PDA

Zobacz pełną wersję : Dom Mirzawa z Tarnowskich



mirzaw
17-11-2002, 11:09
Witam
Oto mój domek:
po zimie się mam zamiar wprowadzić..

http://www.powernet.com.pl/~mirek/priv/141102-02.jpg
http://www.powernet.com.pl/~mirek/priv/141102-01.jpg

17-11-2002, 13:42
Piękny!!!
Gratuluję serdecznie. :smile:

Mam pytanie dotyczące wykończenia dachu-bardzo mi się podoba drewno w ten sposób zastosowane do wykończenia. Czy jak mam już dach przykryty papą to da radę jeszcze zastsosować te drewniane wykończenia zamiast blachy? Jaki to dach-jak się nazywa, i wykończenia?
Dzięki.

Frankai
17-11-2002, 17:53
Po pierwsze domek mi się bardzo podoba. W wielu elementach przypomina mi mój :grin:

Ja mam pytanie dotyczące balkonu i dachu (to pójdzie emalią).
Czy płyta balkonowa już jest ocieplona (ze wszystkich stron?) i jak zamierzasz mocować balustradę, jak wykończyć krawędzie boczne i jak planujesz odprowadzać wodę z niej?

pitbull
18-11-2002, 08:35
Z takimi czesciowo zadaszonymi a czesciowo nie tarasami jest klopot wlasnie z woda opdaowa i prawidlowa obrobka blacharska oraz mocowaniem balustrad. czesto w tych miejscach powstaja zacieki.
Domek ladny.

aziel
18-11-2002, 09:16
ŁADNY! kiedy będzie w kolorze?

Ps. Masz bardzo czysto wokół - tylko trawę posiać i mieszkać!!!

Teska
18-11-2002, 21:31
Witaj
mam pytanie..czy okna to kolor golden oak?
i jeszce jedno..ma tak jak Ty...prawie zero cokołu..zamierzarz tak zostawić? mi mówia ze to bardzo zle...jak jest naprawde?
Teska

EDZIA
18-11-2002, 21:44
Bardzo ładny a czy elewacja będzie w takim kolorze jak w domku na Twojej stronce ?
Ewa

Gajka
19-11-2002, 12:52
Domek prześliczny, gratuluję gustu :smile:

Moje pytanie: te 3 tuje(?) są zywe? Czy tylko dla potrzeb zdjęcia? :razz:

Pozdrawiam serdecznie

Danajot
19-11-2002, 13:09
wszyscy widzicie ten ładny domek - tylko ja nie ?
Klikam i klikam na czerwone krzyżyki i nic się nie dzieje, o co chodzi ?

Tomaszos
19-11-2002, 13:17
Ciekawe ?
Na pierwszym zdjęciu widać 3 thuje
Na 2 pod innym kontem też powinny być widoczne :smile: ??????????

Luśka
19-11-2002, 19:21
Bo może one były dopiero do wsadzenia w ziemię? A między pierwszym zdjęciem a drugim zostały przemieszczone w miejsce docelowe? Swoją drogą ale to towarzystwo ciekawskie! Wszystko wypatrzą :smile:

Gajka
19-11-2002, 20:37
On 2002-11-19 20:21, Luśka wrote:
Swoją drogą ale to towarzystwo ciekawskie! Wszystko wypatrzą :smile:



:smile: może to tak z wiekiem przychodzi :smile:

Luśka
19-11-2002, 21:27
Patrz Gajka, a mówią, że z wiekiem wzrok się pogarsza.. :grin:

mirzaw
27-11-2002, 19:09
Witam wszystkich serdecznie...
Dziękuję za wszelkie opinie i uwagi... cieszę się że domek się podoba... mi również.
A teraz postaram się odpowiedzieć na pytania.. a więc po kolei (ji) /kolej, koleją, koleje? - nie wiem/


