różnych miejscach, przekładasz, i próbujesz sobie z nimi chwilkę pożyć :wink: :wink: :wink: . Juz nawet nie pamietam ile tego do domu zniosłam, aż staneło na tym na czym stanęło :D

altager
06-03-2010, 19:54
I jeszcze jedno oreganko - tak ku pokrzepieniu :wink: - z dobrej woli tu się produkuję, ale ... trochę jak "joliska" dla odpoczynku własnego, a trochę uciekam od swoich dylematów - od myślenia: jaka lodówka???, jaka pralka??? i.t.p., i.t.d. głowa czasmi mi pęka :cry:. Nie jesteś więc sama w tych cudownych ale wyczerpujących "mękach" :wink: urządzania własnego "królestwa" :D

oreganka
07-03-2010, 20:54
jutro znowu panelowe łowy..
aż strach bo już muszę kupić koniecznie

a przed wyborem pralki i lodówki też własnie stoję

dodatkowe pytania się zrodziły
2 opcje usytuowania mebli w salonie
niezwykle istotne przed zakupem narożnika
opcja nr 1
http://images49.fotosik.pl/270/d6fe09bc746a056d.jpg

i opcja nr 2, która bardziej do mnie przemawia z uwagi na fakt że ściana, na której miałby stać narożnik jest dużo dłuższa
http://images38.fotosik.pl/265/36c3056af70d1350.jpg

oreganka
08-03-2010, 12:52
jeszcze wrócę do paneli

bardzo mi się podobają panele z v-fugą
ale zewsząd słyszę że to niepraktyczne jest i ta fuga to tylko miejsce na kurz

popcarol
08-03-2010, 12:56
jeszcze wrócę do paneli

bardzo mi się podobają panele z v-fugą
ale zewsząd słyszę że to niepraktyczne jest i ta fuga to tylko miejsce na kurz
Tez sie balam takich paneli, choc wygladaja super. Tu wersja dla Ciebie - imitacja szarawego drewna, jak dla mnie rewelacja. Kupowalam od tego sprzedawcy, bardzo dobre panele:
http://www.allegro.pl/item934793487_panele_podlogowe_ac4_8mm_v_fuga_mega _hit.html

I cena - tylko 33zl/m2

Ale poniewaz nie przepadam za sprzataniem, a miec bedziemy niecale 170m2 do sprzatania, kupilam takie z imitacja fugi i jestem bardzo zadowolona. Tylko szarawe takie trzebaby znalezc dla Ciebie...
U mnie:
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/rf/rg/hq0i/oqpIbbJfkSHnbe0lPB.jpg

joliska
08-03-2010, 12:56
V-fuga to najlepsza rzecz, jaka mogła się przydarzyć panelom! Wiem, bo mam i sprzątam z prawdziwą radością: rzadko i szybko. A efekt wizualny jest rewelacyjny.

joliska
08-03-2010, 12:59
Ad projekt pokoju dziennego - ogólny zarys jest dobry, faktycznie 2. wersja lepsza. Ale przemyślałabym kwestię narożnika: nie lepiej 2 kanapy?

popcarol
08-03-2010, 13:02
Opcja numer 2 z naroznikiem - nie zaslaniasz sobie kaloryfera, no i z kuchni widac co w TV leci ;)
Zwroc uwage na gabaryty naroznika - wiekszosc jest zwalista, oby nie przytloczyla salonu. Moze zwykla kanapa 3-osobowa i fotel? Lzej by to wygladalo...

oreganka
08-03-2010, 13:15
narożnik wybrałam
a) bo bardziej mi się podoba niż zwykła kanapa
b) z uwagi na dużą liczbę gości u mnie jednorazowo
c) jeśli wybrałabym 2 oddzielne kanapy, to ta druga musiałaby stać przy oknie albo na środku pokoju
a fotele zajmują za dużo miejsca

popcarol
08-03-2010, 13:22
ok, zmierz w takim razie dokladnie jaki naroznik Ci sie zmiesci i kup troche mniejszy ;)
Jakie panele?

oreganka
08-03-2010, 13:23
Stanęło na tym
ze chciałabym kupić jakieś jasne z v-fugą..

popcarol
08-03-2010, 13:27
A te y mojego linka? V-fuga, jasne :) ale szare ;)

joliska
08-03-2010, 13:29
Jaki narożnik wybrałaś?

