PDA

Zobacz pełną wersję : Klinkierowy komin



Mirosław Kotuszewski
13-07-2005, 08:18
Czy do wymurowania komina ponad powierzchnia dachu używa się cegły klinkierowej pełnej czy z dziurami?
Tańsza jest z dziurami, ale podobno do komina jedynie pełna się nadaje.

Czy coś złego się stanie jak dam cegłę klinkierową z dziurami?

maciejon
13-07-2005, 08:26
Moje kominy to obmurowywane pustaki kominowe. Ponad dachem obmurowane są klinkierem szczelinowym a ostatnie 6 czy 7 warstw pełnym. Pytałem kiedyś o to na Forum i w zasadzie nikt nie zakwestionował poprawnosci takiego rozwiązania.

Gesiu
13-07-2005, 12:20
ja mam komin do kominka z cegly klinkierowej pelnej a pozostale z dziurawki, nie jest to az taki duzy koszt, swego czasu jak kupowalem pelny klinkiej to wszyscy sprzedawcy dziwili sie ze chce pelny na komin! Paleniskowy buduj z pelnego!

Mirosław Kotuszewski
13-07-2005, 14:03
Za twoja rada zamowilem pelna cegle. Ale tak na marginesie, zeby cegly w cenie blisko 4 zl szt nie bylo dostepnej na rynku, a w fabryce ledwie kilka palet na stanie, to swiadczy jak plytki jest rynek materialow budowlanych w Polsce.

Niemniej musze pochwalic dzial sprzedazy w CRH za operatywnosc i zyczliwosc w stosunku do takiego malego detalisty, zuczka jak ja. Inaczej hurtownie, ktore nie przejmuja sie klientami i ich potrzebami. Na szczescie wsrod hurtowni zdarzaja sie wyjatki i mozna polaczyc sprzedaz w cegielni ze sprzedaza w hurtowni. Ale zeby to wymagalo telefonow i koordynacji ze strony klienta, to juz swiadczy o tym jak licho zorganizowana jest dystrybucja.

I jeszcze jedno hurtownia mowi, ze czas odzamowienia do dostawy to 3 tygodnie, a cegielnia, ze 3 dni. Wnioski wyciagnijcie sami. Co sie wciska klientowi w hurtowni, bo wg mnie to zalegajace stany magazynowe.

Zdun Darek B
14-07-2005, 05:32
Mało osób świadomie wybiera cegłe pełna klinkierowa dlatego brak jej w hurtowniach. Generalnie jest taki bu....el że czasmi rece opadają , zamawian super mase do kafli po 256 zł / opakowanie 25 kg i słysze" że bedzie jak przywioza "....... Wszyscy oferuja wszystko ale jak musisz kupic coś atypowego to wielki problem.. Darek B www.kafle-kominki.pl

Cypek
14-07-2005, 05:58
A ja jechałem dziurawką i tylko ostatnie 3 warstwy są pełne.
Nic się nie dzieje, jeden rok za mną.

lagerfeld
14-07-2005, 10:31
u mnie jest komin (cały) zrobiony z cegły pełnej (nie klinkieru) a od dachu obmurowany klinkierem dziurawką.