PDA

Zobacz pełną wersję : kąt nachylenia dachu-ile można zmienić?



17-11-2002, 15:01
No właśnie i czy wogóle?Czy potrzebna na to zgoda,pewnie tak .Czy można to zlecić architektowi adoptującemu?
Jeżeli dach ma kąt nachylenia 30 stopni ,mogę zwiększyś do 35?
Jest jakaś granica?Albo do 45??
Dziękuję.

Wilk
22-11-2002, 03:41
Z tego co się orientuję, to można zmienić o 5%. Przy większych różnicach trzeba mieć zezwolenie na przeprojektowanie

22-11-2002, 06:34
Ale jak taki dom może wyglądać po tak radosnej twórczości,jak zmiana kąta ponad 5 %?

Teska
23-11-2002, 11:03
Anonimowy...ja kat nachylenia zwiekszyłam o 5% arcitekt na tyle zezwala...wiezbe trzeba tylko przliczyc...
a jak wygląda...no coz ja laik nie dostrzegam roznicy...
Mój dom to Irma II z archipelagu..parterówka z nieuzytkowym poddaszem..kat zwiekszyłam zeby lepiej wyglądała dachówka..
Pozdrawiam
teska

tczarek
04-12-2002, 07:03
No tak zmiany w projekcie są dopuszczanlne i są do tego dwie drogi.
Pierwsza to w momencie zakupu wypisujesz konkretne zmiany i wysyłasz do firmy od której chcesz kupić projekt. Czyli piszesz że zmiana konta nachylenia dachu do 25%, zmiana wymiarów zewnętrznych budynku do 10% itd. Jeśli otrzymasz zgodę firmy dopiero wtedy inny architekt może robić tak zwane adaptacje. Jeśli dobrze pamiętam to przy zmianie konta nachylenia dachu nie trzeba przerabiać rysunków projektowych.
Po drugie znaleźć dobre biuro które zrobi adaptację czyli posadowienie budynku na Twojej działce.

04-12-2002, 10:36
Dzięki :smile:)