oreganka
08-03-2010, 13:30
te napisy na panelach mnie co najmniej przerażają

narożnik taki mi się podoba
http://www.bodzio.pl/zdjecia/10520_1.jpg
można go jeszcze powiększyć
jest taniutki, wiadomo to nie naturalna skóra, ale nie mam aktualnie na zbyciu 6tys

tylko kolor inny wezmę

joliska
08-03-2010, 13:32
te napisy na panelach mnie co najmniej przerażają


Jakie napisy??? Panele mają być gładkie :evil:

oreganka
08-03-2010, 13:33
te z linka powyżej
mają takie napisy jakieś dziwne
już je kiedyś w sklepie widziałam

joliska
08-03-2010, 13:36
narożnik taki mi się podoba
http://www.bodzio.pl/zdjecia/10520_1.jpg
można go jeszcze powiększyć
jest taniutki, wiadomo to nie naturalna skóra, ale nie mam aktualnie na zbyciu 6tys

tylko kolor inny wezmę

Ile kosztuje? Wybierz tkaninę, a nie skaj, błagam...

joliska
08-03-2010, 13:37
Pobaw się dobieraniem kolorów podłogi, mebli i ścian:

http://www.balterio.com/roomdesigner.php?lang=pl&con=eu

oreganka
08-03-2010, 13:38
jakoś niecale 2 tys
tak wiem że one nie trwałe są, moja koleżanka ma ten sam użytkuje już 3 lata i wygląda jak nowy
te materiałowe są koszmarne

popcarol
08-03-2010, 13:39
Aaa odwoluje, teraz zobaczylam te cyfry! Zadnych cyfr na panelach! Takie, ale bez niczego!!
Naroznik - hmm sredni ;) Napisz ile, znajdziemy cos w tej cenie ladniejszego?

Sztuczna skora + tani naroznik hmm za 2 lata bedziesz miala popekany na podlokietnikach :( Moze material jednak?

oreganka
08-03-2010, 13:41
na kanapę planuję wydać max 2,5 tys

w sumie to już teraz nie mam zielonego pojęcia w jakim kolorze powinna być;/

joliska
08-03-2010, 13:47
Oreganko,

na pokazanym przez Ciebie narożniku - wybacz: paskudnym - zmieszczą się, wygodnie siedząc, 3 osoby... gdybyś wybrała najprostsze sofy i ustawiła je bokiem do siebie, masz miejsce dla 5-6 osób.

http://pliki.sklep.meble.pl/gfx/romek/sklep_oferta/18675/m2006630017.jpg

Kolor powinnaś teraz wybrać, bo potem będzie kłopot z dopasowaniem go do podłogi :)

popcarol
08-03-2010, 13:47
Zastanawialabym sie dopiero, jakbym miala wybrana podloge. Sciany latwo przemalowac, jakby co... zaraz poszukam jakichs rozsadnych...
Ta firma ma sofy dobrej jakosci w dobrych cenach. Polecane m.in. przez Betibb z naszego forum. Dostalam od nich ostatnio probki tkanin, niezle.

Ktoras Ci sie podoba?

http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=10957268

altager
08-03-2010, 13:49
narożnik wybrałam
... b) z uwagi na dużą liczbę gości u mnie jednorazowo...
A ja właśnie z tego powodu nie kupuję narożnika - goście siedzą jak "śledzie w beczce" i mylą talerzyki czy kieliszki :wink: :wink: :wink: ale ładnie wygląda na zdjęciu ten który wybrałaś :)

popcarol!!! a gdzie Ty byłaś jak ja szarych paneli szukałam :wink: - te z linka są super chociaż napisów też bym chyba nie chciała

joliska
08-03-2010, 13:50
Kolejne przykłady:

http://pliki.sklep.meble.pl/gfx/1000mebli/sklep_oferta/51399/m971487080.jpg

http://pliki.sklep.meble.pl/gfx/imebel/sklep_oferta/52427/m1142761937.jpg

http://pliki.sklep.meble.pl/gfx/fronti/sklep_oferta/44435/m157705599.jpg

oreganka
08-03-2010, 13:52
remont mojego gniazdka tak naprawdę miał być zrobiony tanim kosztem, a suma rośnie do monstrualnych jak na moją skromna kieszeń rozmiarów

ścian już nie mogę przemalować, musi zostać tak jak jest
magnolia i wrzos może to nie był najlepszy z możliwych wyborów
ale myślę że jakby dobrze meble dobrać to może być i tak nieźle

popcarol fajne te sofy i niedrogie
ja chciałabym coś o prostym kształcie bez udziwnień
i ożywić taką sofę jakimiś fajnymi poduchami

a co do kanapy to hmm nie wiem może nie mam gustu, ale ta którą pokazalam naprawdę mi sie podoba, nie koniecznie w tym kolorze
ale te wszystkie materiałowe takie babcine mi sie wydają

popcarol
08-03-2010, 14:33
Tak, remonty nie sa nigdy tanie.. a skoro masz nieduzo pieniedzy, raczej nie bedzie Cie stac na kolejna zmiane / wymiane czegos niedawno kupionego... wiec lepiej chyba powoli i w miare rozwaznie dobierac elementy tak, zeby do siebie pasowaly?

