PDA

Zobacz pełną wersję : Jest nas już trzech, budujemy dom Nastka



Strony : 1 2 3 4 5 [6] 7

leszek2307
16-02-2012, 13:34
Co do ustawności gabinetu to są dwie pełne ściany i jakoś nie widzę problemu (zawsze można przeanalizować na planie), a "dyrektorskie biurko" z doświetleniem z obu stron chyba OK :)
A co do stron świata, jak sie nie ma co się lubi, to się lubi co się ma :yes:.
Gdybym miał możliwość wyboru stron świata, to salon na południe na 100%. Do południa masz światło w salonie z 3 okien pod balkonem, a potem już prawie cały dzień, no i wieczorkiem trochę odpoczynku od bezpośredniego światła zachodniego.

cebulka
17-02-2012, 07:26
OK, powiedz mi jeszcze jak u Ciebie jest ze światłem, a przede wszystkim ciepłem w pokojach nad salonem/kuchnią- są od północy. U mnie mają to być pokoje dla dzieci. Ja mam tylko wybór albo salon na wschód albo na zachód. Po obecnych doświadczeniach to jednak wolę chyba aby w czasie gdy przebywam w domu (od 16-tej) nie swieciło mi centralnie do salonu. Latem jest to bardzo uciążliwe.
Echhhh.... Ty juz sobie mieszkasz, a ja o takie pierdoły Ciebie pytam....

leszek2307
17-02-2012, 08:42
Ja bym powiedział że pokoje nad salonem i kuchnią są u mnie od wschodu i zachodu, a drzwi balkonowe od północy. Generalnie latem jak jest słoneczko, to góra jest ciepła bez względu na okna i ja też mam tam pokoje dziecinne. Co do położenia domu to wydaje mi się, że salon lepiej na zachód, ale w odbiciu lustrzanym, bo bez odwrotnego układu wysunięcie salonu będzie do późna zasłaniało południowe światło, ale znowu wejście będzie praktycznie cały czas w cieniu załonięte garażem. Nie rozważałem wcześniej takiej opcji, bo nie miałem możliwości wyboru i u mnie wejście musiało być od zachodu, dlatego zrobiłem co mogłem, aby zaadoptować dom do tych warunków.

rob_7
01-03-2012, 21:35
A jest tutaj może ktoś z małopolski, okolic Krakowa czy Bielska kto byłby chętny pokazać swoją Nastkę? :)

Ewa i Jakub
03-03-2012, 21:29
Jeśli okolice bielska pasują to możesz nas odwiedzić. dzieli nas zaledwie 20 km, ale uprzedzam niestety jeszcze nie zamieszkała i nie do końca wykończona.

sesu
04-03-2012, 16:30
Witam wszytkich "nastkowiczów" Jestem na etapie wyboru projektu i bardzo podoba mi się projekt Nastka. Ale mam kilka pytań, wątpliwości, głównie to chodzi o schody, w projekcie są zabiegowe a wolałbym z spocznikiem, czy da radę przerobić? No i generalnie odczucia. Jak się mieszka i czy coś zmienilibyście w projekcie.
Pozdrawiam

leszek2307
11-03-2012, 11:59
Widzę, że nikt się nie kwapi do odpowiedzi :D

Na wszystkie trapiące Cię pytania znajdziesz odpowiedzi w temacie, wystarczy się trochę cofnąć i przeczytać interesujące Cię wątki nawet ze zdjęciami :lol2:

Mieszka się świetnie :yes:
Pozdrawiam

rob_7
11-03-2012, 14:16
Witam.

U nas jest to jeszcze w fazie projektu ale będziemy mieć schody właśnie takie. Wymagało to jedynie dorzucenie po 2 stopnie u góry i u dołu oraz przesunięcie drzwi na górze, ale się da tak zrobić.

Poza tym schody będą murowane, ponieważ pod spodem zrobimy sobie spiżarnię.

rob_7
11-03-2012, 14:19
Jeśli okolice bielska pasują to możesz nas odwiedzić. dzieli nas zaledwie 20 km, ale uprzedzam niestety jeszcze nie zamieszkała i nie do końca wykończona.

Nie ma problemu. Każde doświadczenie i oczywiście rozmowa z innymi budowniczymi i ich koncepcją będzie pomocna :)

rob_7
10-04-2012, 13:03
Powiedzcie mi w jaki sposób macie komin zrobiony? Zarówno ten z c.o. jak i od kominka z salonu? Bo się zastanawiam, czy systemowy, czy murowany, czy może murowany z wkładką ceramiczną..? A na to czy klinkier czy jakiś ładny poprzeczny kamień..?

ULANA
30-04-2012, 09:29
Witaj Monika.Ka my mamy swoją Nastkę koło Bełżyc a wzorowaliśmy się na Nastce w Lublinie.

ULANA
30-04-2012, 09:34
Powiedzcie mi w jaki sposób macie komin zrobiony? Zarówno ten z c.o. jak i od kominka z salonu? Bo się zastanawiam, czy systemowy, czy murowany, czy może murowany z wkładką ceramiczną..? A na to czy klinkier czy jakiś ładny poprzeczny kamień..?
Witam,jak dla mnie to te kominy to najdroższy gips. My mamy systemowe, obłożone wełną mineralną i obmurowane klinkierem od samego zera. Klinkier w takim samym kolorze jak podmurówka.

anna2905
30-04-2012, 21:33
Witam ponownie;)Na forum ostatnio cichutko, wiec wrzuce moze kilka fotek tego co sie u nas dzieje.
Moj idealny plan zakladal szybka budowe i wykonczenie a tu niestety jakos konca nie widac....Coz, zycie.
Na dachu mamy gont Gafa z serii HD Timberline , a elewacja bedzie biala.W srodku wylewki, tynki, ogrzewanie skonczone ale musielismy rozbierac strych z powodu blednie wykonanego docieplenia , wiec jest MEKSYK:mad:
http://images42.fotosik.pl/324/deaa7fd773889733.jpg
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/04b7cb81442866e8.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/56a7f7d5998b7a2e.html

anna2905
30-04-2012, 21:34
http://images37.fotosik.pl/1500/56a7f7d5998b7a2e.jpg
kolejne
http://images39.fotosik.pl/1485/04b7cb81442866e8gen.jpg

anna2905
30-04-2012, 21:40
Nie wiem czy dziala
dodatkowe okno w salonie
http://images40.fotosik.pl/1530/9e83a2df2ab6068e.jpg

leszek2307
08-05-2012, 10:52
Witam :)

Droga Anno ktoś ma tendencje do dziwnych kadrów - tak jakby chciał coś ukryć ? moze te dodatkowe okna :)
- dodatkowe okno w salonie i jeszcze w tym miejscu - pytam się po co, no chyba że chcesz jeszcze podzielić salon jakąś ścianką.
- dodatkowe okna na poddaszu ? okienko wyjściowe do komina i okienko w szczycie w zupełności wystarczają, a przecież światło też chyba zrobiłaś ?
Reszta wygląda spoko, powodzonka w szybkiej realizacji Nastki.

rob_7
08-05-2012, 15:00
Witam,jak dla mnie to te kominy to najdroższy gips. My mamy systemowe, obłożone wełną mineralną i obmurowane klinkierem od samego zera. Klinkier w takim samym kolorze jak podmurówka.

U nas na razie stanęło na tym że c.o. będzie systemowy Rondo Plus, a kominek z wkładki i obłożony ceramiką. Wykończenia jeszcze nie ustaliliśmy.

rob_7
08-05-2012, 15:01
anna2905, a może jakąś fotkę z tyłu?

anna2905
08-05-2012, 21:37
To moze najpierw do Leszka...
Ukryc moze i byloby co, bo balagan jest na dzialce ale to raczej przypadkowy kadr. Zaraz sie poprawie:)http://images50.fotosik.pl/1566/71bcd0b32af7d525.jpg To dodatkowe okno sobie dolozylam bo chcialam miec troszke widniej:p Zadnej scianki tam nie planuje.Przyznam szczerze ze chetnie zlikwidowalabym teraz okno w kuchni bo przeszkadza w rozplanowaniu mebli ale chyba juz teraz nie ma sensu. Ze zmian to zlikwidowalam drzwi balkonowe z boku salonu, no i standardowo zamienilam okna okragle na kwadraty.
Okna na strychu sa 4 dodatkowe bo planujemy zrobic takie cosik:
http://images39.fotosik.pl/1504/e46df33cf1810152.jpg

anna2905
08-05-2012, 21:43
Reszta fotek, narazie nie mam nic lepszego ale obiecuje ze niezwlocznie wrzuce jak sie cos zmieni:D
Jak narazie ganiam wykonawce bo nie kwapi mu sie dokonczyc tej mojej budowy:mad: , no i dobija mnie ten problem z dociepleniem...
http://images40.fotosik.pl/1550/e3565053737ec69d.jpg
wewnatrz zmarnowana welna:evil::evil::evil::evil:
http://images38.fotosik.pl/1548/6dc791b0dde12964.jpg

anna2905
08-05-2012, 22:25
Patrze wlasnie na te wasze Nastki - i moja wyglada jakos inaczej...
Zla jestem coraz bardziej na tego mojego murarza bo ociagal sie ze wszystkim i dom wyglada , jak wyglada, dziwnie.
U was komin od kotlowni jest schowany w bryle a u mnie powstal pozniej, przez co dach go nie ''obejmuje''.
Wentylacja od kuchni jeszcze nie zrobiona, nie wiem jak on to teraz wsadzi?
A dlaczego nie masz Leszku tej rynny na slupie przed drzwiami wejsciowymi?Bardzo cie prosze popatrz na ten moj dom pod katem wad i doradz co trzeba poprawic, bo mam wrazenie ze cos jest nie 'halo'.
http://images40.fotosik.pl/1550/c5b0c03f77f20c0c.jpg
http://images50.fotosik.pl/1566/275777b5be9443e7.jpg
http://images37.fotosik.pl/1520/f52a73ee6605e3eb.jpg
http://images38.fotosik.pl/1548/c005c57a013ce246.jpg
http://images49.fotosik.pl/1512/d9f496aa704fb6c6.jpg
http://images42.fotosik.pl/343/03a098ee3b83d449.jpg

trabi-wrc
09-05-2012, 08:35
Cześć,

Leszka komentarzami się nie przejmuj, bo on jest ortodoksyjny jeśli chodzi o zmiany w projekcie nastki ;-)

Widzę, że zrezygnowałaś też z okna na schodach, przy kominie tarasowym. Planujecie zmienić bieg schodów?

Kwestia rynny (odpowiem za Leszka) - to kwestia ustawienia spadków na rynnach i położenia rury spustowej na drugim końcu na ścianie garażu (wszystkie fotki co mam są robione jak raz tak, że tego miejsca nie widać :D)

Bardzo fajnie wyszły Wam kominy - jeśli dobrze dostrzegam są zrobione ze zwykłej cegły murowanej czysto na zwykłą zaprawę, tak? Czy murowanie kosztowało Was jakoś szczególnie więcej? np od cegły jak przy klinkierze? Czy za m2, m3 liczyliście się?

Ja przez chwilę miałem taki sam pomysł, ale go zarzuciłem i po prostu otynkowałem kominy.

Pozdrav

leszek2307
09-05-2012, 08:39
Witam :)

Kwestia estetyki i wyborów jest indywidualna i nie zawsze można wszystkich zadowolić. Jeżeli przeczytacie całe forum bardzo uważnie mimo że, brakuje już paru zdjęć chociaż pilnowałem żeby tak nie było (człowiek się ciągle uczy, teraz już mam kopie :)), to dowiecie się, że bryła Nastki jest przemyślana do końca i każda zmiana wpływa raczej negatywnie na jej wygląd. Budujemy dla siebie i ważne, żeby nam się podobało, ale po jakimś czasie okazuje się, że jednak nie do końca efekt zmiany był tak wspaniały jak się nam wydawało na początku.

Odpowiadając na pytania Ani:
- rynny nie mam na słupie przed wejściem, bo mam ją na ścianie garażu przed okienkiem. Nie chcę krytykować broń Boże, ale uważam, że rynny przy słupach są raczej niefortunnym rozwiązaniem.
- komin w szczycie masz dostawiony, czy właściwie wystający, bo tak jest w projekcie i u mnie też tak jest. Wciśnięcie go w ścianę jest zmianą, która całkowice zmienia wygląd szczytu domu.
- wg mnie masz za wąskie te okna przy kominie, bo dachowych nie widzę, a to są duże pokoje i w projekcie okna są na 150 cm szerokie. Tak samo z drugiej strony zlikwidowałaś okna balkonowe, ale ich nie poszerzyłaś
- brak okna na klatce schodowej (ktoś zrobił dachowe w zamian)
- okna na strychu do tego cosik nie bardzo się mają (zdjęcie super, ale rzeczywistość nie ta, a kto tam wytrzyma latem na tym łóżku, no bo zimą macie tam kaloryfery rozumię :), a gdzie te wszystkie graty, które ja tam trzymam - macie piwnice ? , no chyba nie w gospodarczym (ja mam piec gazowy to co nieco tam też upchnąłem, ale wy macie piec węglowy :rolleyes:)
- dom z zew. wygląda też inaczej, bo macie dach kryty gontem, i w projekcie dach wystaje chyba 90cm, a ty masz bardzo zwężony.
- może tylko na zdjęciu tak wygląda, ale mam wrażenie, że te czwarte okno w salonie jest węższe niż pozostałe

leszek2307
09-05-2012, 08:42
Cześć,

Leszka komentarzami się nie przejmuj, bo on jest ortodoksyjny jeśli chodzi o zmiany w projekcie nastki ;-)



Wpisaliśmy się w tym samym czasie, ale trabi dokładnie potwierdził to co napisałem :)

trabi-wrc
09-05-2012, 08:54
A tak poza wszystkim - sam archipelag wprowadzał poprawki w projekcie - i bardzo dobrze.
Np.: pierwotnie (jak budował Veech) na ścianie szczytowej w salonie był słup żelbetowy (którego już u mnie nie ma), u mnie jest chyba 70 cm długości słup żelbetowy podpierający podciąg między salonem a hallem (w późniejszych wersjach z niego zrezygnowano całkiem, albo ograniczono do słupa 24x24 - nie pamiętam już), uskok dachu nad oknem schodowym został zlikwidowany (uważam że słusznie).
I pewnie kilka innych gniotów, które na etapie pierwszych realizacji wyszły w praniu.

Pozdrav

cebulka
09-05-2012, 11:11
anna2905 a jak macie/będziecie mieć rozwiązane schody na strych ? Jakieś foto ?
trabi-wrc kiedy te zmiany wprowadzili pamiętasz ? Ja dostałem projekt w 2010 roku

trabi-wrc
09-05-2012, 11:49
Cebulko - ja kupowałem w 2007 roku, a potem widziałem skany kogoś z tego forum gdzie były już zmiany. Zobacz w postach z 2008 roku ;-)

Pozdrav

Los Del Waldemaros
09-05-2012, 17:33
Witajcie!!!

Takie zamyślenie przyszło mi do głowy po lekturze ostatnich wpisów i obserwacji budowy po sąsiedzku (zastrzegam, że nie mam zamiaru dyskredytować niczyich decyzji - Wasz wybór rzecz święta); zastanawiam się nad zmianami jakie inwestorzy dokonują w BRYLE gotowego projektu i takie coś mi chodzi po głowie.

Jeżeli zmiany powodowane są oszczędnościami (np zmniejszanie okien, ich kształtu itp) to przecież architektowi adaptującemu trzeba za każdą zmianę zapłacić... Dlatego warto by przekalkulować czy nie lepiej 200zł dołożyć do okna, czy 200 do kieszeni pana arch.; mając okno mniejsze na zawsze...

Nas, pan architekt namawiał na podwyższenie dachu, schowanie komina do środka bo "taki fabryczny" i takie tam. W rezultacie znaleźliśmy innego archiekta do adaptacji :) Zmian kilka wprowadziliśmy, ale domek nie stracił nic z pierwotnej wizji projektanta.

