PDA

Zobacz pełną wersję : Jakie nadpro?a?



14-11-2002, 18:01
Zastanawiam się jakie zastosować nadproża w budowanym domu. Projekt nic na ten temat nie mówi, a do wyboru jest co najmniej kilka. Zastanawiałem się nad naprożami Wienerbergera, ale są jeszcze typu L, U, no i tradycyjne - zbrojony beton przygotowywany na budowie. Poza tym część okien jest z łukiem, więc i tak będzie chyba trzeba nadproża dla tych okien przygotowywać na budowie. Co polecacie? Będę budował z Maxa.

radex
15-11-2002, 08:49
Ja mam w domu nadproża wykonywane na budowie. W przyszłym roku robię rozbudowę i szef ekipy, która będzie budować też poleca tradycyjne zbrojone nadproża. Mówi, że i tańsze i lepsze...

MZel
15-11-2002, 08:52
Ja tez mam nadproza przygotowane na budowie

Młody
15-11-2002, 09:11
Hej anonimowy

Formy do okien lukowych budowlancy wykonali na budowie. Musze powiedziec, ze bardzo sprawnie im sie to udalo. Wszystkie o takich samych rozmiarach idealnie rowne. Obawialem sie,ze cos ,,skopia,, ale jest o.k .Teraz sciana zewnetrzna fajnie wyglada, jak na budynkach przedwojennych z oknami lukowymi. Nadproze wykonane jest z cegiel. Dokladnie nie wiem jak takie nadproze sie nazywa. Ale wyglada efektownie. Tak na marginesie to w domu wszystkie otwory drzwiowe i okienne w scianie zewnetrznej sa z lukiem.