PDA

Zobacz pełną wersję : Czy Wam też śmierdzi z rury "spiro"?



Grzegorz63
14-07-2005, 22:03
Właśnie wróciłem z budowy, gdzie po raz pierwszy odpaliłem kominek :wink: . Mam doprowadzenie powietrza na poddasze za pomocą tzw. rury "spiro". Jak się kominek rozgrzał i dostał "cugu" zaczęło z niej śmierdzieć olejem maszynowym. Gdy ją montowałem i włożyłem rękę do środka to wyraźnie była naoliwiona... Czy to się z czasem "wypali", czy szukać innej rury? Mam jeszcze możliwość wymiany, za tydzień będzie za późno... :-?

Darpiot
14-07-2005, 22:23
Ten temat był tu poruszany jak pamiętam przez ostatnie 3 kwartały chyba ze trzy razy co najmniej. Wstyd że Elita Forum nie skorzysta z funkcji przydatnej i pożytecznej jak "szukaj". Ale żeby nie było, że się czepiam to; normalne - pośmierdzi i przestanie 8) nie trzeba wymieniać rury spiro.

Grzegorz63
14-07-2005, 22:40
:D Darpiot, dzięki.

P.S. Nigdy nikogo nie odsyłałem do funkcji "szukaj". Uważam, że na forum poruszono przez te parę latek już wszystkie tematy a to że forum żyje i ma się całkiem nieźle zawdzięczamy temu, że forumowicze rzadko używają funkcji szukaj. Inaczej powstałoby tutaj archiwum a'la Gazeta Wyborcza. Było już parę nurtujących mnie tematów, gdzie przy użyciu funkcji "szukaj" straciłem bezowocnie kilka godzin i praktycznie nic się nie dowiedziałem. A tak zadałem pytanie o 23:03 i dostałem konkretną odpowiedź za 20 minut. A to wszystko dzięki uprzejmości Darpiota. :wink:
Pozdrawiam
Grzegorz

karin
15-07-2005, 07:14
nam nie śmierdzi !
naucz sie korzystać z funkcji "szukaj"
zaśmiecasz forum bzdurnym tematem ! :evil:

Grzegorz63
15-07-2005, 07:19
nam nie śmierdzi !
naucz sie korzystać z funkcji "szukaj"
zaśmiecasz forum bzdurnym tematem ! :evil:
:D Podejrzewam, że to odreagowanie na wątek:
http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=50944
gdzie popisałaś(eś) się totalną głupotą.

karin
15-07-2005, 07:30
podejrzewam, że klikasz z pracy i bijesz sobie piane na forum :-?

damiang
15-07-2005, 08:45
Kojarzy mi się że przy produkcji rur spiro używa się oleju lub wody. Te "olejowe" śmierdzą dłużej niż "wodne".
Ale poszukaj bo gdzieś o tym było.

Carrrlos
15-07-2005, 21:15
śmierdzi przy pierwszym jaraniu to norma - olej najlepiej konserwuje kazdy metal, w tym spiro i inne łączniki z ocynku itp.

jutro poczuję to samo :D PIERWSZE PALENIE !!!!

thalex
15-07-2005, 22:18
Olej zastosowano jako konserwacja.
Można zmyć olej benzyną ekstrakcyjną ale to najwygodniej jest zrobić przed montażem rury.
--------------------
ps

nam nie śmierdzi !
naucz sie korzystać z funkcji "szukaj"
zaśmiecasz forum bzdurnym tematem !
odważna wypowiedź, szkoda, że nie na temat.