A teraz newsy z naszego placu bud... upsss - z naszego DOMU, bo formalnoprawnie już wszystko ready. Za jakiś miesiąc powinniśmy mieć już kostkę na tarasie, no i jak dobrze pójdzie, to pierwsze takie w świecie zadaszenie trejażu :D Na razie nie powiem nic więcej, dopóki nie skończę prac nad tym przedsięwzięciem,(które nieskromnie ujmując sam wymyśliłem i realizuję)
Serdecznie pozdrawiam i do zobaczenia!!!

anna2905
09-05-2012, 22:21
Cześć,

Leszka komentarzami się nie przejmuj, bo on jest ortodoksyjny jeśli chodzi o zmiany w projekcie nastki ;-)

Co prawda,to prawda:)

Widzę, że zrezygnowałaś też z okna na schodach, przy kominie tarasowym. Planujecie zmienić bieg schodów?

Schody zostaja takie same jak w projekcie.No,moze nie dokonca bo nasze sa zabiegowe ale lane. Z okna zrezygnowalam bo mialam wstawiac pustaki szklane ale potem (jak to u kobiet :rolleyes:) stwierdzilam , ze bede miala za malo miejsca na kolekcje ramek itp. i kazalam otwor zamurowac.

Kwestia rynny (odpowiem za Leszka) - to kwestia ustawienia spadków na rynnach i położenia rury spustowej na drugim końcu na ścianie garażu (wszystkie fotki co mam są robione jak raz tak, że tego miejsca nie widać :D)

Bardzo fajnie wyszły Wam kominy - jeśli dobrze dostrzegam są zrobione ze zwykłej cegły murowanej czysto na zwykłą zaprawę, tak? Czy murowanie kosztowało Was jakoś szczególnie więcej? np od cegły jak przy klinkierze? Czy za m2, m3 liczyliście się?

Szczerze mowiac , to nie wiem czy wyszlo taniej , czy drozej bo klinkier od samego poczatku zostal odroczony. Moze to glupi pomysl, bo trzeba bedzie pozniej osobno placic ale klinkier (a moze kamien albo cos innego) bedzie polozony za jakis czas , razem z reszta elementow dekoracyjnych. Narazie chcialam zwykle kominy, ze zwyklej cegly, murowane tradycyjnie a nad efektem koncowych bedziemy sie zastanawiac pozniej. Poki co stoja , dymia i swoje funkcje spelniaja.Nie placiclismy osobno , bo cena byla juz ustalona za calosc.O ile dobrze pamietam to mialam doplacic 2000zl za obmurowanie ich klinkierem, czy jakos tak...

Ja przez chwilę miałem taki sam pomysł, ale go zarzuciłem i po prostu otynkowałem kominy.

Pozdrav

Ups, chyba cos pomieszalam z tymi cytatami. Mam wrazenie ze odp. bedzie w srodku twojego postu...

anna2905
09-05-2012, 22:46
Witam :)

Kwestia estetyki i wyborów jest indywidualna i nie zawsze można wszystkich zadowolić. Jeżeli przeczytacie całe forum bardzo uważnie mimo że, brakuje już paru zdjęć chociaż pilnowałem żeby tak nie było (człowiek się ciągle uczy, teraz już mam kopie :)), to dowiecie się, że bryła Nastki jest przemyślana do końca i każda zmiana wpływa raczej negatywnie na jej wygląd. Budujemy dla siebie i ważne, żeby nam się podobało, ale po jakimś czasie okazuje się, że jednak nie do końca efekt zmiany był tak wspaniały jak się nam wydawało na początku.

Jak zawsze na Leszka mozna liczyc:) Dzieki za odp.
Nie chodzi o to , ze mi sie ten dom nie podoba, tylko patrzac na wasze wydaje mi sie jakos skopany od strony technicznej, ze tego nie ma , tamtego nie ma, tu inaczej, ze dach inaczej itp. Czuje sie w jakims stopniu oszukana,mam wyrzuty ze nie dopilnowalam i teraz jest dziwnie.A moze to po prostu ja i moje ''jazdy''.

Odpowiadając na pytania Ani:
- rynny nie mam na słupie przed wejściem, bo mam ją na ścianie garażu przed okienkiem. Nie chcę krytykować broń Boże, ale uważam, że rynny przy słupach są raczej niefortunnym rozwiązaniem.
- komin w szczycie masz dostawiony, czy właściwie wystający, bo tak jest w projekcie i u mnie też tak jest. Wciśnięcie go w ścianę jest zmianą, która całkowice zmienia wygląd szczytu domu.

Kamien spadl mi z serca (hurra, nie jest tak tragicznie !!!!), choc i tak twoj wydaje mi sie bardziej wklejony w bryle, a moj ....juz sama nie wiem.
- wg mnie masz za wąskie te okna przy kominie, bo dachowych nie widzę, a to są duże pokoje i w projekcie okna są na 150 cm szerokie. Tak samo z drugiej strony zlikwidowałaś okna balkonowe, ale ich nie poszerzyłaś

Okna chcialam takie same u gory we wszystkich pokojach, a balkon wg.mnie jest bezsensownym dodatkiem jesli ma sie dom z ogrodkiem (wychodzicie na balkon???).Okna maja chyba 100cm szerokosci , i znowu kwestia gustu i preferencji-ale mi sie te pokoje wydaja male. Moze dlatego ze nie mam jeszcze mebli itp.
- brak okna na klatce schodowej (ktoś zrobił dachowe w zamian)

Swiadoma decyzja inwestora , a dachowe sa na strychu-nie doswietalaj klatki schodowej.Tam bedzie tylko sztuczne swiatlo.

- okna na strychu do tego cosik nie bardzo się mają (zdjęcie super, ale rzeczywistość nie ta, a kto tam wytrzyma latem na tym łóżku, no bo zimą macie tam kaloryfery rozumię :), a gdzie te wszystkie graty, które ja tam trzymam - macie piwnice ? , no chyba nie w gospodarczym (ja mam piec gazowy to co nieco tam też upchnąłem, ale wy macie piec węglowy :rolleyes:)

Nie do konca, bo tam ma byc taki pokoj na wszelki wypadek, czyli w razie nadliczbowych 'spedow' rodzinnych albo po prostu pokoj do gier czy zabaw z widokiem na niebo:popcorn:
Gospodarzy to wogole jakas porazka dla mnie, bo w rzeczywistosci to tam jest strasznie ciasno.U nas stanal piec , po przeciwnej stronie pojdzie zlew i po miejscu.Ekogroszek to trzeba bedzie trzymac chyba w garazu.
O miejsce na pierdoly sie nie martwie, bo po pierwsze nie jestem z typu zbieraczy gromadzacych:no: ,a po drugie , jak mi sie odmieni na starosc, to na takie rzeczy mam za winklem garaz z wedzarka i tam miejca nie zabraknie.
- dom z zew. wygląda też inaczej, bo macie dach kryty gontem, i w projekcie dach wystaje chyba 90cm, a ty masz bardzo zwężony.

No wlasnie! Wiedzialam ze cos mi tam nie pasuje! Pewnie dlatego nam zwezyli ten dach bo jak powstawala wiezba to nie bylo jeszcze komina.Ach ten moj majster :bash::bash:
- może tylko na zdjęciu tak wygląda, ale mam wrażenie, że te czwarte okno w salonie jest węższe niż pozostałe

O nie, co to to nie -okienka takie same! Ale dla pewnosci przemierze bo moze mi gdzies jakies cm ucieli.;)

Dziekuje serdecznie za wyczerpujace sprawozdanie i ocene. Czyli co? NIe jest tak zle i nie ma co lamentowac?

anna2905
09-05-2012, 22:52
anna2905 a jak macie/będziecie mieć rozwiązane schody na strych ? Jakieś foto ?
trabi-wrc kiedy te zmiany wprowadzili pamiętasz ? Ja dostałem projekt w 2010 roku

Przyznam ,ze juz sama nie wiem. Pierwotnie mialy byc schody wysuwane fakro i takowe byly zreszta zamontowane, ale teraz jak wymyslilam ten pokoj to mam problem.Albo zostana te stare albo jakies inne wstawimy. Choc moze te wysuwane to i madre rozwiazanie , biorac pod uwage fakt, ze pokoj bedzie rzadko uzywany, i to ze mamy male dzieci lase na wszelkie zadania wspinaczkowe...

anna2905
09-05-2012, 23:08
Witajcie!!!

Takie zamyślenie przyszło mi do głowy po lekturze ostatnich wpisów i obserwacji budowy po sąsiedzku (zastrzegam, że nie mam zamiaru dyskredytować niczyich decyzji - Wasz wybór rzecz święta); zastanawiam się nad zmianami jakie inwestorzy dokonują w BRYLE gotowego projektu i takie coś mi chodzi po głowie.

Jeżeli zmiany powodowane są oszczędnościami (np zmniejszanie okien, ich kształtu itp) to przecież architektowi adaptującemu trzeba za każdą zmianę zapłacić... Dlatego warto by przekalkulować czy nie lepiej 200zł dołożyć do okna, czy 200 do kieszeni pana arch.; mając okno mniejsze na zawsze...

!

W moim przypadku nie chodzilo o oszczednosci, tylko o efekt wizualny, czy moje ''widzimisie'' jak kto woli.Za zmiany chyba nie placilam osobno, bo cene mielismy ustalona jeszcze przed ich wprowadzeniem. O ile mnie pamiec nie myli, to kwota obejmowala bardziej przygotowanie i zebranie calej dokumentacji w celu zdobycia pozwolenia, niz zmiany adaptacyjne.Mniejsze okno mi nie przeszkadza, zreszta jak juz wspomnialam to kwestia gustu.Ja sie bardziej opowiadam za formami prostymi, surowymi i taki efekt chcialam osiagnac.
Jedyne czego sie boje, to wady konstrukcyjne, czy jakies inne bledy- i o takie rady/krytyke prosze, bo moze cos sie jeszcze da poprawic.Okna mam inne niz w orginale , bo nie chcialam dzielonych, lukowych itp. Moze to i zmienia charakter budynku, ale dla mnie to i tak bedzie zawsze Nastka....

W kazdym badz razie bardzo dziekuje za Wasze opinie/rady itp. itd.... W razie pytan przyszlych budowniczych chetnie sluze pomoca (pewnie malo konkretna) i przede wszystkim cieszy mnie fakt ze FORUM OZYLO :wave::wave:. yuuuupiiiiiiiiii No i oczywisciesama bede jeszcze pytac.

No wlasnie a co z wentylacja kuchni, ja jeszcze nie mam wybitej. Czy koniecznie trzeba ja ciagnac do gory , nie lepiej wybic kratki na zewnatrz, jesli okap ( dzialajacy na zasadzie przetwarzania powietrza , czyli bez rury) u mnie bedzie na wyspie (jakims cudem uda nam sie ja tam zmiescic )?

I chyba zapomnialam dodac, ze u nas na gorze zamiast pralni jest malutka garderoba.

Los Del Waldemaros
10-05-2012, 00:02
Anno2905 - to nie była wycieczka w Twoją stronę, tylko takie moje spostrzeżenia po 5-letnim już budowaniu i postrzeganiu świata przez pryzmat Nastki :)
Powszechnie wiadomo że decyzja inwestora to rzecz święta i niech tak zostanie!
A teraz z innej beczki
Przestrzegam Was przed wprowadzaniem zmian w projekcie ad hock, bo jak przyjdzie co do czego to może być kłopot. No właśnie - u mnie odbiór miał być formalnością, a przyplątał się inspektor z PINB. Wszystko oglądał, porównywał z projektem i się dopatrzył naszej spiżarni... Na szczęście ulitował się nad biednym inwestorem, uznając to za odstępstwo nieistotne (na uzupełnieniu papierów się skończyło - 100 PLN dla architekta za dwie czerwone kreski i pieczątkę). Wszystkie zmiany uznane przez "wszechmogącą komisję" za istotne to po 1000 PLN za każdą i nie ma przeproś. No i miedzy bajki można włożyć teorie, że odbiorem budynku nikt ze starostwa się nie interesuje. Wiem, bo co przeżyłem to moje (szczegółów Wam oszczędzę, bo nie wiadomo czy w PINB nie czytają forum "Muratora")

Dobrej nocy

Los Del Waldemaros
10-05-2012, 00:17
No wlasnie a co z wentylacja kuchni, ja jeszcze nie mam wybitej. Czy koniecznie trzeba ja ciagnac do gory , nie lepiej wybic kratki na zewnatrz, jesli okap ( dzialajacy na zasadzie przetwarzania powietrza , czyli bez rury) u mnie bedzie na wyspie (jakims cudem uda nam sie ja tam zmiescic )?


Jeżeli będziesz miała płytę ceramiczną/indukcyjną, to może być kratka przez ścianę. Przy płycie gazowej może kominiarz "złapać focha" podczas odbioru instalacji. Zwróć też uwagę na to, że pod wszystkiego typu kratkiami, czy anemostatami będą zostawać brzydkie zacieki na elewacji. Mam taki jeden... wrrrrrrrrrrrrrr!!!!

leszek2307
11-05-2012, 08:35
Witajcie!!!

Za jakiś miesiąc powinniśmy mieć już kostkę na tarasie, no i jak dobrze pójdzie, to pierwsze takie w świecie zadaszenie trejażu :D Na razie nie powiem nic więcej, dopóki nie skończę prac nad tym przedsięwzięciem,(które nieskromnie ujmując sam wymyśliłem i realizuję)
Serdecznie pozdrawiam i do zobaczenia!!!

Ja w zeszłym roku położyłem na trejażu tak na próbę 3 takie przezroczyste płyty z Castoramy od strony komina. Zima jednak trochę przetrzebiła nasze roślinki przy filarach i dalej są przy filarach, a nie na trejażu. Dlatego dołożyłem jeszcze 4 płyty i teraz nie muszę składać hamaka i mebli, bo są pod "dachem" :). Bałem się trochę, że te płyty będą mało odporne na warunki zimowe, ale testy przeszły pozytywnie ;).

trabi-wrc
11-05-2012, 08:55
No to my sobie na początku zadaszyliśmy - po prostu przedłużona zostałą połać znad salonu. Bez pokrycia zostawiliśmy dwie ostatnie krokwie, żeby puścić na nie rośliny, które już wkrótce się pojawią.

Pozdrav

cebulka
11-05-2012, 09:06
A fotek nie będzie ??

trabi-wrc
11-05-2012, 09:16
będą, ale teraz nie mam :D

Pozdrav

leszek2307
11-05-2012, 12:24
A fotek nie będzie ??

trabi-wrc
będą, ale teraz nie mam

To ja może odpowiem za trabi-wrc, bo chyba znam lepiej swoje forum - są w poście nr 401,423,441,568.
No chyba, że trabi nas zaszczyci nowymi fotami ;)

trabi-wrc
11-05-2012, 12:45
zaszczyci, zaszczyci - takimi z tarasem nawet ...

Pozdrav

farida
17-05-2012, 14:52
...................... To dodatkowe okno sobie dolozylam bo chcialam miec troszke widniej:p Zadnej scianki tam nie planuje.Przyznam szczerze ze chetnie zlikwidowalabym teraz okno w kuchni bo przeszkadza w rozplanowaniu mebli ale chyba juz teraz nie ma sensu.....
Okna na strychu sa 4 dodatkowe bo planujemy zrobic takie cosik:
http://images39.fotosik.pl/1504/e46df33cf1810152.jpg

Witajcie .
Temat przeróbek powraca jak bumerang. Samo okno lepiej zlikwidować wcześniej niż potem sobie narzekać. Kwestia ,jak to będzie wyglądać z zewnątrz to już inna sprawa. Jeśli ktoś ma usytuowany budynek tak,że takich dysproporcji nie widać ,to może i ujdzie.
Tak ogólnie ,w kwestii projektów to uważam,ze jest ich na rynku TYLE ,ze można wyszukać coś innego a nie zmieniać bryłę w istotny sposób.Są pewne zasady projektowania ( dotyczą wszystkiego na co patrzymy ), które sprawiają,ze coś jest ładne albo nie.Np.zasada złotego odcinka. Czasem napewno zwróciliście uwagę ,że coś jest niby ładne, ale jest w tym jakiś niepokój ,nieład.To właśnie to.
Wracając do naszego projektu.
Sana ostatnio wpadłam na pomysł zrobienia saloniku telewizyjnego na stryszku :) .Jednak u mnie jest chyba troszkę za nisko.Trzeba by dodatkowe warstwy izolacji a to obniży dodatkowo skosy. Można by ew. dać klimatyzacje :) .

