PDA

Zobacz pełną wersję : Łazienka i cena za wykończenie



ziomek
12-07-2005, 15:04
Uzgodniłem cene za metr płytek 35zł .Wydawało mi się,że wtej nie małej cenie wlicza się wszystkie pierdoły jak szlifowanie krawędzi silikony zabudowa wanny itp.Słuchajcie jak dostałem cene końcową myślałem,że uklękne ,gostkowie policzyli dosłownie wszystko osobno.Nawet to,że po drodze podjechali do sklepu po jakieś duperele.Tak na koniec cena 35zł to pic na wode,uzgadniajcie zawsze cene końcową,a wydaje mi się,że 35zł za m2 to i tak dużo,pozdr.

Marek30022
12-07-2005, 18:40
Dobry fachowiec podaje cenę końcową tzw. na czysto.
Przykładowo Za łazienkę ok.12 m kw uzgodniłem cenę 2000 zł. W tym jest wszystko: położenie glazury: dwa kolory z wałkami i listwami dekoracyjnymi, motaż wszystkich sanitariatów, gniazdek elektr. i drzwi oraz malowanie. Podłoga w karo, połączenia glazury szlifowane.
Cena 30-35 zł za ułożenie 1m kw glazury jest ceną dobrego fachowca ale przy układaniu dużych płytek "na prosto". Piszę o cenach w Warszawie.

ziomek
13-07-2005, 08:12
No widzisz a mi policzyli nawet za metr silikonu o sanitariach nie wspomne wszystko osobno umywalke ,kibelek itp.W sumie zostałem zrobiony jak mały Kaziu.pozdr.

Sonika
13-07-2005, 08:44
Cena 30-35 zł za ułożenie 1m kw glazury jest ceną dobrego fachowca ale przy układaniu dużych płytek "na prosto"

Myślę, że nie do końca zrozumiałeś wypowiedż Marka.

Osobno płaci się za obudowę wanny, murowanie wnęk, szlifowanie krawędzi, biały montaż itd.

Do tematu można podejść dwojako:
- albo umawiasz się od metra kładzenia płytek + dodatki (patrz wyżej)
- lub umawiasz się od całości i Cię nie obchodzi ile liczy za silikon itd.

rafałek
13-07-2005, 08:54
U nas za płytki na ścianach uzgodniliśmy coś około 24 zł za m2 powierzchni po wcześniejszym ustaleniu jakie płytki, ajkie cdekory, co i jak. Dodatkowo dopłąta za obłożenie wanny i półeczki w WC. Szlifowanie i inne docinania są w cenie, wawet obliczenie ilości płytek, które troszkę mu nie wyszło, ale sam zasuwał po płytki. My tylko za nie zapłaciliśmy - chyba jesteśmy zbyt ugodowi :wink: )

Cypek
13-07-2005, 09:00
A Ty biedaku myślałeś, że w cenie 35 zł/m2 zrobią Ci całą łazienkę ??
Moze jeszcze liczyłes ten metraż po podłodze ??
O naiwny :)
Dobrze, że nie mieli Ci jeszcze rozprowadzić wody, kanalizy, prądu, zrobić sufity podwieszone i parapety, obsadzić drzwi powiesić lustro.

ziomek
13-07-2005, 11:28
Cypek nie gadaj głupot ,bo powinni mnie poinformować o dodatkowych kosztach ,nie po skończonej robocie postawili mnie przed faktem dokonanym,ja o takich rzeczach nie muszę wiedzieć

Cypek
13-07-2005, 12:23
A od czego jest umowa i zakres robót ??
Cena i zakres to podstawowe rzeczy przy zawieraniu umowy, nawet ustnej. Poza tym wykazałes się wyjatkowa nieznajomością rynku remontowo - budowlanego i niewiedzą - a za to niestety sie płaci.
PS. Przykro mi to pisać, ale taka jest prawda, rozumiem Twoje rozdrażnienie faktem wydania paru pln wiecej.

Geno
13-07-2005, 12:49
Niestety "złote rączki" o czymś takim jak kosztorys nie słyszeli - a w nim są wymienione poszczególne roboty i wartości. Jeśli nawet nie ma kosztorysu to powinno się umawiać z rozpisaniem na poszczególne roboty lub całościowo - z tym,że powinno to być w umowie ,że do kwoty np. 2000 zł - problem później wykonawcy jeżeli o czymś zapomniał.