PDA

Zobacz pełną wersję : S-F



Alanta
18-11-2002, 09:31
Bardzo lubię literaturę tego gatunku, szczególnie tzw. socjo-fantastykę. Moim ulubieńcem jest Zajdel, a "Limes Inferior" to najbardziej "zaczytana" ksiażka w mojej biblioteczce. Lubię też Herberta, Sapkowskiego, Prattcheta, Wolskiego, LeGuin, DeVinge, Orwella i wielu innych dobrych pisarzy.

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Alanta dnia 2002-12-02 10:39 ]</font>

Zachar
21-11-2002, 14:09
Ocho !! Znalazłem kogoś co czyta podobne rzeczy. Ja za to dodałbym jeszcze do listy autorów: Lois McMaster Bujold, David Weber. Oczywiście Zajdel oraz Sapkowski to klasyka godna kilkakrotnego czytania i obowiązkowa pozycja w biblioteczce. Jedyny problem z tym czytaniem to cena książek oraz brak czasu. W zasadzie to kiedyś posunąłem się nawet do stwierdzenia, że dom buduję po to, żeby móc nocami czytać książki i nikomu nie przeszkadzać w spaniu. Teraz mając jeden pokój czytam najdłużej do 1-2 w nocy, potem kończy się cierpliwość mojej drugiej połowy (zegar ma jakiś w głowie czy co?) i muszę gasić światło.
A tak przy okazji parę dni temu przysłali mi katalog od Pruszyńskiego i połowa cyklu o Milesie jest po 6zł za szt. -wkurzyć się idzie ja płaciłem 30-40zł, ale jak ktoś nie ma to polecam skorzystanie.
Pozdrawiam Alanta i napisz co ostatnio czytałaś. Może coś mi polecisz?

Alanta
25-11-2002, 09:45
Ech, szkoda gadać, czasu na czytanie mało...a i oczy wysiadają przez pracę z komputerem...
Ostatnio czytałam coś nietypowego, Matt Ruff "Głupiec na wzgórzu", dobrze się czyta, choć trudno tą książkę opisać i zaklasyfikować (sam zobacz dlaczego :smile: )
Dawniej jeszcze prenumerowałam "Fantastykę", odkąd zaczęliśmy budować dom i z tego zrezygnowałam. Chyba nadrobię zaległości dopiero na emeryturze...
Jak Ci sie podoba "Wiedźmin" ekranowy ?

Jacus
25-11-2002, 12:34
Ja również lubiłem czytać SF. Niestety praca z komputerem nie wpływa dobrze na wzrok.
Od jakiegoś czasu nie przeczytałem niczego nowego. Nie wiem jak Wy, ale ja bardzo lubię zaglądać do starej fantastyki sprzed kilkudziesięciu lat.
Kilka lat temu kupiłem zbiór polskich opowiadań z lat 50-60. Te pierwsze były oczywiście skażone ideologicznie, ale następne czytało się całkiem przyjemnie.

dobrzykowice
25-11-2002, 14:18
ja również czytuję ostatnio troche starsze powieści a to z bardzo prozaicznego powodu - kupuję ksiażki na wyprzedażach :smile:

Co do wiedźmina to dla mnie zarówno wersja kinowa jak i serial to totalna porażka. na miejscu Sapkowskiego to bym wytoczył producentom proces o zbeszczeszczenie.

dobrzykowice
25-11-2002, 14:20
zacząłem ostatnio czytać najnowszą ksiazkę Sapkowskiego i jak na razie po dwóch rozdziałach mam mieszane odczucia

ckwadrat
25-11-2002, 21:54
Ja też właśnie zacząłem czytać Narrenturm i jakoś nie mogę się rozkręcić, jak przy Eco...

Alanta
26-11-2002, 13:43
Dobrzykowice, mam podobne zdanie o filmie...jedyne co mi się podoba to muzyka...

ckwadrat
26-11-2002, 15:03
Wiedźmin (kinowy) - beznadzieja bez wiążącej całość fabuły ze szkolnymi błędami. Widziałem na nim ślady opon na polnej drodze i tabliczkę z nazwą miejsowości!