BALKON. Ktoś poddawał w wątpliwość sens balkonu mając ogródek. W/g mnie nieprawda.Mam 3hektarowy ogródek ,a z przyjemnością wychodze na balkon przed snem lub rankiem.Pomijając kwestie wietrzenia pościeli itp.
U nas szykuje sie przeróbka!! :) .Pomieszczenie gospodarcze jest za małe na nasze potrzeby. Znowu będziemy burzyć ,demolować,budować !!!! Ble :( .

stokko
20-05-2012, 09:17
Witam! Jestem nowa na forum Nastkowiczów. Zastanawiam się poważnie nad wybraniem projektu Nastki. Ale chciałabym wcześniej zobaczyć domek na żywo. Czy ktoś z Państwa wybudował się w świętokrzyskiem bądź okolicach Warszawy? Pozdrawiam, JSG

bartolook
21-05-2012, 10:00
Witam
Pod koniec miesiąca (na to liczę :)) otrzymamy pozwolenie na budowę, tym krokiem mam nadzieję, że dołączę do grona budowniczych Nastki. A poniżej podzielę się naszymi zmianami w projekcie, oto one:
- przedłużyliśmy garaż o 1 m, dzięki temu przesunęliśmy ściankę pomiędzy garażem a kotłownią o tą właśnie długość i wygospodarowane miejsce przeznaczymy na pralnię
- zamiast gabinetu będzie łazienka/pokój kąpielowy, a pod oknem planujemy umieścić wannę wpuszczaną w podłogę,
- dzięki temu zamiast WC na parterze zrobimy spiżarkę, której nam brakowało w oryginalnym projekcie
- zamurujemy boczne drzwi balkonowe a wrogu wstawimy kozę, w miejscu kominka umieścimy telewizor (w oryginalnym projekcie mieliśmy problem właśnie z umiejscowieniem TV)
- na piętrze jedyną zmianą będzie przerobienie pralni na WC (muszla + umywalka) z drzwiami wejściowymi z korytarza, no i rezygnujemy z łazienki na piętrze.
- z zewnątrz zostawiamy oryginał, w którym zakochaliśmy się od pierwszego wejrzenia 
Czekam na Wasze opinie co do naszych zmian.
Pozdrawiam

ost19
22-05-2012, 13:41
Witam
Też jesteśmy nowymi "nastkowiczami" i mam pierwsze pytanie czy jest ktoś, kto zostawił półokrągłe okno tarasowe i udało mu się zastosować roletę nadstawną (wewnętrzną).
Dajcie znać
Pozdrawiam

leszek2307
23-05-2012, 07:17
Witam

Z tego co pamiętam to na forum nikt się nie chwalił, że robił roletę w oknie salonowym z łukiem. Teoretycznie wieniec nad oknem ma 24cm szerokości, to przy grubszej ścianie np. 40 cm jest gdzie zmieścić roletę. Większość chyba rezygnuje ze względu na koszty, bo już samo okno trochę kosztuje :lol2:

bartolook
o pomyśle z wydłużeniem garażu i poszerzeniem gospodarczego właśnie niedawno słyszałem i nawet mi się spodobał, tylko jak to wpłynie na wizualizację tego już nie wiem :rolleyes:

trabi-wrc
23-05-2012, 09:32
Badałem sprawę z moim okniarzem - roleciarzem.
Wnioski - ze względu na wysokość okna kaseta byłaby bardzo gruba, żeby ją ukryć w ociepleniu trzebaby dać min 20 cm styro na tej ścianie pozbawiając się dostępu do kasety.
Jedyne sensowne rozwiązanie jakie nam przyszło do głowy to położenie kasety NA stropie z dostępem od środka i puszczenie prowadnic pod styropianem. Trudne do realizacji i obarczone dużym ryzykiem w eksploatacji.
Jeśli robiłbym to ponownie to zrezygnowałbym chyba z urokliwego łuku i zrobił prostokątne okno z roletą nadstawną z dostępem od zewnętrznej strony od dołu.

Mimo dużego okapu świci tam mocno słońce i w lecie jest patelnia. My dzięki bogu zadaszyliśmy część trejażu, ale czasem myślę nad jakąś markizą jeszcze.

Pozdrav

cebulka
24-05-2012, 20:19
Badałem sprawę z moim okniarzem - roleciarzem.

Mimo dużego okapu świci tam mocno słońce i w lecie jest patelnia. My dzięki bogu zadaszyliśmy część trejażu, ale czasem myślę nad jakąś markizą jeszcze.

Pozdrav

Właśnie dlatego chcę umieścić okno salonowe od wschodniej strony :) Patelni latem nie zdzierżę....

anna2905
24-05-2012, 23:40
ja chyba w kwestii salonowego nie pomoge bo mi sie od poczatku nie podobalo zaokraglone...
choc przyznam ze u Leszka wyglada fajnie...ale jego domek jest jakis specyficznie urokliwy (moze ze pierwszy???)
pozdrowka

leszek2307
25-05-2012, 07:57
choc przyznam ze u Leszka wyglada fajnie...ale jego domek jest jakis specyficznie urokliwy (moze ze pierwszy???)
Droga Anno możesz jakoś szerzej wytłumaczyć co to znaczy "jego domek jest jakiś specyficznie urokliwy" :lol2:

ost19
25-05-2012, 12:46
Dzięki za odzew.
Nam podoba się łuk, ale pewnie zrezygnujemy z niego na rzecz okna prostego i rolety nadstawnej.
Do usłyszenie.

farida
25-05-2012, 22:01
Witam
Pod koniec miesiąca (na to liczę :)) otrzymamy pozwolenie na budowę, tym krokiem mam nadzieję, że dołączę do grona budowniczych Nastki. A poniżej podzielę się naszymi zmianami w projekcie, oto one:
- przedłużyliśmy garaż o 1 m, dzięki temu przesunęliśmy ściankę pomiędzy garażem a kotłownią o tą właśnie długość i wygospodarowane miejsce przeznaczymy na pralnię
............................na parterze zrobimy spiżarkę, której nam brakowało w oryginalnym projekcie
..............................
Czekam na Wasze opinie co do naszych zmian.
Pozdrawiam

:) Witaj.
Kiedy kupowałam projekt spotkałam się z opinią projektanta,który radził właśnie takie rozwiązanie z przedłużeniem garażu.Twierdził ,że NIE WPŁYNIE to na bryłę negatywnie. Nie zrobiliśmy tak :( i żałuję. Też mam pralkę w pom.gosp. i ten jeden metr bardzo by się przydał.Nawet,jeśli ma sie tam piec np.węglowy można by dołożyć ściankę dodatkowo chroniącą dom przed pyłem.
Jeśli nawet garaż będzie się'' rzucał w oczy'' to można zastosować jakąś sztuczkę z optycznym skróceniem.
Jeśli zależy ci na wygodnym pomieszczeniu gosp. to warto!
Jeśli chodzi o brak spiżarki z prawdziwego zdarzenia ,to( według mnie ) jest to największy mankament Nastki ,oprócz toalety do której wchodzi się praktycznie z salonu. Ale Ty już sobie z tym poradziłeś :) .
Powodzenia!

rob_7
29-05-2012, 08:11
A wiecie co wam napiszę? :) Dziś na 99% zostanie do mnie wysłane moje śliczne, wspaniałe pozwolenie na budowę :)

cebulka
29-05-2012, 08:23
To budujcie te "długie" garaże. Ja będę obserwował i być może sam tak zrobię w przyszłości....

rob_7
29-05-2012, 08:38
Ja mój garaż będę miał metr szerszy i 0,5 metra dłuższy. Ale i tak to będzie mało..

trabi-wrc
29-05-2012, 10:16
A co, masz hummera czy auto w poprzek chcesz parkować? :D
W porównaniu z innymi projektami Nastka ma i tak szeroki garaż - w kompaktowym samochodzie swobodnie można otworzyć drzwi i wsiąść/wysiąść.
Ja już nie mogę wydłużyć garażu (technicznie niby możliwe, ale linia zabudowy nie pozwala), ale jeśli faktycznie nie psuje to bryły, to metr przestrzeni więcej nie w kij .... dmuchał :D

Pozdrav

rob_7
29-05-2012, 10:21
U mnie jest miejsce żeby poszerzyć. Zrobiłem tak z uwag na to, że rzeczywiście na dole nie ma za dużo miejsca na graty. Już myślę gdzie będę trzymał węgiel do pieca na groszek. Pewno coś dobuduje z drzewa zaraz za kominem.
Co do samego garażu to myślę że będzie to nawet fajnie wyglądać, w szczególności przedłużony (ten kawałek dachu który wystaje na prawo) do samego komina c.o. Będzie fajne zadaszenie nad wyjściem z kotłowni.

bartolook
30-05-2012, 21:41
Dzisiaj odebraliśmy pozwolenie na budowę, właśnie oblewamy je pysznym winkiem.:)

rob_7
30-05-2012, 21:48
No popatrz :) Właśnie siedzimy z żoną nad listem z pozwoleniem, który dziś przyniósł listonosz i się cieszymy jak głupi do sera :)

leszek2307
31-05-2012, 08:37
Witam
No to gratulacje, pierwszy etap za Wami - do roboty ;)

rob_7
31-05-2012, 09:39
Ale nie mogło być znów tak pięknie :) Mój entuzjazm został oczywiście przygaszony, bo dziś chcąc odebrać dokumenty dowiedziałem się że projekty nie są jeszcze opieczętowane.. Na moje pytanie dlaczego Pani powiedziała, że mają dużo pracy a i tak przecież muszę czekać na rozpoczęcie czegokolwiek 2 tygodnie. A ja akurat miałem umówionego geodetę na wyznaczanie domu.. I tak to już jest..

leszek2307
01-06-2012, 11:30
No cóż, budowa domu to nie jest bajka :no:, ale jak już się uporasz to będzie jak w BAJCE :yes:

ost19
02-06-2012, 22:29
Witam
No tak z urzędami już tak jest, trzeba swoje odczekać. Znam to z doświadczenia. Wyżej nerek się nie podskoczy.
My jesteśmy na etapie przemyśleń i tak mam pytanie do was czy ktoś myślał nad wykorzystaniem przestrzeni nad garażem. Nasz majster proponuje nam założenie stropu w tym miejscu i ewentualne podniesienie dachu (nieznacznie), tym samym zyskamy miejsce na graty, ale nie wiem jak na tym zyska lub straci całość Nastki ? Kolejną rzeczą do przemyślenia jest strop w salonie a konkretnie chodzi o to żeby nie robić stropu pod daszkiem wychodzącym do ogrodu i tym samym zrobić tam otwartą przestrzeń do samego dachu ?
Czy ktoś z Was myślał nad tym. Dajcie znać
Następnym razem ja postaram się dołączyć jakieś zdjęcia z naszych dokonań.
Do usłyszenia.

leszek2307
03-06-2012, 12:07
ost19

wszystko już było przerabiane na forum, nawet zdjęcia są, czytać, czytać, czytać :)
W projekcie strop w garażu jest, to majster nic nie wymyślił, ale tak to z nimi bywa.
Ja akurat z tego stropu zrezygnowałem i nad bramą garażową zrobiłem taki pawlacz do którego z drabiny mam dostęp, opony i inne duperele się mieszczą.
Salon bez stropu nad wystającą cześcią ma Farida :).

rob_7
03-06-2012, 13:00
U nas mieliśmy robić cały dach na jeden kąt 45 stopni. Tak sobie u nas w urzędzie wymyślili. Wtedy nad garażem byłoby miejsce na graty czy suszarnie. Na całe szczęście udało się trafić na odpowiednią panią w urzędzie i oryginalne kąty dachu mogły zostać.

ost19
03-06-2012, 21:33
Dzięki leszek2307 za podpowiedź, na swoje usprawiedliwienie - jestem początkujący na forum i z ekscytacji budową i forum nie wszystko jeszcze dokładnie przeglądałem.Teraz nadrabiam braki, ale jeszcze nie doszukałem się tych zdjęć salonu z otwartym dachem nad wystającą częścią z wyjściem do ogrodu.
Do usłyszenie

trabi-wrc
03-06-2012, 23:32
Leszku - strop nad garażem był widzocznie w Twojej wersji projektu - u nas chyba 2 lata później już go nie było.
ost19 - my skorzystaliśmy z doświadczenia Leszka i zrobiliśmy drzwiczki z sypialni do karceru nad salonem. Natomiast w garażu cieśla zaproponował dołożenie dodatkowych jętek wspartych na murłatach, żeby zyskać miejsce na graty. Mam tam zrobiony taki schowek, ale jakiejś szalenie wielkiej przestrzeni to tam nie ma. Dodatkowo niedawno dołożyłem półkę tuż nad wjazdem do garażu (nad prowadnicą bramy) przykręcona kątownikami do ściany i podwieszona na prętach gwintowanych od czoła.

A zdjęć tego miejsca nad salonem bez stropu chyba nigdy farida nie prezentowała na forum - ja nie pamiętam przynajmniej, choć jestem tu już ponad 5 lat ;-) (22-12-2006 - pierwszy wpis w tym wątku).

Pozdrav

leszek2307
04-06-2012, 07:12
Witam

To prawda, zdjęć z salonu nie było i dlatego napisałem do kogo ewentualnie się zwrócić po poradę, czy zdjęcia :), jak się dobrze uśmiechniesz, to może Ci coś podeśle.
Odnośnie stropu w garażu, to nie wiedziałem, że już go nie ma. Wynika z tego, że Archipelag ciągle podkrada moje pomysły :p.
Ja nie robiłem jętek, tylko tak jak pisał Trabi zrobiłem metalową konstrukcję przymocowaną do dolnej części wieńca bezpośrednio nad bramą co powoduje, że jest dostatecznie mocna, a i miejsca jest trochę więcej

cebulka
04-06-2012, 08:38
A ja zdjęcia Faridy widziałem :) ( dziekuję Farida) . Pomysł ciekawy i sam się nad tym zastanawiam. Myślę tez na zlikwidowaniem bocznego okna "balkonowego" i w zamian okno dachowe w tzw. pustce nad salonem. A ten "karcer" nad salonem to też ciekawy pomysł. Jaka tam jest wysokość ??

farida
04-06-2012, 09:15
Witam

To prawda, zdjęć z salonu nie było i dlatego napisałem do kogo ewentualnie się zwrócić po poradę, czy zdjęcia :), jak się dobrze uśmiechniesz, to może Ci coś podeśle.
Odnośnie stropu w garażu, to nie wiedziałem, że już go nie ma. Wynika z tego, że Archipelag ciągle podkrada moje pomysły :p.
Ja nie robiłem jętek, tylko tak jak pisał Trabi zrobiłem metalową konstrukcję przymocowaną do dolnej części wieńca bezpośrednio nad bramą co powoduje, że jest dostatecznie mocna, a i miejsca jest trochę więcej

Ja jestem przekonana,ze biura projektowe żerują na takim forum. Powinni nam odpalać działkę za korygowanie i upraktycznianie projektów.Ale cuż... :(

Co do stropu nad garażem.Ja miałam w proj. strop a nie robiłam.Teraz zostawiłabym Po 1-1,5 m nad wjazdem i po przeciwnej stronie - właśnie na graty typu opony itp.Teraz pozostaje dorabianie czegoś podobnego.

W kwestii stropu nad salonem...może coś da się zrobić ;) .W każdym razie trudno temu zrobić dobrą fotkę.W moim przypadku majstry nie zrobiły stropu "do szpica'' tylko zabudowali płytami pod jętkami.W efekcie,bycząc się przed telewizorem ,przyzwyczajam się do widoku wieka trumny od strony jej użytkownika.

leszek2307
04-06-2012, 13:23
Szybka pomoc - Farida i jej salon bez stropu :)

http://img259.imageshack.us/img259/552/kopiowane26042010159a.jpg

ost19
05-06-2012, 09:02
Witam!
Zdaje się, że rozpętałem jakiś nowy temat ze stropem nad garażem.
Dzięki za pomoc. W naszym projekcie tak jak pisał trabi-wrc też nie ma stropu, i teraz stoimy przd decyzją co zrobić - przemyślimy - zobaczymy. Leszek2307 dzięki za zdjęcia od faridy daje to fajne wyobrażenie i pogląd na sprawę.
Do usłyszenia i pozdro dla wszystkich nastkowiczów.

trabi-wrc
05-06-2012, 09:25
ost19 - wyślę Ci zdjęcia jak to wygląda to może Ci ułatwi cdecyzję.

