PDA

Zobacz pełną wersję : Podłoga obniżony chudziak. Izolacja przeciwwilgoc działówki



remx
15-07-2005, 09:52
Pytanie dla tych co to już tak mają

U mnie chudziak pod podłogą jest obniżony tj dopiero górna powierzchnia styropianu licuje z powierzchnią ścian fundamentowych.
W domu (jak to jest zazwyczaj) będą ściany działowe. I teraz pytanie jak to robiliście. Bo mozna by to zrobić tak:

1. Izolacja na chudziaku (ale tylko pod ścianki działowe), na to ścianka z cegieł, kolejna izolacja po wymurowaniu 2 warstw cegieł po to aby połączyć ją z izolacją podłogi. Tyle że to nie będzie dokładnie w poziomie (styropian ma 10 cm a 2 warstwy cegieł z zaprawą to ok 15cm) czyli 5 cm ponad warstwę izolacji podłogi

2. Izolacja pozioma zaraz na chudziaku, ale trzeba ją będzie wywinąć do góry na ściany fundamentowe - podatne na błędy wykonawcy

3. Wylanie mini fundamentu do poziomu ścian ław na to izolacja i dalej cegły

Jak to było u was

Pawson
15-07-2005, 12:52
mam tak samo i u mnie bedzie robiony pkt 2

punkt pierwszy tzn. dawanie izolacji na styropianie wszyscy na mojej budowie odrzucili od razu ... izolacja powinna byc na chudziaku

optymalnie byloby podwyzszyc chudziak do poziomu zero scian .. ale czy ci sie wtedy drzwi zmieszcza w otwory ???

Pozdrawiam

remx
15-07-2005, 16:48
Niestety mam już schody wejściowe a więc nie mogę zmieniać poziomu chudziaka. Musiałbym nadlać schody lub dodatkowy stopień

remx
15-07-2005, 20:04
No i co

GL35
15-07-2005, 20:37
Witam.
myślę że wariant nr 2 jest dobry. Ewentualnie dla pewności okolice połączeń różnych poziomów izolacji zabezpiecz np. dysperbitem.
A jak cię takie rozwiązanie męczy to obrys ścian działowych obstaw jakimiś kantówkami i wylej 3cm. betonu, póżniej fuga i cegła i jesteś na poziomie ścian.
Pozdr

remx
15-07-2005, 20:46
Dzięki