PDA

Zobacz pełną wersję : co to jest stan surowy zamknięty?



Zuzanna 2005
11-07-2005, 11:32
czy kupując domek w stanie surowym zamkniętym mam już wszystkie rury, okna, drzwi zewnętrzne, bramę, a może też elektrykę ???

co zawiera stan surowy zamknięty ???

pawelurb
11-07-2005, 11:57
chyba powinien zawierać stolarkę okienną, instalacje el. wod. kan c.o. dach z pokryciem.

Cypek
11-07-2005, 12:41
T pojęcie bardzo ogólne, wg mnie:
1. Ściany i stropy.
2. Chudy beton.
3. Dach docelowy.
4. Okna i drzwi oraz brama garażowa.

Nie ma żadnych instalacji.

agniesia
11-07-2005, 13:23
W Muratorze napisali, ze stan surowy zamkniety to stan surowy otwarty plus drzwi i okna. Nie wspomniano nic o instalacjach.

Majka
11-07-2005, 13:25
ściany, stropy, dach /np. deskowanie pełne, ale bez dachówki/, okna, drzwi zewnętrzne, brama garazowa. Wewnątrz tylko chudziak, ewentualnie ścianki działowe i betonowe schody.

brak instalacji, tynków i pokryć malarskich, tarasu, podłóg, ocieplenia z zewnatrz itp.

Ale różne rzeczy się wpisuje w umowy.

Zuzanna 2005
11-07-2005, 14:14
to kiepsko

myślałam ze to bedzie mniej roboty czyli nawet dachówki moze nie być, dramat a np. rynny odpływowe na deszcz ?

dramat no to ile mniej wiecej moze kosztować założenie elektryki, wody no i otynkowanie tak żeby można był taki stan jak w mieszkaniu w bloku

ps. dzieki za odpowiedzi

seti
11-07-2005, 17:00
kupiłem niedawno, właśnie stan surowy zamknięty wedle moich i developera ustaleń. zawierał:
- drzwi zewn. i okna
- dach z dachówką
- tynki zewnętrzne
- tynki wewnątrz
- instalacje rozprowadzone
- podłoga tylko chudziak
- bez ścianek działowych i stropu poddasza
- bez izolacji dachu
- z izolacją zewn.
- brama garażowa

ale moim zdaniem definicji jasnej nie ma, przejrzałem ileś ofert, zawsze stan s-z to inny zestaw
moim zdaniem trzeba zapomnieć o definicji i ugadywać się indywidualnie

rafałek
11-07-2005, 21:33
- tynki zewnętrzne
- tynki wewnątrz
- instalacje rozprowadzone
- podłoga tylko chudziak
- bez ścianek działowych i stropu poddasza


Co Ci dają tynki wewnętrzne jak nie masz jeszcze ścianek działowych? Chyba że zrobisz je z regipsów?

Cypek
12-07-2005, 06:02
A co to developera obchodzi, chciał klient tynki, zaplacił to mu je zrobił, a że to nietechnologiczne - nieważne - niech sie martwi inwestor.

Zuzanna 2005
12-07-2005, 09:19
dzięki seti w sumie miałeś szczeście chyba muszę faktycznie dokladnie wyjaśnic co i jak bo inaczej kiepsko na tym wyjde :(

bo u Ciebie to ten stan s-z to w sumie już wszystko możesz brać sie do wyposażania wnętrz - czyli jak w mieszkaniu w bloku.

Ekstra
Pozdrawiam,