Poloz panele - wybierz szarawe bez napisow :) Zrob fotki. W miedzyczasie zamow probnik materialow z tej firmy. Maja naprawde fajne. Do tego pokrycia sa zdejmowane, wiec jesli wybierzesz material mozesz pokrowiec prac, a nawet kupic 2gi pokrowiec w innym kolorze od razu! Sama tak planuje zrobic.
Bawelna ich firmy jest naprawde niezla i na pewno nie jest babcina :)
Tania imitacja skory to nie jest dobry pomysl!

oreganka
08-03-2010, 17:56
panele zakupione
szarych nigdzie nie znalazłam

kupiłam bardzo jasny wiąz
w zimnej tonacji
http://www.kronooriginal.pl/data/shop/panele%20podlogowe/9400_s.jpg

popcarol
09-03-2010, 07:25
Chyba ok, nie sa zle. Polozylabym je i poczekala z zamawianiem reszty. Jak planujesz?

oreganka
09-03-2010, 07:33
tak zrobię
zobaczę jak to faktycznie wygląda
pocykam foty i mam nadzieję że coś poradzicie odnośnie koloru łóżka w sypialni
i szafy do zabudowy,mebli i kanapy do salonu

popcarol
09-03-2010, 07:34
Dokladnie, nie spiesz sie, lepiej nie wymieniac potem tak wielkich mebli ;)
Ciekawa jestem jak to wyjdzie :=)

oreganka
10-03-2010, 07:14
co myślicie o takich łóżkach?
http://brw.com.pl/files/produkty/5592/290_264/1265361819.jpg
http://brw.com.pl/files/produkty/5592/290_264/1265361819.jpg

popcarol
10-03-2010, 07:38
Oba takie same wkleilas? BRW, czyli plyta, ja jestem na nie :(
Forma ladna, ale kolor i okleina... :roll:
Jesli musi byc plyta, (chociaz drewniane mozna znalezc niedrogo), to niech bedzie biala...

Zrodlo niedrogich, fajnych lozek z drewna:
www.seart-meble.pl
Wlasnie czekam na lozko od nich:)

Stawialabym na drewno zabejcowane na bialo, bo lozka w okleinie olchy miodowej czy z tego co masz meble chyba bym nie chciala...

joliska
10-03-2010, 07:48
Popieram Popcarol - łóżko białe, będzie wyglądało lżej i nie będzie kłopotu z dopasowaniem odcieni "drewna". Przy tej propozycji, którą wkleiłaś, robi się kompletny misz-masz: nawet jeśli wybierzesz wybarwienie "olcha" czy "calvados" nie będą takie same, jak te, które już masz :(

Przejrzyj łóżka na www.sklep.meble.pl - jest ich mnóstwo, w różnych wykończeniach, wybarwieniach i cenach :)

oreganka
10-03-2010, 08:10
no ok może i nie dobierze się idealnie

ale jak kupię biale to tez będzie misz masz
drzwi calvados
meble olcha
panele wiąz
łóżko białe
i to wszystko na niecałych 9m2

popcarol
10-03-2010, 08:25
Bedzie, ale mniejszy. Biale lozko bedzie malo zauwazalne, zwlaszcza przykryte ladna narzuta. A kolejny odcien cieplej miodowej okleiny to bedzie zdecydowanie za duzo.
Np z www.seart.pl

http://www.seart.pl/images/lozka/classic.jpg

368 zl + transport, lozko oczywiscie BIALE (doplata za kolor chyba troszke, ale nie wiem ile) Prawdziwe drewno! Nie kolejna okleina... jak Ci sie znudzi kolor, albo kupisz nowe meble do sypialni, lozko bedzie mozna przemalowac jesli nie bedzie juz pasowalo!

Damro
10-03-2010, 09:19
a takie łóżko?Niedrogie a ładne i drewniane no i w kolorze olcha który wydaje mi się że najbardziej będzie pasowało do twojego zestawu.
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=945515980

ellaj
10-03-2010, 17:12
Do mebli pokojowych chyba to by bardziej pasowalo. Chocicaz ja wole proste formy...

joliska
10-03-2010, 17:38
a takie łóżko?Niedrogie a ładne i drewniane no i w kolorze olcha który wydaje mi się że najbardziej będzie pasowało do twojego zestawu.
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=945515980

Oreganka ma zamiar zmienić za jakiś czas meble w sypialni... I wtedy co, wymienił stryjek siekierkę na kijek???

Poza tym do małego pokoju łóżko bez wysokiego przodu.

