PDA

Zobacz pełną wersję : koszt projektu i wykonania?



IZAPIOTREK
10-07-2005, 22:59
mam do zagospodarowania dużą powierzchnię działki ok.2000 i chyba sama sobie nie poradzę, ale nie wiem czy stać mnie na fachowca.
Ile kosztuje wykonanie oczka, projektu?

leski2
11-07-2005, 11:53
W moim przypadku koszt projektu to 7% kosztorysu. Kosztorys wyniósł ok.10 tys. więc za projekt 700 zł. Kosztorys obejmował rośliny, torf, korę, ścieżki z kamyka i robocizna. Oczko o pow. ok.12m2 szacowali na 6 tys. Wykonałem je jednak we własnym zakresie (z niewielką pomocą przyjaciół przy kopaniu dołka). Wyniosło mnie znacznie taniej, poza tym było to już moje drugie oczko a więc miałem co nieco doświadczenia.

jatoja
12-07-2005, 05:51
W moim przypadku koszt projektu to 7% kosztorysu. Kosztorys wyniósł ok.10 tys. więc za projekt 700 zł. Kosztorys obejmował rośliny, torf, korę, ścieżki z kamyka i robocizna. Oczko o pow. ok.12m2 szacowali na 6 tys. Wykonałem je jednak we własnym zakresie (z niewielką pomocą przyjaciół przy kopaniu dołka). Wyniosło mnie znacznie taniej, poza tym było to już moje drugie oczko a więc miałem co nieco doświadczenia.

Cena projektu zależy od powierzchni działki i zakresu prac projektowych
- zreszta był na ten temat artykuł w Muratorze ( chyba czerwcowym)
wydaje mi się że przy działce 2000 m projekt za 2000-3000 to normalna cena.
Wycenianie na podstawie % od kosztorysu to troche dziwna metoda - gdybym miał tak projektować to wsadzałbym do kosztorysu najdroższe materiały.
Projektujesz że ścieżki ogrodowe będą z bazaltu a nie z piaskowca i już zarabiasz dużo więcej - a rysunek nie różni się niczym.

leski2
13-07-2005, 13:43
Wiem, że w skrajnych przypadkach można doprowadzić do absurdu (przy braku nadzoru inwestora). Ale w sumie u mnie wyszło na jedno tzn. ok. 8 arów ogród i 700 zł projekt