PDA

Zobacz pełną wersję : fundamenty jak zaizolować



gregmena
13-07-2005, 19:59
mam ławy, teraz chce dac bloczki, w systemie 3w, czyli bloczek, styropian, i bloczek ale na pionowo, jak proponujecie to zaizolowac przed wilogocią (folia, cos innego) i czy jeszcze ławy w dół ocieplic styropianem???
potem na tym wszystkim ściana 3w z wełną

remx
13-07-2005, 20:26
Ław nie trzeba ocieplać
Jeżeli masz suchy grunt to jako izolacja wystarczy Dysperbit lub Visbit Eco. Jeżeli przypilnujesz wykonawcę aby dokładnie zaspoinował miejsca w których są murowane bloczki to nie musisz stosować rapowania (obrzutki)
Moi mieli zapowiedziane że nie może być ani jednej szparki w spoinach, bo inaczej będą musieli rapować. Później przeszedłem się dookoła ścian i palcem wskazywałem różne drobne szczeliny. Poprawili je bez żadnego problemu.

pawelurb
13-07-2005, 21:12
ja robiłem niedawno ściany 2w ale izolacja chyba tak samo powinna wyglądac dla 3w a wyglądała tak :
- na ławie 2 x papa , na to bloczki, ława bez ocieplenia , bo i po co
- bloczki bez rapówki, na to 3 warstwy Dysperbitu ( bardzo wdzięczne mazidło, łatwo się rozprowadza, szybko schnie , wodnorozcieńczalne ) pierwsza warstwa 1:1 z wodą , jako grunt, potem jeszcze 2 jedna szczotką a potem ostatnia za pomocą pacy metalowej , gruba warstwa a paca umożliwia zalepienie wszystkich nierówności w bloczkach.
- do tak zaizolowanej ściany przykleiłem styropian fs20 gr. 5 cm, na to siatka i klej, klej jeszcze raz zasmarowany dysperbitem 2 warstwy , ale tylko do poziomu gruntu , przed zasypaniem dałem folię kubełkową , też do poziomu gruntu i zasypałem. U mnie grunt nie był podmokły, piaszczysty , suchy i przepuszczalny.

acca5
13-07-2005, 21:51
A steropian na co przykleiłes do Dysperbitu?

pawelurb
13-07-2005, 22:00
A steropian na co przykleiłes do Dysperbitu?

na klej do styropianu , próbowałem kleić dysperbitem , ale kipsko szło, zwykły klej do przyklejania styropianu trzyma bardzo dobrze , płyta posmarowana dookoła i 2 "placki" na środku, trzyma bardzo dobrze, powyżej poziomu terenu , tam gdzie będą jakies płytki czy coś podobnego dałem po 1 kołku co około 50 cm. i jest ok.

gregmena
14-07-2005, 21:17
a co to jest w ogóle ten: Dysperbit

pawelurb
14-07-2005, 21:47
a co to jest w ogóle ten: Dysperbit

masa izolacyjna, ogólnie nazwa handlowa i chyba potoczna też , czarnego mazidła służącego do izolacji przeciwwilgociowej min. ścian fundamentowych , sprzedawana w wiadrach po np. 30 kg. wodnorozcieńczalne, po zamalowaniu tym ściany tworzy warstwę izolującą . ot taka "farba" do izolacji, masa bitumiczna, mazidło....

gregmena
15-07-2005, 17:03
i co mam tym wysmarować, sorry że tak pytam, ale mni egłowa boli

budulec
15-07-2005, 17:48
i co mam tym wysmarować, sorry że tak pytam, ale mni egłowa boli
:D :D :D

gregmena
15-07-2005, 17:58
chyba nie głowe????

budulec
15-07-2005, 18:05
chyba nie głowe????
gregmena, głowę zostaw w spokoju. Dysperbitem wysmaruj raczej ścianę fundamentową
pzdr

gregmena
19-07-2005, 18:07
Ławy mam po sam grunt, właśnie mi w hurtowni poradzili by je odkopac i posmarować dysperbitem, bo przemarzanie itd itp, czy mam to zrobić i czy wszystkie ławy także te działowe??/

rs6000
19-07-2005, 18:27
A ja mam tak docieplone : dysperbit x 2, styropian 5cm, folia dylatacyjna

http://czajen.pl/~slaweczek/fundament.jpg

gregmena
20-07-2005, 06:02
czyli reasumując, odkopać ławy i posmarować dysperbitem z zewnątrz i wewnątrz i podobnie ściany działowe???, a potem bloczki gdy je postawię też posmarować??????

anpi
20-07-2005, 08:03
czyli reasumując, odkopać ławy i posmarować dysperbitem z zewnątrz i wewnątrz i podobnie ściany działowe???, a potem bloczki gdy je postawię też posmarować??????