Oreganko,

wiem, że wykończenie mieszkanka wykańcza Cię finansowo, ale tym rozważniej powinnaś planować zakupy: nie stać Cię na rzeczy tanie. Pomyśl o tym także w kontekście kanapy do pokoju dziennego - możesz bez niej żyć przez czas jakiś, a odłożone kilkaset złotych wydatnie wpłynie na jakość Twoich zakupów.
Przecież lepiej poczekać i kupić coś fajnego, niż kupować na chybcika i za rok płakać, że chce się zmienić na inne.

oreganka
10-03-2010, 21:51
porażka
panele jak się okazało mają nieco inny odcień niż mi się w sklepie wydawało
ich struktura i kolor to porażka
słoje i różne odcienie :( widać łączenia everywhere

DoniaSuzzi
10-03-2010, 21:59
porażka
panele jak się okazało mają nieco inny odcień niż mi się w sklepie wydawało
ich struktura i kolor to porażka
słoje i różne odcienie :( widać łączenia everywhere

Hehe miałam podobne odczucie (jak nie gorsze), jak położyli nam panele w salonie, .. a później, jak ponownie przyjechałam do domu to zrobiły na mnie piorunujące wrażenie i dziś nie zmieniałabym ich na żadne inne! :wink: Także myślę, że to tylko chwilowe oreganko! Jak skończysz cały remont, pewnie będziesz bardzo zadowolona! Wrzuć zdjęcia - na pewno nie jest tak źle i uszy do góry!

joliska
11-03-2010, 06:23
porażka
panele jak się okazało mają nieco inny odcień niż mi się w sklepie wydawało
ich struktura i kolor to porażka
słoje i różne odcienie :( widać łączenia everywhere

Przemilczę ...

oreganka
11-03-2010, 06:55
Przemilczę ...

dlaczego??

joliska
11-03-2010, 07:07
Bo mi Cię szkoda :) Chciałaś uporządkować kolory drewna, a spotęgowałaś zamieszanie.

oreganka
11-03-2010, 07:14
niestety:(
póki co mam wrażenie że ta podłoga dominuje
a miało być na odwrót:(

popcarol
11-03-2010, 07:35
Foty wrzuc, moze nie jest tak tragicznie?

DoniaSuzzi
11-03-2010, 21:23
Mnie się wydaję, że po prostu nie podobały Ci się te szare i przemawiają do Ciebie ciepłe kolory :wink: Mnie się bardzo podobają, wcale nie są takie złe, ani wcale to tragicznie nie wygląda jak pisałaś. Jest bardzo ok! :D No i wielki szacun,że układałaś je sama! :o Brawo! :) Ja bym dała meble jakieś jaśniutkie (pokój jest malutki) .. może sosnowe? Nie są drogie, a ładne :)

oreganka
11-03-2010, 21:29
pokój ma 5,6x3
więc jest średnio ustawny

na jednej stronię planuję zabudować szafę i nie bardzo wiem jak to zgrać z widokiem na calvadosową kuchnię
może szafa z mrożonego szkła?w drzwiach mam takie szyby
tylko może jakieś narożniki tej szafy z drewna z którego będzie stół i reszta mebli w salonie
pod oknem narożnik
i jeszcze gdzies jakiś stół z krzesłami

popcarol
12-03-2010, 07:10
Na moje oko masz 2 wyjscia, zeby z tego dobrze w miare wybrnac ;)

1/przemalowujesz sciany na jasnutki szary / biel zlamana szaroscia lub innym zimnym kolorem
2/kupujesz biale meble, kanapa moze byc szara.

(do tych paneli zrobilabym sama u siebie i punkt 1 i 2 :roll: )

Jesli meble i sofa beda w cieplych kolorach, bedziesz codziennie wracac do budyniowego mieszkania :/

Ta fotka to sypialnia, gdzie maja stac te meble w okleinie calvados?
Jesli tak, to lozko tylko biale tu widze... kolejna jasna okleina i bedzie milion wzorkow...
Jak wyglada salon?

DoniaSuzzi
12-03-2010, 07:19
Jesli meble i sofa beda w cieplych kolorach, bedziesz codziennie wracac do budyniowego mieszkania :/

Brzmi bardzo smakowicie :wink:

joliska
12-03-2010, 07:36
Jesli meble i sofa beda w cieplych kolorach, bedziesz codziennie wracac do budyniowego mieszkania :/

Brzmi bardzo smakowicie :wink:

Ale nawet najpyszniejszy budyń po 2 dniach wywołuje odruch wymiotny ;)