Pozdrav

rob_7
05-06-2012, 09:28
To ja też poproszę jeśli można.

trabi-wrc
05-06-2012, 09:54
No nie będę przecież taki - na forum wklejam :D

http://i33.photobucket.com/albums/d93/trabi-wrc/Budowa/2009-10-10004.jpg

Dzisiaj nie obudowywałbym całości płytą, ale to już insza inszość.

Teraz nad wjazdem (prowadnicami bramy) mam jeszcze półkę o wymiarach 1 długość x 1/2 szerokości płyty OSB.

Aha - i jeszcze karcer (wysokość do jętek ok 1m - pomiędzy jętkami można się na klęcząco wyprostować):
http://i33.photobucket.com/albums/d93/trabi-wrc/Budowa/2008-11-29004m.jpg

Nie mam niestety zdjęcia drzwiczek osadzonych w otworze do wczołgiwania.

Pozdrav

Pozdrav

farida
05-06-2012, 10:21
.......................... dzięki za zdjęcia od faridy daje to fajne wyobrażenie i pogląd na sprawę.
.................

I ja dziękuję Leszkowi za pomoc .
Niestety,jak wspomniałam,fotki nie oddają dobrze wyglądu całości. Może uda mi się cos jeszcze dożucić .
Jeśli można coś ,powiedzmy,nietypowego....(przynajmniej narazie wydaje się takowe ;) )

Czytajac powyższe posty o zmianach : pustki, wanny w popdłogach i swietliki w daszkach nasuną mi sie pewien pomysł .A gdyby to wszystko połączyc i :
salon z czesciowo podniesionym stropem (jak u mnie ) ,swietlik w stropie ( chocby w zamian za likwidacje bocznych drzwi na taras) , a ( podobnie jak wanna ) w podłodze- duża donica na rośline . Nie byłoby fajnie? Zwłaszcza do nowoczesnego wnętrza.Pasowała by np. oliwka. Ja mam dużo zieleni w okół,wiec pewnie nie zrobie tego,ale może ktos sie skusi?? :)
Pozdrowionka.

leszek2307
05-06-2012, 11:15
Odnośnie rozwiązania stropu w garażu wydaje mi się, że moje rozwiązanie jest jednak poręczniejsze i chyba tańsze w zrobieniu :lol2:.
Co prawda wymaga jeszcze dokończenia (garaż nie jest jeszcze wykończony na tip-top :). Właśnie kładę kafelki na ścianie z gospodarczym, bo styropian z klejem okazał się trochę mizerny :D, no i malowanie mam okazję dokończyć, bo regał musiałem odsunąć. Stelaż z półki nad bramą też jeszcze muszę podwiesić na środku do sufitu, bo obwisa pod ciężarem), a w garażu jest bałagan i nie bardzo mam fotki, ale postaram się coś zrobić i wstawić wieczorkiem, żeby było wiadomo o czym piszę :)

leszek2307
05-06-2012, 18:09
Obiecałem, więc są :)

http://img341.imageshack.us/img341/3699/dsc8542v.jpg

http://img401.imageshack.us/img401/6572/dsc8548.jpg
Jak widać po obu stronach spokojnie mieści się po 8 kół (razem 16:)) i kupę innych rzeczy, baseny, stoły itp., itd., ktorych nie ma gdzie dać jak nie ma jeszcze domku gospodarczego na działce. No i mam trochę inne mocowanie bramy, ktore spokojnie służy na wieszak dla sporej drabiny (no bo dom też nie niski :))

Zdrugiej strony garażu nad belką żelbetową, też jest duża przestrzeń do wykorzystania, ale całą belkę ze ścianą między gospodarczym mam wyłożoną styropianem chyba na 8 cm i na razie zastanawiam się co tam zrobić. Najchętniej zrobiłbym wieszaki na rowery, ale jeszcze nie mam koncepcji, może jakieś pomysły ?

http://img193.imageshack.us/img193/4345/dsc8543j.jpg

Schowek nad salonem na razie wygląda tak :D, jeszcze jakaś podłoga i trochę farby.

http://img208.imageshack.us/img208/812/dsc8551g.jpg

Pozdrawiam

ost19
06-06-2012, 21:26
Witam
Dzięki za wszystkie foty. Jest nad czym myśleć. Powoli ruszamy z murami więc dlatego temat stropów taki palący. Zbieram foty naszej nastki do wklejenia, ale zawsze z czasem krucho i dlatego taka zwłoka.
Do usłyszenia

rob_7
07-06-2012, 19:25
A ja mam takie pytanie z innej beczki. Jak was wychodzą koszty ogrzewania w domu? Ewentualnie całościowe roczne koszty utrzymania?

rob_7
07-06-2012, 20:09
A co myślicie o takie zmianie?

http://kruchy.nstrefa.pl/zdjecia/albums/userpics/10001/zmiana_lazienki.png

cebulka
10-06-2012, 12:41
Jak dla mnie koncepcja ciekawa. Zyskujemy większe pomieszczenie gospodarcze - przy opalaniu paliwami stałymi in plus. Łazienka troszke mniej praktyczna jak dla mnie, ale byłbym skłonny to przełknąć :) Rozumiem, że zlewozmywak w wiatrołapie znalazł sie przez pomyłkę 8-)

rob_7
10-06-2012, 13:41
Się mi zapomniało usunąć :) Łazienka mi troszkę za wąska wyszła, ale może poprawię troszkę rysunek.

leszek2307
11-06-2012, 07:13
Witam

Radzę pamiętać jeszcze o kwestii drzwi do łazienki "w salonie" :).

rob_7
11-06-2012, 07:51
U mnie na 99% będzie ścianka z szyby albo czegoś przeźroczystego dzieląca salon od "korytarza".

I dół po zmianach: http://kruchy.nstrefa.pl/zdjecia/albums/userpics/10001/zmiana_lazienki~0.png

trabi-wrc
11-06-2012, 09:40
UWAGA: drzwi z kotłowni muszą otwierać się na zewnątrz !

Pozdrav

rob_7
11-06-2012, 10:25
A to w takim razie dlaczego w oryginalnym projekcie drzwi na korytarz się otwierają do środka? Wystarczy że drzwi do garażu są na zewnątrz?

trabi-wrc
11-06-2012, 10:27
Zamysł jest zdaje się taki, że w razie wybuchu drzwi będą naturalnym zaworem bezpieczeństwa i konstrukcja nie przyjmie tego uderzenia.
Dopytaj kominairza z lokalnej spółdzielni, którego pewnie za jakiś czas będziesz gościć na odbiorze :D

Pozdrav

rob_7
20-06-2012, 13:55
Decyzja prawomocna, czyli od 2 lipca ruszamy :)

trabi-wrc
20-06-2012, 14:08
Gratki - kup farbę do włosów, żeby siwiznę zakrywać :D

Pozdrav

slakry
23-06-2012, 17:16
Witam
Mój pierwszy wpis , chociaż forum obserwuję od 2 lat .
Dzięki za porady skorzystałem z kilku .
Wracając do tematy wydłużenia , poszerzenia garażu służę fotkami jeżeli uda mi się je wstawić. Mój garaż ma 34m2 , czyli poszerzony i wydłużony.
121773

slakry
23-06-2012, 17:33
Anno2905, widzę że mamy identycznie zrobione kominy, co dalej z nimi masz zamiar zrobić? Muszę podjąć decyzję w ciągu tygodnia bo elewacja w toku.
Ocieplać wełną czy styropianem a może Leszek coś podpowie?
Pozdrawiam
Sławek

121774

leszek2307
24-06-2012, 09:08
Anno2905, widzę że mamy identycznie zrobione kominy, co dalej z nimi masz zamiar zrobić? Muszę podjąć decyzję w ciągu tygodnia bo elewacja w toku.
Ocieplać wełną czy styropianem a może Leszek coś podpowie?
Pozdrawiam
Sławek

121774

Witam nowych Nastkowiczów :)

Fajnie, że w końcu postanowiłeś się ujawnić, witamy w gronie :D
Ja kominy mam ocieplone wełną. Chociaż mieszkamy już 5 lat ciągle pojawiają się białe nacieki na fugach i klinkierze. Nie są to duże ilości, ale są i trochę się martwię. Przykładałem bardzo dużą wagę do wykończenia kominów. Kominy są wymurowane z klinkieru 5-szczelinowego, a nie z dziurawki, a na szczycie są 2 warstwy pełnej cegły. Mimo to woda gdzieś się tam w minimalnych ilościach dostaje.
Styropian odpada na kominie spalinowym (temperatura mu nie służy :)), ale nie jest wrażliwy na wodę.
Pewne jest, że na kominie musi być betonowa czapka, która spina komin i stanowi konkretną barierę dla wody. Dlatego w tym roku poprawiam swój błąd i będę taką robił na kominie kominkowym z porządnym okapnikiem, który zatrzyma ściekającą wodę. Konieczny też jest daszek nad otworami spalinowymi, który chroni przed deszczem, chociaż nie jest polecany przez kominiarzy. Wszystko już mam przygotowane, tylko muszę zmobilizować siły, a to jest najtrudniejsze :).
Widzę też, że nikt nie korzysta z mojej rady o odsunięciu okien od komina. 15 cm króre ja zrobiłem pozwala na łatwiejsze wykończenie okien i zwiększa widoczność, która jest największym mankamentem tego domu. Dopiero praktyka pokazuje, że taki wystający komin stanowiący bardzo ładny element dekoracyjny, ale świetnie ogranicza pole widzenia :D

Pozdrawiam

rob_7
25-06-2012, 11:44
Mam dylemat, bo okazało się że działka nie jest tak prosta jak się wydawało. Różnica między najwyższym i najniższym punktem domu będzie ok 1 metra więc trzeba by sporo szałować na fundamenty ponad ziemie. I teraz wymyśliłem taki myk, żeby zrobić stopę w ziemi i od tego momentu murować takimi oto pustakami:

122158

Myślicie że koszty takiego murowania przełoży się na czas jaki musieliby poświęcić na szałowanie do takiej wysokości?

trabi-wrc
25-06-2012, 11:55
Jeśli w odpowiednich miejscach wyprowadzą majstry zbrojenie ze stopy, to nie powino być problemu. Policz tylko ile bedzie Cię kosztował beton i te pustaki + ich postawienie.
Czasem nie warto (finansowo) wprowadzać innowacji czy uproszczeń dla murarzy.

A dlaczego nie robisz fundamentów w wykopach? Obsypuje się czy jak? - jeśli wybierzesz pod dom "do równego, to spadek działki Cie nie obchodzi. Potem wykop pod ławę i murowanie z bloczków. Ot co...

Pozdrav

rob_7
25-06-2012, 12:03
Tu nie chodzi o to, żeby iść budowlańcom na rękę, bo przecież ze 2 dni szałowania też sobie policzą dużo. Można to przeznaczyć na pustaki a i desek też nie będzie trzeba tyle. Trzeba usiąść i przeliczyć.

trabi-wrc
25-06-2012, 12:13
Piszę dlatego, że spotkałm się wielokrotnie z budowlańcami, którzy bali się innowacji i nie docierało do nich, że mój większy wydatek na materiał czy sprzęt i ich mniejszy wysiłek MUSI się przełożyć na niższą cenę - przykład: załatwię wam HDS, żeby wrzucać więźbę, dachówki, ile opuścicie. Odpowiedź - nie my sobie sami to wrzucimy. Efekt męczarnia 4 ludzi przez kilka dni. Ale to nie dzieci i ja ich ekonomii uczyć nie zamierzałem.
Woleli się spocić i pracować 3-4 dni dłużej niż opuścić 500 i mieć wszystko za kika godzin na górze :D

Pozdrav

rob_7
25-06-2012, 14:30
Kurde ale nie wiem czy dobrze liczę :) Sprawdźcie ktoś proszę :)

Dane:
m3 betonu: 250 zł (nie istotne czy z pompą czy bez bo i tu i tu trzeba to samo)
wymiary pustaka szalunkowego: 25x50x24 g/sz/w
do pustaka mieści się 20,5 litra betonu
cena pustaka 4,5 zł
na zwykłym szalunku zamiast tego pustaka trzeba 30 litrów

liczba pustaków: 33,33 szt/m3

litry betonu na m3 muru: 33,33 szt * 20,5 L = 683,265 L

litry betonu na m3 muru w zwykłym szalunku: 1000 L :)

koszt m3 muru z pustaków szalunkowych: 250 zł * 0,683265 + 33,33 szt * 4,5 zł = 170,81 + 149,98 = 320,79 zł

W takim razie czy te 70 zł różnicy na m3 muru jest opłacalne z mojego punktu widzenia? Przypominam, że nie bierzemy tu pod uwagę desek potrzebnych do szałowania tego wszystkiego. Nie bierzemy te pod uwagę pewno z 2 dni roboty, żeby to pozbijać do kupy.

Ale i to można policzyć :)

Koszt m3 desek: ok 300 zł w moim przypadku
grubość desek: 2,5 cm

koszt desek na m3 muru: 300 zł / 40 = 7,5

Czyli różnica zmniejsza się już z 70 zł to powiedzmy 60 zł, bo trzeba jeszcze paliki do związania tych desek.

leszek2307
26-06-2012, 06:40
Witam
Rob_7 trochę nie rozumiem tych Twoich zawiłości, bo co przeszkadza, że masz różnicę w terenie. Jak piszecie stopę i tak wylewasz w ziemi, a na niej murujesz ścianę fundamentową z bloczków betonowych i wysokość spadku gruntu nie ma żadnego znaczenia. Po prostu robisz wyższą ścianę fundamentową, tak żeby najwyższy punkt ściany fundamentowej był ponad ziemią tak jak chcesz, a najniższy będzie wystawał ten metr, czy więcej. Masz dwa wyjścia: wybrać ziemię do wysokości stopy na całej powierzchni domu, albo rowy do betonowania stopy z uwzględnieniem jch szerokości tam gdzie będzie głęboko, bo potem murarz musi się tam zmieścić, żeby wymurować ściankę. Spadek działki po wybudowaniu domu możesz sobie zniwelować podsypaniem terenu czy podwyższeniem tarasu, jeżeli nizej jest z tyłu domu. :D

Jest jeszcze opcja podpiwniczenia tarasu i wtedy masz piwnice bez większej inwestycji :)

rob_7
26-06-2012, 07:58
leszek2307, no tak. Tylko że poziom terenu to nie jest problem. Bardziej mnie zastanawiało co będzie korzystniejsze dla mnie. Szałowanie i lanie betonu, czy bloczki szalunkowe. Wg mnie z bloczkami będzie dużo mniej roboty.

trabi-wrc
26-06-2012, 10:12
Widzę, że w ogóle nie rozpatrujesz ściany murowanej ze zwykłych bloczków betonowych. Robi tak znakomita większość budujących - to metoda prosta - prawdopodobnie najkorzystniejsza cenowo. Poradzi sobie z nią każdy murarz - jeśli nie to trzeba go pogonić :D
Nowinki są dla naprawdę kumatych - zwykły pan Czesiek będzie kur...wał na czym świat stoi a Ciebie zabije czkawka :D

Pamiętaj, że przy ścianie monolitycznej musisz zleciś policzenie zbrojenia, zakup stali i wykonanie zbrojenia.

Pozdrav

rob_7
26-06-2012, 11:31
Stal mam już kupioną.

Co do kwestii kasy, wydaje mi się, że czas który jest potrzebny na murowanie z pełnych bloczków będzie droższy niż układanie szalunku. Owszem, może i jest droższy ale nie jest to aż tak dużo jak weźmie się wszytko pod uwagę.

leszek2307
26-06-2012, 12:20
leszek2307, no tak. Bardziej mnie zastanawiało co będzie korzystniejsze dla mnie. Szałowanie i lanie betonu, czy bloczki szalunkowe. Wg mnie z bloczkami będzie dużo mniej roboty.

