PDA

Zobacz pełną wersję : Siatka stalowa do wylewki...



darekola
15-07-2005, 07:07
Mam ułożony styropian.
Czy teraz mam położyć siatkę zbrojącą i zastosować
jakieś dystansy od styropianu?
Czy poczekać aż będą robić wylewkę i wtedy będzie się to dawać?
Słyszałem, że siatkę daje się w trakcie wylewki rzucając
ją na wylwkę i wciskając.

Czy to prawda???

D.

Grzegorz63
15-07-2005, 07:13
Najpierw przynajmniej 1-2 cm wylewki, później siatka i na to wylewka końcowa.

mdzalewscy
15-07-2005, 07:36
wczoraj się akurat interesowałem tym tematem i postanowiłem zamiast tej siatki dać włokna poliprypolenowe jak radzi nasz forumowy ekspert w sprawie wylewek, szukam na allegro i jest do kupienia tam te włókno i sprzedawca jakoś znajomo brzmi..
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=57441138

na 1m3 betonu wystarczy włokna za 21zł

RYDZU
15-07-2005, 07:41
U mnie wysypywali pierwszą porcję zaprawy z miksokreta i rozgarniali warstwą około 3 cm.
Potem kładli siatkę i na to wędrowała reszta jastrychu.
A włókna dawałem swoja drogą.

Pozdrawiam

Grzegorz63
15-07-2005, 07:54
wczoraj się akurat interesowałem tym tematem i postanowiłem zamiast tej siatki dać włokna poliprypolenowe...
Włókna włóknami, ale czy mogą być jedynym substytutem stalowej siatki zbrojącej? Trochę wątpię... Mam zrobione wylewki tak jak RYDZU.

Jankes
15-07-2005, 08:47
U mnie wygladalo to w ten sposob, ze majster najpierw powiazal posczagolne arkusze siatki ze soba drutem wiazalkowym, wiec siatka musiala juz lezec w calym pomieszczeniu. Natepnie sypiac jastrych( tak sypiac, bo to ma konysytencje ziemi ) i rozprowadzajac go zgrubniepodnosil siatke na 2-3 cm od styropianu i ona juz zostawala na tym jastrychu, bo byl na tyle gesty i sypki, ze ona nie tonela. Zadnych dystansow nie potrzeba.
Pozdrawiam
Jankes

SławekD
15-07-2005, 12:35
U nas było podobnie, siatka, warstwa betonu i sukcesywnie podnoszona siatka na ok 2 cm ( trochę inna kolejność ale efekt pewnie ten sam ) i kolejna warswa na gotowo. Do betonu wszędzie nie zależnie czy jest podłogówka czy nie dodany plastyfikator w płynie. Posadzka ma prawie rok i narazie bez żadnych pęknięć :D i oby się to nie zmieniło.
Dodam że płytkarz jak zobaczył posadzkę to aż mu sie papka od ucha so ucha śmiała :wink: taka jest równiutka.

Cezarr
15-07-2005, 13:01
a ja mam równiutką wylewkę bez siatki (tylko włokna) co ma mi popekac i kiedy bo jeszcze wysycha?

SławekD
15-07-2005, 13:17
a ja mam równiutką wylewkę bez siatki (tylko włokna) co ma mi popekac i kiedy bo jeszcze wysycha?
Moim zdaniem bardzo dużo zależy od dylatacji, jesli jest zrobiona nie włażciwie to nawet siatka i włoknina nie pomoże. Posadzka bedzie pękać gzdzie chce i jak chce :( no i oczywiście koniecznie oddzielenie posadzki np styropianem od scian.

Tad
15-07-2005, 13:23
Witam- właśnie jestem przygotowany do wylewki z mixokreta i mam położony styropian i na to położona siatka. Leży i czeka na fachowców, którzy położą najpierw pierwszą warstwę wylewki, podniosą siatkę i dokończą wylewkę. Siatkę trzeba położyć na styropian, bo ona jest przecież w niektórych miejscach docinana (dopasowywana) do "terenu".
Ja się tylko zastanawiam jeszcze nad tym, że u mnie zauważyłem między styropianem a folią wykroploną parę (wilgotną folię). To nie jest wilgoć spod wylewki na gruncie, bo pod wylewką mam też folię i przez 3 lata jej nie było widać. Dałem na tę wylewkę, pod styropian drugą folię. Może niepotrzebnie?. Myślę, że to tylko wilgoć z powietrza. Ale czy nie będzie się też tam tworzyć po wykonaniu jastrychu?
Pozdrawiam Tad

janzar
15-07-2005, 19:44
Witam- właśnie jestem przygotowany do wylewki z mixokreta i mam położony styropian i na to położona siatka. Leży i czeka na fachowców, którzy położą najpierw pierwszą warstwę wylewki, podniosą siatkę i dokończą wylewkę. Siatkę trzeba położyć na styropian, bo ona jest przecież w niektórych miejscach docinana (dopasowywana) do "terenu".
Ja się tylko zastanawiam jeszcze nad tym, że u mnie zauważyłem między styropianem a folią wykroploną parę (wilgotną folię). To nie jest wilgoć spod wylewki na gruncie, bo pod wylewką mam też folię i przez 3 lata jej nie było widać. Dałem na tę wylewkę, pod styropian drugą folię. Może niepotrzebnie?. Myślę, że to tylko wilgoć z powietrza. Ale czy nie będzie się też tam tworzyć po wykonaniu jastrychu?
Pozdrawiam Tad



jesli tego nie wykonasz tak
-na chudym betonie podkladowa papa termozgrzewalna
-folia budowlana
-styropian
-folia
-jastrych z włoknem polipropylenowym i plastyfikatorem

to wilgoć kapilarna z gruntu przez przetartą folię położoną na szorstkim chudym betonie dotrze do wierzchniej warstwy jastrychu i wyżej do paneli,parkietu lub wykladziny dywanowej lub tez do warstwy kleju pod płytkami uszkadzając je wszystkie w stopniu nieodwracalnym

na tym forum było już zapytanie np.
dlaczego parkiet łudkuje się z pięknym zdjeciem tego zjawiska,
dlaczego płytki roszą się przy zmianie pogody ,
dlaczego panele wybrzuszają się
dlaczego wykładzina dywanowa śmierdzi

siatka stalowa to zbrojenie przeciw skurczowe nie konstrukcyjne i jeśli nie jest posadowiona dokładnie w poziomie w przekroju jastrychu nie spełnia swojej roli
można probować ją zdystansować jednak wciśnięta lub podniesiona w przekroju nie jest zbrojeniem przeciwskurczowym lecz tylko wypełniaczem

włókno polipropylenowe to nie nowość ma tzw gwarancje posadowienia oznacz to ,że rysa pojawiając sie na pow. jastrychu powstrzymywana jest już od samej góry a w przypadku siatki musi dojść wgłąb do drutu aby byś zatrzymana i jeśli siatka nie jest w poziomie nie trudno zgadnąć ,że wnika płyciej lub głębiej w jastrych

tu nie wygoda stosowania włokien jest ważna lecz jej funkcja postrzymywania mikropęknięć


cytowany tekst Tad nieumyślnie odpowiedział sobie sam skąd u niego wilgotna folia jak to skąd z gruntu bo folia to nie izolacja tylko dystans między warstwami

jastrych na gruncie bez dobrej izolacji ciężkiej ??????

http://allegro.pl/show_item.php?item=57441138

tak to Ja sprzedaję włókna na allegro lecz tam są też zdjęcia które obrazują ten remat

pozdrawiam Jan Zaremba

invx
15-07-2005, 19:49
ok ok :wink: widzimy :)