Oreganko,

mogę tylko życzyć Ci powodzenia w doprowadzaniu Twojego mieszkania do stanu dla Ciebie idealnego. Jako że jestem z frakcji zimno-szaro-białych, pasuję :)

oreganka
12-03-2010, 07:51
ta fotka to salon

sypialnia jest malutka

joliska
12-03-2010, 07:54
:o Sądziłam, że to sypialnia... Zdjęcie zrobione jest niefortunnie czy jednak rozmiary trochę się różnią od tych podanych na planie?

oreganka
12-03-2010, 07:54
jolisko dziękuję za pomoc

ja po prostu chyba nie trawię w swoim otoczeniu na dłuższą metę zimno szaro białych kolorów
i podświadomie i tak wybieram ciepłe budyniowe;]

oreganka
12-03-2010, 08:33
nie do końca chyba jednak rozumiem czym się wyróżnia budyniowe i mdłe wnętrze

dlaczego to nie jest mdłe, a podloga i kolor ścian podobne?

no tutaj co prawda sa ciemne meble, ale może ja też bym mogła mebelki w kolorze orzecha?
http://inspiracje.leroymerlin.pl/medium/6235_pokoj.JPG

popcarol
12-03-2010, 09:00
Mdle to akurat ja lubie ;) Budyniowosc robi za duzo cieplych kolorow na raz ;)
Zobacz na kolor scian tutaj - ta po lewej chyba biala, ta niby ciepla tez jasniutka, blizej jej do bieli niz do kremu.
Kanapa tez prawie biala - biel jest chlodnym, zimnym kolorem.
Ciemne meble - tutaj wenge chyba bardziej, na pewno nie orzech. Tez zimny kolor. Wiec ten kawalek cieplej w kolorze podlogi nie dominuje.
A u Ciebie wszystko cieple...

Jakie wymiary ma salon? Bo myslalam ze to sypialnia...

oreganka
12-03-2010, 09:24
salon 5,60x2,9 czy 5,60x3 coś koło tego
sypialnia 3x3 jakoś

kolor ścian jest bardzo zbliżony do mojej magnolii, ona też jest bardzo jasna lekko kremowa
no a gdybym ja kupiła białą kanapę? i meble orzech albo jakiś inny zimny średnio ciemnego koloru bo raczej wenge nie będzie pasował w połączeniu z calvadosem kuchennym
i te czerwony dodatek w postaci ust marlin ... pięknie

Damro
12-03-2010, 09:40
ok są foty

nie o taki efekt nam chodziło, panele w sklepie wśród tych wszystkich ciemnych wydawały się naprawdę jasne
prawda jest taka że są raczej w ciepłym żółtym kolorze
teraz help mi jaki kolor mebli i kanapy?
tylko błagam nie piszcie że biały bo umrę natychmiast śmiercią tragiczną
http://images36.fotosik.pl/158/cc2a09a76cb5b6eamed.jpg
sama je układałam jestem szalenie z siebie dumna, pomimo tego że nie dało się żadnego sensownego wzoru z tego ułożyć

szkoda tylko że panele nieułożyłaś poziomo tylko pionowo,pokój wtedy optycznie wydawałby się większy.

oreganka
12-03-2010, 09:43
panele układa się prostopadle do kąta padania światla- tą zasadą się kierowałam
a po za tym muszę pokój jakoś połączyć z przedpokojem, a tam nie bylo szans żeby poziomo układać

joliska
12-03-2010, 09:53
nie do końca chyba jednak rozumiem czym się wyróżnia budyniowe i mdłe wnętrze

dlaczego to nie jest mdłe, a podloga i kolor ścian podobne?

no tutaj co prawda sa ciemne meble, ale może ja też bym mogła mebelki w kolorze orzecha?
http://inspiracje.leroymerlin.pl/medium/6235_pokoj.JPG

Kolory ścian są tutaj chłodne :)

izabelisina
12-03-2010, 09:59
panele układa się prostopadle do kąta padania światla- tą zasadą się kierowałam
a po za tym muszę pokój jakoś połączyć z przedpokojem, a tam nie bylo szans żeby poziomo układać


Kąt padania światła to jeden z czynników podczas układania czy to parkietu czy też paneli. Ale bardzo istotne jest wrażenie optyczne, bo to pierwsza rzecz jaka rzuca się w oczy podczas spojrzenia na wnetrze. Dlatego ja równiez byłabym za ułożeniem paneli wzdłuż krótszej sciany...ale teraz jak to się mówi "po ptakach" :-?

Zdecydowanie musisz wyrównac kolorystykę. Przez kolor podłogi zrobiło się ciepło, wiec teraz trochę zimnych kolorów dodaj. Inaczej ta ciepłota przytłoczy.

