PDA

Zobacz pełną wersję : A może strop z płyt żerańskich ???



Wwiola
16-07-2005, 17:58
W projekcie mam strop leiera (terriva), ale znalazłam lokalną bardzo tanią oferte na strop żerański. 80m2 stropu ma kosztować 3500zł + dźwig (też tanio, bo od znajomego) i beton. Oferta bardzo korzystna ze względu na cenę, co o tym sądzicie ???

rrmi
16-07-2005, 18:34
mialam strop zeranski
szybko , tanio
jak masz jakies pytania co do szczegolow , nie ma sprawy pytaj

rafałek
16-07-2005, 18:56
A jak ci powiedzą, że się rysuje, to poszukaj opisów klawiszującej terrivy. Wszystko można spiep...
Oczywiście też mam płyty.

Wwiola
16-07-2005, 20:11
No właśnie boję się tego rysowania. Na co zwrócić więc szczególną uwage przy układaniu żeranek ?

rafałek
16-07-2005, 22:49
1. Równe płyty
2. Ściana na której kładziesz płyty powinna być równie prosta i w zależności od materiału przygotowana (u nas była to mała nadlewka).
3. Przy kładzeniu słyszałem 2 szkoły jedna mówiłą, że kłądziemy na równe bez niczego, druga, że na równe, ale dajemy nie więcej jak 1 cm betonu (równo). U mnie poszło na sucho - nic się nie kolebało. Między połączeniami płyt układali dodatkowo zbrojenie i dopiero to zalewali (połączenia między płytami). Jak na razie nic się nie dzieje, doszła więźba (nieżle obciążyłą strop), doszły ścianki działowe, dużo się działo i odpukać... mam nadzieję, że tak już pozostanie.

rrmi
16-07-2005, 22:53
U mnie tego zbrojenia nie kladli , ale moze to i dobry pomysl.
Nie moge powiedziec jak lezy , bo dom sprzedany .

kierownik
16-07-2005, 23:45
No właśnie boję się tego rysowania. Na co zwrócić więc szczególną uwage przy układaniu żeranek ?
płyty nie mogą byc układane "na styk"
powinny byc ułożone nieszczelnie

Janussz
16-07-2005, 23:51
Mam trochę tych stropów. I szykują się następne.
Teraz jednak wiem, że pod tynk w miejscach łączenia dam siatkę. Zbrojenie daje się wylewając wokoło wieniec i w miejscu styku czołowego płyt.

sudarek
17-07-2005, 12:56
U mnie jest taki sam strop, ale jeszcze dom nie jest otynkowany wewnątrz, więc nie wiem jak to będzie w przyszłości. Kupując płyty dostałem od producenta ulotkę z dokładnymi informacjami w jaki sposób położyć płyty. Płyty nie mogą być z sobą położone na styk, powinny znajdować się w bardzo niewielkiej odległości od siebie. Najważniejszą sprawą jest zbrojenie, które jest niezbędne. Należy je odpowiednio wygiąć, trudno opisać to słownie, trzeba zobaczyć. Na razie na syfitach nie ma żadnych niepokojących oznak.

greg5
18-07-2005, 10:59
U mnie co prawda do Terivy ,ale do" innych" ponoć można podobnie : Ściany od wewnątrz odeskowane [ na tym leżał strop] 5 cm ponad poziom ściany , w ten sposób znalazło się miejsce na 2 pręty wieńca , a po zalaniu beton "podpłynął" pod strop . Bardziej pracochłonne ale strop równiejszy i równomiernie podparty ,adodatkowo lepiej "związany" wieńcem.

Janussz
18-07-2005, 21:25
Trzeba pamiętać o spuszczeniu wody z kanałów. Woda potrafi tam zalegać kilkadziesiąt lat.

rafałek
18-07-2005, 22:33
Oj tak - z wodą mogą być kłopoty więc przed tynkami trzeba się przebniec i przewiercić większość kanałów. Ja nie wierciłem 100% lae jakieś 60-70. Trochę zrobił jeszcze elektryk. Na szczęscie było such.