PDA

Zobacz pełną wersję : Co zrobić aby styropian się nie rozpuścił?



jarekv
15-07-2005, 14:17
Zaizolowałem fundamenty domu środkiem który zawiera rozpuszczalniki organiczne - było to jeszcze w początkowym okresie budowy domu. Tereaz chciłbym ocieplić fundamenty na ok. 1m poniżej gruntu styropianem ale nie mogę go przykleić bezpośrednio na izolację bo będzie się rozpuszczał :cry: .
Co w tej sytuacji zrobić? Myślałem aby pokryć izolację cienką warstwą tynku następnie pokryć dysperbitem aby dodatkowo go uszczelnić i do tego przykleić styropian. Nie wiem tylko czy można na swieży tynk nakładać izolację w postaci dysperbitu. Może ktoś borykał się z takim problemem albo wie jak go rozwiązać. :-?
Kiedyś wysłałem email do specjalistów z Muratora ale niestety nie odpowiedzieli. :cry:
Pozdrawiam wszystkich.

Przekorek
15-07-2005, 16:35
Po co chcesz ocieplac sciany fundamentowe? Jak nie masz piwnicy, to możesz odpuścic. Dobrze ocieplic jedynie posadzke i sciany nad ziemia.

vangrego
15-07-2005, 16:54
Może wystarczy folia budowlana na nią styropian

kierownik
15-07-2005, 19:18
Zaizolowałem fundamenty domu środkiem który zawiera rozpuszczalniki organiczne - było to jeszcze w początkowym okresie budowy domu. Tereaz chciłbym ocieplić fundamenty na ok. 1m poniżej gruntu styropianem ale nie mogę go przykleić bezpośrednio na izolację bo będzie się rozpuszczał :cry: .

Środek, który kiedyś zawierał te rozpuszczalniki - dziś ich już nie zawiera - odparowały.
Obliczałeś bilans wydatków i i oszczędności z takiego docieplania ?
Przelicz .... bo może się okazać, że wydasz więcej niż na tym zyskasz :-?

jarekv
19-07-2005, 09:50
Środek, który kiedyś zawierał te rozpuszczalniki - dziś ich już nie zawiera - odparowały
Rzeczywiście, po prawie pięciu latach rozpuszczalniki pewnie odparowały - potwierdził to doradca techniczny producenta, który stwierdził że po tym okresie PRAWDOPOPODBNIE nie wejdą już w reakcję ze styropianem.
Dokładnie to chcę ocieplić dom od około 30cm nad ziemią do około 70 cm pod nią. Chodzi o to, że nie układałem styropianu ocieplając dom do samej ziemi bo chcę tę warstwę ułożyć z cieńszego styropianu niż na całym domu. Nad ziemią powstanie w ten sposób załamanie ( znajomy nazywa to "kapinosem" ) a na warstwie z cieńszego styropianu ( na tej części która będzie się znajdować nad ziemią ) przykleję płytki klinkierowe imitujące cegły.
Jeśli chodzi o uzasadnienie ekonomiczne to było na tym forum już wiele wątków na ten temat i chyba nie warto się wdawać kolejny raz w dyskusję. Dla mnie kosztem takiego dodatkowego ocieplenia będą tylko materiały bo wszystko wykonam sam. Dom ogrzewam gazem ziemnym i gdy widzę jak układają się nasze stosunki z Rosją to myślę że niebawem ceny gazu pójdą w górę, zresztą i bez Rosji "wybrańcy narodu" chcieli nam podnieść ceny.
Wówczas może sie okazać że jednak warto było dokładnie ocieplać.
Bardzo dziękuję wszystkim którzy zabrali głos w tym wątku.