PDA

Zobacz pełną wersję : Drzwi balkonowe



karola
16-11-2002, 12:14
Sprawa prozaiczna...ale moje wymarzone mają być o szerokości 3 metrów - 3 skrzydła.
Na dodatek chce aby były przesuwne - może sie otwierać choć jedno skrzydo ale mu sie przesuwać.
Hm...i jeszcze...nie mogę wychodząc na taras "zabijać" sie o żaden próg..:smile:

Pytałam w paru miejscach, raczej kiwaja głowami..
Może znacie firmę, która wykona mi takie drzwi...chyba musze zaczać sie rozglądać bo do wiosny szybko czas zleci a bedę wówczas juz je potrzebować.

Czy ktoś z was ma takie drzwi lub podobne?

Proszę jeśli są o jakieś strony www:smile:

radex
16-11-2002, 12:23
Ja takie chcę mieć jako przejście do ogrodu zimowego. Jeśli chodzi o szerokość i wysokość, to problemu nie ma. Problem może być tylko z tym progiem. Ja widziałem przesuwane oraz składane. Cena dosyć wysoka - około 5 000 zł.

Frankai
16-11-2002, 22:08
Karola - wszystko można zrobić, ale niestety to kwestia dużej kasy. Rodzina żony w Niemczech ma całą ścianę (jakieś 6-7m), żaden próg i 2-3 metry otwieranego przesuwnego skrzydła. Z tego co się orientuję, mniejszy próg jest przy otwieranych normalnie.

Rafalp
17-11-2002, 21:25
Witam Karole,
takie drzwi to ... nic więcej, jak tylko kłopoty.

Po pierwsze primo: drzwi będą strasznie ciężkie. Moje drzwi mają szer. 130 cm. Wysokość miały mieć 270 cm (do sufitu)Cały aneks jest przeszkolony. 2 drzwi + szyba. Zwracałem się do wielu firm produkujących okna i drzwi, również do kolegi, który tym się zajmuje. Większość firm (ta bardziej rzetelna i uczciwa, także mój kolega) zalecała zastosowanie nadświetla (stałej szybki) nad drzwiami i oknem i zastosowanie drzwi o wys. 240 cm. W przeciwnym wypadku drzwi mogą (nie muszą) się odkształcać, mogą (nie muszą) się opuścić itp.
Napewno będą bardzo drogie, nie można będzie zastosować szyby antywłamaniowej P4.

Po drugie primo: próg. Według mnie powinien być. Zatrzymuje deszcz i śnieg, pozwala zamocować opierzenie. Zapewne można tak przygotować taras, aby wilgoć nie "wchodziła" do salonu, ale będzie to trudniejsze.

Rafalp
17-11-2002, 21:25
Witam Karole,
takie drzwi to ... nic więcej, jak tylko kłopoty.

Po pierwsze primo: drzwi będą strasznie ciężkie. Moje drzwi mają szer. 130 cm. Wysokość miały mieć 270 cm (do sufitu)Cały aneks jest przeszkolony. 2 drzwi + szyba. Zwracałem się do wielu firm produkujących okna i drzwi, również do kolegi, który tym się zajmuje. Większość firm (ta bardziej rzetelna i uczciwa, także mój kolega) zalecała zastosowanie nadświetla (stałej szybki) nad drzwiami i oknem i zastosowanie drzwi o wys. 240 cm. W przeciwnym wypadku drzwi mogą (nie muszą) się odkształcać, mogą (nie muszą) się opuścić itp.
Napewno będą bardzo drogie, nie można będzie zastosować szyby antywłamaniowej P4.

Po drugie primo: próg. Według mnie powinien być. Zatrzymuje deszcz i śnieg, pozwala zamocować opierzenie. Zapewne można tak przygotować taras, aby wilgoć nie "wchodziła" do salonu, ale będzie to trudniejsze.

karola
18-11-2002, 06:38
Dziękuję wam za odpowiedzi...wynika jednak, że sobie wymyśliłam...albo to to będzie drogie ...i pomyslec trzeba nad tym, progiem.
Hm...wiem jakiś musi być..sęk w tym aby był jak najmniejszy.

Frankai, no waśnie a oni mają bez progu:smile:

Może ktoś zna jakieś www firm, które mogłyby wykonać coś na ten kształt...:smile:

buleczka_77
18-11-2002, 06:50
Karola,
spróbuj zadzwonić do Spółdzielni Inwestycji i Budownictwa
w Łowiczu, ul. Kaliska 103. Niestety www to oni chyba nie mają. Ja mam od nich drzwi. Spore i nie będę ukrywać, że miałam z nimi kłopoty, ale te wynikały ze złego montażu.

Snowdwarf
18-11-2002, 06:56
a na którym pietrze chcesz mieć taki drzwi??? bo jeśli parter to współczuję - i życzę szczęścia przy azbezpieczaniu domu i podpisywaniu umowy z ubezpieczycielem - nie prościej dać jedno skrzydło otwieralne i resztę nieotwieralną ( jeśli mówimy o parterze - czyli wyjściu na taras?)- można wtedy spokojnie dać szybe antywłamaniową P4...a co do progu, to myślę że dobrym wyjściem byłby tzw. ruchomy próg (opuszczany spod skrzydła drzwi)...

am
18-11-2002, 10:21
Rozmawiałem z Gebauer (drzwi i okna drewniane).
Przy okazji przesuwanych dzrzwi balkonowych zadali mi pytanie, jakie okucia mnie interesują - były do wyboru Roto i jakieś inne (nie pamietam). Różniły się tym, że w tych drugich drzwi balkonowe montuje się w taki sposób, że prowadnice są schowane w podłodze i nie ma żadnych progów.
Co do ciężaru okien to specjalnie rozmawiałem z działem technicznym tej firmy, żeby się upewnić, że nie będę miał kłopotu. Mam otwór 165cm wysokość i 180 cm szerokość dla drzwi balkonowych otwieranych tradycyjnie. Dodatkowo myślę o szybach P4. Zaproponowali mi okna balkonowe o wysokości max 155cm i szerokości skrzydła 90cm. Dla takiego wymiaru dostaję wszystkie gwarancje, ciężar skrzydła nie przekracza dopuszczalnych norm zarówno dla zawiasów jak i dla całej konstrukcji okna (oczywiście przy szybach P4).

Frankai
18-11-2002, 11:32
Karola - progu tam nie było, ale do biednych Niemców ta rodzina raczej nie należy :wink: więc raczej nie ma co się pytać jakiej firmy mają okucia i prowadnice. Może Am sprawdzi nazwę tej firmy.

rammadan
18-11-2002, 12:56
155 to raczej dość niewygodna wysokość, chyba że jest się Elfem, hobbitem, dzieckiem lub zwykłym karłem.

am
18-11-2002, 16:31
Opss...
Oczywiście 255cm a nie 155. Pomyliłem się. Lubię Hobbita ale tak niski to nie jestem :grin:.
Jeżeli chodzi o te okucia to chyba była Siegena - głowy nie dam - spróbuję sprawdzić w Gebauer.

Mis Uszatek
19-11-2002, 17:08
Jestem swiezo po takiej realizacji. Powiekszylismy okno (z wstawieniem nadproza i dorobieniem balkonu) na drugim pietrze starej kamienicy. Mam okno przesuwne, niskoprogowe (zlicowane z podłoga), drewniane. Wysokosc: 220 cm, szerokosc: 360 cm. Dwie tafle po 180 cm. Jest to okno typu "HS" firmy Pinus ze Skarbimierza k. Brzega. Cena - około 8000 zł. Drogo, ale robi wrazenie...
Pinus ma swoje strony www. Szukaj przez wyszukiwarke. adres: ul Topolowa ilestam. W Wawie mozna takie okno obejrzec na Bartyckiej w firmie Probudeks

Frankai
19-11-2002, 20:40
... i u Misia na ul.Dobranockowej numer 19 :wink:

pchelek
20-11-2002, 13:14
"D są takie rozwiązania progów okien z PVC i z drewna licujące się nawet z podłogą - jest to aluminiowy próg dzielony przkładką termiczą. Dolna rama jest uszczelniona na typową uszczelkę przylgową i na jedną uszczelkę płaską. Zainteresowanym mogę przesłać faxem jak to wygląda. Systemów nie podaję bo jest to rozwiązanie uniwersalne. Jeśli chodzi o tak szerokie drzwi to już o tym pisałem - można to zrobić w różnych warianatach [rozwierane, przesuwne] - uwaga jednak przy szerokich drzwiach otwieranych [nie przesuwanych] szczególnie dwuskrzydłowych ze słupkiem ruchomym jednocześnie antywłamaniowych - jest problem z górnymi i dolnymi zaczepami = mogą się nie zazębiać bo tam jest luz maksymalnie 1 mm. Coś na ten temat wie nasza sympatyczna bułeczka 77. Trzeba takie drzwi robić w ujemnej tolerancji wymiarowej - producenci powiini o tym wiedzieć lub tak ustawiać antywłamaniowe zaczepy, żeby zawsze się zazębiały

karola
20-11-2002, 14:57
Misiu Uszatku - naszukałam się naszukałam i nic...:sad:
Pinus sprzedaje kominki, drzewka iglaste...a drzwi nie znalazam:smile:

a swoja drogą...ceny to tu syszę coraz bardziej powalające......

Pchełek - wysylam ci numer faksu

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: karola dnia 2002-11-20 16:01 ]</font>

Jezier
20-11-2002, 15:05
http://www.pinus-okna.com.pl

karola
20-11-2002, 15:07
Jezier - dzięki...już klikam:smile:

Missia
21-11-2002, 14:22
Dostaliśmy wycenę od Ferno na drzwi balkonowe bezprogowe. zapytaj - wcale nnie było drogo.

bilbo
18-11-2003, 22:36
...ale moje wymarzone mają być o szerokości 3 metrów - 3 skrzydła.
Na dodatek chce aby były przesuwne - może sie otwierać choć jedno skrzydo ale mu sie przesuwać.
Hm...i jeszcze...nie mogę wychodząc na taras "zabijać" sie o żaden próg..


...Jest to okno typu "HS" firmy Pinus ze Skarbimierza...

Też chcemy szerokie tarasowe okno przesuwane....
Dzisiaj przez przypadek trafiliśmy do Pinusa we Wrocławiu i... oniemieliśmy!
Stało tam właśnie takie, jakie sobie też i karola wymarzyła - 3m szerokości, dwa skrzydła - jedno przesuwane - wspaniałe! Niskoprogowe. Typ właśnie HS jak pisał Miś. Tak 'na szybko' sprzedawca powiedział, że to okno 2,1m wys. x 3m szer. kosztuje 6tys. PLN.
Sporo, ale już liczymy na czym zaoszczędzić, by okno było właśnie takie.


Jestem swiezo po takiej realizacji...

I jakie są Twoje wrażenia dokładnie po roku ???
Kupiłbyś takie okno raz jeszcze?
I jak w ogóle oceniasz jakość okien z Pinusa?

Czy ktoś zna jeszcze tą firmę?
A może znacie inne godne polecenia firmy, który robią takie ładne, szerokie okna typu HS?

uszek
19-11-2003, 09:31
Ja mam u siebie trzy skrzydłowe plastkowe na wys 235mm ale rozwierno-uchylne, przy czym dwie połówki są otwierane bez słupka co daje prześwit w przejściu na ok 2m. Dzrzwi są zrobione przez Oknoplast Kraków i nawet nie takie drogie. Robia tam również przesuwane ale po pierwsze są droższe a po drugie przesuwa się tylko jedno skrzydło co daje przejście w granicach 1.5 m. Jeżeli chcesz drzwi drewniane to widziałem okna balkonowe trzykwaterowe otwierane "jak harmonijka" gdzie składają się wszystkie trzy kwatery "zjeżdżają się" na jedną stronę. Ma takie rozwiązanie Stolbud Włoszczowa i Stolar (maja fajne okna) ale cena jest naprawde wysoka ok 5-6 tyś w Stolbudzie w Stolarze trochę taniej ale i tak b.dużo.

bilbo
19-11-2003, 10:31
Ale zobacz gdzieś uszek, te drzwi typu HS !
Są niesamowite!

