PDA

Zobacz pełną wersję : skosne okna- klopoty



m.dworek
15-07-2005, 09:13
kurcze mam w projekcie skosne okna
na poczatku one mi sie bardzo podobaly, bo tworza z bryla domu niezla kompozycje
jednak teraz kiedy terminy realizacji coraz blizej coraz wiecej rozmyslam nad tymi oknami i mam coraz wiecej watpliwosci czy je montowac, czy moze zmienic jeszcze na okna prostokatne
problemy jakie widze:
1. okna nie moga otwierac sie do wewnatrz, czyba ze zawiasy beda w srodku miedzy oknami
2. nei ma mozliwosci zalozenia jakichkolwiek rolet , czy nawet zaslon
3. w firmie robiacej okna na zamowienie stwierdzili, ze takich nie mozna zrobic, bo krawedz na ktorej sa zawiasy jest za krotka
i zaproponowali inne okna o innym kacie nachylenia tego trojkata
nie musze chyba tlumaczyc, ze efekt bylby raczej oplakany gdybym sie na takie inne katy zdecydowal, gdyz krawedzie okna nei byly by rownolegle do krawedzi dachu



wy tez macie takie problemy?
coraz bardziej mi sie ten moj projekt nie podoba ....

rafałek
15-07-2005, 09:41
1. Z oknami trójkątnymi bmożesz mieć te same problemy jak z łukami.
2. Jest taka możliwość - już nie pamiętam gdzie ale gdzieś to widziałęm. Trzeba znaleźć tylko odpowiedniego fachowca od żaluzji...
3. Możliwe, ale popytaj w innych firmach. Słuchaj większości.

ttt
15-07-2005, 09:54
kurcze mam w projekcie skosne okna
na poczatku one mi sie bardzo podobaly, bo tworza z bryla domu niezla kompozycje
jednak teraz kiedy terminy realizacji coraz blizej coraz wiecej rozmyslam nad tymi oknami i mam coraz wiecej watpliwosci czy je montowac, czy moze zmienic jeszcze na okna prostokatne
problemy jakie widze:
1. okna nie moga otwierac sie do wewnatrz, czyba ze zawiasy beda w srodku miedzy oknami
2. nei ma mozliwosci zalozenia jakichkolwiek rolet , czy nawet zaslon
3. w firmie robiacej okna na zamowienie stwierdzili, ze takich nie mozna zrobic, bo krawedz na ktorej sa zawiasy jest za krotka
i zaproponowali inne okna o innym kacie nachylenia tego trojkata
nie musze chyba tlumaczyc, ze efekt bylby raczej oplakany gdybym sie na takie inne katy zdecydowal, gdyz krawedzie okna nei byly by rownolegle do krawedzi dachu



wy tez macie takie problemy?
coraz bardziej mi sie ten moj projekt nie podoba ....
Zrob szkice tych okien z twojego opisu wygląda że są to okna trójkątne
jakby trojkąt prostokątny podaj wymiary jaka wys szer? czy wg projektu mają słupek a może to chodzi o 034 ze scietą jedną krawedzią na priwa podam nr fax-u robiłem okna drewniane podzielę się doświadczeniem

maciejon
15-07-2005, 10:15
1. okna nie moga otwierac sie do wewnatrz, czyba ze zawiasy beda w srodku miedzy oknami
A czy rozwazales wariant tych dwoch okien jako nieotwierane (tzw. fix)?
U mnie w wykuszu w salonie są też dwa wąskie okna (co prawda prostokątne). W salonie są też drzwi balkonowe i normalnem duze, otwierane okno. Uznałem, ze nie będzie żadnego uszczerbku, gdy te dwa małe będa nieotwierane. Sa na parterze - nie będzie problemu myciem, wyglądaja nrmalnie a są tańsze, bo nie ma okuć.

m.dworek
15-07-2005, 10:16
szerokosc calego okna okolo 150 cm
http://img348.imageshack.us/img348/4039/kominekogrod4fu.jpg

maciejon
15-07-2005, 10:21
Ups! Widzę, że chodzi o piętro.
A nieotwieranie na parterze to osobny temat :)

m.dworek
15-07-2005, 10:26
tak z ciekawosci:
robi sie okna do otwierania na zewnatrz?
bo to byla by ewentualnie jakas opcja ;)

Grzegorz63
15-07-2005, 10:37
Chciałem drzwi tarasowe otwierane na zewnątrz (plastiki), ale powiedzieli że się nie da, jednym z powodów jaki zapamiętałem to taki, że odwodnienie tych drzwi byłoby do środka pomieszczenia...

Pieczara
15-07-2005, 10:51
Sprawdź

http://www.pinus-okna.com.pl/

oni na pewno by się podjeli (nie takie rzeczy robią, jest taka śmieszna kamieniaca w Trójmieście - taka zdeformowana jakby widziana przez wielgachną soczewkę, albo jakby się nadtopiła - oni tam robili okna, więc Twoje zamówienie, to dla nich pikuś).

Pieczara.

damiang
15-07-2005, 10:59
W mieszkaniu miałem podobne okno - dokładnie trapezowe górny bok był na ukos. Było ono zespolone z dwoma wąskimi prostokątnymi. Okno trapezowe miało zawiasy na dole i można je było tylko uchylać. Otwierane było tylko do mycia. Nie miało szprosów.

Od początku był problem jak toto zasłonić. W końcu powiesiliśmy karnisz z dwóch połączonych drążków jeden poziomo drugi ukośnie.
Oczywiście o normalnym odsuwaniu zasłon można było zapomnieć. Można je było tylko malowniczo zarzucić na drążek.