Zachar
29-11-2002, 06:33
:smile: kilka osób z SF się znalazło... Jeżeli chodzi o film Wiedźmin to w kinie nie byłem -jak usłyszałem recenzje znajomych to mi się odechciało. Natomiast obejrzałem kilka odcinków w TV i moje zdanie jest takie że to wygląda bardziej na teatr TV niż film. Natomiast podoba mi się jak gra Żebrowski i kilku jeszcze aaktorów a z efektów -tylko Smok reszta byłaby dobra ale z 10 lat temu.

<font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: Zachar dnia 2002-11-29 07:42 ]</font>

Zachar
29-11-2002, 06:42
Jeżeli chodzi o filmy to oglądałem ostatnio (Dvx) Raport Mniejszości -film zrobiony dobrze nawet bym powiedział świetnie ale to już trochę przesada. Niestety brakuje mu tego czegoś -po prostu nie wciąga tak jak powinien dobry film. Dodatkowo jest oparty na opowiadaniu Dicka które zakończenie ma zupełnie inne a i część fabuły też.
Dobra muszę lecieć więc więcej napiszę później.

pik33
29-11-2002, 08:58
Macie jeszcze jednego czytelnika sf.. :wink:

Alanta, Limes Inferior... gdzie to dziś dostać?? Miałem, jedna z moich ulubionyc, straciłem podczas różnych "przejść życiowych"...

Z innych tego typu: "Fundacja", "Gra Endera" i reszta tej serii, a z trochę innej beczki, Tolkien...

ckwadrat
29-11-2002, 09:54
Dorzuciłbym jeszcze Diunę (książkę, film zresztą też), Strugackich, Nortona.

Alanta
29-11-2002, 12:36
Pik, chyba tylko na giełdach, kiedyś była na aukcji allegro. Ja swój egzemplarz hołubię, tak samo pierwsze chyba wydanie opowiadań Zajdla "Ogon diabła" (zreszta od niego zaczęła sie moja miłość do sf, kupiłam tą książkę przypadkiem, jako "czytadło" na podróż pociągiem :smile: )

Zachar
02-12-2002, 08:36
Limes Inferior to moja pierwsza książka SF :wink: . Chociaż jak ją przeczytałem to mi się nie spodobała (młody byłem :wink: ) na szczęście w biblioteczce została bo za drugim razem to było to. Diuna faktycznie była niezła, ale jak dla mnie trochę zbyt obszerna -kojarzyła mi się z Ostatnim Mohikaninem, które nie strawiłem po kolejnym kilkunastostronicowym opisie przyrody. Jeżeli chodzi o książki z innej beczki to ostatnio czytałem Grę Szklanych Paciorków. To trzeba przeczytać, bo opowiedzieć o czym rzecz raczej trudno. W każdym bądź razie zachacza o SF, ale zupełnie inaczej.
Tak jeszcze sobie przypomniałem, że jedna z lepszych serii które swego czasu czytałem to wspomniana już powyżej Fundacja. Moim zdaniem należy do kanonu każdego fascynata SF.
Jak by się bliżej mieszkało można by się wymieniać a tak to trochę ciężko ... a może macie coś w plikach? Można by otworzyć wirtualną bibliotekę ...

Alanta
02-12-2002, 09:18
Mam, mam, sześć opowiadań Sapka, ściągnięte z jakiejś strony www...

dobrzykowice
02-12-2002, 14:29
mam 4 pozycje Dicka i Sheckleya "Planeta Zła" ale to juz jest chyba piractwo ....

Zachar
03-12-2002, 06:37
Piractwo? Ależ skąd. Jestem pierwszy chętny -myślę, że wysyłać można na priv u mnie jest konto 5MB. Ja już zaczynam szukać co ja mogę udostępnić.

pik33
05-12-2002, 21:01
Mam Odyseję kosmiczną - 3001 (3001, nie 2001!) - tyle, że po angielsku...
Biblioteczkę można by zorganizować. Na wzór np tej:

http://www.kippin.prv.pl

ale na to trzeba znależć kogoś, kto miałby czas i dużo samozaparcia.

