PDA

Zobacz pełną wersję : załamanie nerwoe blisko!



lola
15-11-2002, 11:57
Chce mi się ryczeć, bo nie będę miała spiżarki! Z pomieszczenia gosp. i części łazienki bedziemy musieli zrobić kotłownię. Po prosu nie pomyślałam przy wyborze projektu, że ogrzewanie olejowe wymaga większego pomieszczenia.
I teraz bęe musiała biegac po słoiki do garażu! Jestem na siebie wściekła!
Beeeeeee(to jest płacz).

ckwadrat
15-11-2002, 12:15
A nie da rady umieścić całej kotłowni lub tylko zbiornika na olej w garażu? Ja będę miał zbiornik w garażu (oddzielony ścianką działową od reszty) a kocioł chyba w pom. gosp. albo też w garażu, jeśli się zmieści.

PS. Spiżarkę możesz też próbować zrobić pod schodami (jeśli je oczywiście masz). U nas wyszła tam sama, choć nie było jej w projekcie...

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: ckwadrat dnia 2002-11-15 13:16 ]</font>

lola
15-11-2002, 12:58
ckwadrat jesteś boski!!!
A czy masz garaż w domu czy sobno? Mój będzie wolnostojący jakieś 8 metrów dalej w związku z czym nie wiem czy mozna olej prowadzić rurą tak daleko do domu. Ponoć olej ma jakieś tam wymagania co do temperatury. I własnie to mnie załamuje. Jeżeli masz garaz osobno, to prosze opisz jak doprowadziłeś.
A z ta spizarka pod schodami, to dobry pomysł!

Zielona
15-11-2002, 13:06
Ja też mam spiżarkę pod schodami 30 cm niżej poziomu domu. Zrobiliśmy tam porządną wentylację!!!

ckwadrat
15-11-2002, 23:31
lola - mój garaż przylega jedną ścianą do domu jako i widać na mojej www. Ale zbiornik na olej możesz też wkopać przed samym domem. Murator pisał o tym parę miesięcy temu, nie pamiętam dokładnie kiedy.

am
16-11-2002, 11:01
Zbiornik można wkopać - tylko taki zbiornik niestety sporo kosztuje :sad:.
ckwadrat - czy są jakies ograniczenia w umieszczaniu zbiornika na olej w garażu - czy jest konieczność umieszczania ścianek działowych oddzielających zbiornik od garażu?

ckwadrat
16-11-2002, 16:16
Tak, działówka i betonowa wanna wychwytująca olej (która otacza zbiornik i ma pojemność równą zbiornikowi), gdyby zbiornik uległ rozszczelnieniu. Też było to w Muratorze. Już nie mogę doczekać się na roczny spis treści...

Jacus
19-11-2002, 07:09
Czy pomieszczenie na zbiornik oleju wydzielone z garażu musi być ogrzewane? Projekt nie przewiduje miejsca na zbiornik i muszę wydzielić takie pomieszczenie z garażu. Garaż będzie ocieplony, ale nie chcę go całego ogrzewać.
Piec zostanie zainstalowany w oddzielnym pomieszczeniu.
Może ktoś z Was ma praktyczne doświadczenia w tym temacie?


<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Jacus dnia 2002-11-19 08:12 ]</font>

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Jacus dnia 2002-11-19 08:12 ]</font>

dobrzykowice
22-11-2002, 13:57
lola, pierwotnie zamierzaliśmy ogrzewać dom olejem i cała kotłownie była zaprojektowana w garażu wolnostojącym. Garaż stoi jakieś 5-7 metrów od domu (zero zapachów i szumu) Jest tylko małe ale, garaz został przystosowany do tej funkcji czyli zostało w nim wydzielone miejsce na kotłownię. jezeli juz masz zbudowany garaż z przeznaczeniem tylko na samochód to moje rozwiązanie raczej odpada.

lola
25-11-2002, 14:35
och, dziekuje wszystkim za porady. Jezeli pozwola na to finanse to chyba zdecydujemy się za zbiornik w ziemi. Jezeli nie, to chyba bedziemy ciągnąć z garażu. Garazu jeszcze nie mam, więc na pewno go przystosyję. Dziękuję. już mi lepiej.

Gabi
26-11-2002, 09:45
No więc z doświadczenia sasiada poradzę że mozna wyrzucić na zewnątrz (nie wiem jak to ma się do przepisów) zakopać w glebę. Wcześniej był w domu ale przeszkadzał i pachniał.