PDA

Zobacz pełną wersję : Max PLECEWICE



doli
08-07-2005, 08:54
Kupiłam Maxa z Plecewic kl 15 po 1,78 za szt. - myslę, że cena OK, ale czy macie doświadczenia z jego jakością - ekipa mówi, że dobrze wypalone - ale mi się wydaja brzydkie, może dlatgo że sąsiad stawia z Porothermu ? :o

długi
08-07-2005, 09:09
Mnie proponowali po 1,65 zł/szt ale w marcu ale po doświadczeniach z 8 i 12 powiwdziałem ,że więcej tego g..... nie wezmę do ręki. 30% na palecie to gruz.

aśka(*)*(*)*
08-07-2005, 12:46
ja właśnie dostałam propozycje takiego samego maxa za 1,52 zł za sztuke. i teraz nie wiem - brać czy nie?

doli
08-07-2005, 12:59
Gdzie dostałaś taka propozycję ????????

Cena jest co najmniej atrakcyjna - można kontakt ?

aśka(*)*(*)*
08-07-2005, 13:16
a skąd jesteś? z warszawy?
namiar mogę ci dać wieczorem, bo ma go mój mąż przy sobie.
ale jak myślisz, warto ryzykować? co prawda tylko jedna zła opinia...

doli
08-07-2005, 13:21
Z okolic Warszawy. Proszę o kontakt - wcale nie są takie złe, jak jest duzo odrzutów to zawsze Plecewice uznaja reklamację - słyszałam o nich taka opinię

Dorota

Bard13
08-07-2005, 13:36
Mam dom postawiony z MEGA MAXa 30 z Plecewic.

To wersja poryzowana Maxa, czyli technologia jak porotherm.
ALe w odróżnieniu od porothermu, ja nie miałem 10% strat z transportu. Dobrze wypalony i solidny.

NAprawdę polecam.
Można więcej poczytać w moim dzienniku budowy dlaczego uciekłem z krzykiem od porothermu i obejrzeć na fotkach mur z plecewic.

Zapraszam

Samych murów na żywo już nie, bo mamy tynki i ocieplenie.

BRYŚ
08-07-2005, 14:14
Wizualnie to plecewicka cegła wygląda jak jakiś 5 gatunek, ale ludzie budują.

Ja mam porotherm P+W i jest cacy. Mało odpadów (może ze 2 taczki).

Ilość odpadów w trakcie murowania zależy głównie od murarza. Jak jest niechluj i wali młotkiem po całości to tak bywa.

brzuzens
08-07-2005, 14:28
ale jak myślisz, warto ryzykować? co prawda tylko jedna zła opinia...

Nie chce zasiac zadnego ziarenka niepewnosci, ale ostatnio zajrzalem na jedna budowe w poszukiwaniu ekipy. Pogadalem sobie chwile i majster narzekal na Plecewice (tylko tam było U220) ze strasznie nie trzymaja wymiarow - jak licowal sciane z jednej strony, to z drugiej miał fale Dunaju.

Pozdrawiam
Brzuzens

aśka(*)*(*)*
08-07-2005, 15:09
właśnie skończyłam czytać opinie na ten temat które juz były na tym forum. w sumie wyszło na sporą korzyść dla plecewic. były opinie negatywne ale większość pozytywnych. więc się zdecyduje. nawet o dobrej firmie - czytaj znanej i markowej - jak chociazby wessenbergr czy jak mu tam, słyszałam wiele złego. więc wszystko zalezy od mojego farta!

a fart mam!

pożyjemy, zobaczymy....

Yoric
08-07-2005, 15:11
doli,

nie przejmuj sie tym narzekaniem coponiektorych i buduj! i sie nie przejmuj!
ja mam b dobre zdanie o pustakach Plecewickich bo :
1. najpierw budowalem z pustakow z Cegielni Wolomin, pozniej zamowilem Plecewice - lepsze, rowniejsze, mniej spekane od wolominskich
2. odpady ...pfffff ... z Plecewic mialem moze 2 (slownie 2) a moze 3 cegly pekniete tak ze te 2 taczki to jakis hurt
3. zlej baletnicy ... moze murarz narzekacz to zwykly partacz byl ...i musial jakies wytlumaczenie znalezc. Poza tym lekkie nierownosci spowoduja, ze tynk bedzie sie lepiej trzymal.

pzdr,

Yoric

doli
08-07-2005, 15:16
też tak myślę, mój murarz - myslę, że dobry - powiedział, że najważniejsze że są dobrze wypalone, odpadów jest BARDZO mało - widziałam - a, że są troche nierówne - tynk to załatwi !! :wink:

tomek_lodz
08-07-2005, 20:15
U mnie spekanych było dużo (głównie wsród DZ-ki 9mm ok 10-15%, bo kupili nowe hamerykańskie :wink: maszyny które układają je na palecie bokiem)reklamowałem przyjechał przedstawicilel z plecewic i powiedział żebym uszkodzony materiał odkładał na bok przyjedzie pod koniec zabierze i dao wybory odda kasę lub da pełnowartościowy matariał na zamianę i to jest podejście profi 8)
Co do koloru to obejrzyj peknięty pustak w środku ma lepszy kolor niż na zewnątrz (tutaj kolor zależy od warunków palenia (ilości tlenu mieszanki gazu itp) a o temp wypalania i poprawności tego procesu świadczy kolor w srodku. a poroterm jest barwiony stucznie stąd taki ładny ( a wypalany w niższej temperaturze (inaczej spaliłby się zawarty z nim wiór))

długi
08-07-2005, 22:22
[quote="doli"a, że są troche nierówne - tynk to załatwi !! :wink:[/quote]

przjdzie glina dziury nima

tak kiedyś mawiali murarze ja budowałem z max wienerberger z Zielonki
na 3600 pustaków 2 pęknięte i to w czasie rozładunku. Cena niezła bo płaciłem po 1.85/szt . Plecewice j/w choć jak ktoś powiedział "ludzie budują".
Sprawdź jeszcze kozłowice bo jakościowo chyba najlepsze a podobno mają teraz jakąś zajefajną promocję