Przy okazji, jeśli ktoś się interesuje szeroko pojętą "parapsychologią", to pod w/w adresem jest ponad 100 pozycji z tej dziedziny w formie elektronicznej.

Zachar
06-12-2002, 06:17
Alanta możesz wysłać mi te opowiadania? Dobrzykowice a Ty? Ja jeszcze nie miałem kiedy ale myślę, że w końcu poszukam -mam za to kilka MB komiksów od ręki (przygotuję spis i wyślę chętnym.

dobrzykowice
06-12-2002, 07:38
zachar przecież juz ci wysłałem z dwa dni temu.
Komiksy ? powiedz jaki a napewno go mam :grin:

dobrzykowice
06-12-2002, 07:46
pik33 muszę powiedzieć ze podałeś baaardzo ciekawy link. Strona na długie jesienne wieczory - dzięki :smile:

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: dobrzykowice dnia 2002-12-06 08:46 ]</font>

Zachar
06-12-2002, 10:46
Chyba nic nie doszło -ale sprawdzę jeszcze raz - z góry dziękuję.
A z komikasami to jeszcze zobaczymy czy masz :wink:

ckwadrat
08-12-2002, 21:47
Skończyłem Narrenturm (prawie 600 stron!), hmmmm, czyta się gładko ale monotonnie. W zasadzie to można to potraktować jako paszkwil na Kościół i nic więcej, niestety...

Stokrotka
11-12-2002, 07:38
Ech, i ja kocham SF - tylko ostatnio jakby troszkę mało czasu na czytanie. "Limes Inferior" to super książka, połknęłam ją jeszcze w podstawówce :smile: A poza tym - uwielbiam Carda (uwielbiam to mało powiedziane - skąd ten facet ma tyle pomysłów), Sheckleya, Dicka, co poniektóre rzeczy Lema, Resnicka, Białołęcką, no i niemiłosiernie podeptanego przez filmowców Sapkowskiego :smile:

Zachar
12-12-2002, 10:41
Nie piszę bo czytam -jak przeczytam napiszę :wink:

adamski
31-12-2002, 11:04
Czytalem zawsze sporo - sensacja, przygoda, fantastyka. Niestety od jakiego czasu starcza mi czasu - cale szczescie ze chociaz na to :wink: - na ksiazki z serii "Star Wars". Jezeli ktosby posiadal komiksy z tej serii w wersji zeskanowanej bylbym wdzieczny za info - lub od razu mailem na [email protected].
Pozdrawiam
Adamski

adamski
31-12-2002, 11:15
Zachar - mala paczuszke wyslalem mailem. Mam tylko nadzieje ze nie przyblokowalem Ci skrzynki :wink:
Pozdrowionka
Adamski

agnes
31-12-2002, 11:55
On 2002-12-02 15:29, dobrzykowice wrote:
mam 4 pozycje Dicka i Sheckleya "Planeta Zła" ale to juz jest chyba piractwo ....

moja kultową powieścią SF jest właśnie "Planeta zła",przeczytałam ja po prostu "naraz" .Uwielbiam fantastykę,horrory,ostatnio czytuję Cooca-sf thrillery medyczne.
Kocham również kino SF a szczególnie klasykę "Obcy" wszystkie części,Lubię tę fantastykę populano-naukową ,nie przepadam za fantasy /jedynie w wersji kinowej/,nie mogłam zmęczyć "Hobbita" -choć to takie "świetne" Za to film :"Władca Pierścieni" bardzo mi sie spodobał-wspaniałe efekty i krajobrazy. Sapkowski mnie nudzi -jest zbyt baśniowy.Pasjonuje mnie również plastyczna twórczośc sf np.Siudmaka -jest niesamowity...

ckwadrat
31-12-2002, 21:01
Agnes - każdy odcinek Obcego to oglądałem już chyba naście razy i za każdym razem się bałem :wink:. Co do Tolkiena to raczej literatura dla chłopców. Dla mnie już naście lat temu był za infantylny ale wspominam go mile, choć Władcą pod koniec byłem już lekko znurzony. Co do Cooka to przeczytałem wszystko i jak się coś nowego pojawi to czytam w jeden wieczór. Ale jego powieści SF (na szczęście raptem chyba tylko 2) oceniam jako wypadek przy pracy.

