PDA

Zobacz pełną wersję : użytkowanie wanny z hydromasażem



tawaja
13-07-2005, 06:48
cześć mam pytanie do osób posiadających dłużej wannę z hydromasażem: czy można ją normalnie użytkować tzn. kąpać się w niej (bez włączania hydromasażu) z użyciem mydła, szmponu, płynów do kąpieli itd. lub zrobić ręczne pranie? Słyszałam, że jest to niewskazane, ale np. sprzedawca zapewniał mnie, że można :lol: Zastanawiam się nad kupnem wanny poolspa z systemem silver 2 albo sanplast system nowy mix standard. Koszt jest spory, a ja nie mam drugiej łazienki, więc chcę mieć wannę użyteczną, a nie na ozdobę :P Może ktoś z Was ma wannę z systemem wodno - powietrznym i podzieli się doświadczeniami :D Będę bardzo wdzięczna

Geno
13-07-2005, 06:51
Raczej nie powinno się włączać systemu gdy wanna nie napełniona wodą - ale bez włączania systemu kąpać się można bez problemu - przynajmniej tak jest u mnie.

tawaja
13-07-2005, 06:54
a jaką masz wannę i jak długo mniej więcej?

Geno
13-07-2005, 06:56
a jaką masz wannę i jak długo mniej więcej?

Długą na mniej więcej 180 cm - w tej chwili to nazwy sobie nie przypomnę :wink: a w domu nie jestem.

tawaja
13-07-2005, 07:03
chodziło mi o to jak długo masz tą wannę (rok, dwa?) :wink: i jaka ona jest tzn. jakiej firmy i jaki system (wodny, wodno-powietrzny), stereowanie elektroniczne czy pneumatyczne?

Geno
13-07-2005, 07:06
chodziło mi o to jak długo masz tą wannę (rok, dwa?) :wink: i jaka ona jest tzn. jakiej firmy i jaki system (wodny, wodno-powietrzny), stereowanie elektroniczne czy pneumatyczne?

Yezu sorki - tak to jest jak sie chce wszystklo naraz zrobić - :wink: - wanna ma jakieś dwa lata, sterowanie elektroniczne, system bodajże wodno -powietrzny - musiałbym sprawdzić bo się za bardzo szczegółami nie interesowałem do dzić :wink:

tawaja
13-07-2005, 07:18
a pamiętasz jakiej firmy jest ta wanna? Używacie normalnie wszystkich środków do mycia i nic się nie dzieje? Czy często oczyszczasz system? Sorki, że tyle pytam, ale nie znam nikogo kto ma taką wannę, a wyczytałam w necie, że trzeba regularnie oczyszczać system specjalnymi środkami bo potem wanna zaczyna cuchnąć, rozwijają się bakterie, grzyby i inne zwierzątka.. :roll:

mimi31
13-07-2005, 07:29
Ja mam wannę f-my Poolspa. Użytkowana ponad 4 lata. Bez najmniejszych bajerów. System wodno-powietrzny, sterowanie pneumatyczne. Wyłącznik, pneumatyczny, dwa pokrętła do natleniania. Jedno na dysze boczne, drugie na plecy. Zasada użytkowania jest taka, ze co jakiś czas powinno się przeprowadzać dezynfekcję specjalnymi środkami. Napełniasz wannę, wlewasz środek do wody i na 15 min. włączasz bąbelki. Ja robiłem to tylko dwa razy. Nie mam problemu ze smrodem. Ale często używam masażu. Raz zdażyło mi się że przez dłuższy czas nie używałem masażu i nie wlewałem na tyle dużo wody do kąpieli, żeby zalać kanały. Po chyba dwóch miesiącach chciałem sobie zrobić bąbelki i okazało się że jak włączyłem masaż to wypłukało z kanałów małe komary, które miały tam idealne warunki do rozwoju.
Jeśli kupisz wannę to polecm taką z osuszaniem kanałów po kąpieli.
Korzystanie z wanny w sposób tradycyjny jest jak najbardziej na miejscu. Przecież nie będziesz kupował drugiej żeby się normalnie umyć. Płyny i mydło takim wannom nie szkodzą. Uważaj tylko na wlewanie tych płynów podczas masażu, bo będziesz zbierał pianę po całej łazience.

