PDA

Zobacz pełną wersję : nabitka - pomóżcie!!!



pasco
15-07-2005, 13:04
Pomóżcie proszę w wyborze metody wykonania nabitki na krokwie. Chodzi o efekt krokwi widocznych od spodu. Pytanie głównie do tych, co wykonywali coś takiego. Jak wykonać nabitkę, tak żeby ją "pogodzić" z membraną dachową?

kroyena
15-07-2005, 13:20
Jak przyjdzie czas na budową chcę zrobić szczątkową nabitkę zamiast podbitki. Na dole płatów oraz z boku (dach dwuspadowy).
Myślałem, żeby mieć wszysko zestrugane i pomiędzy kontrłaty ponabijać deski (pióro/wpust inaczej robactwo będzie miało zbyt łatwą drogę), a przy dużej długości desek (dół płatów) łaczyć je na krokwiach co by nie było widać łaczeń (będzie trochę więcej odpadów, ale za to jaki efekt ). No i przede wszystkim mam zamiar toto najpierw pomalować, bardzo mnie nie pasi malowanie pod górkę i na dużych wysokościach, jakoś tak kręgosłup inaczej to jakby odczuwa, a i szybkość i dokładność malowania wzrasta.

popi
15-07-2005, 13:34
NABITKI..... hmmm co to takiego

pasco
15-07-2005, 13:36
To takie ozdobne deskowanie, tylko wystających poza obrys domu części dachu. Deski nabijane od góry na krokwie.

popi
15-07-2005, 13:37
AHA

popi
15-07-2005, 13:42
www.nabitka.pl

rafałek
15-07-2005, 13:43
www.nabitka.pl

Taaa, dowcipas...

Pasco - przecież wystaczy wyciągnąć folię na nadbitkę a od czoła załozyć wróblówkę w stosownym kolorze dla zamaskowania szczeliny. Uskok możesz zniwelować deską pośredniej grubości. Woda i tak będzie spływać przy odpowiednim naciągnięciu folii i wypływać przez wróblówkę...

A tak na marginesie to ile tej wody i jak często się spodziewasz?

pasco
15-07-2005, 13:48
popi
No baaardzo zabawne! Ale ok, trochę humoru się przyda.

rafałek
A ja nadal szukam rozwiązania (jak widzisz). Nie wiem, jak to w końcu wykonać.