OPAL:
Więźba dachowa jest pomalowana 2-krotnie (po impregnacji oczywiście) wpierw kolorem PINIA a potem ORZECH (sam orzech byłby za ciemny. Na tak wykonaną gotową więźbę nabite są dodatkowo - identycznie przygotowane deski - węższe niż krokwie - tak by zasłonić szparę po łatach i kątrłatach i dachówkach. W ten sposób deska ta dochodzi do zakończenia dachówki jak widać na zdjęciu. Nie będę robić żadnych obróbek blacharskich. Wolę raz na dwa lata pomalować na nowo nią przykrywać piękne drewno blachą. Od dolnej strony nabito jak widać podbitkę - typowa boazeria sosnowa. Z tym że podbitkę nabijałem jeszcze przed nałożeniem folii paro przepuszczalnej i łat - jeszcze na górnej stronie więźby. W ten sposób zostawiłem odkrytą całą konstrukcje dachu wystającą poza obrys domu.

FRANKAI:
Nie wiem o co Ci chodzi z tą emalią. Nie planuje niczego emaliować :wink:
Balkon jest ocieplony z każdej strony styropianem 5 cm a dodatkowo cała płyta balkonu jest oddzielona od stropu styropianem i folią.
Zarówno mały tarasik na piętrze jak i daszek nad tarasikiem na parterze są ocieplone styropianem - 10cm.
PITBUL:
Balustrada będzie mocowana do balkonu poprzez odpowiednie pionowe pręty. Balustrada z drewna - typ "góralski"
Zarówno w balkonie jak i na tarasie będzie odpowiednio uformowany kanalik z odprowadzeniem wody w jednym kierunku i z balkonu woda będzie lecieć na łańcuchu a z tarasiku małą rynienką no odpowiedniej kanalizacji.
Balkon jak i zresztą cały dom jak widać jest mocno nakryty dachem (od 1m do 1,5m) więc raczej nie będzie to kolosalny problem.
AZIEL:
Kolor po zimie - jeszcze nie sprecyzowałem do końca jaki - trwają walki z połowicą. Więcej mam problemów w jakim kolorze zrobić rolety ?!!!?
AZIEL:
Jestem mile zaskoczony twoją opinią - jednak prawda nie jest taka ładna (kolorowa). Zerknij na inne zdjęcia a się przekonasz:

http://www.zawislak.prv.pl

TESKA:
Tak wspaniała spostrzegawczość! Okna w kolorze złotego dębu - As-Dom
Cokołu nie będzie. Dom jest co prawda postawiony na odpowiednio izolowanym (folia guta beta) fundamencie. Jednak ja nie chce cokołu. Prawdopodobnie na około domu rozsypie około 0,5m jakiś otoczaków. Tak by ziemia w tym miejscu była chłonna - drenaż już jest i by domek miał jakieś wizualne połączenie z ziemią
EDZIA:
Niestety jeszcze nie wiem, ale skłaniamy się do jakiejś w odcieniu żółci.
GAJKA, TOMASZOS, LUŚKA:
Tuje są naturalne - naturalnie. Tak jakoś wyszło na zdjęciach że na jednym są a na drugim nie ma ale w czasie robienia zdjęć by7ły - takie kadrowanie. Są one jak widać krzywa ponieważ dopiero co je przesadziliśmy w to miejsce. I tak właściwie to nie wiemy czy długo w tym miejscu zagrzeją. Na pewno przez zimę.

Jeszcze raz wszystkich serdecznie pozdrawiam
Mirzaw

Zapraszam na moją stronkę

Frankai
27-11-2002, 21:50
Mirzaw - faktycznie z emaliowania nic nie wyszło - dostałem zwrot.
Nie bardzo rozumiem - jak oddzielona od stropu? Trzyma się na zbrojeniu przepuszczonym przez styropian?
Czy pisząc o małym tarasiku masz na myśli tą wystawioną połowę sześciokąta? Mi architekt dał 18cm styropianu twierdząc, że poziome przegrody muszą mieć k=0.2.

