PDA

Zobacz pełną wersję : Do akustyków



MAK
16-07-2005, 22:04
Buduję bliźniaka, po której stronie umieścić głośniki basowe ????? by zbytnio nie przeszkadzać sąsiadom????

geguś
16-07-2005, 22:09
Witam :)
W podłodze :D.

KrzysiekMarusza
17-07-2005, 08:41
Niestety - bas dobrze przenosi się przez konstrukcję budynku. W miarę dobrze będzie tłumiony przez ściany warstwowe, oparte o ceramikę i wełnę (beton komórkowy tłumi słabiej, styropian prawie wcale, z wyjątkiem specjalnych gatunków). Czyli jak najgrubsza i przytomnie zbudowana ściana dzieląca Wasz dom i głośniki jak najdalej od sąsiadów [a propos - to ile masz tych gł. basowych ?].

pozdr - Krzysiek

17-07-2005, 10:12
wylóż sciany platonkami od jajek :)

jprzedworski
18-07-2005, 11:21
Wykładanie ścian niewiele tu da, bo to tłumi głównie tony wyższe. Samo ustawienie głośników też niewiele zmienia. Dlatego subwoofer (np. kino domowe) można umieścić i pod kanapą bez dużego wpływu na ostateczny efekt. Natomiast sam materiał ściany ma znaczenie. Im bardziej zwarty, tym lepiej. Najlepszy silikat.

Cypek
18-07-2005, 13:14
No to sąsiedzi juz maja kłopot :)

jprzedworski
18-07-2005, 13:16
Ja mam w domu komplet perkusji. Mogę pożyczyć. :lol: :lol:

Carrrlos
18-07-2005, 20:36
Buduję bliźniaka, po której stronie umieścić głośniki basowe ????? by zbytnio nie przeszkadzać sąsiadom????

nie ma to najmnijeszgo znaczenia, niskie tony i tak rozejdą sie w dookoólnie, wprzeciwieństwie do wysokich, które powinny byc skierowane bezpośrednio na twoją głowę, a w dodatku na jej wysokości :D to

to już zboczenie dla audiofili, ale jeśli chodzi o subwoofer, to mój stoi pod schodami monolitycznymi i jest OK, basik wali w całym domu jak trzeba