No właśnie - czy jest sens malować od wewnątrz?

rs6000
20-07-2005, 11:19
Dysperbit to jest środek do izolacji przeciwilgociowej a nie do docieplenia. Wobec powyższego zabezpieczenie ścian wewnętrznych ma zdecydowanie sens bo pomiędzu fundamentami też występuje woda gruntowa.

kaskaa
20-07-2005, 11:41
rs6000,
na jakiej wysokości będzie ci się kończyła folia kubełkowa po wykończeniu? Chodzi mi o to czy kończy się poniżej cokołu czy zasłania również cokół.

andrzejka
20-07-2005, 11:42
Słuchajcie a czy ktoś jeszcze stosuje izolowanie fundamantów lepikiem :roll: :roll:
Dzis mój majster powiedział, ze może załatwić dwie beczki lepiku do izolacji fundamentów :roll:
Nie wiem czy to dobry pomysł :roll: :roll:

kaskaa
20-07-2005, 11:45
Co rozumie przez "lepik"? może chodzi mu o visbit albo dysperbit (to w końcu też wygląda jak lepik)

andrzejka
20-07-2005, 11:55
Nie napewno nie o to bo mówiłam czy to jakiś srodek izolacyjny a on że stary sposób :roll: Może to zwykła smoła ten lepik :roll: :roll:

kaskaa
20-07-2005, 12:00
Sprawdź, czy to co chce zastosować nie wchodzi w reakcję ze styropianem (o ile będziesz stosować styropian do ocieplenia)

rs6000
20-07-2005, 12:10
Kaskaa

Po wykonaniu drenażu z tłucznia obok fundamentu (zamiast płyty odbojowej) folia będzie obcieta tak aby nie zachodziła na cokół, jednak tak aby woda opadowa nie dostawała się pomiędzy folie a styropian.

anpi
20-07-2005, 12:25
Sprawdź, czy to co chce zastosować nie wchodzi w reakcję ze styropianem (o ile będziesz stosować styropian do ocieplenia)

Po wyschnięciu to chyba nawet lepik nie wchodzi w reakcję ze styropianem? Przecież tak na prawdę, to nie sam lepik, tylko zawarty w nim rozpuszczalnik rozpuszcza styropian. Tak więc, po wyschnięciu nie powinien rozpuszczać. Chyba, że się mylę...

andrzejka
20-07-2005, 12:26
Sprawdź, czy to co chce zastosować nie wchodzi w reakcję ze styropianem (o ile będziesz stosować styropian do ocieplenia)

Po wyschnięciu to chyba nawet lepik nie wchodzi w reakcję ze styropianem? Przecież tak na prawdę, to nie sam lepik, tylko zawarty w nim rozpuszczalnik rozpuszcza styropian. Tak więc, po wyschnięciu nie powinien rozpuszczać. Chyba, że się mylę...
No tak ale czy zaizoluje dobrze taki lepik fundamenty :roll: :roll: :roll: :roll:

anpi
20-07-2005, 12:42
No tak ale czy zaizoluje dobrze taki lepik fundamenty :roll: :roll: :roll: :roll:

Dawniej izolowano tylko papą na lepiku, bo specjalnych folii nie było. Może spytaj swojego kierownika budowy, co o tym myśli?

budulec
20-07-2005, 16:22
Dysperbit to jest środek do izolacji przeciwilgociowej a nie do docieplenia. Wobec powyższego zabezpieczenie ścian wewnętrznych ma zdecydowanie sens bo pomiędzu fundamentami też występuje woda gruntowa.

woda gruntowa występuje od wewnątrz w przypadku wysiej powierzchni wód gruntowych. W takim przypadku jak również w przypadku napiętego zwieciadła wód gruntowych należy dla spokoju sumienia pomazać również od wewnątrz, w przeciwnym razie, moim zdaniem, jest to niepotrzebne wyrzucanie pieniędzy.
pzdr

gregmena
20-07-2005, 21:10
no dobra
a czy moge dostać konkretna upewnioające mnie odpowiedz
TAK MASZ ODKOPAĆ ŁAWY I POSMAROWAĆ FUNDAMENTY BO.................
posmaruj je tu i tu do głębokości takiej
albo
lub NIE RÓB TEGO BO...............

pleaseeeeeee

anpi
20-07-2005, 21:15
no dobra
a czy moge dostać konkretna upewnioające mnie odpowiedz
TAK MASZ ODKOPAĆ ŁAWY I POSMAROWAĆ FUNDAMENTY BO.................
posmaruj je tu i tu do głębokości takiej
albo
lub NIE RÓB TEGO BO...............

pleaseeeeeee

Nie licz na to, że ktoś tutaj udzieli Ci takiej odpowiedzi. Weź dobrego budowlańca, zawieź go na budowę, niech obejrzy i dopiero wtedy wyda wyrok.

budulec
20-07-2005, 21:30
gregmena:
jak masz ławy to zostaw je już w spokoju. Zakładając, że warunki gruntowo-wodne masz nie najgorsze tzn najwyższy poziom wód gruntowych jest poniżej poziomu posadowienia to:
na ławę daj izolacje pozioma np. z dwóch warstw papy na lepiku
na tym wymuruj ściany fundamentowe w systemie 3W
pozmaruj całą ścianę fundamentoą od zewnątrz ( np dysperbitem 2x), a jak Ci zostanie mazidła to dla świętego spokoju posmaruj również od wewnątrz, chociaż moim zdaniem mazanie od wewnątrz jak również ścianek działowych to zbędna rozrzutność
Na to wszystko daj jeszcze raz izolację poziomą, która połączy się z izolacją poziomą podłogi na gruncie, a dalej to jużtylko mury niech się pną do góry...
pzdr