tawaja
13-07-2005, 07:40
wielkie dzięki :D Czyli z tego wniosek, że jak się często robi hydromasaż + dezynfekcja, to kanały się przepłukują i powinno być OK. Ja się bałam, że jak się człowiek wykąpie, to osad z mydła, szmponu, włosy i inne syfy osadzą się w tych przewodach i może być potem problem

mimi31
13-07-2005, 07:57
Jak kupisz taką wannęz lepszym wyposażeniem, to w ogóle nie będzie o czym mówić. Te wanny mają po kąpieli system oczyszczania i osuszania. Niedługo pewnie i fontannę na środku będą montować. Ja żałuję tylko że nie kupiłem takiej z podświetleniem. Pięknie się kąpie (we dwoje). Rewelacja. A jeśli chodzi o pranie to nie zalecałbym. Srodki piorące są dość żrące i po pewnym czsie wanna robi się matowa. Czasem wstawiałem miskę do tej wanny i w misce robiłem jakieś małe pranko. Ale wtady wanna się rysuje. Trzeba pod miskę wstawiać jakąś szmatę.

tawaja
13-07-2005, 08:08
moja będzie bez podświetlenia :( niestety trochę jest droga i chyba wybiorę ten wariant bez automatycznego oczyszczania, bo podobno wystarczy samemu wlac środek dezynfekujący, włączyć wodę i bąbelki i jest to samo a parę stów taniej. Wezmę tylko tę opcję z ozonowaniem. Jak rozumiem po zwykłej kąpieli, prysznicu czy też masażu nie trzeba nalewać full wody i oczyszczać tych dysz, tylko wystarczy wannę tradycyjnie przepłukać sitkiem i umyć, a to oczyszczanie to tylko raz na jakiś czas?

mimi31
13-07-2005, 08:19
Oczywiście że nie za każdym razem będziesz oczyszczać. Ja kiedyś kupiłem litr jakiegoś środka w castoramie. Miałem go na 3 razy. Drogi trochę , ale chciałem spróbować. I wiesz co? właśnie czuć go było na ozon. Więc może ten system ozonowania jest po to, żeby przy okazji czyścić te kanały. Ja bąbelkuję się raz w tygodniu. Ale dwa razy w tygodniu(łącznie z bąbelkowaniem) nalewam tyle wody żeby przykryć kanały. Czasem też włączę na chwilkę, żeby tylko przepłukało. Taki masaż w jednym przypadku jest cudowny- jak zbiera mnie grypa, lub jakieś przeziębienie, to nalewam gorącej wody, wsypuję do wanny sól, i dawaj się bąbelkować. Wyciąga chorobę wspaniale. Człowiek się tak wypoci przez parę minut, że żadne tabletki nie są potrzebne.

mimi31
13-07-2005, 08:26
Właśnie oglądałem na stronie poolspa ten system silver2. Toż to już full wypas, jak mawia młodzież. Ja mam economy1 ale jak kupowałem to nie było jeszcze odprowadzania wody z systemu po kąpieli.

tawaja
13-07-2005, 08:36
super :D Właśnie coś takiego mi się marzy. Muszę tylko jeszcze zdecydować czy sanplast czy poolspa. W sumie oba wybrane przeze mnie warianty mają prawie identyczne opcje, sanplast jest ciut taniej. Nie wiem czy lepsze będą otwory w dnie wanny (ma je poolspa) czy też grzybki (sanplast). Czy jest jakaś różnica w masażu.. :roll:

tawaja
13-07-2005, 08:41
silwer2 jest spoko, ale nowy mix standard ma więcej dysz (po bokach i na plecy). W sumie obie firmy są dobre, wybór trudny.. Sanplast produkuje też wanny z jakimiś wzmocnieniami na nóżkach, że są bardziej stabilne. Czy twoja wanna chodzi bardzo głośno? (na to też ludzie narzekali)