Doki
19-11-2003, 10:38
Ja mam takie, ale szerokie na bez mala 4 m.

uszek
19-11-2003, 10:42
Ale ja nie wiem jak one wyglądają, podajcie mi jakiś link. Zreszta teraz to juz za późno bo okna mam wstawione, ale może jak będę budował drugi dom !! :lol: :lol:

bilbo
19-11-2003, 19:53
link: www.pinus-okna.com.pl
ale tam nie ma zdjęcia okna typu HS :-(
są za to adresy salonów, w Krakowie jest to, uszek, na: ul. Krzywda 17E
Jak masz po drodze, to zajrzyj. Chociaż nie wiem, czy tam akurat takie okno będzie stało, we Wrocku jest.
Może dobrze dla Ciebie, że 'już za późno'. My zachorowaliśmy na to okno. Niestety cena jaką dzisiaj dostaliśmy nie jest mała. 7,8tys. + 7% VAT - 10% rabatu, czyli 7,5tys. Za okno o szer. 2,7m i wys. 2,3m. Z tego, co pisze Mis Uszatek (8tys. za 3,6x2,2m), to nam sporo policzyli, albo takie podwyżki w ciągu roku. Będziemy się jeszcze targować, ale... te ceny z Pinus'a są w ogóle chyba nieco wyższe niż cennikowe od Urzędowskiego. Z drugiej strony, trochę tu niektórzy na Urzędowskiego najeżdżają...
Ktoś słyszał jeszcze o oknach typu HS w innych firmach?

PIOT_R
20-11-2003, 09:23
[Ktoś słyszał jeszcze o oknach typu HS w innych firmach?[/quote]

Nazwa HS okna wzięła się od systemu okuć stosowanych do produkcji tych okien, w tym przypadku okucia firmy SIEGENIA HS PORTAL
Z możliwymi rozwiązaniami przy zastosowaniu tych okuć można się zapoznać ( niestety po niemiecku) tutaj:
http://www2.siegenia-aubi.com/servlet/PB/show/1005047/HS_PORTAL_250.pdf
Na dzień dzisiejszy w Polsce sprzedawane są okucia tego typu tylko do okien drewnianych.
Praktycznie każdy producent okien drewnianych , jeżeli wyrazi taką chęć jest w stanie zrobić poszukiwane przez was rozwiązania.Musi jedynie zakupić okucia , które w Polsce sprzedawane są przez Firmę VBH.Tutaj można sprawdzić gdzie mają oddziały:
http://www.vbh.pl/oddzialy.html

bilbo
20-11-2003, 16:28
Wielkie dzięki za namiary.
Spróbuję jeszcze popytać w VBH o producentów korzystających z tych okuć. W Pinusie bowiem chwalili się, że całe to ich okno pomyślane jest pod względem tych sporych rozmiarów. Ponoć odpowiednio kleją całą ramę, by miała właściwą sztywność itp. Pewnie coś prawdy w tym jest, bo taki Portal :wink: to niezłe wyzwanie dla producenta. Pinus podobno robi takie okna nawet o szerokości 6m, gdzie jedne skrzydło ma wtedy 3m! Dlatego nie chciałbym trafić do producenta, który po raz pierwszy dla mnie robi okno na okuciach HS. Zresztą wcale nie rezygnuję z Pinus'a, firma sprawia dobre wrażenie, a ich okno oszołamiające :-) Ceny są niestety jakieś 20-30% powyżej Urzędowskich, ale o tych ostatnich mnóstwo złych opinii, więc może takie ceny muszą być.

mariof
08-09-2005, 20:19
ja mam HS-sy z firmy (link poniżej) proponuję zajrzeć