PDA

Zobacz pełną wersję : Podmurówka pod siporeks?



Gerion
15-07-2005, 20:29
Powiedzcie mi co o tym myślicie.
Buduję w technoligii dwuwarstwowej (Solbet 24cm + styropian 12 cm)
Na ścianę fundamentową użyłem bloczków betonowych M6. W poinedziałek mi chłopaki kładą izolacje na górę ścianki (2x papa na izolbecie) i potem rozpoczynają stawianie ścian konstrukcyjnych z Solbetu....
Górna powierzchnia ściany fundamentowj jest gładka, na nią przeciez poszła siatka przyciskająca styropek (ocieplenie fundamentów) i do zatarcia Styrlep Kreisla....
I teraz tak. Mój kierownik budowy upiera się, by pod pierwszą warstwę Solbetu wymurować najpierw warstwę z pełnej cegły (ceramicznej)....Przyznam się, że nie spotkałem się dotąd z czymś takim, no ale to mój pierwszy dom ;-) a on już postawił ich kilkadziesiąt. W dodatku to młody facet, otrzaskany z technologiami...
No ale nikomu tak nie ufam jak sobie ;-) Powiedzcie więc, czy sesnownie wydam te 630 zł na cegły no i jakie to ma uzasadnienie (techniczne? ekonomiczne? czort wie jakie?). Jutro z rańca musze potwierdzić w hurtowni i cały czas się łamię...

pozdrawiam
Gerion

kierownik
15-07-2005, 20:58
zasad Ci nie zdradze, ale to co mówi Twój kierownik ma sens

GL35
15-07-2005, 21:00
zasad Ci nie zdradze, ale to co mówi Twój kierownik ma sens
Dobry jesteś, pomocny.

KonAn
15-07-2005, 21:27
Uważam,że Twój kierownik chce "błysnąć" i pokazać,że na tej budowie bierze pieniądze nie tylko za wpis do dziennika budowy.Jeśli chodzi o warstwę z pełnej cegły to stosuje się ją ewentualnie przed zalewaniem wieńca i płyty stropowej.Jeśli chcesz ostatecznie rozwiać swe wątpliwości to skontaktuj się z producentem pustaków.Teraz każdy porządny producent na swojej stronie internetowej podaje adresy pod które można pisać w razie jakichkolwiek wątpliwości.

Gerion
15-07-2005, 21:34
NO jeszcze jutro spróbuję pogadać z jakimś fachmanem od Solbetu.
Nie żebym nie wierzył kierownikowi, albo się wymądrzał. NIe o to chodzi. te 600zł to tez pal czort - pod warunkiem, że będą to sensownie wydane pieniądze. Kierownik (forumowy) mowi tajemniczno, że ma to sens...cóż może mam, ale mój kiero od środy jest na urlopie i wraca za tydzień, a ja chciałbym zasięgnąć wcześniej opinii - po co to mam robić.
Tak to już jest z fachowcami ;-) wiedzą lepiej i nie chcą się wiedzą podzielić....

pozdrawiam
Gerion