PDA

Zobacz pełną wersję : Czy wasze dzieiciaki, tez kochaja MUSIEROWICZOWĄ?



08-07-2005, 10:55
Tak jak w temacie, prosze o odp.:)

smutna lidka
08-07-2005, 11:34
Tak jak w temacie, prosze o odp.:)


ja czytałam i kochałam :D
przynajmniej troszkę :wink:
zaczęłam od Szóstekj klepki i chyba najbardziej mi się podobała
ale to daaawno było, bo miałam wtedy 11 lat :lol:
ale człowiek stary jest :o

oczywiście moje dzieciaki też będą czytać :)
[chyba, ze ich nie będzie :lol: ]

agniesia
08-07-2005, 11:35
ja jak Lidka, mialam czytalam i kochalam,
dziecie dopiero w przedszkolu :D

andrzejka
08-07-2005, 21:53
Dzieci narazie nie ale ja ją uwielbialam w mlodości :wink: ato juz dawno, dawno temu :(
Warto rzeczywiście podsunąć dzieciakom :P

pattaya
08-07-2005, 22:52
Musierowiczową?
Nie czytałem.
Jako chłopiec byłem fanem "Tygrysków"
Miałem ich kilkaset.

09-07-2005, 21:46
Przyznam się, ze ja namietnie teraz poczytuje :oops:

GośkaJ
12-08-2005, 22:40
Oj, ja czytam nałogowo, ciagle. Jak tylko mi źle to sobie nastrój poprawiam :D . I mam nadzieję że córcia też przeczyta za pare lat (bo synek to raczej nie :wink: )

12-08-2005, 22:42
A u mnie synek! :wink:

fizyk
16-08-2005, 10:56
HAhahahahahah :D :D :D :D
Moje dzieci są trochę za małe na Musierowiczkę (5 i pół roczku i 2 latka), ale... ja jestem OGROMNYM fanem Jezycjady. Żeby nie było niedomówień - jestem facet 30-letni. Jak byłem młodym molem książkowym to czytałem wszystko o Indianach, kowbojach, westmanach itp. Potem sensacja (Amber), Ludlum itp. Po ślubie - jakieś 8 lat temu - żona podrzuciła mi Szóstą Klepkę. No i zaczęło się .... (Kiedyś przerabiałem Idę Sierpniową ale jakoś wtedy jesczze nie "dojrzałem" do tych książek). Czytam (a raczej czytamy - bo moja Fizula to też zwolenniczka) wszystko na bieżąco. Mamy wszystkie części. Z niecierpliwością czekamy na kolejne.

Budujący Fani Borejków - łaczcie się!!!!!!!!!!!!!!!!!

GośkaJ
16-08-2005, 11:11
No proszę, facet :D :D :D
A z kolejnością czytania to u mnie było podobnie :lol: . W dzieciństwie kochałam np Londona, a na Musierowiczową przyszedł czas tak koło dwudziestki :wink:

Funia
16-08-2005, 14:37
Dzieciaki???/
Ja sama jestem jej fanką
każdy tom przeczytałam po kilka razy :wink:

16-08-2005, 18:42
Ja tez je kocham, co to za przesąd, ze tylko dziewczyny!! :wink:

aha26
16-08-2005, 19:09
Dzieci jeszcze nie mam,ale sama uwielbiałam Musierowiczowa :wink:

Wojty
16-08-2005, 19:29
Pierwsza Musierowiczowa dostalam na nagrode w 4 albo 6 klasie (wtedy chyba jeszcze nie byla taka znana)- to byla "Kłamczucha" przeczytalam ja jednym tchem :D a potem byl "Kwiat kalafiora" "Opium w rosole" itp i itd :D

Maluszek
17-08-2005, 08:25
Moja córka jeszcze nie czytała ale może już niedługo - za to ja jestem fanką Jeżycjady. Mam wszystkie części i całość przeczytałam już kilka razy a na tym na pewno się nie skończy :D

fizyk
17-08-2005, 09:57
Ciekawe kiedy pojawi się następny tom. Dobrze że Pani Gosia odstąpiła od zaprzestania pisania cyklu. Bardzo się ucieszyłem, kiedy postanowiła pisać dalej!!!!

