PDA

Zobacz pełną wersję : Wzmocnienie, izolacja posadzki ??



seven
09-07-2005, 18:57
Witam
Czy położenie cienkiej warstwy kleju do kafelek wraz z zatopioną siatką z włókna szklanego na tylko co wyschniętej posadzce jest w stanie ją wzmocnić ? A na tak przygotowaną posadzkę pójdą kafle.

I czy można taśmy uszczelniające (narożne) zatopić, mocować na klej ?

Jakie są sposoby izolacji przeciwwilgociowej posadzek betonowych pod kafelki? Do głowy przychodzi mi folia w płynie, ale to trochę drogi sposób, czy istnieje inny.

invx
09-07-2005, 19:16
na tylko co wyschniętej posadzce
tzn. ? 28 dni :wink: czy 3 ? jak posadzka czy betonowa ?, bo na betonowej po 3 dniach to nie mozna niczego ukladac :)




Czy położenie cienkiej warstwy kleju do kafelek wraz z zatopioną siatką z włókna szklanego na tylko co wyschniętej posadzce jest w stanie ją wzmocnić ?
ale jak ja ma wzmocnic ? skurczowo... konstrukcyjnie...


czy można taśmy uszczelniające (narożne) zatopić, mocować na klej ?
pewnie mozna trzymac sie beda, tylko co po nich jesli za zatopione w kleju ? same nie stworza zadnej izolacji, konieczna jest do nich warstwa izolacyjna w postaci np. foli w plynie ATLAS WODER E, w tedy taki kolniez w raz z foila tworzy wodoszczelna powloke, inaczej nie ma to sensu


Jakie są sposoby izolacji przeciwwilgociowej posadzek betonowych pod kafelki? Do głowy przychodzi mi folia w płynie, ale to trochę drogi sposób, czy istnieje inny.

nie przychodzi mi nic do glowy innego, na izolacje prosto pod plytki. Moze byc papa termozgrzewalna, ale na to juz mysi isc wylewka ...

seven
09-07-2005, 19:23
tzn. ? 28 dni czy 3 ? jak posadzka czy betonowa ?, bo na betonowej po 3 dniach to nie mozna niczego ukladac
Posasdzka betonowa, chciałem po tygodniu to wykonać.


ale jak ja ma wzmocnic ? skurczowo... konstrukcyjnie...
Pytam z ciekawości czy wogóle może jakoś wzmocnić.

A co do reszty to rozumiem, że folia w płynie będzie ok.

invx
09-07-2005, 19:38
a no wlasnie wylales juz :)) teraz skojarzylem Twoj nick :wink:
a co do wzmocnienia, w Twoim przypadku, to siatka nic nie da ...
folia bedzie idealna :wink: acz kolwiek, z jej zastosowaniem w kuchni to bym sie zastanawial ...

P.S.
wylewka 3 dnia ma a Ty juz o wzmacnianiu myslisz :roll: :P

seven
09-07-2005, 20:12
Wylałem :D , tylko cały czas trzęsę portkami bo ta posadzka ma ok 3,5 cm.Większej nie można było zrobić ze względów konstrukcyjnych ( drewniany strop itp.-nie ważne)
Wcześniej myślałem, zresztą sam widziałem jak robili takie posadzki na podłodze z desek na ok 2 góra 2,5 cm i nic się nie dzieje. A na forach itp. naczytałem się o minimum 4 cm, a że się nie znam i chciałem jak najmniejszym kosztem zrobić remont to teraz pojawiają się wątpliwości i właśnie przyszło mi do głowy bo zostało mi trochę tej siatki żeby wykorzystać ją na takie wzmocnienie.
W poniedziałek będę testował posadzkę własnonożnie, jak mnie wytrzyma to dużo wytrzyma :wink:

A folie to raczej sobie odpuszczę ze względu na cenę. Chociaż zastanawia mnie śnieżka(co to za folia ?), piszą, że wydajność przy jednokrotnym położeniu do 12 m2/l zależnie od chłonności podłoża. Czyli może zmieścił bym się w litrze, bo ta kuchnia ma 6 m2. A litr kosztuje dwie dychy.

invx
09-07-2005, 21:19
Gartuluje :wink:

folie w plynie stosuje sie w strefach mokrych, w lazience jest to np. kabina prysznicowa i jej okolice, okolice umywaliki, wanny. W kuchni nie widze potrzeby stosowania tej foli, to bedzie raczej zbedne :wink:
a co do testowania podlogi to ostroznie beton ustawowo uzyskuje pelna wytrzymalosc po 28 dniach, tak ze po tygodniu to delikatnie :wink: , nie skacz po nie jeszce :D

Sp5es
09-07-2005, 22:16
Gratuluję odwagi.
3,5 cm na drewnie. Dużo zależy od stabilności tego drewna.
Każda siatka jest wzmocnieniem zawsze. Ociepleniowa zwykłą (rozumiem 145 g/m2) go - nie musi wystarczyć. Jeśli coś takiego - to siatka tzw. pancerna do ociepleń - waga powyżej 250g/m2 - za to 20 pln/m2 (np. firma Textilglas).Stosuje się to w dnach basenów.