Spróbuj może zrobic sobie taką paletę kolorów wykorzystanych do tej pory u ciebie, połóż na jednym, gładkim tle (najlepiej białym) i wtedy spróbuj zobaczyć czego brakuje zeby wyrównać palete kolorów. Do tego co masz dokładaj różne kolory (wykorzystaj ciuchy, cokolwiek). Chodzi po prostu o to zeby wybrac najodpowiedniejsze zestawienie a przede wszystkim zestawienei w którym bedziesz sie dobrze czuła :-)

aneta-we
12-03-2010, 10:03
Takie piszecie rzeczy niby oczywiste a laikowi miesza sie w głowie :-?
Myślałam, ze najlepiej wybrać do pomieszczenia albo ciepłe kolory albo zimne.
Chyba sama będę potrezbowała pomocy przy wyborze mebli do salonu i jadalni. Też pomożecie? Pliss :(

A juz te wizualizacje i wyklejanki jakie robicie- szok.

joliska
12-03-2010, 10:07
Dla osób z problemami kolorystycznymi - i na sobie, i u siebie :)

http://blog.wearpalettes.com/

izabelisina
12-03-2010, 10:15
Dla osób z problemami kolorystycznymi - i na sobie, i u siebie :)

http://blog.wearpalettes.com/


Genialny blog joliska :-) Na razie tylko rzuciłam okiem ale juz mi sie podoba.

oreganka
12-03-2010, 10:15
jeśli chodzi o to ułożenie paneli
nie bardzo wiedziałam jak połączyć panele ułożone poziomo z panelami ułożonymi pionowo;/
wydawało mi się że to będzie okropnie wyglądało
ale faktycznie pokój się jakoś optyczne zmniejszył przez te panele...

a na tych kolorach się nie znam, jestem bezradna co do wyrobu kanapy, chyba nie mam takiej wyobraźni, nie mam zielonego pojęcia jaki kolor tam bedzie pasował...
o zgrozo w pierwszej kolejności chcialam kupić brąz... ale to już by chyba zakrawało na zbrodnię heheh

popcarol
12-03-2010, 10:23
Ulozenie paneli nie jest az takim problemem tutaj, ja bym zostawila.
Biala kanapa - tylko skora. O skoropodobnzch juz bylo. A z materialem oszalejesz, nawet jesli pokrowce daloby sie sciagnac ;)

Meble widze tutaj naprawde biale i tylko biale ;) Gdybys miala inna kuchnie, to moze i to wenge by uszlo, chociaz nie lubie tego koloru (za popularny ostatnio)..

oreganka
12-03-2010, 10:24
Dla osób z problemami kolorystycznymi - i na sobie, i u siebie :)

http://blog.wearpalettes.com/


Genialny blog joliska :-) Na razie tylko rzuciłam okiem ale juz mi sie podoba.

hmm a ja chyba nie wiem o co kaman
pokazano zestawienia kolorów które do siebie pasują? czy na odwrót

popcarol
12-03-2010, 10:26
Pasuja :)

oreganka
12-03-2010, 10:30
Pasuja :)no dobra żartowałam;p;p
ubrania i kolorki obok siebie to jedno
a meble podłogi okna itp to zupełnie co innego
to trzeba sobie wyobrazić, widzieć to... wy widzicie a do mnie przemówią jedynie jakies przyklady
aranże
zdjęcia innych pomieszczeń

joliska
12-03-2010, 10:37
ubrania i kolorki obok siebie to jedno
a meble podłogi okna itp to zupełnie co innego
to trzeba sobie wyobrazić, widzieć to... wy widzicie a do mnie przemówią jedynie jakies przyklady
aranże
zdjęcia innych pomieszczeń

Oreganko,
to to samo :) tak jak w ubraniach źle wygląda połączenie ciepłej zieleni z ciepłym brązem czy pomarańczem, tak też źle wygląda w mieszkaniu.

altager
12-03-2010, 10:40
Jesli meble i sofa beda w cieplych kolorach, bedziesz codziennie wracac do budyniowego mieszkania :/

Brzmi bardzo smakowicie :wink:

A jak dla mnie to brzmi mdło i niestrawnie :(
Coś mi się wydaje oreganko, że chciałabyś jakiejś odmiany, ale boisz się i bliżej Ci do takich tradycyjnych, ciepłych kolorów (bo wydają się bezpieczne). Można i tak! ale trzeba uważać, żeby nijakość nie wyszła. Swoją drogą to zdjęcie chyba trochę przekłamuje kolory. Zrób jeszcze jakieś w świetle dziennym i w kilku ujęciach. I napisz dokładnie co to za panele, jakiej firmy i jak się nazywają bo jasnego wiązu nie moge w necie znaleźć.