Zachar
02-01-2003, 06:46
Adamski dzięki wielkie nie zapchała się :wink: . Co do Hobbita -czytałem dawno temu i bardziej mi to pasowało do twórczości braci Grimm, więc zdecydowanie nie na moim poziomie. Cykl Tolkiena przeczytałem po obejrzeniu filmu -raczej nic specjalnego za to w kinie rewelacja.

agnes
02-01-2003, 07:24
Czytywałam również S.Kinga ,choć czytając niektóre z jego powieści miałam wrazenie straty czasu.podobała mi sie cholernie ekranizacja "Sztormu" .Może odbiegam od tematu-bo to bardziej horrory ,ale jest to jednak gatunek pokrewny.
a najbardziej niesamowite wrażenie wywarł na mnie "Cmentarz zwierząt" njagorsze jest to ,że film oglądałam w czasie imprezy swojoimininowej w stanie wiekszej wesołości i wiele mi z niego umknęło /film z lat 80/A nigdzie w wypożyczalniach nie moge go dostać -za stary.

dobrzykowice
03-01-2003, 11:04
Adamski mam Dark Imperium 6 zeszytów i Karmazynowe Imperium - zainteresowany ?

adamski
03-01-2003, 11:30
Dobrzykowice: pewnie :smile:
Jezeli udaloby Ci sie to pchnac na [email protected] (tam mam skrzynke bez limitow) bylbym bardzo wdzieczny. Sam sluze polskimi e-bookami. Postaram sie zrobic jakas liste - ewentualnie jesli ktos moglby udostepnic jakis serwer ftp z poufnym kontem byloby fajnie.
Pozdrawiam
Adamski

Alanta
05-01-2003, 17:24
Dobrzyku, nie wiem co to jest o czym piszesz, ale też bym chiała :smile:
Oglądaliście "Blade" w sobotę? Dawno mi się żaden horror tak nie podobał :grin:

dobrzykowice
06-01-2003, 09:25
oglądalismy, ogladaliśmy :smile: Blade 2 jest jeszcze lepszy :grin:
A wysylane przeze mnie zeszyty to sa "zwykle" komiksy. Tak wiec jeżeli nie jestes fanką SW to raczej to nie jest dla Ciebie

adamski
06-01-2003, 12:10
Dobrzykowice: jestes WIELKI :smile:
Dzieki wielkie - nie widzialem nigdy tych komiksow, daj znac co Ciebie interesuje.
Serdecznie pozdrawiam
Adamski

dobrzykowice
06-01-2003, 12:48
bez przesady :smile:
nie wiem co masz tak więc trudno mi powiedzieć co mnie interesuje...

adamski
06-01-2003, 13:25
Dobrzykowice - wyslalem Ci male conieco, moze Cie to zainteresuje :wink:
Pozdrawiam
Adamski

dobrzykowice
07-01-2003, 13:16
dzięki Adam, będę mial co robić podczas wyjazdów :smile:

Zachar
08-01-2003, 08:09
Jakoś mało czasu mam ostatnio ale jutro postaram się wysłać link lub ściągniętą stronę z opowiadaniami -pozdrawiam (Blade 2 jest niezły to fakt)

dobrzykowice
17-02-2003, 10:01
bylem wczoraj na LotR 2 Towers - dla mnie totalny odjazd, za tydzień idę jeszcze raz :grin:
Zupelnie nie rozumiem malkontentów narzekających na zbyt duże nagromadzenie efektów specjalnych - niby jak mieli zrealizować dajmy na to Drzewców albo Golluma ?! Sceny batalistyczne - miodzio, realizatorom Ogniem i Mieczem a szczególnie Wiedzimina kazalbym oglądać LotR 2T przynajmniej raz dziennie, może wyciągneliby z tego jakies wnioski.....

