PDA

Zobacz pełną wersję : Za gruba warstwa betonu



abaton
15-07-2005, 12:19
Wynająłem firmę która robi mi posadzki i nie wiem jak to zrobili ale wylali mi za gruba warstwę betonu w pokojach. Chciałem zeby poziom w pokojach był na poziomie korytarza, jest ale jeszcze nie położyłem paneli (a zastanawiałem się nad deską barlinecką). Jakie są metody sposoby aby obniżyc poziom , bez zrywania i ponownego kładenia betonu. Czy da sie to jakoś zeszlifowac o np. 1.5 cm?

Majka
15-07-2005, 12:24
rany :o niby sie da zcyklinować, ale kto sie tego podejmie?
może podnieś o tyle poziom podlogi korytarza. A drzwi sie zmieszczą?

abaton
16-07-2005, 00:27
Własnie jest problem z dzwiami róznice poziomów miedzy korzytarzem a pokojem bym przebolał. Jesli nic nie wymysle a chyba nie to trzeba bedzie podcinac drzwi :(

Sp5es
16-07-2005, 03:59
Można frezować beton. Ale nie życzę oglądania rachunków , bo grozi zejście i atak serca.

Carrrlos
16-07-2005, 21:38
Można frezować beton. Ale nie życzę oglądania rachunków , bo grozi zejście i atak serca.
w pracy frezowałem sobie beton, koszty wygladały następująco:
wypożyczenie frezarki (doba) na silnik diesla o szerokości "brania" 35 cm 300 zł, ewentulna dopłat a z azniszenie głownicy frezującej, miałem do zferezowania ok 40 m2 n agłębokość od 1 do 2cm. miała przyjechac ekipa, niestetyy zawaliła, więć razem z Ojcem "pobawilśmy się" 6 godzin frezarką.
p.s. z doświadczenia polecam polewanie betonu wodą (cholernie się pyli)
p.s.1. maszyna jest samobieżna, fajna z nią zabawa
p.s.2. sporo "wyprodukowało się" tego urobku, .... który po zmieszaniu z dodatkowym cementem był idealny do wylewek w innym miejscu