Nie analizowałem tego kosztowo, ale wydaje mi się że zwykłe bloczki betonowe (pełne tradycyjne, których tutaj nie rozpatrujesz) wyjdą dużo taniej, a trzeba je murować tak samo jak szalunkowe. Szalunkowe są dużo droższe, a oprócz tego jeszcze potrzebny jest beton do wypełnienia i ewentualne zbrojenie, co w przypadku domku jednorodzinnego nie ma chyba w ogóle sensu. Metoda wydaje się ładna i nowoczesna, ale jak liczysz koszty to tylko podroży budowę :)

rob_7
26-06-2012, 12:30
Przecież pustaków szalunkowych się nie muruje. Układasz jeden na drugim 4 sztuki i zalewasz betonem. Kwestia kilku godzina na warstwę. Czasowo na pewno jest to dużo szybsze.

leszek2307
26-06-2012, 13:30
Przecież pustaków szalunkowych się nie muruje..... Czasowo na pewno jest to dużo szybsze.
Wiem, że się nie muruje, ale wymaga dużo większej dokładności i dla uproszczenia tak napisałem.
Jeżeli jesteś zdecydowany, to wybór jest prosty, twoje pieniądze, twoja budowa :P

rob_7
26-06-2012, 15:24
W moim przypadku nie ma piwnicy. Miało być kopane w ziemi i zalewane do poziomu gruntu, żeby było szybko, a nad poziomem gruntu szałowane i dalej zalewane betonem. Stwierdziłem, że w znikomo większej cenie mam bloczki szalunkowe, które zalewam też betonem. Nie mam zamiaru rozkopywać całej działki na szerokość 2 metrów żeby murarze mieli jak murować ściany, bo przy tych bloczkach wystarczy na szerokość stopy i będzie się dało ułożyć wszystko.

Takie odnoszę wrażenie, ludzie próbują oszczędzać w tych miejscach, w których chyba się nie powinno, bo fundamentu sobie nie zmienisz raczej.

rob_7
06-07-2012, 09:52
No to fundamenty zalane :)

138862138863

trabi-wrc
06-07-2012, 10:03
Dziwny ten fundament - u nas nie było dwóch ław wewnątrz, tylko jedna pod ścianą nośną hall - pokój/łazienka.

Rozumiem, że zmiana fundamentu garażu to poszerzenie.

pozdrav

rob_7
06-07-2012, 10:29
Dokładnie. Garaż będzie większy. W środku stwierdzili że cały będzie lepszy niż 2 wypustki i zrobili drugi cały.

leszek2307
09-07-2012, 06:54
Miało być kopane w ziemi i zalewane do poziomu gruntu, żeby było szybko, a nad poziomem gruntu szałowane i dalej zalewane betonem. Nie mam zamiaru rozkopywać całej działki na szerokość 2 metrów żeby murarze mieli jak murować ściany, bo przy tych bloczkach wystarczy na szerokość stopy i będzie się dało ułożyć wszystko.
Takie odnoszę wrażenie, ludzie próbują oszczędzać w tych miejscach, w których chyba się nie powinno, bo fundamentu sobie nie zmienisz raczej.

No piękne ławy, naprawdę ładne :D
Widzę, że jednak pustaki szalunkowe, decyzja podjęta. Ściana fundamentowa z takich pustaków będzie się prezentować świetnie.

rob_7
09-07-2012, 09:37
Stwierdziliśmy, że warto będzie dołożyć troszkę do imprezy. Przynajmniej później nie będę sobie w brodę pluć, że mogłem zrobić lepiej :)

Bob001
09-07-2012, 10:31
Fakt, najlepiej wszystko przemyśleć jeszcze przed rozpoczęciem budowy, lub na samym jej początku niż później, po zakończeniu całej budowy myśleć, że mogliśmy zrobić coś lepiej. Generalnie fajny projekt. Sam kiedyś rozważałem ta opcję budowy domu.

rob_7
09-07-2012, 11:00
Czy ma ktoś z was może kosztorys swojej Nastki? Nie tak ceny jak materiały które zostały wykorzystywane.

rob_7
09-07-2012, 11:22
A jeszcze taka mała wstawka :)

Tak to będzie u nas wyglądało. Co myślicie?

124359

leszek2307
11-07-2012, 07:45
Czy ma ktoś z was może kosztorys swojej Nastki? Nie tak ceny jak materiały które zostały wykorzystywane.

Ja dostałem takie zestawienie materiałów chyba z Archipelagu, ale już nie pamiętam dokładnie.
Projekt trochę się pozmieniał, no i np. Ty użyłeś innych materiałów na sam fundament i powiększyłeś go, to i ilość betonu się zmieni :)
Generalnie kosztorys taki ogolny nic Ci nie pomoże. Trzeba się trzymać biznes planu i tyle. A z doświadczenia powiem, że jak na początku zacząłeś dokładać, to min. 25 % kosztów dodaj do kwoty wyjściowej, a i tak braknie.
Potem jeszcze przez lata się coś poprawia, dokłada, zmienia i jak to ktoś lubi, to końca nie ma :P

rob_7
11-07-2012, 07:49
Aż strach myśleć co to będzie jak się tak zaczyna :)

Los Del Waldemaros
11-07-2012, 10:39
... za jakiś miesiąc powinniśmy mieć już kostkę na tarasie, no i jak dobrze pójdzie, to pierwsze takie w świecie zadaszenie trejażu :D Na razie nie powiem nic więcej, dopóki nie skończę prac nad tym przedsięwzięciem,(które nieskromnie ujmując sam wymyśliłem i realizuję)
Serdecznie pozdrawiam i do zobaczenia!!!

Nadejszła wiekopomna chwila, choć minęło dwa miesiące a nie jeden...
Jak pisałem ostatniego posta, część zadaszenia trejażu jeszcze sobie rosła. Wklejam foty i uciekam, bo roboty mam sporo

Pozdrawiam

leszek2307
11-07-2012, 11:06
Nadejszła wiekopomna chwila, choć minęło dwa miesiące a nie jeden...
Pozdrawiam

No, no rzeczywiście nas uraczyłeś nowym i ciekawym rozwiązaniem :lol:.
Kostka i trzcina zrobiła się ostatnio mocno popularna, ale osobno. W połączeniu też wygląda świetnie i znowu można coś podpatrzeć.
Gratuluje pomysłu :D

rob_7
11-07-2012, 11:15
Nadejszła wiekopomna chwila, choć minęło dwa miesiące a nie jeden...
Jak pisałem ostatniego posta, część zadaszenia trejażu jeszcze sobie rosła. Wklejam foty i uciekam, bo roboty mam sporo

Pozdrawiam

Kolega inspiruje :) Na tą chwilę rozwiązanie "odgapię" :)

Los Del Waldemaros
11-07-2012, 11:59
No, no rzeczywiście nas uraczyłeś nowym i ciekawym rozwiązaniem :lol:.
Kostka i trzcina zrobiła się ostatnio mocno popularna, ale osobno. W połączeniu też wygląda świetnie i znowu można coś podpatrzeć.
Gratuluje pomysłu :D

Leszku to nie trzcina. To patyczki ręcznie strugane, "ręcznie suszone" ręcznie dwa razy malowane sadolinem i wreszcie przyłapane na 2 wkręty każdy. A było ich ho ho i jeszcze z pół taczki :) Zabawa mozolna i nudna, którą zacząłem na początku marca... Ale opłaciło się - mina sąsiada - bezcenna :D

Dziękuję za miłe słowa - miód na serca inwestora.
Pomysł nie opatentowany , powielanie wskazane!

leszek2307
11-07-2012, 13:40
Waldemaros dopiero jak odpisałeś zorientowalem się, że nie o trzcinę mi chodziło, tylko o słomę. Takie teraz modne daszki ze słomy, na wiejski wzorzec :).
A jeżeli u ciebie patyczki (jakie nawet nie probuję się domyślać) w takiej ilości, to czapki z głów i raczej coś mi się zdaje, że nikt nie będzie próbował powielać. A jeżeli się taki znajdzie, to zapewne mocno uprości proces technologiczny :) i wcale mu się nie będę dziwił :D

rob_7
14-07-2012, 11:29
Parę kolejnych fotek.

138864138865

rob_7
23-07-2012, 09:50
Czy ktoś może próbował montować okiennice w Nastce? Są gdzieś jakieś fotki? :)

leszek2307
28-07-2012, 09:17
Czy ktoś może próbował montować okiennice w Nastce? Są gdzieś jakieś fotki? :)

Nikt chyba nie montował, a zdjęć z okiennicami nie ma :no:

rob_7
15-08-2012, 18:38
No to jutro zalewamy pierwszą płytę. :)

cebulka
10-09-2012, 14:01
Jeeeeeest odnalazł się !!!!!!!!

leszek2307
11-09-2012, 06:58
Witam Nastkowiczów po długiej przerwie :)

Było trochę zamieszania, ale temat w końcu udało się przywrócić. Jest jeszcze trochę małych problemów, które z czasem może też uda się naprawić.
W miarę możliwości proszę o edycję postów w których nie wyświetlają się zdjęcia. Można się zalogować i poprawić linki do zdjęć.

ost19
12-09-2012, 21:28
Witam !
Nie wiem co się działo z forum, ale na szczęście jest już z powrotem.
Do usłyszenia

cebulka
23-09-2012, 14:40
Witam wszystkich.
Mam prośbę do tych co wybudowali juz Nastkę. Proszę napiszcie o swoich doświadczeniach z garderobą. Chciałbym wydzielić jakiś kawałek na pięterku. Jeśli ktoś ma takową to proszę o informację w którym miejscu i czy coś byście zmienili. Jaka powinna być minimalna szerokość ?

leszek2307
26-09-2012, 07:15
Witam Wszystkich

Temat wrócił, ale z licznikami postów już chyba nie dadzą sobie rady. Ja mam przynajmniej 44, ale Waldemaros doczekał się JEDNEGO :)

U mnie w tym roku trwały, albo w zasadzie trwają prace wykańczające " Baśkę", znaczy komin spalinowy z grilem. Po pięciu zimach zauważyłem, że woda i mróz przy wylocie spalinowym z kominka robi swoje. Nawet 15 warstw poniżej pokazały się pęknięcia i wybrzuszenia klinkieru, który widocznie nabrał wody i go troszeczkę rozsadziło. Postanowiłem działać szybko i po dwukrotnej impregnacji wylałem betonową czapkę, którą wyposaże w daszek zasłaniający wyloty z przewodów spalinowych. Jak już będzie gotowe to wstawię jakieś fotki :)

Redakcja
26-09-2012, 08:22
Prosimy o wiadomość do Redakcja - ile postów powinno być na liczniku. Poprawimy

leszek2307
27-09-2012, 11:57
Dziękuję za aktualizację licznika :)

rob_7
27-09-2012, 12:58
138866138867138868

rob_7
27-09-2012, 12:59
138869138870138871138872

rob_7
27-09-2012, 13:07
138875138876138877138878

rob_7
27-09-2012, 13:08
138879138880138881138882138883

rob_7
27-09-2012, 13:09
138884138885138886

rob_7
27-09-2012, 13:09
Uffff... No i ostatnie fotki

138887138888138889

leszek2307
28-09-2012, 08:12
Rob fajnie się patrzy jak tak szybko rośnie. Tu jeszcze fundamenty, a zaraz potem już pod dachem :lol2:
Widzę, że poszerzyłeś garaż, to chyba pierwsze takie fotki :). Mógłbyś podać wymiary jakie będziesz miał w środku garażu na gotowo.

W miarę możliwości proszę wszystkich o uaktualnienie niedziałających linków do zdjęć.

Pozdrawiam

rob_7
28-09-2012, 10:25
Garaż będzie szerszy o metr, czyli 466 cm w środku i dłuższy o ponad pół metra do 600 cm. Będą także zmodyfikowane ścianki działowe mniej więcej w taki sposób.

139060

leszek2307
28-09-2012, 10:53
Wygląda to całkiem fajnie, chociaż zmniejszy Ci się ścianka działowa między garażem a gospodarczym, a ja mam po obu stronach konkretne regały.
Patrząc na ten schemat zaraz pomyślałem o przesunięciu drzwi między wiatrołapem, a salonem za drzwi łazienkowe. Jak masz możliwość to radzę przemyśleć, bo przerabiania potem jest trochę. We wcześniejszych postach są zdjęcia jak ja to zrobiłem :)

Mógłbyś sprawdzić, dlaczego niektóre Twoje zdjęcia się nie wyświetlają i możesz zgłosić się do administratora o poprawienie licznika.

rob_7
28-09-2012, 11:01
Właśnie widziałem jak to niektórzy robili. Ja jeszcze mam czas na przemyślenia do wiosny. Na razie nie mam chudziaka na dole, więc nic nie zrobię.

Co do ścianki działowej to właśnie po to jest poszerzony garaż, żeby ustawić pod ścianą regały. Druga sprawa to to, że takie ustawienie ścianek powoduje zwiększenie miejsca na sam piec, a o to mi właśnie chodziło. Będzie zasypowy na eko, więc może trochę miejsca potrzebować.

rob_7
28-09-2012, 11:08
Tak by to wyglądało ze stanem faktycznym

139062

cebulka
28-09-2012, 13:36
No aż serce rośnie jak się widzi takie postępy. Tę twoja modyfikacje chyba też bedę wprowadzał. Również planuję mieć piec zasypowy. W przyszłym roku planuję wystartować. Jak wyjdzie - zobaczymy.

rob_7
28-09-2012, 13:38
Same plusy :)
1. Szersza kotłownia
2. Większy garaż bo korytarz do kotłowni wchodzi do garażu
3. Większa łazienka

Los Del Waldemaros
29-09-2012, 09:31
(...)Temat wrócił, ale z licznikami postów już chyba nie dadzą sobie rady. Ja mam przynajmniej 44, ale Waldemaros doczekał się JEDNEGO :) (...)


Ło matko!!! wrócił Nastkowy wątek :D Coś mnie podkusiło żeby zerknąć (musiałem wpisać w google "jest nas trzech budujemy dom Nastka" bo adres gdzieś posiałem) a tu proszę - wszystko już w porządku. No może nie wszystko - Nie zaglądałem na forum a mam skądś 1000 postów :P
Wrzucam fotki z tarasem bo zaginęły na łączach, a to mój bieżący powód do dumy.
Dodatkowo zdjęcia z podkarmianymi ostatnio podopiecznymi.

Los Del Waldemaros
29-09-2012, 09:36
Fotki c.d.
Kot ciemniejszy to Ozil, drugiego nazwałem Sikacz (z wiadomych powodów). Może i charakter ma podły, ale daje się głaskać, no i głodny przychodzi....
Pozdrowienia 4all

Los Del Waldemaros
01-10-2012, 08:47
Witam wszystkich.
Mam prośbę do tych co wybudowali juz Nastkę. Proszę napiszcie o swoich doświadczeniach z garderobą. Chciałbym wydzielić jakiś kawałek na pięterku. Jeśli ktoś ma takową to proszę o informację w którym miejscu i czy coś byście zmienili. Jaka powinna być minimalna szerokość ?

Na garderobę z prawdziwego zdarzenia za bardzo miejsca nie ma. Po przeanalizowaniu tego i owego doszedłem do wniosku, że można by zrezygnować z pralni i pomieszczenie przeznaczyć na garderobę, lub zrobić taką mega-szafę "od ściany do ściany". Prać gdzieś jednak musieliśmy (nie mamy pomieszczenia gospodarczego na dole), został więc drugi wariant. Co do głębokości - u nas jest to 54cm i się sprawdza. Trzeba jednak wziąć poprawkę na to, że nie będzie się w niej trzymało "cięższych" ubrań typu płaszcze, futra itp., bo drzwi będą ocierały o ubrania. Na takie mamy szafę w wiatrołapie.
Wstawiam zrzuty projektu, bo pomieszczenie jest za małe, do zrobienia dobrego zdjęcia. Aha - szafę mamy w pokoju "wrzosowym" (jakby ktoś nie wiedział gdzie to - pokój na górze "przez ścianę" z łazienką :D )

cebulka
01-10-2012, 10:34
Dzięki Waldemaros za info. Mam już pewien pomysł na garderobę właśnie kosztem pralni.
Ta twoja Nastka to już pięknie się prezentuje.
rob_7 powiedz ile trzeba w przybliżeniu przygotować dutków aby mieć już taki stan jak twój. Widzę że masz trochę inne materiały niż w projekcie. Może być na priv.

leszek2307
01-10-2012, 11:47
Ja nie odpowiadałem na temat garderoby, bo u mnie sprawa wygląda podobnie jak u Waldemarosa, tylko szafa jest na całej ścianie graniczącej z łazieką. Żeby była wygodna zrobiłem w środku 60 cm + szyny na drzwi to daje 70 cm. Do otworu na drzwi w projekcie było 60, stąd wynika że trzeba przesunąć od razu drzwi o jakieś 15 do 20 cm żeby nie przeszkadzały :).
Waldemaros mnie też licznik tak poprawili, ale cudzego nie chcę, a swojego nie dam - kazałem poprawić na to co jest :P

Jeszcze raz przypominam wszystkim, że istnieje możliwość edycji wcześniejszych postów i poprawienia niedziałających linków do zdjęć. W miarę możliwości aktywnych użytkowników proszę o szybką korektę. Niech ten wątek jest użyteczny.
Nie damy się nawet takim co nas chcieli gdzieś podokjejać, a wyszedł im wielki bajzel jak to u nas mówią :)

rob_7
02-10-2012, 09:17
Poszedł priv.