Jasiu
17-02-2003, 10:19
A czy ktoś z was czytał "Kosmiczni bracia" i "Proxima" ?

Autora nie pamiętam - hardcorowa wersja technical SF z lat 50. Resztki wrednych kapitalistów, ze zniewolonymi murzynami wyruszyła na Proxime, aby tam dalej wyzyskiwać. Na szczęście komunistyczne władze ziemi wysłały za nimi statek (technologicznie duużo bardziej zaawansowany - w końcu ideowi nakowcy pracuję lepiej) aby im "pomóc" (bratnia dłoń ?). Trzy grubaśne tomy z rysunkami i dokładnymi opisami statków, silników itp...

Lubie stare SF - niesamowite jak rzeczywistość po 20-30 latach wyprzedza wyobraźnie.

Z komiksów mój ulubiony to Szninkiel.

I muszę się pochwalić, że mam wszystkie numery Fantastyki :smile:
Ale od kilku lat już ich nie czytam - brak czasu :sad:

emems
25-02-2003, 12:38
Hejjj fani SF
ja też uwielbiam SF Strugackich, Franka Drake, Karl Sagan ci dwaj ostatni to z czarnej serii fantastyki naukowej którą oboje z mężem uwielbiamy, Ann McCafrey (chyba dobrze napisałam nazwisko) Pieśń Kryształu, Killasandra lux książki polecam serię Diuny (może oglądaliście nowy film Diuna był na HBO z rok temu ale nagrałam i kaseta już jest zjechana od ciągłego oglądania), z filów Obcy, Matrix (nie mogę się doczekać drugiej części ale premiera na moje urodziny 15 maja) Wechikół czasu Orsona Wellsa choś kasiążka lepsza i dalsza część dopisana przez kogoś (nie pamiętam autora). Polecam film "Cube" dziwny trudno go zaliczyć do jakiejś tematyki.
Z komiksów Szninkiel na pierwszym miejscu, Thorgal, oraz może was rozśmieszy ale Kajko i Kokosz i Tytus najlepsze polskie PRL owskie komiksy.
Oczywiście z autorów Tolkien i Sapkowski z Wiedźminem na czele są nieporównywalni.

A tak dla wszystkich pasjonatów komiksem i dobrą książką SF polecam katalog który się znajduje w miesięczniku Nowa Fantastyka dobre książki i dobre ceny a dostawa zamówień już na drugi dzień - sama zamawiałam i zamierzam zamawiać.
Z tego katalogu polecam Philipiuka - "Kroniki Jakuba Wędrowycza"

Zachar
03-04-2003, 10:57
Nie zaglądałem tu z braku czasu już .... no długo ale pozdrawiam wszystkich i dzięki za pliki :smile: (Koci). Jak by ktoś jeszcze coś miał byłbym wdzięczny. U mnie teraz ruszają prace, więc zajrzę tu pewnie znowu za .... ale jak by co piszcie na priv.
Acha może w końcu się zmobilizuje i wyślę te opowiadania które obiecałem.

agnes
03-04-2003, 12:49
On 2003-02-25 13:38, emems wrote:
Hejjj fani SF
ja też uwielbiam SF Strugackich, Franka Drake, Karl Sagan ci dwaj ostatni to z czarnej serii fantastyki naukowej którą oboje z mężem uwielbiamy, Ann McCafrey (chyba dobrze napisałam nazwisko) Pieśń Kryształu, Killasandra lux książki polecam serię Diuny (może oglądaliście nowy film Diuna był na HBO z rok temu ale nagrałam i kaseta już jest zjechana od ciągłego oglądania), z filów Obcy, Matrix (nie mogę się doczekać drugiej części ale premiera na moje urodziny 15 maja) Wechikół czasu Orsona Wellsa choś kasiążka lepsza i dalsza część dopisana przez kogoś (nie pamiętam autora). Polecam film "Cube" dziwny trudno go zaliczyć do jakiejś tematyki.
Z komiksów Szninkiel na pierwszym miejscu, Thorgal, oraz może was rozśmieszy ale Kajko i Kokosz i Tytus najlepsze polskie PRL owskie komiksy.
Oczywiście z autorów Tolkien i Sapkowski z Wiedźminem na czele są nieporównywalni.