Ivonesca
28-11-2002, 06:41
oglądałam Twoją stronkę - bardzo ładna, tak zresztą jak i domek :smile:

mirzaw
28-11-2002, 07:10
Witam Frankai
Balkon jest oparty na konstrukcji stropu - tzn. belki stropowe są poprostu w miejscu balkonu wypuszczone poza obrys budynku na długość taką jak balkon. W momencie układania pustaków stropowych (na balkonie one też są) przedzieliłem je na wysokości ściany płytami steropianu pomiędzy które włożyłem folię. To wszystko potem zalałem betonem.
Jeśli chodzi o tarasik to właśnie na myśli mam tą połówkę sześciokąta. Słuszna uwaga, jednak ja na razie nie wykańczełem całości. Na razie mam te 10cm styropianu. Więc być może jeszcze 5 włożę. Mam zapas do poziomu drzwi.

Pozdrawiam
Mirek

Frankai
28-11-2002, 07:26
Mirzaw - no to tera rozumiem. Ja żeby nie robić z balkonu czołgu chyba wrzucę na i pod polistyren. Pomysł z belkami i styropianem niezły, choć pod kątem grubości jest podobny - odcinając płytę mogłeś dać cieńsze ocieplenie, ale pustaki są grubsze niż moja wylewana płyta. Dla mnie grubość jest istotna.

30-11-2002, 11:49
Mirzawie-
jaka to dachówka-jak się nazywa?
Dzięki. :smile:

mirzaw
30-11-2002, 12:36
Witam
Dachówka to Syrius Antracyt - Rupp Ceramik (cz jakoś tak)

Mirzaw

30-11-2002, 19:32
Przepraszam,że Ci nie daję spokoju,ale mam pytanie.:smile:
Czy taka dachówka jest droższa od innych-np.robena czy innych?Szukam dachówki i chcę się zorientować co jest co.
Pozdrawiam:smile:

mirzaw
01-12-2002, 19:00
Witaj OPAL
Z tą dachówką to jest tak jak mówisz.
Jak wybierałem pokrycie dachu to zdecydowaliśmy sie z połowicą że będzie to dachówka ceramiczna. Na początku obstawialiśmy dachówkę czeską - TONDACH (Proxima-Bytom).
Jadnak opinia o tej dachóce nie jest na polskim rynku zbyt pozytywna więc szukałem alternatywy. Okazało się że w hurtowni gdzie się zaopatruję mogą mi dać coś specjalnego. Więc spotkałem sie i zaproponowali mi dachówkę z upustem... 35% - właśnie ą która jest na dachu. Nie odmówiłem... Upust był taki ze względu na to że fabryka wybrodukowała partie dachóki z pewną wadą - niewidoczną praktycznie. (gwarancja pozostała niezmieniona)
Pozdrawiam
Mirzaw

Gajka
01-12-2002, 19:28
Co takiego złego mówią o dachówce Tondach ?
Powiedz, proszę, ponieważ my mamy zamiar ją kupować.

Nasi znajomi mają tę dachówkę od 9 lat, była wówczas dużo droższa niż dziś, lecz wad nie widać żadnych.

mirzaw
02-12-2002, 13:57
Mówię o opiniach o dachówce a nie o czymś konkretnym. Osobiście raz w hurtowni PROXIMA w Bytomiu miałem okazje słuchać pewnego jegomościa, który składał reklamacje. Nie cytuję - zbyt niecenzuralne słowa. Ponadto gdziekolwiek jestem na targach i wystawach jak rozmawiałem z kimś na temat dachówki Tondach opinie były typu - nie warto, felerna, krzywa itp..
Oczywiście do Ciebie należy wybór, tyle że jak mówiłem że dostałem duży upust na dachówki Rupp'a to wogóle zrezygnowałem z tematu.
Mirzaw

Alicjanka
02-12-2002, 14:20
Mirzaw,

Gratuluję domku - jest bardzo ładny, a jak zostanie otynkowany to będzie jeszcze ładniejszy! No i dachówka bardzo ładna, (Opal -Rupp jest droższy niż Roben na 100%)miałeś sporo szczęścia, że udało Ci się takli cud kupic w miarę tanio.
Piszesz, że nie planujesz kłaść blachy na tych pięknych deskach -a jak zrobisz rynny?
Jako kolor tynku proponuję bardzo jasny beż. W zasadzie złamana biel - żeby nie rozproszyć pięknego zestawienia dachówki z drewnem wykończającym. Jeśli kolor tynku będzie mocniejszy to może ten piękny kontrast "zagłuszyć".