No materiały inne. Projekt też troszkę zmieniony. Fundamenty kopane i murowane z bloczków po bożemu. Nie było oszczędzania.

Materiały to przede wszystkim bloczki z Bielskiego Prefabetu, dachówka Creaton.

leszek2307
07-10-2012, 09:59
Kota u mnie brak, a mojego psa myśliwskiego już prezentowałem, to pochwalę się grzybkami z tego roku :)

http://imageshack.us/a/img823/724/dsc1334hj.jpg
http://imageshack.us/a/img155/5639/dsc1336k.jpg
http://imageshack.us/a/img594/121/img31052.jpg

Wspominałem też, że mój komin wymagał renowacji. Tak wygląda już z czapką betonową, ale jeszcze bez daszku

http://imageshack.us/a/img338/2387/dsc1342e.jpg

rob_7
08-10-2012, 09:26
Zazdraszaczam grzybków :)

Ja w weekend rozszalowałem płytę i w końcu widać przestrzenie. Teraz tylko poprawić okna, bo się trochę nie zgadzają z planem :) i zabijamy na zimę. Dachóweczka też doszła i nawet sami ułożyliśmy na dachu :)

A ma ktoś doświadczenia z kredytem "Rodzina na swoim"?

EDIT.

Już się dowiedziałem, że się nie załapie :(

Los Del Waldemaros
15-10-2012, 15:29
[QUOTE=leszek2307;5567534]Kota u mnie brak, .../QUOTE]

Oj tam, oj tam... Koty jak grzyby pojawiają się zazwyczaj jesienią :D Jak dobrze poszukasz, to może jakiegoś wypatrzysz!!!
Co do grzybków na Twoich włościach, to już chyba powoli stanie się tradycją, że co roku straszna zazdrość mnie bierze. Mam posadzone brzozy za płotem (jakieś 5 lat będzie) i od sierpnia nie kosiłem pod nimi trawy z myślą o grzybobraniu. No i się pojawiły - ale jakieś nie wiadomo co... Podejrzewam, że to dlatego, bo nie poukładałem kamieni pod brzozami:P
...a na marginesie - ta Twoja hacjenda - no no!!!

farida
16-10-2012, 21:23
O matko,jakie piękności !!! Nie było mnie chwilkę,a to co zobaczyłam dziś zwaliło mnie z nóg. Piękne wykończenia,grzybki ,kotki... I nowe domy . Bardzo podoba mi się pomysł z tymi patykami nad tarasem.Bliski moim klimatom :) .Miałam w planie podobne płotki itp,ale czas mnie pokonał . Mam jednak nadzieję ze kiedyś,kiedyś...Gratulacje Waldemaros!!!:)
U mnie narazie burzenie ścian.Właśnie z powodu braku garderoby.Doszło też maleńkie okienko w mini piwniczce,ponieważ brakowało tam dostępu świeżego powietrza i wentylacji.Ale to drobiazgi .Reszta w zasadzie bez zmian.
Jeszcze raz gratuluję ,i pozdrawiam .

Los Del Waldemaros
17-10-2012, 20:31
(...)Miałam w planie podobne płotki itp,ale czas mnie pokonał . Mam jednak nadzieję ze kiedyś,kiedyś....
Co do płotków z patyków, to miałem też upatrzony pomysł (fotka poniżej), ale małżonka utwierdziła mnie w przekonaniu że za dużo wioski na wsi nie ma co robić i temat upadł. Może kogoś zainspiruje...

cebulka
19-10-2012, 07:44
Farida, a w którym miejscu planujesz tę garderobę ?

farida
19-10-2012, 09:30
Farida, a w którym miejscu planujesz tę garderobę ?

Cześć.
Chyba już o tym pisałam.Sciane pomiedzy garażem a pom.gosp. miałam dość grubą.Została wybita dziura,na cos w rodzaju szafy wnękowej.Przesunięcie całej ściany nie wchodziło w grę.Jakies 30 cm tej szafy (przesunieta ściana z ociepleniem itp. wchodzi w garaż,ale u nas to bez znaczenia).
Jesli mogę sie podzielic moimi przemyśleniami na temat garderoby na poddaszu.Dla tych,którzy chcieliby i garderobe i pralnie widziała bym takie rozwiązanie: przesunąć sie z "pralnią" w strone łazienki oraz w strone pokoju nad kuchnią.Pokój nad kuchnią sie trochę zmniejszy,ale zawsze coś za coś.Moje dzieci twierdzą,ze te pokoje mogły by być troszeczke mniejsze i też było by ok. Powstałe pomieszczenie wystarczyło by teraz przedzielić na pralnie i garderobę . Czy warto? Zależy od priorytetów.
Zyczę konstruktywnych przemyśleń :) .

besob
21-10-2012, 11:32
Dawno mnie tu nie było.
My już od półtora roku mieszkamy. W projekcie poza drobnymi szegółami ne zamienaliśmy nic. Szczególnie jeżeli chodzi o wykończenie zewnętrze, bo dlatego między innymi ten projekt nas urzekł

besob
21-10-2012, 11:37
ciąg dalszy

besob
21-10-2012, 11:47
i jeszcze kilka

cebulka
21-10-2012, 12:31
Wow jaki ładny domek :) Besob, proszę daj jeszcze foto zewnętrznego grilla i napisz proszę jakiej wielkości jest ten telewizor -50 cali czy mniej. Chodzi mi o to czy 50-tka się tam zmieści.
Farida, ja mam w planie garderobę u góry, ale z wejściem od sypialni.. Chcę przesunąć łazienkę w stronę pralni. Z pralni klasycznej chyba zrezygnujemy. Tylko nie wiem jak będzie dokładnie z ta garderobą bo tam wypada okno szczytowe. Co do łazienki to nad wejściem prawdopodobnie mala lukarna aby mieć tam okienko.

leszek2307
25-10-2012, 09:53
Kurcze znowu nie dostaję powiadomień i myślałem, że tu cisza :sleep:, a tu masz - takie cuda.

No pięknie besob, no i w takim krótkim czasie, a jakie fajne drzewka. Wyglądają jakby rosły trochę dłużej :)
Tylko małe wstawiłeś te pierwsze fotki, jaky można przynajmniej te z zew. trochę większe, to myślę, że wszyscy się ucieszą :)

Pozdrawiam

besob
25-10-2012, 18:00
Witam ponownie,
Cebulka jeżeli chodzi o TV ma niecałe 50 cali ale i tak musieliśmy przedłużyć ścianę aby jakoś go wkomponować i nie robić zbyt dużej konkurencji dla kominka. A jeżeli chodzi o grila zewnętrznego i zdjęcia z jego realizacji są w moim dzienniku, który jeszcze kiedyć prowadziłem :)).
Leszku, drzewka pewnie rosły toszkę dłużej ale nie u mnie w ogródku :)). Ogród zakładaliśmy w kwietniu 2012r.
Zdjęcia rzeczywiście są jakieś małe ale tak się wkleiły. Sprubuję jeszcze raz.

leszek2307
25-10-2012, 20:32
Besob dzięki za większe zdjęcia.
Efekt natychmiastowy, bo teraz zauważyłem, że u Ciebie na sofach też takie dwie BESTIE leżą jak moja.
Nie ma jak konkretny i czujny obrońca DOMU :). Napisz coś, czy to parka i czy od razu mieliście dwa, czy najpierw jednego. Pytam, bo ten nasz jest taki smutny i samotny jak nikogo nie ma w domu, a jakaś "panienka" może mu osłodzi życie i kłopot niewiele większy :)

trabi-wrc
30-10-2012, 19:40
Besob - z pewnością masz jakieś zdjęcia z etapu wykonania ocieplenia pod drewnianą elewacją - mam na myśli przygotowanie rusztu, wypełnienie wełną i kręcenie desek.
Będę wdzięczny jesli zechcesz się tymi szczegółami podzielić.
My cały czas mamy nie ocieplone szczyty. W tym roku już pewnie nici z tego, ale w lecie już czas wielki.

Pozdrav

rob_7
30-10-2012, 19:54
Pytanie mi się nasunęło..

Mam deskowanie z OSB i przed układaniem wełny przydałoby się jakoś zabezpieczyć przestrzeń na wentylację między tymi warstwami. Jakoś wole nie zostawiać tego jedynie wierze w zapewnienia producenta wełny :)

Tak więc jak to macie u siebie zrobione? Jakiś dystans? Zdjęcia mile widziane.

rob_7
30-10-2012, 20:27
A może ktoś ma wykaz materiałów użytych do budowy? :) Albo kosztorys który oferuje Archipelag?

besob
06-11-2012, 19:58
Witam,
Leszku,
odpowiadając na twoje pytanie: jest to parka. Piesek (ten jasny) był pierwszy i to już jest prawdziwy weteran (11 lat). Później była suczka (już ma 6 lat). Teraz jak jeden zostaje bez drugiego choćby na chwilę to strasznie tęskni. A wydaje mi się, że jak już jest jeden to drugi w domu nie stanowi większego kłopotu. Polecam :).
Trabi,
załączam kilka zdjęć z wykonania szczytów. Jak widać na zdjęciach były one normalnie ocieplone, dopiero później został wykonany stelaż przymocowany na śruby do ściany, a do stelaża przywiercone deski.

trabi-wrc
12-11-2012, 12:00
Dzięki besob !

pozdrav

ost19
12-11-2012, 21:38
Witam!
Też trochę czasu minęło od mojego ostatniego wpisu.
U nas pooli pchamy budowę do przodu i na tym etapie zastanawiam się czym tak pięknie zabezpieczyliście wasze pergole?
Konkretnie czym są pomalowane.Jeśli można poproszę o jakieś wskazówki bo to już ostatni moment przed nieuchronnie zbliżającą się zimą zimą.
Pozdrowienia dla Wszystkich Nastkowiczów.

rob_7
15-11-2012, 15:05
Czy ktoś z was robił może podłogę nad garażem? U mnie jest szerzej niż w projekcie, bo 4,6m, a co za tym idzie wyżej. Dlatego pomyślałem, że podłoga będzie jak najbardziej na miejscu. Tylko teraz się zastanawiam jak tą podłogę podeprzeć?

ost19
15-11-2012, 21:07
Witam
My zdecydowaliśmy się na podłogę nad garażem (strop) Będzie to dodatkowy schowek na jakieś graty. Niektórzy robią tam tylko pawlacz lub coś w rodzaju antresoli Masz powiększoną przestrzeń wiec chyba warto, ale wybór należy do Ciebie (koszty). Po prostu robisz dodatkowy strop teriva czy fert (lub jeszcze jakiś inny).U nas w projekcie nie było stropu - jest to podobno ta zmiana jaka została wprowadzona przez archipelag. Musisz się jeszcze zastanowić nad wejściem na ten poziom-czy z garażu po drabinie, składanych schodkach itp lub jeszcze z jakiegoś innego miejsca w tym przypadku z łazienki, no ale to trochę dziwne robić z tej strony jakieś drzwi.
Pozdrawiam!

leszek2307
16-11-2012, 07:33
Czy ktoś z was robił może podłogę nad garażem? U mnie jest szerzej niż w projekcie, bo 4,6m, a co za tym idzie wyżej. Dlatego pomyślałem, że podłoga będzie jak najbardziej na miejscu. Tylko teraz się zastanawiam jak tą podłogę podeprzeć?

Witam

Wszystkie uwagi wymienił przedmówca. Ja chciałem tylko dodać, że skoro masz szerzej, to możesz zrobić tylko lekką podłogę jak u mnie mocowaną na ścianach z trzech stron, a środek przed zrobieniem sufitu podwiesić do kalenicy. Ja robiłem ten "pawlacz" po wykończeniu garażu i nie pomyślałem o takim rozwiązaniu wcześniej. Teraz podwiesiłem go na haku wkręconym w belkę kalenicy. Takie rozwiązanie jest tańsze i nie zabiera tyle miejsca co strop tradycyjny, a służy tylko do przetrzymywania raczej lekkich i sezonowych rzeczy. Ja tam trzymam koła na zmianę, zimą basen, akcesoria i inne pierdoły rzadziej używane.

Odnośnie trejażu itp. to pierwotnie Altaxin 3-krotnie, a w tym roku spróbowałem na drewutni drewnochronu lakierobejcy.

ost19
16-11-2012, 13:33
Witam.
Dzięki za podpowiedź w sprawie pergoli.
Równiez polecano mi altax lub drewnochron. Więc pierwsza warstwa poszła z drewnochronu. Zobaczymy co dalej.
Pozdrowienia!

rob_7
17-11-2012, 06:48
Witam
My zdecydowaliśmy się na podłogę nad garażem (strop) Będzie to dodatkowy schowek na jakieś graty. Niektórzy robią tam tylko pawlacz lub coś w rodzaju antresoli Masz powiększoną przestrzeń wiec chyba warto, ale wybór należy do Ciebie (koszty). Po prostu robisz dodatkowy strop teriva czy fert (lub jeszcze jakiś inny).U nas w projekcie nie było stropu - jest to podobno ta zmiana jaka została wprowadzona przez archipelag. Musisz się jeszcze zastanowić nad wejściem na ten poziom-czy z garażu po drabinie, składanych schodkach itp lub jeszcze z jakiegoś innego miejsca w tym przypadku z łazienki, no ale to trochę dziwne robić z tej strony jakieś drzwi.
Pozdrawiam!