17-08-2005, 14:13
Nastepny tom pod tytułem :Żaba( kto uważnie czytał 'Imieniny', wie, że Żaba to siostra Fryderyka :wink: ), ukaże sie po wakacjach 2005 :lol:

GośkaJ
17-08-2005, 15:06
Gdzieś czytałam że żaba będzie na gwiazdkę (ale mogę się mylić :wink: )
A swoją drogą fajnie byłoby, tak na czas budowy, remontu, być w jednej osobie Robrojkiem, Gizelą i Gabrysią...

17-08-2005, 16:26
www.akapit-press.com.pl :wink:

nefret
29-10-2005, 22:07
www.akapit-press.com.pl :wink:

super :) ja też uwielbiam Jeżycjadę - a dzieckiem już nie jestem :D
Te książki mają jednak w sobie tyle ciepła że obalaja każde ograniczenie wiekowe ;)

Joanna i Janusz
30-10-2005, 00:30
Dzieciaki jeszcze nie,ale MY tak :D

ewak39
30-10-2005, 14:28
Jak sie ciesze, ze bedzie kolejny tom! :oops: :D

Dzieciom kupilam "Hihopter" i jestem bardzo rozzalona, bo zadne z nich nie mowi na tyle dobrze po polsku, zeby sie tak naprawde zainteresowac...

dziubulek
30-10-2005, 19:19
Ja tez jestem wielka fanka Musierowicz, przeczytalam ostatnio KLAMCZUCHE I JEZYK TROLLI. Uwazam ze, jej ksiazki sa super. Teraz czekam az kuzyn przywiezie mi z Polski kolejny tom IMIENINY. :lol:

siłaczka
07-01-2006, 21:49
Uwielbiają, wszystkie cztery córki. Zaraziły mnie. Właśnie czytam drugi raz cały cykl. Wymarzony prezent na gwiazdkę to była "Żaba". Jeszcze nie czytałam. Dziewczyny łyknęły, zanim skończyły się święta.

fizyk
09-01-2006, 07:49
A już za jakiś czas będzie Czarna Polewka :wink:
Już się nie mogę doczekać!

Funia28
03-04-2006, 14:21
Tak jak w temacie, prosze o odp.:)


ja czytałam i kochałam :D
przynajmniej troszkę :wink:
zaczęłam od Szóstekj klepki i chyba najbardziej mi się podobała
ale to daaawno było, bo miałam wtedy 11 lat :lol:
ale człowiek stary jest :o

oczywiście moje dzieciaki też będą czytać :)
[chyba, ze ich nie będzie :lol: ]
I ja obiema rękami się pod tym podpisuję.

Dropsiak
20-04-2006, 14:15
Tak jak w temacie, prosze o odp.:)


ja czytałam i kochałam :D
przynajmniej troszkę :wink:
zaczęłam od Szóstekj klepki i chyba najbardziej mi się podobała
ale to daaawno było, bo miałam wtedy 11 lat :lol:
ale człowiek stary jest :o

oczywiście moje dzieciaki też będą czytać :)
[chyba, ze ich nie będzie :lol: ]
I ja obiema rękami się pod tym podpisuję.
Ja też :lol: :lol:
Jako ciekawostke dodam,ze w ciagu ostatnich 2-3 msc mój mąz /po 30 dla jasności/ połknął cała Jeżycjadę /zachwycił sie szczególnie Kalamburką/ i głosi, ze będzie trzeba zapoznać z Musierowiczowa naszego 8 latka :o :o :o :o
ps. I sypie co śmieszniejszymi cytatami :D 8)

fizyk
24-04-2006, 08:11
Dropsiaku - takich facetów jest więcej. Ja sie zapoznałem z MM też po swoim poślubie. Tyle że miałem wtedy lat mniej niż 25 :wink: Od tego momentu uzależniłem się i na naszej półce są wszystkie pozycje Jeżycjady. Z niecierpliwością czekamy na kolejne.

ori_noko
01-05-2006, 21:33
Jako nieletnie dziecię napierw zaczęłam od Małomówny i rodzina - nowiutki pierwszy raz wydany tomik który miałam opakować dla użytku czytelników - w bibliotece mojej mamy i wsiąkłam :lol:
Okazało się, że mieszakamy dwie ulice dalej od autorki... z czasem wyprowadziłam się z ukochanych Jeżyc i zbudowaliśmy dom. I znowu mieszkam o żabi skok od pani Musierowicz :)....
Jednak niezależnie gdzie nas nosiło każde dziecko stawało się fanem/fanką jej twórczości - najmłodszy na razie bajek B.Potter w jej przekładzie, ale pierwszy krok uczynił ...

lewek
07-05-2006, 20:37
Wychowałam się na jej książkach. Jak będę miała dzieci to będę z nimi chętnie czytać jeszcze raz od nowa wszystkie.