Pozdrawiam,
Alicja

mirzaw
02-12-2002, 14:35
WItaj Alicjantko
Nie odpowiedziałeś mi na moje pytania na priva.
Co do rnynien to już coś wymyśliłem.
Pozdrawiam
Mirzaw

Alicjanka
03-12-2002, 12:13
Odpowiedziałam wczoraj. Nic nie dostałeś?

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Alicjanka dnia 2002-12-03 13:14 ]</font>

mirzaw
04-12-2002, 14:47
Dziękuję odpowiedź otrzymałem.

Mirzaw

MagdazMichałem
06-03-2003, 08:48
Mirzaw,

bardzo mi się podoba zstawienie kolorystyczne dachu antracytowego z drewnem i jasnym tynkiem (uważam że jest niebanalne, swoją drogą rzadko u nas spotykane) i też mam taką kolorystykę w planie, zresztą zgodnie z projektem. Tylko powiedz, jakie rynny do tego dobrać, żeby pasowało (bo antracytowych nie widziałam, brązowe plastiki :sad:?). No i jakie rolety ?

Magda

mirzaw
06-03-2003, 21:37
WItam.
Co do rolet to patrz zdjęcie. Jaśli chodzi o rynny to jeszcze nie wiem ale oscyluje w antracytowych - plastikach.
Dziękuje za wpis

Mirek

http://www.powernet.com.pl/~mirek/priv/123.jpg


<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: mirzaw dnia 2003-03-06 22:39 ]</font>

Krystian
24-05-2003, 05:24
Gratuluję, urodziwa chatka!

Pusia
24-05-2003, 23:48
Domeczek marzenie. Takie podobają mi się najbardziej,zwarta zabudowa i tradycyjny styl.SUPEROWY!!!

chmurka
03-06-2003, 23:03
Gratuluję serdecznie, bardzo ładny domek. Czekam na następne zdjęcia. :D

mirzaw
13-07-2003, 19:07
Witam
Zaszły zmiany na budowie, ten kto spojrzy na zdjęcia - o nich się dowie: :o


http://www.powernet.com.pl/~mirek/priv/podloga.jpg
http://www.powernet.com.pl/~mirek/priv/podloga1.jpg
http://www.powernet.com.pl/~mirek/priv/widok.jpg
http://www.powernet.com.pl/~mirek/priv/widok2.jpg


Pozdrawiam
Mirzaw :D

MHAL
15-07-2003, 09:02
Jest pieknie, a najpiekniejsza jest podłogoa - możesz zdradzić producenta ???? :D

mirzaw
15-07-2003, 13:22
Jako że dostałem kilka już pytań o podłogę podaję sposób jej uzyskania:

Deski zamawiałem w tartaku we Wielowsi (najlepiej gadać z szefem Pan Kocek) 032-2336650. Suszone komorowo i selekcjonowane (szerokość moich to 17cm więc trzeba było trochę przebrać), następnie z tych calówek robił mi deski podłogowe stolarz z Szałszy (na drodze pomiędzy Gliwicami a Tarnowskimi Górami - Pan Barcz - numeru nie pamiętam, ale we Wielowsi powiedzą.
Deski układała mi i malowała ekipa z Tarnowskich Gór (Gąsior Henryk z ul. Wyspiańskiego 32 2851482) Lakier to ICA (Włoski) kupowany u nich lub u przedstawiciela w Katowicach (Gloss 40 - mat) poliuretanoiwy, dwuskładnikowy.