Po tych doświadczenia stwierdziliśmy że w domu robimy tylko prostokątne okna. No i przy dachu dwuspadowym na ścianie szczytowej mamy dwa takie okna i wcale nie żałujemy że krawędzie nie są równoległe do dachu.

ttt
15-07-2005, 14:48
tak z ciekawosci:
robi sie okna do otwierania na zewnatrz?
bo to byla by ewentualnie jakas opcja ;)


Tak robi się o wytwórców były pytania na onecie. Były tam pytania o pcv i drewwno

ttt
15-07-2005, 15:20
szerokosc calego okna okolo 150 cm
http://img348.imageshack.us/img348/4039/kominekogrod4fu.jpg

Można t o rozwiązać ?chodzi mi o wykonanie okna w tym wykuszu w nast sposób:
1.Zamontować zawiasy na słupku- bedzie sie rozwierać jak i uchylać sa takie okucia np. roto
2.W miejscu gdzie zaczyna się skos wykonć tzw. slemię w futrynie wtedy sam trojkąt będzie tzw. fix-em poniżej wyjdą 2 skrzydła prostokątne/bez słupka/ z okuciami R+UR lub zamioast fix-a zrobić skrzydło uchylane z zawiasami na ślemieniu./góra/ fix= stałe szklenie.
Podobnie rozwiązac te 2 okienka 1 skrzydłowe .
3. jak wyżej ale dać słupek na odcinku do słemienia i na nim trójkątne 2 skrzytełka otwierane /zawiasy/ na słupku ale to podroży koszty i zabierze dużo swiatła .
jak to ostatecznie wykonać musisz decyzje podjąć sam lub w porozumieniu z wykonawcą

ttt
15-07-2005, 15:26
szerokosc calego okna okolo 150 cm
http://img348.imageshack.us/img348/4039/kominekogrod4fu.jpg

Można t o rozwiązać ?chodzi mi o wykonanie okna w tym wykuszu w nast sposób:
1.Zamontować zawiasy na słupku- bedzie sie rozwierać jak i uchylać sa takie okucia np. roto
2.W miejscu gdzie zaczyna się skos wykonć tzw. slemię w futrynie wtedy sam trojkąt będzie tzw. fix-em poniżej wyjdą 2 skrzydła prostokątne/bez słupka/ z okuciami R+UR lub zamioast fix-a zrobić skrzydło uchylane z zawiasami na ślemieniu./góra/ fix= stałe szklenie.
Podobnie rozwiązac te 2 okienka 1 skrzydłowe .
3. jak wyżej ale dać słupek na odcinku do słemienia i na nim trójkątne 2 skrzytełka otwierane /zawiasy/ na słupku ale to podroży koszty i zabierze dużo swiatła .
jak to ostatecznie wykonać musisz decyzje podjąć sam lub w porozumieniu z wykonawcą
Jak zrobisz tam okna prostokątne to ta elewacja straci swoj charakter
i będziesz musiał to codziennie oglądać ja zrobiłbym tak jak jest na tym rysunku.

m.dworek
15-07-2005, 15:48
ciagle sie zastanawiam co tu madrego wymyslic
chcialbym miec rolety zewnetrzne, gdyz to dobra sprawa dla sypialni
a takze z uwagi na halasliwy pociag w sasiedztwie

co do pociagu to ma ktos moze pomysl czy da sie jakos wymoc na PKP aby zrobila pomiary natezenia halasu i ewentualnie podjela kroki aby ten halas zredukowac?
jak jestem na dzialce i z kims rozmawiam a przejezdza pociag to musze odczekac zeby mowic dalej bo w przeciwnym wypadku trzeba by glosno krzyczec

zaluje ze zaczalem budowe na tej dzialce
jak bede siedzial w przyszlym domu to pewnie bede musial nagrywac film na video i puszczac sobie jak pociag przejedzie, albo zalozyc sluchawki ;)

ttt
15-07-2005, 17:42
ciagle sie zastanawiam co tu madrego wymyslic
chcialbym miec rolety zewnetrzne, gdyz to dobra sprawa dla sypialni
a takze z uwagi na halasliwy pociag w sasiedztwie

co do pociagu to ma ktos moze pomysl czy da sie jakos wymoc na PKP aby zrobila pomiary natezenia halasu i ewentualnie podjela kroki aby ten halas zredukowac?
jak jestem na dzialce i z kims rozmawiam a przejezdza pociag to musze odczekac zeby mowic dalej bo w przeciwnym wypadku trzeba by glosno krzyczec

zaluje ze zaczalem budowe na tej dzialce
jak bede siedzial w przyszlym domu to pewnie bede musial nagrywac film na video i puszczac sobie jak pociag przejedzie, albo zalozyc sluchawki ;)

Nie masz możliwości dać rolet zewnętrznych to zrób okiennice drewniane na okuciach zachodnich robi je kilka firm w kraju malują takimi farbami jak okna

filemon
15-07-2005, 20:30
m.Dworek masz piękny projekt i nic nie zmieniaj w elewacji, bo potem będziesz załował. Dom na tych zmianach straci jeśli chodzi o architekturę. Miałem podobny problem, z tym, że mam okno łukowe w lukarnie, ale znalazłem wykonawcę i nawet cenę dał dobrą, bo chciałem zrezygnować i szukać dalej. Zrób tak jak radzi ktoś wyżej, dwa zespolone prostokąty i fix trójkątny.