Maluszek
09-05-2006, 07:59
W końcu i moja córa dorosła do Jeżycjady :D z czego bardzo się cieszę :D

fizyk
10-05-2006, 11:16
Moja córcia powoli zaczyna sama czytać (w styczniu skończyła 6 lat). Bierze książki i czyta braciszkowi. :D :wink:
Na razie sa to Martynki itp, ale jeszcze kilka lat (a może i szybciej) to weźmie się za Jeżycjadę :wink:

Marcin_Łódź
18-07-2006, 09:32
Dołączam do fanów Małgorzaty Musierowicz

Pozdrawiam i przesyłam wszystkim ESD :wink:

smutna lidka
18-07-2006, 11:24
Dołączam do fanów Małgorzaty Musierowicz

Pozdrawiam i przesyłam wszystkim ESD :wink:


:)))))))))

jeśli o mnie chodzi to się eksperyment powódł... i to bardzo :)


pzdr i ESD nie tylko do Marcina :)

ori_noko
18-07-2006, 12:57
:lol: :lol: :lol:

fizyk
30-10-2006, 22:25
Fani Jeżycjady umilkli, a przecież jest już w sprzedaży Czarna polewka. Jużprzeczytałem. Bardzo fajna!!!! Polecam ;)

Jankes
01-11-2006, 15:42
Ja tez sie zglaszam. Jakos okolo roku temu sie "wciagnalem". Siostra ma cala kolekcje. To zaczalem od poczatku, a potem poszlo.......
No i "Polewke.." juz kupila, ale jeszcze nie czytalem. Brak czasu. Idzie zima, to sie nadrobi.
Trudno sie oderwac.
Jankes

smutna lidka
01-11-2006, 17:25
Fani Jeżycjady umilkli, a przecież jest już w sprzedaży Czarna polewka. Jużprzeczytałem. Bardzo fajna!!!! Polecam ;)


dz za cynk :wink: :P
:*
kupiłam
czytanie odkładam na lepsze czasy
tzn. takie mam plany
a za chwilę i tak pewnie pęknę :P

liwia
13-12-2006, 15:59
Hej, mam wszystkie części i tylko czekam aż moja córeczka zacznie czytać . Czarna Polewka przeczytana tego samego dnia co zakupiona. Zaczęłam jak miałam 13 lat trochę póżno ale wtedy nie bylo tylu części i wstyd się przyznać to było 20 lat temu.Pa

fizyk
02-01-2007, 07:18
Ja zacząłem bliżej 18-tki. Ale mnie nie wciągnęło. Dopiero po ślubie (nie pamiętam dokładnie kiedy Fiza dała mi pierwszą książkę), czyli miałem może ze 22-23 lata. I się zaczęło. Komplet na półce a każda nowa - zakupiona musi być :wink: .
Ma być jakieś świąteczne wydanie . Leksykon czy coś w tym stylu:
"Silva Rerum", czyli encyklopedia "Jeżycjady"

czekamy :wink:

TOMI1975
02-01-2007, 10:37
Dzieci to nie, jedno nie umie czytac jeszcze a drugie w drodze :) ale za to malzonka.... jak sie zaczyta to nie ma konatktu z nia... :-?

Gosia i Piotr
21-02-2010, 20:40
Podnoszę dawno nie odwiedzany wątek. A, że zima zasypała i zaspy do okien to nic tylko czytać i czytać....
Trochę mi wstyd ale ja zaczęłam czytać Jeżycjadę dopiero teraz (po 30-tce) :oops: no i wsiąknęłam bez opamiętania i nie spocznę dopóki nie dotrę do końca :D . A córkom jak podrosną to podsunę bez wahania (a pewnie sama też sięgnę znowu).
Pozdrawiam wszystkich czytających i przesyłam sygnały dobra :wink: :D