Pozdrawiam
Mirzaw 8)

Szadam
15-07-2003, 21:47
Moja Bogusia mówi, że podłoga jest piękna. Pyta co to jest calówka. To chyba taka miarka :lol:

mirzaw
21-09-2004, 13:03
Ja już jakś czas mieszkam :) :D
Oto kilka ostatnich fotek:
http://www.powernet.com.pl/~mirek/priv/IMGP1633.jpg
http://www.powernet.com.pl/~mirek/priv/IMGP1631.jpg
http://www.powernet.com.pl/~mirek/priv/IMGP1617.jpg

a ten domek zrobiłem całkowicie sam, sam zaprojektowałem, sam wykonałem, sam pomalowałem (czego nie widać na zdjęciu) :lol:
Domek dla dzieci:
http://www.powernet.com.pl/~mirek/priv/IMGP1623.jpg

Pozdrawiam
Mirzaw

21-09-2004, 13:15
Pięknie. Bardzo ładny dom, a i domek dla dzieci super. Podłogi są klasa. Balustrady na balkonach wyglądają b.ładnie. Całokształt- tylko pozazdrościć. Ciekawa jestem Bardzo jak wykończyliście środek. (ach ta babska ciekawość :wink: )Pokaż parę fotek :roll:

mirzaw
21-09-2004, 13:20
Wyślę na priva

21-09-2004, 13:37
Czekam z niecierpliwością. Dziękuję.

*marta*
22-09-2004, 15:05
Cudo! Przeslicznie wykończony dom. Tak jak lubię. Dużo drewna - miodzio! Kurcze tak mi się podoba, że chciałabym taki sam domek :( Ta ścieżka zawijasek też jest urocza. Wiem wie, tyle ochów i achów, ale to szczere! Naprawdę bardzo mi się podoba.

Ja też chcę wnętrza! :oops: Jestem strasznie ciekawa, jak w środku Wasz domek wygląda. Jeśli tak, jak na zewnątrz, zabieram się za budowę drugiego domu. Mój biedny mąż się załamie...

ozzie
22-09-2004, 17:29
Piekny dom, gratuluje :D
Czy mozesz zdradzic jaka jest nazwa tynku (numer etc), bo bardzo podoba mi se kolorystyka twojego domu. Nasz dom ma juz grafitowa dachowke, okna beda mahoniowe (kolor wpadajacy w czerwien). Dzieki i zycze dalszych sukcesow

mirzaw
23-09-2004, 09:11
Jeśli chodzi o zdjęcia to proszę maila na priva.
Tynki:
ściany zewnętrzne Tynk zewnętrzyn 3037 Tynk silikonowy FUN BAUMIT 21 30kg WODAN 185,86 2506203
ściany zewnętrzne Gzyms na około okien 3045 Tynk silikonowy SMILE BAUMIT 2 30kg WODAN 185,86 2506203

kortezjan
01-10-2004, 07:48
gratuluję bardzo udany domeczek, jeśli można coś więcej na temat odprowadzenia wody z balkonu przeczytałem twoją odpowiedź ale na zdjęciach dokładnie tego nie widać.

01-10-2004, 12:26
Uwielbiam takie drewienka w domach, w dodatku w moim ulubionym ciepłym i jasnym kolorku.Aż miło popatrzeć. Więcej takich domów proszę!
Aha, te deski maskujące przy podsufitce to też szczegół, który nadaje właśnie potem takie ogólne, superowe wrażenie.Gratulacje

teresa16
11-03-2005, 21:03
gdzie moge zobaczyc te zdjecia?

Asiulek
14-04-2005, 09:51
Dom jest śliczny – podobny do mojego. Też dwa balkony jeden nad wykuszem i ten dach i jego wykończenie bardzo podobne i okna też złoty dąb. Po prostu szok. Napisz coś więcej o kolorze elewacji czy wygląda on tak na zięciach – bardzo mi się spodobała. Lubię kremy ale nie cierpię żółci a często jest tak że na wzorniku jest kremowe a na ścianie wychodzi żółte. Czy w każdym świetle odcień elewacji jest tak delikatny i w pełnym słońcu nie staje się żółty? Może trochę zawile pytam ale jest to dla mnie bardzo ważne, bo stoję przed wyborem elewacji i sam wiesz jak to jest. A u ciebie wygląda to ekstra.