A tak dla wszystkich pasjonatów komiksem i dobrą książką SF polecam katalog który się znajduje w miesięczniku Nowa Fantastyka dobre książki i dobre ceny a dostawa zamówień już na drugi dzień - sama zamawiałam i zamierzam zamawiać.
Z tego katalogu polecam Philipiuka - "Kroniki Jakuba Wędrowycza"



Dopisuje się również do tej kolekcji :Wehikuł czasu -książka zdecydowanie lepsza ,Pieśń kryształu czytałam będąc nastolatką ale co nieco pamietam .Jeśli o fantasy to rzadko czytuję ,ale Tolkien -owszem,Sapkowski-niezbyt .Film "Diuna" dość fajny ale jak dla mnie za mało akcji .

Zachar
03-04-2003, 13:12
A może ktoś ma Pieśń Kryształu w digitalu?

emems
09-04-2003, 11:46
agnes ale czy "Diunę" oglądałaś ta z 2000 roku czy tą starą z Kyle McLaclanem i Stingiem ?? Polecam tą z 2000 jest nieporównywalna ze starą :grin:

A może widzieliście "Solaris" Lema - Mnie powaliło, a jeszcze przy dobrym winie to całkiem - polecam.

emems
09-04-2003, 11:48
On 2003-04-03 14:12, Zachar wrote:
A może ktoś ma Pieśń Kryształu w digitalu?


Zachar o co chodzi z tym digitalem bo niekumam (rabeet, rabeet)?

Zachar
14-04-2003, 06:39
Chodzi o taką formę którą można przesłać siecią .. np *.doc.
Solaris czeka na swoją kolej. :smile:
Pozdrawiam.

niezły
14-04-2003, 07:56
No to macie jeszcze jednego zwolennika s-f, niestety na czytanie nie mam czasu zostają mi tylko filmy

Stokrotka
14-04-2003, 08:00
A widzieliście "Solaris" w wersji Andrieja Tarkowskiego - z siedemdziesiątych lat?
To był taki czad, tak pięknie oddawał nastrój ksiażki, że szczerze mówiac, nie chce mi się nawet wybierać na amerykańską wersję ( nawet dla Clooneya :wink: ), bo boję się rozczarować...to są rzeczy z gatunku metafizycznych.
Jeśli zaś chodzi o książki - ostatnio zaczęłam "Mistrza Pieśni" O.S. Carda. Jak zwykle, nie można nic zarzucić, a jakie smakowite pomysły..skąd ten człowiek to bierze?

jolana
18-04-2003, 21:20
Emems, nie zgadzam sie z tobą co do oceny ekranizacji Diuny. Moim zdaniem zdecydowanie lepsza była wersja D.Lincha (ze Stingiem). Bardziej odpowiadająca moim wyobrażeniom o poszczególnych postaciach (zwłaszcza w porównaniu do pozostałych częsci książek Herberta o Diunie).
A w ogóle to powieści sf to moje hobby, cieszę sie że taki temat znalazł się na forum.

emems
22-04-2003, 07:12
jolana fajnie że piszesz o Diunie wiesz co dla mnie najlepszym filmem były by te dwa filmy w jednym. To fakt, że film Lyncha oddaje bardziej treść książki :grin: ale za to technicznie lepiej zrobiony jest nowy. Lyncha był dla mnie za krótki, ale też jest dobry. :grin: Pozdrawiam. Może ktoś wpadnie na pomysł i połączy te dwa filmy :lol:

tdxls
19-05-2003, 11:17
A co powiecie o "Achai" A. Ziemiańskiego? Jak dla mnie bomba. I można powiedzieć przy okazji dobre bo polskie.