joliska
12-03-2010, 10:44
Beżowe ściany - zimne! - w inspiracjach:


https://www.decorpad.com/photos/2009/12/23/d68ef88b5f03.jpg

https://www.decorpad.com/photos/2009/12/23/2a53ea228a72.jpg

https://www.decorpad.com/photos/2009/12/23/0d5a78f09b61.jpg

http://www.housetohome.co.uk/imageBank/cache/b/beige-living-room.jpg_e_9c53654d7f7c9c72667efde1daba6b35.jpg

Pooglądaj najlepsze strony wnętrzarskie, np.:

http://www.housetohome.co.uk/
http://www.seasonsforallathome.com/
http://www.apartmenttherapy.com/

DoniaSuzzi
12-03-2010, 10:50
Jesli meble i sofa beda w cieplych kolorach, bedziesz codziennie wracac do budyniowego mieszkania :/

Brzmi bardzo smakowicie :wink:

A jak dla mnie to brzmi mdło i niestrawnie :(

Jak dla mnie absolutnie. Jest moda na szarości i ludzie płyną z modą. Sa z pewnością nowoczesne i przywołują 'wow' na swój widok, ale, jak dla mnie, mieszkanie na dłuższą metę z szarościami jest przygnębiające i 'chłodne'. Tzw 'budyniowe' wnętrza są, masz rację, bezpieczne, klasyczne, tradycyjne (nic w tym złego), ale jeśli oreganka podświadomie wybiera takie kolory, to oznacza, że czuję się w nich swobodnie i komfortowo. Moim zdaniem nie każde zestawienie ciepłej podłogi i ścian (w tym oreganki) musi być od razu 'niestrawne'. W końcu goście, dla których to wnętrze będzie mdłe przyjdą na 2-3 h, a ona tam będzie mieszkać.

Co nie znaczy, że nie ma szukać jakiejś równowagi w kolorach
:wink:

P.S Może warto pomyśleć np o 'zimniejszym' oświetleniu pokoju?

altager
12-03-2010, 11:14
Jesli meble i sofa beda w cieplych kolorach, bedziesz codziennie wracac do budyniowego mieszkania :/

Brzmi bardzo smakowicie :wink:

A jak dla mnie to brzmi mdło i niestrawnie :(

Jak dla mnie absolutnie. Jest moda na szarości i ludzie płyną z modą. Sa z pewnością nowoczesne i przywołują 'wow' na swój widok, ale, jak dla mnie, mieszkanie na dłuższą metę z szarościami jest przygnębiające i 'chłodne'. Tzw 'budyniowe' wnętrza są, masz rację bezpieczne klasyczne, tradycyjne (nic w tym złego), ale jeśli oreganka podświadomie wybiera takie kolory, to oznacza, że czuję się w nich swobodnie i komfortowo. Moim zdaniem nie każde zestawienie ciepłej podłogi i ścian (w tym oreganki) musi być od razu 'niestrawne'. W końcu goście, dla których to wnętrze będzie mdłe przyjdą na 2-3 h, a ona tam będzie mieszkać.

Co nie znaczy, że nie ma szukać jakiejś równowagi w kolorach
:wink:

P.S Może warto pomyśleć np o 'zimniejszym' oświetleniu pokoju?

Dla wyjaśnienia! - odniosłam się do Twojej wypowiedzi, a nie jako komentarz do aktualnego wyglądu pokoju oreganki. Choć to nie moja kolorystyka to ciągle jeszcze uważam, że można w nim osiągnąć przyjemny klimat. Oreganka sama musi wiedzieć z czym się dobrze czuje :D, a zaczynam się obawiać, że jak się naogląda pomysłów wnętrzarskich to będzie jeszcze bardziej zakręcona. :wink:

DoniaSuzzi
12-03-2010, 11:53
Jesli meble i sofa beda w cieplych kolorach, bedziesz codziennie wracac do budyniowego mieszkania :/

Brzmi bardzo smakowicie :wink:

A jak dla mnie to brzmi mdło i niestrawnie :(

Jak dla mnie absolutnie. Jest moda na szarości i ludzie płyną z modą. Sa z pewnością nowoczesne i przywołują 'wow' na swój widok, ale, jak dla mnie, mieszkanie na dłuższą metę z szarościami jest przygnębiające i 'chłodne'. Tzw 'budyniowe' wnętrza są, masz rację bezpieczne klasyczne, tradycyjne (nic w tym złego), ale jeśli oreganka podświadomie wybiera takie kolory, to oznacza, że czuję się w nich swobodnie i komfortowo. Moim zdaniem nie każde zestawienie ciepłej podłogi i ścian (w tym oreganki) musi być od razu 'niestrawne'. W końcu goście, dla których to wnętrze będzie mdłe przyjdą na 2-3 h, a ona tam będzie mieszkać.

