PDA

Zobacz pełną wersję : Jak kafelki na brodzik



torian
11-07-2005, 10:16
Witam i mam małe pytanko jak przykleić kafelki na ścianie do podłogi i wtedy dosunąć brodzik do kafelek i uszczelnić silikonem kafelke z brodzikiem czy docinać kafelki do brodzika i czy stosujecie folie w płyniei taśmy na uszczelnienie ściany. pozdrawiam

torian
11-07-2005, 15:01
I co nikt nie robił łazienki może powiedzcie jak wy macie zrobione nie koniecznie musi to być fachowiec od kafelek.pozdrawiam

Sonika
11-07-2005, 16:06
Płytki dochodzą na brodzik, a wszystkie ściany i podłogę mamy zabezpieczone folią w płynie.

benezis
11-07-2005, 16:56
ściana i podłoga naciągnięte woderem.
Jeśli brodzik akrylowy to dosunąć do glazury, łączenia z brodzikiem zaciągnąć silikonem. Jeśli brodzik metalowy glazurę można kłaść od brodzika

invx
11-07-2005, 19:13
strefa pod i kolo brodzika jest strefoa kokra, w ktorej nalezy bezwzglednie ulozyc izolacje przeciwwilgociowa np. z foli w plynie i koniecznie stosujac systemowe kolnierze (ktore sie uklada w naroznikach) i uszczelki (kolo przejsc rur). Co do kolejnosci brodzik-kafelki, to sa rozne szkoly. Ja jestem zdania ze najpierw plytki, potem brodzik, i t oz wielu powodow:
- duze ryzyko uszkodzenia brodzika, jesli beda wkolo niego ukladac plytki
- ew. woda jak sie dostanie pod brodzik, bedzie splywac beposrednio po scianie, niedajborze uszkodzona warstwa izolacyjna ... a tak zawsze sa plytki. :wink:
- estetyczniej mozna wykonac styk brodzik-sciana, dosuwajac brodzik do plytek.
- a co jak bedziesz chciala brodzik wymienic na inny ?? w metodzie 2 to od razu razem z kafelkami :wink:

Luc Skywalker
11-07-2005, 22:10
Ja zawsze najpierw instaluje brodzik,a pozniej plytki.
Pozwala to na naturalny splyw wody bezposrednio do brodzika.
Wszelkiego rodzaju uszczelniacze,typu silikon+fuga w jednym,wytrzymuja kilka lat.
Pozniej odklejaja sie ,twardnieja lub czarnieja.
Tak czy siak,trzeba wymienic.
Dlatego zawsze najpierw brodzik.

invx
11-07-2005, 22:12
a nic gorszego ... :wink: :)

Luc Skywalker
11-07-2005, 22:19
a nic gorszego ...


Ja napisalem,jak robie,postepuje w takich przypadkach.
Jezeli masz inne zdanie - rozumiem.

Nie ma uszczelniacza ,ktory wytrzyma staly napor wody.
Patrz na wodospad.
Patrz na przyslowie :kropla wody cos tam cos tam ...