Niestety takie rozwiązanie nie wchodzi w grę. Szkoda po prostu miejsca na tak gruby strop. Myślałem bardziej o włożeniu jakiejś szyny, czy płaskowników, i ułożeniu OSB albo desek. Wychodzenie raczej będzie po składanych schodach.

ost19
18-11-2012, 12:08
Witam!
Jeżeli kombinujesz w ten sposób to najprawdopodobniej trzeba ułożyć jakieś szyny (legary) i w ten sposób będziesz mógł oprzeć na tym jakąś podłogę. Koszty pewnie mniejsze? Nie wiem ile zyskasz na wysokości tego stryszku, ale może warto.
Pozdrawiam.

rob_7
19-11-2012, 08:20
No właśnie z tego co wyliczyłem to jest to dodatkowe 50 cm do wysokości wieniec <-> kalenica, która wynosi ~120 cm. Zatem nawet 10 cm powoduje to że będę mógł się wyprostować na środku podestu :)

ost19
27-11-2012, 07:59
Witam!
50 cm drogą nie chodzi. Jest to spora dodatkowa przestrzeń. Tradycyjny strop zabiera dużo więcej miejsca. U nas powoli zbieramy się do snu zimowego i zobaczymy co uda się nam jeszcze zrobić w tym roku.
Pozdrowienia.

rob_7
29-11-2012, 09:34
Ja już zasnąłem niestety.. Fundusze się pokończyły na ten rok. Ale papiery za to mogę sobie śmiało załatwiać dalej. Od wiosny konkretny start będzie.

cebulka
11-12-2012, 13:40
Widzę, że bardzo tu ucichło.
No więc ja jestem właśnie na etapie adaptacji projektu. Znowu jest trochę problemów, ale i z tym sobie poradzimy. Jak już gdzieś kiedyś pisałem wprowadzę kilka zmian.Na pewno będzie dodany wykusz i na 99% lukarna nad głównym wejściem. Garaż powiększymy - o 0,5 m szerokość i długość. Góra będzie przeprojektowana. Chcemy uzyskać garderobę. Na razie nad tym pracuję. Póki co chcę poddać waszej ocenie zmienioną elewację boczną (tę z kominem). Załączam mój wstępny projekt. Jedno okno na górze będzie zmienione, gdyż chcę mieć tam garderobę. Rezygnujemy z pralni, a łazienka będzie prawdopodobnie w kształcie "elki".
W zamyśle mniejsze okno na górze ma być takie jak to na dole.
Chętnie usłyszę wasze opinie a może i pomysły "do modyfikacji".
Pozdrawiam

rob_7
13-12-2012, 12:58
Jak już robisz szerszy garaż to zrób od razu metr. Ja mam tyle i nie żałuje, a w tym domku na prawdę nie ma gdzie chować rzeczy jak nie ma piwnicy :)

leszek2307
17-12-2012, 09:28
.Na pewno będzie dodany wykusz i na 99% lukarna nad głównym wejściem. Góra będzie przeprojektowana. Chcemy uzyskać garderobę. Póki co chcę poddać waszej ocenie zmienioną elewację boczną (tę z kominem). Jedno okno na górze będzie zmienione, gdyż chcę mieć tam garderobę. Rezygnujemy z pralni, a łazienka będzie prawdopodobnie w kształcie "elki".
Pozdrawiam
Fajnie sie to czyta, ale jakoś nie umiem sobie tego poukładać w rzeczywistości. Bo skoro zmniejszysz okno, które będzie w garderobie tz., że na miejscu łazienki będzie pokój bez okna, albo tylko z dachowym ? (to znaczy ciemnica ?), ale jednocześnie musiałby sięgać do lukarny, a gdzie łazienka ? Jeżeli tam gdzie ma być lukarna będzie łazienka, to będzesz miał pięknie doświetloną łazienkę, a ciemny pokój. Odpowiedniejszym miejscem dla lukarny jest tak jak ma Farida, tam gdzie jest podwojne okno dachowe. Rzut boku nic nie daje, tu potrzebny jest szkic rozkładu pomieszczeń, inaczej trudno się do tej Twojej koncepcji odnieść :)
Aha, na rzucie boku brakuje lukarny :)

Pozdrawiam

cebulka
17-12-2012, 10:51
Witam ponownie. Miło, że są osoby co pokazuja swoje zainteresowanie. Zmiany, które wprowadziłem nie są jeszcze na 100%. Wszystko jest w trakcie projektowania. Sa to moje autorskie pomysły i wybaczcie jeśli czegoś nie dostrzegłem. Pytam Was o opinie, aby w przyszłości sie nie dziwić :)
Załączam koncepcyjny rzut poddasza. To wyjaśni trochę co chcę pozmieniać. Lukarna będzie tam, gdzie zaznaczone na zielono. Chcę aby było półokrągłe okno. Będzie to na podobieństwo projektu Kalina z Archipelagu ( http://www.archipelag.pl/projekty-domow/kalina-nowa-g1/?AreaMaxMenu=160&AreaMinMenu=120&Part=2 ).
Wybacz Leszek że nie ma lukarny na tym rzucie bocznej elewacji. Nie mam aż tak wielkich umiejętności graficznych, poza tym z czasem słabo.

leszek2307
17-12-2012, 11:55
Cebulka z tą lukarną na rzucie, to żartowałem oczywiście :)
Teraz to rozumiem, garderoba będzie należeć do sąsiadującego pokoju. Wygląda to fajnie :)
Łazienka też nabierze uroku z lukarną, a i prysznic będzie można na stojąco wziąść, jeżeli tam będzie wanna :) Nie analizuję tego pod kątem zmian w usytuowaniu mebli, ale jak komuś nie zależy na pralnio-suszarni, czy jak tam zwał, to powinno spełnić Twoje oczekiwania.

cebulka
17-12-2012, 12:04
Dzięki za dobre słowo. No taka koncepcja mi się urodziła :)
Żona chce mieć garderobę prywatną dostępną tylko z sypialni i stąd taki pomysł.

rob_7
18-12-2012, 09:30
Dlatego u nas pralnio-suszarnia została przerobiona na garderobę do pokoju nad kuchnią.

leszek2307
19-12-2012, 08:58
Abstrachując od różnych koncepcji układu Nastki dopasowanych pod indywidualne potrzeby, tak sobie pomyślałem, że nie da się przerobić malucha na mercedesa :). Ja mam tradycyjne szafy, nie mam sauny i garaż pojedyńczy, ale czy jest sens wybierać mały domek, a potem starać się żeby wszystko w nim upchnąć. Kilka przecznic dalej wybudował się dom według własnego projektu: wygląda pięknie, każdy pokój z garderobą i łazienką, garaż na 3 samochody, domek ogrodnika i takie tam. Z reguły po paru latach jak się dzieci usamodzielnią tylko problematyczne pomieszczenia, bo trzeba sprzątać, ogrzewać itd, a i trudniej się znależć, ludzie oddalają się od siebie. Szyjmy garnitur na własną miarę i nie kierujmy się modami, które szybko przemijają.
Zdrowych i pogodnych Świąt życzę wszystkim Forumowiczom.

cebulka
19-12-2012, 13:30
Leszek, oczywiście masz rację. Jednak każdy potencjalny inwestor chce przystosować projekt dla swoich potrzeb. Jeżeli nie chcę pralni, to po co mam ją zostawiać. Po prostu ją zlikwiduję a w to miejsce będzie coś innego. Swoją droga dotykasz w swojej wypowiedzi ważnej kwestii - co w przyszłości. Mało kto się nad tym zastanawia. Ludzie budują chałupy po 300 m2 i nie zastanawiają się co będzie potem. Dzieci sobie pójdą, właściciel dostaje nędzną emeryturę (no chyba że ma dobrze prosperującą firmę), a dom to jest koszt....
Pozdrawiam wszystkich gwiazdkowo i wszystkim życzę spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia.

ost19
27-12-2012, 12:08
Witam!
Wszystkiego najlepszego dla wszystkich Nastkowiczów.
Powodzenia w rozpoczętych pracach tych duzych i mniejszych.
Do usłyszenia.

ost19
13-01-2013, 13:32
Witam
To już 2013. Zobaczymy co ten rok przyniesie w naszych budowlanych planach.
Mam pierwsze pytanie dotyczące okien planujemy zgodnie z projektem zrobić w nich szprosy. W punktach z oknami proponują nam szprosy naklejane.
Niezbyt mi się to podoba ze względów praktycznych. Widziałem, że u Leszka i trabiego są takie szprosy, a może to okna dzielone stałą przedziałką. Proszę o jakieś info na ten tema i może zdjęcia.
Pozdrawiam

leszek2307
24-01-2013, 08:05
Przepraszam, ale nie dostałem powiadomienia o wpisie i dlatego teraz dopiero odpowiadam.

U mnie są szprosy "prawdziwe", czyli nie jakieś tam naklejane, tylko fizycznie szyba zespolona jest podzielona szprosem na części. Mam okna z firmy http://www.eurocolor.com.pl/. Nie wiem jak teraz, ale jak ja zamawiałem to była tylko taka szerokość szprosu. Po jakimś czasie użytkowania mogę powiedzieć, że szpros mógłby być trochę cieńszy, ponieważ zabiera jednak część światła, a okien nie powiększyłem. Efekt wizualny jednak jest inny, niż przy naklejanych. Spotkałem się już z producentem okien, który ma cieńsze szprosy w ofercie, ale nie pamiętam już jaki.

Pozdrawiam

ost19
25-01-2013, 07:16
Witam!
Nie ma sprawy dziekuję za odpowiedź i podpowiedź. Mnie też te naklejane szprosy nie przekonują, tym bardziej, że nie dają na nie gwarancji użytkowania. Poszukam jeszcze po firmach i popytam o szprosy prawdziwe. Leszku jak byłbyś tak miłty to poproszę jeszcze o jakieś foty tych okien i szprosów Jeszcze raz dziękuję.
Pozdrawiam

cebulka
25-01-2013, 07:37
Kurcze, też chciałbym już takie rozmowy prowadzić na forum :( Póki co skończyła się adaptacja projektu, a teraz muszę poczekać na badania geologiczne.

ost19
25-01-2013, 09:23
Na Ciebie też przyjdzie por(spokojnie), a póki co mozemy słuzyc radą w miarę możliwosci.

leszek2307
25-01-2013, 09:53
Ost19 fotek moich okien znajdziesz na forum dużo, a podobne ma też trabi. Moje szprosy to jest dodatkowy kawałek ramy wstawiony w podzieloną szybę zespoloną. Minęło już prawie 6 lat od zakupu moich okien, to i techologie się zminiły trochę :). Ja wstawim zwykle dość duże zdjęcia. Wystarczy skopiować na kompa i powiększyć.
Jakby Cię interesowały jakieś konkretne szczególy tych okien, to podaj maila, no chyba, że masz w profilu to zrobię i wyślę.

trabi-wrc
25-01-2013, 10:20
ost19 u nas nie są pełne dzielenia a na środku jest stały słupek.
Producent mnie od tego odwodził twierdząc, że zabiera to światło itd. Być może, ale wygląd nam pasuje a ilość światła jaką przepuszczają jest wystarczająca.
Od zewnątrz wygląda to tak:
http://i33.photobucket.com/albums/d93/trabi-wrc/Budowa/2008-11-10002.jpg

a tak od środka:

http://i33.photobucket.com/albums/d93/trabi-wrc/Budowa/2010-07-28001.jpg

Pozdrav

rob_7
03-02-2013, 18:00
Ile metrów kwadratowych tynków mieliście w środku? Staram się jakieś kalkulacje porobić:)

trabi-wrc
06-02-2013, 17:07
Ile metrów kwadratowych tynków mieliście w środku? Staram się jakieś kalkulacje porobić:)

500

rob_7
06-02-2013, 19:23
No to zaczynamy się starać o kredyt na dokończenie budynku.
Załatwiam instalacje.
Sprzątam ogólnie i przygotowuje się do chudziaka i zakładania okien.

Praca zaczyna się rozkręcać :)

ost19
11-02-2013, 14:32
Witam!
Dziękuję wszystkim za info i fotki. Teraz spływają oferty z firm okniarskich i pojawia się nowy dylemat okno dwu lub trzy szybowe - sprawa do przemyslenia.
Do usłyszenia.

marekan1702
12-02-2013, 17:58
Prezentuje sie fajnie:)

nazwa12
12-02-2013, 20:34
Bardzo ładne te Wasze domki,co jeden to ładniejszy :yes:pooglądałam,poczytałam i powiem że bardzo fajny i funkcjonalny dom :)

rob_7
15-02-2013, 09:29
A ja mam pytanie ile was wychodzi aktualnie ogrzewanie waszych Nastek? Czym ogrzewacie? Jaki piec? ile macie ociepleń na ścianach i dachu?

Jestem przed wyborem pieca i na prawdę nie wiem na co się zdecydować.

Ewa i Jakub
16-02-2013, 18:25
witam ! Do 17.01 1250 zł gazem i to jest co +woda, ale z gazu juz chyba zrezygnowałeś z tego co pamiętam jak rozmawialismy.

rob_7
17-02-2013, 08:24
Coraz więcej czytania robi w głowie coraz większy mętlik. Koledzy z pracy namawiają na gaz. Faktycznie jest bezobsługowy, pod warunkiem że jest serwis pod ręką. Ekogroszek już mnie prawie całkowicie zniechęcił, ale mam producenta i serwis na zawołanie. To przemawia z eko. Kotły gazowe mam pod ręką jedynie Wulf-a. Pellet też nie jest złym rozwiązaniem, ale nie mam w okolicy serwisu..

I tak to wygląda.

rob_7
17-02-2013, 08:25
witam ! Do 17.01 1250 zł gazem i to jest co +woda, ale z gazu juz chyba zrezygnowałeś z tego co pamiętam jak rozmawialismy.

Ale od kiedy liczysz? Bo chyba nie od 1.01.2013 ;)

leszek2307
17-02-2013, 10:13
Witam po dłuższej przerwie.

Jak zwykle szwankują powiadomienia, a tu tyle się dzieje i nowe osoby :)


witam ! Do 17.01 1250 zł gazem i to jest co +woda.

Jak to miło stwierdzić, że są takie osoby, które po wybudowaniu jeszcze zaglądają na nasze forum. Wpis to dodatkowy prezent :)
Odnośnie tego zużycia, to też mam prośbę żeby, to zużycie gazu opisać trochę bardziej szczegółowo. Jak wiecie ja też mam gaz, dom bez ocieplenia, tylko Ytong 36,5 z tynkami i ogrzewam głównie gazem, a dogrzewam (jak mi się chce :D) kominkiem. Teraz jak gaz potaniał i ta tendencja się będzie utrzymywać, to może pozostanę tylko przy gazie :P.

rob_7 co do serwisu, to bym się nie martwił, bo z reguły jest to serwis pieca, a jak wybierzesz znaną markę, to masz na każdym kroku. Ja mam piec De Dietrich i miesiąc temu po 6 latach nawalił mi automat palnikowy. Serwisant z firmy, która mi zakładała instalację i cały czas go doglądał skasował mnie na 850 zł, tak jak kosztuje w De Dietrichu. Podzwoniłem trochę po autoryzowanych serwisantach i okazało się, że mogę od nich kupić za 650 zł. Teraz już nie będę korzystał z jednego serwisanta, bo to tylko usypia, a cały czas trzeba trzymać rękę na pulsie, a i wszystkie wątpliwości łatwiej rozwikłać znając opinię kilku ludzi. Na dachu do wysokości stropu na poddaszu i w podłodze poddasza mam 25 cm wełny, a w szczycie 20cm. Zimą utrzymuje się tam temp. w granicach powyżej zera i z tego też względu przy wykańczaniu skosów (jeszcze jest folia :) chcę dołożyć 5cm i na to boazerię z drewna.

Pozdrawiam

rob_7
17-02-2013, 11:03
No ale kasa, kasa, kasa :) Jakie macie rachunki w poszczególnych miesiącach? :)

leszek2307
17-02-2013, 18:51
No ale kasa, kasa, kasa :) Jakie macie rachunki w poszczególnych miesiącach? :)

Jakie rachunki to trudno powiedzieć, bo to zależy od kilku czynników, ale tu masz zestawienie mojego zużycia gazu za rok 2012
http://img201.imageshack.us/img201/2112/gazm.jpg
A tu przykładowa faktura, to możesz sobie przeliczyć. Ceny są z 2012, a od 2013 są niższe. Tu znajdziesz cennik
http://www.pgnig.pl/
Co prawda ceny zmalały, ale ze względu na wysokość zużycia >1200m3 przeniesiono mnie do taryfy 3.6 gdzie ceny gazu są jeszcze niższe, ale opłaty stałe są dużo wyższe, co przy zużyciu gazu w dolnej granicy tej taryfy powoduje, że nie ma oszczędności, bo zużycie gazu jest za małe i nie rekompensuje wzrostu opłat stałych. Może to trochę skomplikowane, ale jak się wgryziesz to spoko :P
http://img853.imageshack.us/img853/5986/fakp.jpg


Ewa i Jakub co z Waszym dziennikiem, taki ładny początek i nagle kicha :)

Powodzenia

Ewa i Jakub
20-02-2013, 17:55
witam.
Zaglądają i to często :). Dziennik ma być dokończony z wiadomych przyczyn zostal zawieszony. :)
Jest to kwota za za cztery miesiące odkąd działa ogrzewanie. Za wodę za 2 mie to koszt 100 zl.
Z servisem nie ma problemu jeśli kupisz normalny kocioł. Jestem sam serwisantem i wyjazdy mam aż za Wadowice.

rob_7
04-03-2013, 13:27
Drobne poprawki zostały wprowadzone w weekend. Mianowicie wybrałem jeszcze 15 cm na parterze, żeby zrobić 25 cm zamiast 10 cm styro planowanych na początku. Kurde roboty niepotrzebnej tyle, bo nikt mi nie powiedział, że 10 to mało trochę :)

leszek2307
12-03-2013, 09:11
Witam

Czy 10 cm to mało ? Ja mam tyle i jakoś nie narzekam :). Teraz taka moda, bo energia coraz droższa, a 25 cm stosuje się w domach pasywnych. Wszystko musisz skalkulować na swój rozum i wypośrodkować między kosztami, a zyskami. Powyżej 15cm wg mnie zyski cieplne są już tak znikome, że opłacalność ekonomiczna jest znikoma. To jest tak samo jak z kolektorami słonecznymi. Jeżeli potrzebujesz je tylko do podgrzewania wody to musisz mieć 2 pola za około 12tys. zł. Niby dopłacają 45 %, ale to jest fikcja, bo prawdziwy zysk wynosi jakieś 700-800zł (było to teraz opisane w kilku artykułach). Czy wydatek 11200zł zrekompensuje ci się w ciągu 20 lat ? A mówią, że po 10 latach już trzeba wymienić panele, pomijam inne koszty napraw i konserwacji. Też lubię nowoczesność i elektronikę, ale pewne rzeczy ostatnio mocno promowane niewiele mają wspólnego z oszczędnością, ale pewnie robią wrażenie na sąsiadach :)

rob_7
12-03-2013, 09:28
Mnie tu bardziej chodzi o odizolowanie podłogówki, żeby nie grzała w dół. Tam gdzie nie mam podłogówki na parterze zostaje 10 cm, czyli garaż, kotłownia i pokój. Niestety łazienka musi także mieć 10 cm chociaż jest podłogówka.