Co nie znaczy, że nie ma szukać jakiejś równowagi w kolorach
:wink:

P.S Może warto pomyśleć np o 'zimniejszym' oświetleniu pokoju?

Dla wyjaśnienia! - odniosłam się do Twojej wypowiedzi, a nie jako komentarz do aktualnego wyglądu pokoju oreganki.

Być może, ale mój komentarz (jak wszystko w tym temacie) dotyczy wnętrza oreganki i dość 'smakowitego' określenia go. Bo chyba o tym tu dyskutujemy (?) tak więc wszystko jedno. Chyba, że ktoś nie lubi budyniu ...

oreganka
12-03-2010, 12:01
faktycznie trochę się boję odejść od kolorów standardowych typu beze brązy
moze trochę dlatego że w takich kolorach rzeczywiście czuję się komfortowo, a może po prostu dlatego że boję się zaryzykować

nie chciałabym aby wnętrze mojego mieszkanka był odpychające i zimne,
no ale nie chcialabym też mydelniczki i budyniu czy jak tam to nazwać;]

oreganka
14-03-2010, 15:57
decyzje już raczej zapadły
w salonie będzie sofa ecru i pufy
stoliczek, szafka rtv w kolorze orzecha z szkłem mrożonym jak się uda znaleźć,
szafa do zabudowy również
dodatki groszkowe lub czerwone -zastanwiam się jeszcze
podoba mi się taki zestaw

altager
15-03-2010, 18:30
Skoro jak piszesz decyzje zapadły, to pochwal się efektami po skończeniu meblowania :D

aneta-we
15-03-2010, 19:42
decyzje już raczej zapadły
w salonie będzie sofa ecru i pufy
stoliczek, szafka rtv w kolorze orzecha z szkłem mrożonym jak się uda znaleźć,
szafa do zabudowy również
dodatki groszkowe lub czerwone -zastanwiam się jeszcze
podoba mi się taki zestaw

stawiałabym na groszkowe :wink:

joliska
16-03-2010, 05:24
decyzje już raczej zapadły
w salonie będzie sofa ecru i pufy
stoliczek, szafka rtv w kolorze orzecha z szkłem mrożonym jak się uda znaleźć,
szafa do zabudowy również
dodatki groszkowe lub czerwone -zastanwiam się jeszcze
podoba mi się taki zestaw

stawiałabym na groszkowe :wink:

Poczekałabym aż wszystko stanie na swoim miejscu, bo może się okazać, że magnolia, ecru i szkło mrożone pilnie potrzebują jakiegoś innego koloru ;)

Oreganko, czy Ty chcesz szkło mrożone na front szafy??????

insula
22-07-2010, 10:47
Ja tylko wtrąciłabym a propos tych wcześniejszych mebli olcha miodowa, która także opanowywała moj dom rodzinny - ze one takze nadaja sie do malowania. przyklad ponizej.

http://img442.imageshack.us/img442/1052/szafa02.jpg (http://img442.imageshack.us/i/szafa02.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

http://img180.imageshack.us/img180/2967/szafa10.jpg (http://img180.imageshack.us/i/szafa10.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)


Instrukcja wykonania w linku:
http://www.domzpomyslem.pl/show/szafa-dla-odwaznych

monjan
22-07-2010, 11:05
Oreganka ma mnóstwo calvadosa, nie sposób malować całej kuchni i wszystkich drzwi wewnętrznych ...

ok a jak, czym przemalować takie meble?typu pażdzioch olcha z BRW?
proszę łopatologicznie...

insula
22-07-2010, 11:51
ok a jak, czym przemalować takie meble?typu pażdzioch olcha z BRW?
proszę łopatologicznie...

Oni malowali powyżej olejną popielatą i zwykłą emulsyjną zieloną, ale z tego co wiem do mebli lepsze są farby akrylowe i takimi to można nawet meble w łazience chlasnąć :)

monjan
22-07-2010, 12:02
Oni malowali powyżej olejną popielatą i zwykłą emulsyjną zieloną, ale z tego co wiem do mebli lepsze są farby akrylowe i takimi to można nawet meble w łazience chlasnąć :)

a czy trzeba przed malowaniem jakoś przetrzeć?oczyścić?zmatowić?
czy od razu farbą(pewnie kilka razy?wałkiem?)

insula
22-07-2010, 13:04
Jeśli chodzi o drewno to trzeba je potraktować papierem ściernym, a jeśli chodzi o drewnopodobne, tj. paździerz z okleiną to trzeba tylko przetrzeć szmatką, nie może być nigdzie tłuste. Zmatowienie dotyczy tylko drewna, okleina mogłaby się bezpowrotnie zniszczyć. Najlepiej wałeczkiem, po wyschnięciu pokryć drugą warstwą :)