NatkaB
15-04-2005, 12:01
Ja już jakś czas mieszkam :) :D
Oto kilka ostatnich fotek:
Przepiękny domek!!!!!!!!!!!! A jak w środku? Wrzuć jakieś fotki wnętrz please!!!!

Maluszek
15-04-2005, 12:05
mirzaw - piękny domek :D

Mam pytania odnośnie barierek na balkonach (takie same chcę u siebie zrobi):
- jakiego drewna używałeś?
- jak taką barierkę przymocowałeś do betonu?
- jakie wymiary mają barierka, słupki i te poprzeczki?
- jakiej farby i jakiego koloru użyłeś do pomalowania drewna?
- a masz może jakieś zdjęcie w zbliżeniu tych barierek?
dzięki z góry za odpowiedzi :D

15-04-2005, 14:44
Bardzo ładny! Balustradki na balkonach dodają mu najwięcej uroku. Zawsze takie mi się podobały, ale ja balkonu nie mam.
Czy brak cokołu to był dobry wybór. Rzeczywiście woda nie ochlapuje ścian?

kacha110
15-04-2005, 16:59
Ja też chcę taki domek dla dzieci!!!
Pęknie wszystko wygląda.
Wnętrzami się nie pochwalisz ?

Pollyann
17-04-2005, 08:32
no rewelacja, :o ale chcemy wnetrz.... :wink:

amj2
18-04-2005, 10:59
Świetny dom.Ja też uwielbiam drewniane wykończenia, a u Ciebie to wszystko bardzo ładnie wygląda.Gratuluję.

_Beti_
05-08-2005, 19:44
jaki to projekt bo nigdzie nie mogę takiego domku znaleść a jest piękny, proszę podać mi adres
Dziękuje

mirzaw
25-11-2005, 10:28
Milion lat nie pisałem....
Na wstępie się pochwalę: domek dostał nagrodę burmistrza T.Gór za budowę roku..... :D
Na koniec podpowiem że z balkonów to nie kożystam wcale....
A mieszka się O'K
Maluszek:
Drewno to świerk (górale)
Śrubami
10 x 10 cm
Orzech 2x Alcor czy coś tak
Nieststy nie, jak Ci zależy jeszcze to pisz na priva to poszukam

kasiaR
25-11-2005, 10:46
Piekny!!!!!!! Dopieszczony w każdym calu :D :lol:

GRATULACJE !!!

Więcej zdjęć prosze . Jestem ciekawa jak wyglada teraz wnętrze domu. :P


Pozdrawiam :D
KasiaR

Maluszek
28-11-2005, 07:56
Mirzaw - gatualcje :D Nagroda zasłużona bo masz na prawdę piękny dom :D

A jakbyś miał gdziesik te zdjątka w zbliżeniu to ja bardzo chętnie bym je obejrzała :D A jeszcze mam pytanko: a co to za farba ta Alcor?

aha26
28-11-2005, 12:05
PRZEPIĘKNY dom,aż dech mi zaparło!!!GRATULUJE!!!! :wink:

Nika.j
09-12-2005, 07:39
Suuuuper, bardzo mi się podoba.
Będą dalsze zdjęcia.

Nika.j
09-12-2005, 07:41
Suuuuper, bardzo mi się podoba.
Będą dalsze zdjęcia?.

m.dworek
04-03-2007, 11:58
niestety zdjeci nie udalo i sie obejrzec
ale mam pytanie co do tego balkonu
mozesz trosze szerzej wyjasnic gdzie dales ten styropian?
bo jesli zrobiles tak jak to zrozumialem, to ten balkon jest baardzo niebezpieczny...

mirzaw
04-03-2007, 18:39
Ano było tak:
Belki stropowe o długości około 7 mb wypóściłem poza obrys budynku - tak dalece jak mi wystaje balkon.
Następnie na te belki dałem normalne pustaki ceramiczne - stropowe.
Potem lekką czy średnią wylewkę betonową (oczywiście poprzedzając wieńcem i siatkami.
Na koniec to wszystko z każdej strony obłożyłem styropianem a na górę jeszcze raz cement i ...balkon gotowy.
Pa