TommyT
19-05-2003, 13:00
dla mnie nr 1 to Tolkien, dalej Zelazny, Harrison, cyber punk i fantasy choć to zupełnie róźne gatunki, a czy ktoś pamięta drukowaną w fantastyce w odcinkach powieść "Formy chaosu" i "Broń chaosu" oraz opowiadanie Martina "piaseczniki" , albo wspaniałe short stories polskich autorów drukowane naście lat temu w fantastyce, no i grafiki np. Wojtka Siudmaka
pzdr
tomek

tdxls
06-06-2003, 11:25
Przez dwa czy trzy miesiące po odkryciu miesięcznika Science Fiction zafascynowany byłem po raz kolejny polska fantastyką jak w latach 80-tych. Ale albo poziom m-ka sie obniżył, albo mi sie przejadło.

Maluszek
06-06-2003, 11:59
Zachar - czy jeszcze jesteś zainteresowany 'Pieśnią kryształu'? Daj znać

Zachar
13-06-2003, 06:32
Jak najbardziej jestem zainteresowany dalej Pieśnią Kryształu! Jak by ktoś miał coś jeszcze byłbym wdzięczny.

Maluszek
13-06-2003, 09:49
Zachar - wysłałam

Zachar
16-06-2003, 08:05
Maluszek - dzieki wieeeeelkie - niedzielę "zaczytałem" . Jak byś mogła jeszcze coś mi podesłać ... moja wdzięczność będzie Cię ścigać, aż Cię dopadnie :wink: .
Pozdrawiam serdecznie wszystkich fanów i sympatyków SF.
Coś jakoś nikt o Matrixie nie pisze? Nikt nie był? Ostatnio fajny tekst w radiu słyszałem - Miler Reaktywacja hihi

Maluszek
16-06-2003, 08:35
Zachar a co Cię jeszcze interesuje?

Zachar
17-06-2003, 06:56
Wszystko :) - tak serio w zasadzie z SF preferuje typ Space Opera, ale to tylko jak mam duży wybór. Może znalazłby się jakiś plik z kolejną częścią Pieśni Kryształu? Albo może coś lekkego Harrisona? A może Scotta? Wszystko o Enderze mile widziane. Przesłałbym też miły i sympatyczny uśmiech za Gwiezdne Wojny ... :D . Pozdrawiam serdecznie wszystkich -Niech Moc będzie z Wami :wink:

Maluszek
17-06-2003, 09:40
Zachar - jaką masz pojemność skrzynki? Gwiezdnych wojen nie mam ale z pozostałych coś znajdę.

Zachar
18-06-2003, 07:15
Coś około 5MB - gdyby było mało to albo na raty albo podam inne konto na priv - z góry dziękuje. Skąd Ty to masz? :wink:

tdxls
18-06-2003, 07:38
Maluszek a możesz mi też pchnąć na priva ciąg dalszy "Pieśni kryształu"?

Maluszek
18-06-2003, 08:04
Zachar nawet nie pytaj :D
tdxls nie mam dalszej części :(

tdxls
18-06-2003, 08:42
Maluszek a coś Resnika lub Carda.
Jeśli możesz oczywiście?

Zachar
18-06-2003, 13:42
:wink: Maluszek nawet nie pytam , chociaż ciekawość mnie zżera hihi ..
Ale tak w sumie możesz mi słać wszystko , SF wciągam jak odkurzacz a z braku SF ostatnio zacząłem nawet jakiś romans żony (600stron :) ) czytać. Jak masz jakieś inne dobre rzeczy niekoniecznie SF, to też się głęboko uśmiecham ... :D . Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego wypoczynku - do piątku a potem znowu dwa dni wolnego ... prawie bo budowa wzywa :-?

Maluszek
18-06-2003, 21:56
Zachar postaram się coś wysłać :D

tdxls
20-06-2003, 09:56
Maluszek delikatnie przypominam się.
Pchnij coś.

Maluszek
20-06-2003, 10:23
tdxls - pamiętam tylko mam problemy z pocztą raz wysyła coś a raz nie :(

tdxls
20-06-2003, 10:50
Maluszek Dzięki serdeczne.