Geno
13-07-2005, 08:44
silwer2 jest spoko, ale nowy mix standard ma więcej dysz (po bokach i na plecy). W sumie obie firmy są dobre, wybór trudny.. Sanplast produkuje też wanny z jakimiś wzmocnieniami na nóżkach, że są bardziej stabilne. Czy twoja wanna chodzi bardzo głośno? (na to też ludzie narzekali)

Po przeczytaniuu mogę stwierdzić ,że mam chyba Sanplasta - za cichy to nie jeest w szczególności gdy się wszytkie bajery włączy.

tawaja
13-07-2005, 08:49
a masz te grzybki na dnie wanny? Nie przeszkadzają jak się leży/siedzi? :P

mimi31
13-07-2005, 09:19
Trudno powiedzieć czy Poolspa chodzi głośno. Silnika raczej nie słychać. Przepływ wody i powietrza robi swoje. A głośność to rzecz względna. Dla jednego głośno, dla innego nie. Mnie nie przeszkadza "głośność" mojej wanny. Nie mam na dole ani grzybków, ani otworów. Nie mogę się wypowiedzieć, na ten temat, ale może lepsze są otwory? Nie będą tak uwierać w....plecy.

Inka1
13-07-2005, 13:00
Mam Sanplasta wodno-powietrzny, użytkuję 2 lata (były 3 naprawy, ale teraz jest już ok), myję, piorę a do hydro czasem płynu do kąpieli nalewam, ku radosci mego dziecka. Dezynfekuję co jakis czas specjalnym płynem. Bez problemu.

mww
13-07-2005, 13:15
Ja mam z masażem wodno-powietrznym z dziurkami w dnie wanny i wszystko jest super, głośność mi nie przeszkadza, za to mam mały problem... taki ... no ... jak to delikatnie... Chodzi o to, że przy włączonym systemie powietrznym te dziurki w dnie wanny po jakiś 5 min. zaczynają szczypać w d... :oops:
I to trochę przeszkadza się zrelaksować :-?
Czy to tak ma być, czy coś jest nie tak?

tawaja
13-07-2005, 14:03
:D a jakiej firmy jest ta wanna? Poolspa?

pokar
16-07-2005, 17:47
Polecam Pool spę, Victory Spa ( Technic Industry www.technic.pl - największego konkurenta Poolspy ), Koło i Sanplast. Reszta to II liga.
Dezynfekować należy przynajmniej raz w miesiącu.
Wtedy nie ma problemu z czystością i "zapaszkami".
Lepsze są wanny z podwójnym dnem ( dziurki w dnie ) niż z " kapselkami" na dnie ( te dopiero gniotą w d... :D ).
Warto kupić wannę elektronicznie sterowaną, bo zyskuje się zabezpieczenie przed pracą pompy wodnej "na sucho" - za mało wody w wannie i po paru takich "testach" szlag trafia pompę.
Co do hałasu: wsadź odkurzacz pod wannę w wodą i sam oceń. To sprawa subiektywna. Ponadto zależy też od klasy sprzętu.
Najnowszym pomysłem jest programowanie wanny za pomocą SMS'a :o
Niezłe przegięcie, co? :lol:
pozdrawiam
pokar

madarka
29-11-2005, 11:23
witam!
a powiedzcie, jak sie ma hydromasaż: duże ilości spuszczanej wody i środki dezynfekujące do przydomowych oczyszczalni sciekow. bede mial takowa przy domu i nie wiem czy moge miez tez hydro czy lepiej kupic sobie sama mate do masazu powietrznego.
dzieki