Ewa i Jakub
14-03-2013, 17:32
Witam
Leszku piszesz "że opłacalność ekonomiczna jest znikoma." przeliczasz kolektory niestety jak większość ludzi. To powiedz mi za ile wróci Ci się np piękne ogrodzenie je tez można było zrobić taniej i trzeba konserwować:). Są badania kolektorow normalnych firm po 20 latach straciły 3-4 % sprawności. A i z dopłatą tez jest inaczej :)

leszek2307
15-03-2013, 10:05
Witam ......

Witam

Jak to mówią, uderz w stół, a nożyce się odezwą.
Nie zamierzałem tutaj wszczynać jakiejś wojenki na temat kolektorów, po prostu wyraziłem swoją opinie :)
Chociaż z tego co piszesz mogę wnioskować, że u Ciebie kolektory, oprócz swojej funkcji grzewczej spełniają funkcję estetyczną w co śmiem wątpić, a przykład z ogrodzeniem jest wg mnie całkowicie chybiony. Co do reszty, to śmiem twierdzić, że "normalne" kolektory mieszczą się w innym zakresie cenowym, a odnośnie dopłat oparłem swoją opinię na kilku artykułach. Może są trochę tendencyjne, ale widząc, co się dzieje ostatnio w polityce można z dużą dozą prawdopodobieństwa wnioskować, że nie chodzi w nich o dobro inwestorów :P
Żeby nie być gołosłownym dwa przykłady na temat dopłat. Kto chce może poczytać w wolnej chwili.

http://www.tanie-ogrzewanie.pl/news/fikcyjne-doplaty-do-kolektorow-slonecznych-124.html
http://www.budujemydom.pl/kolektory-sloneczne/11999-dotacje-do-kredytow-na-kolektory-sloneczne

Pozdrawiam :)

rob_7
12-04-2013, 11:51
To skoro jest tak cicho w temacie to ja się pochwalę postępami :)

183155
183156

leszek2307
15-04-2013, 07:13
Witam rob_7

Wszystko pięknie i ładnie.
Na początek mam tylko pytanie co z oknami dachowymi od strony salonu, bo nie widać. No i najważniejsza rzecz, okno w kuchni masz obsadzone jeden pustak za nisko !!!!!. Ono jest specjalnie niższe żeby było miejsce przy zlewozmywaku, a przy takim obsadzeniu, to nic nie daje, a i od środka będziesz miał górę okna śmiesznie nisko. Na razie może tego nie widać, bo nie masz pewnie podłogi w środku. Sprawdź to póki czas :D

Chociaż teraz już po wpisie zauważyłem jeszcze jedną możliwość, że te z boku są wyższe, i nie w kuchni, ale te z boku są za wysoko obsadzone.

rob_7
15-04-2013, 08:18
Witam rob_7

Wszystko pięknie i ładnie.
Na początek mam tylko pytanie co z oknami dachowymi od strony salonu, bo nie widać. No i najważniejsza rzecz, okno w kuchni masz obsadzone jeden pustak za nisko !!!!!. Ono jest specjalnie niższe żeby było miejsce przy zlewozmywaku, a przy takim obsadzeniu, to nic nie daje, a i od środka będziesz miał górę okna śmiesznie nisko. Na razie może tego nie widać, bo nie masz pewnie podłogi w środku. Sprawdź to póki czas :D

Chociaż teraz już po wpisie zauważyłem jeszcze jedną możliwość, że te z boku są wyższe, i nie w kuchni, ale te z boku są za wysoko obsadzone.

Okien dachowych nie ma. Im mniej tym lepiej :)

Okno w kuchnie jest ok, po wylewce wyjdzie 84 cm więc idealnie żeby zrobić blat pod oknem z kuchni. Tak samo pod balkonem, wysokość jest ok. :cool:

trabi-wrc
18-04-2013, 14:51
Okien dachowych nie ma. Im mniej tym lepiej :)

Okno w kuchnie jest ok, po wylewce wyjdzie 84 cm więc idealnie żeby zrobić blat pod oknem z kuchni. Tak samo pod balkonem, wysokość jest ok. :cool:


Pamiętaj tylko, że (jeśli planujesz zlewozmywak przy oknie) bateria może przeszkadzać w otwieraniu okna - fakt taka okazja przychodzi 2x w roku, ale zawsze ;-)

Pozdrav

rob_7
19-04-2013, 14:50
Pamiętaj tylko, że (jeśli planujesz zlewozmywak przy oknie) bateria może przeszkadzać w otwieraniu okna - fakt taka okazja przychodzi 2x w roku, ale zawsze ;-)

Pozdrav

Ten temat mam oklepany, bo tata robi meble ;)

sesu
22-04-2013, 20:46
No tak po wielu miesiącach mąk wreszcie dostałem pozwolenie na budowę. Pojechałem do majstra i zaproponował mi żeby komin schować do środka. Funkcję swoją nadal będzie pełnił, trochę zmian w wyglądzie, ale ponoć większe oszczędności na cieple. Może osoby bardziej doświadczone w budowie nastki coś podpowiedzą. Dzięki z góry i pozdrawiam.

leszek2307
25-04-2013, 07:30
Pojechałem do majstra i zaproponował mi żeby komin schować do środka. Funkcję swoją nadal będzie pełnił, trochę zmian w wyglądzie, ale ponoć większe oszczędności na cieple. Może osoby bardziej doświadczone w budowie nastki coś podpowiedzą. Dzięki z góry i pozdrawiam.
Witam
Jeżeli masz na myśli komin szczytowy, ten na bocznej ścianie, to według mnie sprawa wygląda tak.
Jeżeli ogrzewanie będziesz miał gazowe, to wsunięcie do środka praktycznie nie da żadnych oszczędności, bo tam ciepła jest malutko. U mnie komin i tak jest murowany z cegły i prawie cały mieści się w ścianie, a wysunięcie widoczne na zew. to jest obudowa z klinkieru + ocieplenie 5cm. Inaczej jest, jeżeli komin z gotowych prefabrykatów jest "przystawiony" do ściany od zew. strony. Wtedy wymurowanie go od strony wew. i centralne ogrzewanie na paliwa stałe, może dać pewne oszczędności cieplne. Jednak przy takim rozwiązaniu zlikwidujesz jeden z charakterystycznych elementów tego projektu. I tu pojawia się dylemat, co ważniejsze, bo jednak po wsunięciu komina do środka, to już nie będzie ten dom. Może niektórzy będą twierdzić, że jestem zbyt ortodoksyjny w odniesieniu do tego projektu, ale jeżeli wybrałeś go, bo urzekł Cię swoją bryłą i wyglądem zew. to po co zmieniać coś co ci się podoba. Jeżeli chcesz mieć dom prawie pasywny, to może trzeba zastanowić się nad innym projektem :)
Wsunięcie komina i zrównanie ze ścianą daje jeszcze jedną niezaprzeczalną korzyść, zwiększa widoczność z okien przy kominie, zwłaszcza jeżeli ich nie odsuniesz trochę od komina (u mnie to jest 15 cm i to jest dobra rada, oparta na doświadczeniu :)).
Natomiast co do dobrych rad majstrów z budowy, to w większości podchodź do tego z przymrużeniem oka :P. Z reguły te dobre rady tylko ułatwiają robotę wykonawcom, a efekt ze zmiany w projekcie raczej jest mizerny, albo wręcz niekorzystny.

Decyzja jak zawsze należy do Ciebie, czyli inwestora :D, nie ma lekkiego życia :):)

rob_7
29-04-2013, 09:59
Popieram Leszka, u mnie też wszyscy chwieli ten komin wrzucać w bryłę, ale nie dałem się przekabacić :)

Los Del Waldemaros
29-04-2013, 21:02
(...) Może niektórzy będą twierdzić, że jestem zbyt ortodoksyjny w odniesieniu do tego projektu, (...)
Zbyt często z Leszkiem się nie zgadzam (to wynika z mojej aktywności tutaj...) Jednak również uważam, że warto być Nastko-ortodoxem, bo z tego co "panowie Heniowie" (mam na myśli ogólnie rozumianych budowlańców) :) wymyślą ad hock na budowie w kwestii zmian to może odbić się czkawką.... No chyba że architekt zrobi wizualizację przestrzenną ze zmianami, to wówczas można by rozważyć co nieco...

Pozdrawiam wszystkich serdecznie, obiecuję poprawę i za parę dni wkleję fotki z łazienki na górze, która "się kończy" :D

Los Del Waldemaros
14-05-2013, 14:51
Kilka dni minęło...

rob_7
14-05-2013, 18:43
No wanna jest czadowa :) Zazdraszczam :)

leszek2307
16-05-2013, 13:00
No powiem, że ho ho :).
Z tego co wiem, to duża część obserwuje, ale żeby taka cisza na taki odjazd to się dziwię.

rob_7
16-05-2013, 13:12
To ja zarzucę pytaniem. Jestem na etapie rozglądania się za wykonawcą alarmu. Ile może kosztować wykonanie instalacji przed tynkami? Bez montażu czujek i centralek, same kabelki.

Wiem że pytanie bardzo ogólne ale może mi coś rozjaśnicie sytuację ;)

cebulka
17-05-2013, 07:09
Ja jakieś 3 dni temu chciałem się upominać o te foty :) Waldemaros gratulacje. Wygląda to bardzo fajnie.
zazdraszczam (jak to mówi mój kolega)

Los Del Waldemaros
17-05-2013, 10:25
Dzięki wszystkim za miłe słowa :D Projektowanie łazienki zajęło mi ze dwa miesiące... i było wersji ze sześć :) parę rzeczy miało wyglądać inaczej, np. planowane były całkiem inne mebelki... Fakt faktem, jestem zadowolony!

co do alarmu... rob_7 mało to będzie miarodajne, ale...
rok 2008, wykonawca Solid Security, woj. mazowieckie - cena za całość - kable i całe "ustrojstwo" - 2696zł; robocizna 802zł czyli razem 3498zł
...można było w psa zainwestować, a na karmę do dziś by wystarczyło :D
Pozdrawiam!!!

ost19
17-05-2013, 14:04
Witam.
Piękna łazienka, aż miło popatrzeć. Gratuluje i pozdrawiam.

ost19
11-06-2013, 22:02
Witam!
Widzę, że na forum cisza. To tak jak na naszej budowie,ciężko doprosić się majstra o dokończenie rozpoczętych prac. Pewnie czas na zmiany? Mam pytanie bo myślimy nad instalacją gazową a konkretnie jak ją ułożyć. Jak mówią przepisy czy w podłodze, czy na wierzchu, z jakich materiałów? Dajcie sygnał jak jest u Was.
Pozdrawiam

rob_7
12-06-2013, 11:23
Ja jestem także przed gazem, za jakiś miesiąc będzie montaż rurek. Z tego co wiem wszystko musi iść na wierzchu.

Apropos stanu prac to w tym tygodniu skończą się robić tynki a później podłogi.

leszek2307
13-06-2013, 13:28
Ja miałem sprawę z gazem uproszczoną, bo z doświadczenia wiedzieliśmy, że chcemy płytę na prąd i ciągnięcie gazu do kuchni odpadło :).
W gospodarczym jakby co zrobiłem wyjście na giętki wąż do podłączenia awaryjnie kuchenki dwu-palnikowej, ale do dzisiaj jej nie ma :P.
Polecam takie rozwiązanie w kuchni :D
Rury muszą iść po wierzchu, chyba że są w miedzi to można zabudować płytą gipsową, ale nie jestem pewny.

ost19
14-06-2013, 22:29
Witam!
Wielkie dzięki za podpowiedź z tym gazem. U nas wreszcie na budowie coś drgnęło bo od trzech dni robota powoli ruszyła.
Do usłyszenia

ost19
26-06-2013, 11:50
Witam!
Mam pytanie co sądzicie o rynnach stalowych względnie z innej blachy. A może jednak plastiki? Napiszcie co się u Was sprawdziło.
Pozdrawiam!

rob_7
26-06-2013, 12:15
Ja mam Wavin Kanion ale od roku dopiero. Póki co bez problemów.

leszek2307
01-07-2013, 10:45
Ja mam rynny Marley Continental grafitowe i jak do tej pory, to też nie mam na co narzekać :). Śmiało mogę polecić, nic się z nimi nie dzieje, a śnieg i lód im nie szkodzi.

ost19
01-07-2013, 21:59
Witam!
Dziękuję Wam za podpowiedź. U nas właśnie zaczęli dzisiaj dach. dekarze zabrali się do tego z takim zapałem, że aż miło było popatrzeć. Na razie nie chciałbym zapeszać, bo po ostatnich przejściach z murarzem to aż strach pomyśleć.
Do usłyszenia

Los Del Waldemaros
02-07-2013, 20:47
Sorki, że trochę po fakcie....
Ja mam rynny brązowe :D Również nie narzekam:)
Pozdrawiam!

ost19
02-07-2013, 21:16
Witam
Słyszeliście może o rynnach Zambelli ? Podobno całkiem niezłe.

leszek2307
04-07-2013, 08:49
Ja nie słyszałem, ale jak pisze Los Del Waldemaros jakby były brązowe, to mogą być całkiem niezłe :P

rob_7
17-07-2013, 08:59
Siemka. U mnie tynki już zrobione, styropiany rozłożone, podłogówka się kładzie i w przyszłym tygodniu wylewki. :) W końcu się zaczyna czyściej w domu robić :)

leszek2307
17-07-2013, 14:29
No to świetnie, ale jakieś foty byś mógł wstawić, żeby było widać o czym piszesz :D

rob_7
17-07-2013, 14:34
Jutro będę miał lepszego fotopstryka to zrobię jakieś poglądowe. ;)

sesu
02-08-2013, 15:17
Mam takie pytanko, czy ktoś mółby mi powiedzieć ile cegły należy zamówić na komin ten do kominka. Jest fajna oferta cegły klinkierowej drążonej za 1,29 zł i chcę kupić zanim się skończy bo to promocja. Z góry dzięki za odpowiedż, pozdrawiam

leszek2307
05-08-2013, 11:24
Mam takie pytanko, czy ktoś mółby mi powiedzieć ile cegły należy zamówić na komin ten do kominka. Jest fajna oferta cegły klinkierowej drążonej za 1,29 zł i chcę kupić zanim się skończy bo to promocja. Z góry dzięki za odpowiedż, pozdrawiam

W poście 263 i 264 masz opisane ile cegły na kominy poszło, ale tylko zew. warstwa klinkierowa :)

sesu
05-08-2013, 18:12
Wielkie dzięki, ale jeszcze trapi mnie jeden problem, zastanawiam się nad ostatnim stropem skośnym. Czy wylewać beton czy też układać wełnę i podbijać płytę gipsową. Słyszę różne opinie i sam nie wiem jak zrobić. Za wszelkie opinie będę wdzięczny. Pozdrawiam.

leszek2307
06-08-2013, 22:36
Co to jest ostatni strop skośny ? Jeszcze nie słyszałem o czymś takim :)

ost19
10-08-2013, 20:44
Witam!
Też się zastanawiam o co chodzi z tym (skośnym) stropem.