Zachar
23-06-2003, 09:18
Witam! Trochę wolnego było i minęło ... na budowie. Maluszek dostałem mail wow jestem pod wrażeniem. Chcę wszystko ... hihi i jeszcze więcej ! Oczywiście jeżeli nie sprawiam Ci za dużego kłopotu - nie chciałbym być natrętem :wink: ale jesteś najlepszym źródłem jakie udało mi się odnaleźć ... Jeszcze raz wielkie dzięki za to co doszło i dojdzie.

Maluszek
23-06-2003, 09:25
Zachar - postaram się :D

Maluszek
23-06-2003, 09:37
Zachar - wysłałam na emalię wiadomość.

Zachar
30-06-2003, 06:34
Dostałem mail - odpowiedziałem. Ciekawe czy jest więcej takich miejsc jak to które polecasz?

tdxls
01-07-2003, 05:56
Maluszek a ja. :cry:
Mogę się przypomnieć. :roll:

Maluszek
01-07-2003, 07:47
tdxls - za żadną cholerę nie mogę nic do Ciebie przesłać :( Może masz inny adres emaljowy?

Maluszek
01-07-2003, 08:04
tdxls - przed chwilą próbowałam jeszcze raz i dostałam wiadomość, że jest jakiś problem z Twoim adresem.

tdxls
01-07-2003, 10:24
Maluszek podaję drugi adres na priva.

pi_ngwinek
14-10-2003, 12:37
Polecam "Sage o Czarokrazcy" Artura Baniewicza
a z klasyki "Cykl Amber" Rogera Zelaznego

Bard13
14-10-2003, 13:01
Zachar - czy jeszcze jesteś zainteresowany 'Pieśnią kryształu'? Daj znać


TO ja też proszę jak można!!

Witam, fanem fantastyki jestem od lat szczeniecych, pierwszą połknąłem w wieku lat 9 (brat skubany zostawił na biurku) i potem poszło, przeczytałem tego sporo.

Najbardziej lubię Diunę, bo takiego kompleksowo przemyślanego świata prawie nigdzie nie spotkałem i styl pisania rewelacyjny.
Druga pozycja to Orson Scot Card, rewelacyjne pióro ma człowiek.

Znakomity styl i wizję swoich światów ma Roger Zelazny, czyta się znakomicie.

Ostatnio zabudowuję biblioteczkę Davidem Weberem, cyklem o Honor Harrington, literacko słabe, ale jedyna strawna Space Opera jaką się wyydaje ostatnio, bo króluje Fantasy.

Resztę dopiszę jak skończę przeglądać wątek

Bard13
14-10-2003, 13:11
TO może jeszcze coś dopiszę.

Dla lubiących dobre pióro, polecam książki Anny Rice, napisała cykl na podsttawie którego nakręcili "Wywiad z wampirem", jak to bywa książka jest lepsza.

A jak oceniacie nowe "Gwiezdne Wojny"?? Albo ja się zestarzałem, albo jakieś infantylne są, Lucas chyba nie powinien był tego reżyserować, jakaś wieczorynka z tego wyszła albo rozbiegówka do trzeciego epizodu, który nadejdzie, wątki skaczą, postacie na siłe coś wpasowują...

jakoś słabo się ogląda...

Aha, szuka ktoś może piątego (TAK!! PIĄTEGO!!) tomu Harry Pottera po polsku :wink: ?? jakoś mi się przyplątał...

Zachar
17-11-2003, 09:13
Hej ! Po dłuuugiej przerwie w końcu mam 10 min czasu na odpisanie. Bard pamiętam o Tobie. Kwestia jednego dwóch dni. Na tom piąty za to bym się skusił ale poczekaj jak dostaniesz mail ode mnie wtedy odeślesz ok?
Co do Webera - dokładnie tak hihi też mam wszystkie tomy i faktycznie jedyna space opera którą da się czytać wydawana ostatnio ... a szkoda. Chociaż fantasy nie jest złe. Co myślicie o Matrixie Rewolucje? Jeszcze nie byłem ale chyba się wybiorę ...