PDA

Zobacz pełną wersję : szeregówka



jolprzem
15-11-2002, 10:18
cześć ! czy ktoś może buduje szereg??szukam wsparcia w tej kwestii

wojptak
15-11-2002, 10:29
Ja buduję (na ukończeniu) w zabudowie szeregowej (dom krańcowy). Zaletami takiego budowania jest: jedna (albo dwie ściany) ciepłe, bliskość sąsiadów (ochrona). Wady: bliskość sąsiadów (co kto woli), wspólne budowanie. Wszystko zależy jakich będziesz miał sąsiadów.
Ja chciałem budować wspólnie z sąsiadem ale niestety sąsiad się ociąga. Gdy miałem postawiony cały dom on kopał fundamenty i zostawił je odkryte przez prawie 1 miesiąc przez co nie mogłem spać (deszcze mogły podmyć fundamenty i uszkodzić ściany). Było jeszcze więcej zgrzytów o czym nie chcę mi się pisać.

jolprzem
15-11-2002, 11:43
ja mam możliwość kupić jeszcze nieukończony i tu jest problem , chciałabym wiedzić czy jest duża różnica w cenie pomiędzy szeregiem a wolnostojącym. pan sprzedający z rozmowy na rozmowę zawęża ilość prac wliczonych w cenę czyli 250 000zł , najpierw miało być wszystko( łącznie z trawką na zewnątrz) oprócz stolarki drzwiowej , c.o , podłóg i kafli w łazienkach. a teraz okazje się że przyłącza są tylko doprowadzone do budynku , tylko wjazd do garażu bez chodnika itp i itd.. ile ciebie (jeżeli to nie problem) wyniosło wybudowanie do wprowadzenia??

wojptak
15-11-2002, 12:51
Ja wydałem jak na razie ok. 130 000PLN ale większość prac zrobiłem sam (parter i poddasze użytkowe 120m2 działka 330m2). Brakuje mi jeszcze wykończenie garażu, otoczenia i tynku zewnętrznego.
Cena zależy oczywiści od wielkości domu. Mi w kosztorysie podali cenę 220 000PLN.