PDA

Zobacz pełną wersję : Jak zmyć klej z mebli?



Konstanty
13-07-2005, 08:48
Witam!
Oklejałem meble przed remontem taśmą malarską,trochę mi zabrakło i użyłem taśmy do pakowania paczek.Tu był błąd.Teraz po remoncie po zerwaniu tej ostatniej na jednej z powierzchni pozostał klej,którego nie mogę zmyć.Może ktoś miał podobny problem?Jak pozbyć się tego paskudztwa?Próbowałem acetonem,ale cięzko to idzie i obawiam sie,że zmyję politurę.
Proszę o pomoc..
Pozdrawiam.

2112wojtek
13-07-2005, 09:01
Oklejałem meble przed remontem taśmą malarską,trochę mi zabrakło i użyłem taśmy do pakowania paczek.Tu był błąd.Teraz po remoncie po zerwaniu tej ostatniej na jednej z powierzchni pozostał klej,którego nie mogę zmyć.Może ktoś miał podobny problem?Jak pozbyć się tego paskudztwa?Próbowałem acetonem,ale cięzko to idzie i obawiam sie,że zmyję politurę.
Proszę o pomoc..

Jesli to na prawde politura to juz ja zmyles :lol: :lol: .Klej ten z tasmy rozpuszcza sie w alkoholu, ale jesli to rzeczywiscie politura na meblach to ja zetrzesz. Antyki sie obwiazuje a nie okleja :lol: Sprobuj spirytusem na malym ,niewidocznym kawalku czy nie rozpuszcza powloki.
pozdrawiam

Konstanty
13-07-2005, 09:34
Skąd ja wziąłem tą "politurę"????????Nie wiem.
Jest to komoda w dębie rustykalnym.

Jarek.P
13-07-2005, 10:05
Do zmywania kleju z takich taśm (i wszelkich innych naklejek) idealna jest benzyna ekstrakcyjna, spirytus zwykle nie pomaga (sprawdzałem wielokrotnie). Oczywiście sprawdzenia najpierw gdzieś na boku, jak na to zareaguje wykończenie mebla należy zrobić jak najbardziej.

J.

Konstanty
13-07-2005, 19:41
Dzięki za pomoc.
Jarek miałes rację.Benzyna ekstrakcyjna to jest to.Minuta pracy i po sprawie.
Jeszcze raz wielkie dzięki.
Pozdrawiam.

2112wojtek
13-07-2005, 19:51
ja tez dziekuje! Kiedys przeczytalem w madrej gazecie :D , ze pomaga spirytus i sie meczylem, a tu takie proste rozwiazanie :lol: